27. Dotazník

11.4.2013 v Čtenáři 29

Pokud máte otázku, která se hodí do příštího dotazníkového dílu, položte ji prosím do diskuze 🙂


1. Aký máš názor na čipovanie zvierat? Na Slovensku bude povinné čipovať mačky, psov a fretky. Myslíš že bude povinné aj čipovanie ľudí? K čomu to vlastne je?

V některých případech, kdy se třeba zvíře ztratí a díky čipu znovu najde (určitě takové případy jsou hlavně u spů), bych jako majitel byla šťastná, že je zvíře s čipem. Ale ta představa se mi od základu hnusí. První totiž očipují zvířata a pak očipují i lidi, vždyť nás před tím spousta lidí varovala už dávno předtím. Je mi z toho úplně blbě, když vidím, jak se všechno do puntíku plní, jako podle pravítka. Už teď žijeme všichni pod drobnohledem. Všude jsou kamery, a máme čipy v mobilech, v oblečení, v nových občankách, na některých produktech které kupujeme. A už takhle mi to hodně vadí… Čipování lidí se nechci dožít.

2. Dáš očipovať Morista?

Na tuhle otázku nemám odpověď, osobně si ale myslím, že v případě mé kočky by byl čip zbytečný v každém případě. Kdyby ode mne chtěl odejít, tak prostě odejde a kdyby měl umřít, tak umře. Tomu žádný čip nezabrání. Když tě opuští kočka a ty si ji přivezeš domů díky čipu, tak ti odejde další den znovu. Buď u tebe je, nebo není. Zato psi se ztrácejí, už jsem to taky zažila, není to nic hezkého. U psa to chápu víc, než u kočky. Ale fretka? – Na co sakra chce někdo čipovat fretku?

A navíc, zatím je to povinné na Slovensku, takže já si asi nějakou dobu ještě počkám.


3. Jak vlastně dopadla ta aféra Sisyfos? Omluvili se ti? A myslíš že tě letos zase budou buzerovat? A pojedeš pro ten šutr osobně do Prahy jestli tě vyberou?

To nebyla žádná aféra. Dali mi prostě šutr, v jejich řeči lhali jako když tiskne, tak jsem se nakrkla, poslala videovzkaz a tím to pro mne byla uzavřená kapitola. Omluva samozřejmě nepřišla, žádnou odpověď jsem na to od nich nikdy nedostala, zato mi došlo asi 200 dopisů od čtenářů a náhodných diváků. Spousta lidí měla radost. Nejeden mi psal, že když někdo dostane Sisyfácký šutr, tak je to pro něj znamení kvality… Haha! 😀

Lidi říkají, že když jednou dostaneš šutr, tak už ti další nedají, ale kdyby mi ho udělili, tak už to prožívat vůbec nebudu. Ostatní nominovaní jim na ty šutry taky prdí, takže nebudu nikoho posílat, ani nic psát a proč bych tam jezdila? – Ať si tam šaškují vesele dál beze mě.

Náš velký kamarád Grygar to má stejně taky jenom jako divadýlko pro lidi. Vždyť je ve skutečnosti nábožensky založený a o esoteriku se aktivně zajímá, akorát ne veřejně. – Tak, a je to venku. Holt, lidé nebyli ticho, ozvala se mi kopa jeho známých, tak jsem si hezky doplnila pár dílků do mozaiky…. Jen ať si hraje dál, aktivní senioři bývají zdravější a spokojenější, než ti co jenom sedí doma a nemají žádnou zábavu… Ale já si s dovolením taky budu hrát, s šutrem i bez něho.

4. Ahoj, zajímalo by mě, jestli nakupuješ nebo přátelé, s kterými bydlíš v běžných obchodech? Jako je Albert, Billa, Interspar nebo podobné?

Kupuji tam máslo, občas mléko, jeden druh pomazánkového másla… Taky čaje, někdy rohlíky… Dělám si úplně normální nákup, akorát neberu jedovaté věci a radši něco oželím, než abych se cpala něčím, z čeho budu nemocná. I sladkosti se dneska ještě dají v omezeném výběru koupit, aniž by se člověk otrávil.

5. Plánuješ niekedy v blízkej dobe ďalšie ,,Filmy od Alue” ? 🙂 myslím že je to fajn nápad 🙂

Já bych klidně zase nějaký pořádný film udělala, akorát nemám námět… Máte někdo námět?

6. Lze dosáhnout fyzické dlouhověkosti nebo nesmrtelnosti a vyhnout se tak stárnutí a je toto pro člověka žádoucí?

Tady asi ne… Dlouhověký být můžeš, když máš vlohy a správnou životosprávu, ale proč by někdo chtěl být nesmrtelný? Já bych se po dvoustovce už asi strašně nudila. To už je lepší umřít a začít zase znovu, alespoň pro mne.

