Tento článek je součástí seriálu. Přejděte prosím na -První díl-, pokud jste ho nečetli.
VAJÍČKA
Tohle je problém, protože vajíčka kupujete z hormonově dopovaných slepic, opět jsme u toho problému, který jsme řešili v minulém článku. V podstatě má konzumace takových hormonových vajíček stejné dopady jako konzumace kuřecího masa z těchto nepoctivých chovů.
Nejlepší je mít kontakty a brát vajíčka pouze od soukromníků, která jsou čistá, nechemická, biologická, naprosto zdravá a ty v obchodech nekupovat vůbec.
Pokud ale na tom trváte, dávejte pozor na kody na vajíčkách a berte je podle jakosti, ne podle ceny!
Každé VEJCE musí mít přímo na skořápce razítko s číselným kódem, který označuje jeho původ. První číslo kódu znamená způsob chovu slepic (stejně jako na krabičce):
0 – vejce nosnic v ekologickém chovu
1 – vejce nosnic ve volném výběhu
2 – vejce nosnic v halách
3 – vejce nosnic v klecích
Berte tedy pouze vajíčka označená čísly 0.
Doporučuji pročíst si ohledně nákupu vajec tento text: ,,Víte, jaká vejce kupujete?“ Je to tam jasně, stručně a velice přehledně shrnuté. Opravdu je lepší se porozhlédnout po soukromníkovi, nebo kupovat pouze BIO vejce. Vaše tělo vám poděkuje a na chuti to jde hodně poznat.
PEČIVO
To je také problém, protože dnes dostupné chleby vůbec neprojdou přirozeným procesem, ale jsou dělané z chemických polotovarů a rychle vyhnané. Plné éček, plísní, z toho plyne plné aflatoxinů a vůbec se nejedná o zdravé jídlo. Nechtějte znát složení. Látky, které upravují barvu, vůni, křupavost, vzhled, pravidelnou pórovitost… sakra! Lidé neví, jak má vonět biologický chleba, to co vám voní, jsou jenom hemické látky, které vás lákají to kupovat.
V tomto případě máte možnost si péct chleba doma. Ocenila bych, kdyby některá ze šikovných čtenářek poskytla své návody ideálně s fotkami, jistě se tu někdo šikovný a aktivní najde.
Já osobně jím chleba dovezený ze zahraničí, jde o speciálně a podomácku dělaný tmavý chléb z žitné mouky upravené proti plísním, v česku k dostání není. Proto nemohu poskytnout vlastní návod výroby chleba.
Jde tu v podstatě o to, jestli jste schopni chemické pečivo tolerovat, anebo nejste. Já jsem ohledně pečiva shovívavá a bez problému jím i rohlíky, ale stojí za to se porozhlédnout po někom, kdo vám chleba udělá, nebo se to naučit.
Nepodléhejte ani tmavým chlebům, je tam jenom přidané éčko upravující jeho