7. Ahoj, mala by som otázku. Čo si myslíš, že by som mala robiť, keď som neustále unavená (mama vraví, že je to kvôli geopatogénnym zónam, ktoré máme doma a kvôli tomu, že mi ju ostatní berú, neviem, či to tak je, neviem to rozpoznať). Dokonca sa mi ani nič nechce robiť a nič ma nenadchne, všetko sa mi zdá nudné a oničom. Keď si predstavím, že takto to bude celý život…

Geopatogenní zony, pokud jsou doma silné, určitě způsobují únavu, skleslost, studené končetiny, bolesti hlavy, nízký tlak a skleslost. Odstínit se ale nedají (vlastní zkušenosti, nic nepomohlo). Tady už pomůže jedině stěhování a barák prodat… Ve tvém případě tedy povyrůst a najít si pak něco svého.

Mírně může geopatogenní zony zeslabit, když se u baráku vykope studna a odčerpává se spodní voda, pokud máte. – Ne vždy to ale má vliv a ne vždy to pomůže, takže efekt není zaručený.

Jestli tě ale celkově v životě nic nebaví, to už nepřičítej geopatogenním zonám, ale sobě. – Málo jsi zjišťovala, co tě baví a nepěstuješ koníčky. Jestli například po škole sedíš zbytek dne u počítače, já bych se taky nudila. Měla bys začít na tom pracovat, protože jiní lidé ti zábavu nenajdou, tu si musíš najít sama.

8. Milá Aluško, kde je vědomí, když jsem v narkóze?

Asi létá po vesmíru.. Já v narkoze nikdy nebyla, tak to neznám.

9. Ahoj Aluško chtěl bych se zeptat jestli si někdy nepřemýšlela o tom že by si udělala nějaký tábor v přírodě třeba že by jsme chodili i do lesa nebo něco takového třeba i jenom na dva dny nebo tak něco myslím že by se přihlásilo hodně tvých fanoušků předali by jsme si nové informace určitě by to bylo super popřemýšlej o tom :))

Napadlo mě, že někdy by to mohl být fajn nápad, ale ,,někdy”, znamená třeba až budu starší paní, vlastní děti odrostlé, či tak nějak podobně. Teď na to nemám čas ani náturu, někomu šéfovat tábor. To je obrovská zodpovědnost a starost.

10. a:Ty už jsi nějakého opravdového upíra potkala, že tvrdíš že existují? Je možné je někde potkat, jací jsou k lidem, je možné se jím stát?
b: Ahoj, Alue. Zaskočila mě odpověď, že existují reální upíři, můžeš to trochu rozvést prosím ? 🙂

Já to ani tak netvrdím, jako jsem si to spíš vyslechla, vyčetla a věřím tomu. Vždyť data o potomcích z rodu Transylvánských upírů prosakují i na internetu, celkem nedávno se zase něco objevilo na Osud.cz, na tom samém portálu je toho o upírech víc, než jeden článek. Když člověk dobře hledá, tak si dohledá i jména, osoby, data, události, prostě všechno… Jednoho máme i v česku jako politika.

A také mi nedává smysl, proč by lidé v minulosti měli hrůzu z upírů a snažili se je likvidovat, kdyby žádní neexistovali? Cítím to tak, že upíři jsou. Potkat bych je nechtěla.

11. Jakou hudbu posloucháš? 🙂

Nightwish, Blackmore’s night, Freedom call a doplňuji různými směskami a výběry. Jiné interprety mám spíš okrajově.

12. Viděla si estonský film Klass(Zkažená mládež) 2007? Je podle skutečných událostí, na konci je call of duty.. Jestli ano tvůj názor na něj..

BOHUŽEL viděla. Byl to hnus, humus, fujtajbl, ze všech odporností jeden z nejodpornějších. Kdybych věděla co bude na konci, tak bych do toho nikdy nešla. Nikomu nedoporučuji se na to koukat.

13. Keďže psy dávajú ľudom konštruktívnu energiu, mačky odoberajú deštruktívnu (alebo naopak :)) Akú úlohu majú plazy a vtázky?

Psala jsem o tom článek: Energetický význam zvířat pro člověka. Plazi energeticky neléčí, jsou studenokrevní, energii spíš potřebují nasávat ( hlavně ze slunce). Ptáci jsou konstruktivní bytosti, ale pokud zrovna doma nemáš nějakého velkého papouška, je ti to celkem k ničemu, protože s nimi normálně nepřijdeš přímo do styku.

14. Četla jsem u tebe pár článků o škodlivých vlivech mobilů a wifi. Mají stejné účinky třeba vysílačky nebo rádio?

Rádia vyzařují spíš elektrosmog, vůbec to není tak zlé, jako mobily. Elektrosmog ti nesmaží mozek přímo v hlavě, navíc rádio máš někde bokem.

U vysílačky je to sporné. To máš podle toho, na jaké frekvenci ta konkrétní vysílačka valí. Zdravé to není, ale některá je horší, jiná je slabší.

15. Kde sháníš ovoce a zeleninu? Nepředpokládám, že bys na ně zašla do supermarketu 😀 Kupuješ je třeba od soukromníků anebo si pěstuješ něco sama, popř. sháníš ještě odjinud?

Část kupuji úplně normálně, část (když je to ve větším množství) od soukromníků a zemědělců. Chci si do budoucna trochu něco pěstovat, ale zatím nemám kde. Ve výhledu příštích pár let se chci ale stěhovat, tak to snad pak už půjde.

A nedělejte ze mne zase až takového ,,bionadšence”. Sice si dávám pozor na chemii, to co kupuji pravidelně, si i testuji. Ale jinak vedu úplně normální život s normálními nákupy. Nežiju někde v jeskyni a nejím syrové brambory se sušenými kobylkami. Nejsem žádný extrémista.

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Dotazníky”

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Farah 2013-04-11 07:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Juj! Tak dekuji, s tema geopatogennima zonama to nebude asi na lehkou vahu, protoze ty pocity zminene vyse v dotazniku na to sedi-na byte u rodicu-bylo mi divny, proc mi je cela leta tam zima,mam trvale nizky tlak a jsem na spani, ale kdyz chci usnout, tak mi to jde blbe.Jak odtamtud vylezu ven, unava je behem 5ti minut pryc a hned jsem celkove veselejsi…ale ted jiny soudek k tematu film od Alue…co treba nejaky souhrn zkusenosti s bylinkami nebo sbirka oblibenych receptiku Alue v praxi, coby jako vareni. Teda jen navrh no, me osobne nez pisemna podoba receptu, at uz cehokoliv, vice vyhovuje okoukat od nekoho nebo z videa…jsem proste vizualni typ nez ten, kdo prelouskava texty s jistotou toho spravneho porozumeni vyznamu. Nebo, kdyz uz tu padlo pestovani vlastni zeleninky, bylinek apod. tak treba i o tom by dalsi filmik mohl byt, andilky, bytosti a smrt, to uz tu je, pak koukam mas hezkou serii Vendelinovych dobrodruzstvi a ptaci vypustky na svobodu 🙂

Ikona diskutujiciho Mike 2013-04-11 07:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jakýpak to je český politik upír?:-)

Ikona diskutujiciho leeth 2013-04-11 08:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuji za odpovědi alue, v předchozím dotazníku za ten čaj, určitě ho brzy vyzkouším.. 🙂

Ikona diskutujiciho jjj 2013-04-11 12:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

s tim ceskym politikem-upirem tak to bylo dobry,nevim koho mas na mysli,ale ja bych jen tak laickym okem tipnul na pana knizete.

Ikona diskutujiciho myší královna 2013-04-11 13:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lidi se už čipují (nové elektronicky čitelné občanky, dále pasy…).

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-11 13:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Alue v akci u plotny? – Pche! :D Jediné, ale opravdu to JEDINÉ, čím bych byla ochotná se pochlubit, je můj štrůdl z domácího listového těsta… Který dělám jednou za sto let.

Ikona diskutujiciho Ananas 2013-04-11 14:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak často chodíš na chat? (Popř. jestli tam chodíš pravidelně?)

Ikona diskutujiciho yay 2013-04-11 14:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

kdyz jsou upíři jsou i sukuby? pokud ano co všechno si pod tim muzu představit?

Ikona diskutujiciho Ventrue 2013-04-11 17:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, když už se tu tak nakousli ti upíři, nenapadlo tě někdy, napsat nějaký článek o už zmiňovaných upírech, vlkodlacích apod., máš-li k tomu co říct?

Ikona diskutujiciho Merrie 2013-04-11 17:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kam zmizol 26. dotazník? :D Máš tam skok – 25. a hneď 27. dotazník. Pomýlila si sa, alebo si dotazník zámerne zmazala?

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-11 17:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Díky za upozornění, zapomněla jsem mu přiřadit rubriku, už je tam.

Ikona diskutujiciho Zay 2013-04-11 19:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mě, zda je televize špatná i jako např LCD obrazovka sama o sobě. Jestli vyzařuje destruktivní energii i když nikdy není zapojena do vysílání, ale pouští se na ní například jen filmy přes fleshku …

Ikona diskutujiciho junior-star 2013-04-11 20:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj, co si myslíš o časopisu JUNIOR? píše se tam pravda nebo jsou to kecy? :D a Enigma?

Ikona diskutujiciho Mari-chan 2013-04-11 20:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

myslíš, že by se měl člověk učit i do toho co ho nezajímá (nebo tomu ani nevěří) jako například já se ve škole neučím chemii a fyziku protože to tak mám ale občas si říkám jestli to je dobře i když mě to nezajímá a nebudu to potřebovat.. Co si o tom myslíš?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-04-11 20:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja by som sa chcel opýtať, či je možné vyvolať ducha niekoho kto zomrel už veľmi dávno a už sa inkarnoval. A ako dlho približne trvá, kým sa človek po smrti znova inkarnuje?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-04-11 21:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš skúsenosti so šungitom? Má liečivé vlastnosti alebo je to podvod? Lebo som počul že šungit je len veľmi nekvalitný grafit z ktorého sa nedajú vyrábať ceruzky, v Rusku sú ho veľké ložiská a nevedia čo s tým tak z toho brúsia pyramídy a predávajú ako ezoterický tovar.

Ikona diskutujiciho Belis 2013-04-11 22:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak nejlépe poznat původ deprese pokud je neznámí?

Ikona diskutujiciho Mielle 2013-04-11 22:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Spací kníže a upír? To se mi moc nezdá 🙂 Iluminát.., to jo.. Ale.., upír? Proč je to zrovna on? Doufám, že uděláš o upírech článek, dost by mne to zajímalo 🙂

Ikona diskutujiciho light7 2013-04-12 17:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, Alue chtěla bych se tě zeptat na názor na tohle vyprávění: http://www.uloz.to/xzsXF57K/ubunturadio-11042013-studiolive-mp3

Ikona diskutujiciho Alie 2013-04-12 18:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoooj Alue, kdyby mohlo asi začít to čipování lidí ?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-04-12 19:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak preto je knieža taký ospalý, keď ako upír po nociach lieta a pije ľudom krv (a niektorým aj cez deň ako politik).

Ikona diskutujiciho Markéta 2013-04-12 23:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten článek o tom, že je kníže upír je na Osudu…válela jsem se u toho smíchy (pardon, ale to fakt jinak nešlo).

Ikona diskutujiciho eliss 2013-04-13 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaký máš názor na přípravky od Epam? Jsou kvalitní? (Pokud je znáš…Jsou to bylinné léčebné směsi podle tibetské receptury)

Ikona diskutujiciho Margaret 2013-04-13 19:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tvých stránkách jsem četla článek o škodlivosti čárového kódu pokud se ho osvítí laserový paprsek. Jsem dárkyně krve, proto by mě zajímalo, jak moc darové krvi škodí  její ,,olaserování" (Na sáčku, do kterého teče darovaná krev je čárový kód, stejně tak na zkumavkách, kam se odebírá vzorek té krve. Po naplnění  450 ml sestřička sáček s krví i zkumavky přejede laserem…)

Ikona diskutujiciho dalik4you 2013-04-13 23:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já bych očipoval politiky a takovou svoloč. Aby nemohli škodit po celý život. Ti by to potřebovali. Dali

Ikona diskutujiciho Domča 2013-04-14 12:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,jak bys léčila už vzniklý zánět zvukovodu pomocí domácí léčby, prostě bez antibiotik? děkuji

Ikona diskutujiciho Jirka87 2013-04-14 17:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lorna z Irska, která teď nedávno vyprodala pražskou Lucernu a ke které máš asi kladný vztah, překvapila výrokem do novin i při představení – fyzickým zrakem vidí prý anděly jen ona sama.. Prý se na to samotných andělů ptala a oni jí to potvrdili. Vycítit je dokáže více lidí ale vidět je fyzickým zrakem jako ostatní živé lidi dokáže prý jen ona.. V budoucnu to budou podle ní umět všichni ale teď jen ona.. Proč si myslíš že tohle tvrdí?? I v Lucerně to prý vyvolalo otazníky… Tak se mi zdá, že tady někdo lže, ale proč? Proč by jí to andělé tvrdili? A pokud se tím jen dělá nejzajímavější ze všech tak proč asi, má to snad zapotřebí?? (Nevím jestli to tvrdila už dřív, ale teď jsem to četl) Také tam bylo napsáno že v té Lucerně viděla československého anděla(že by zapomněla že už nejsme jeden stát?) a anděla EU.. Mimo tyhle tam viděla prý tolik andělů až se z toho nemohla soustředit. Mno tak nevím..

Ikona diskutujiciho Limmy 2013-04-16 19:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ke třináctce: Nám ten film bohužel pouštěli ohledně bloku o šikaně na Proximě-kluci to pak doma dokoukávali,ale byl to fakt hnus…už jen ten začátek.

Ikona diskutujiciho Domča 2013-04-19 17:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dotazník:

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek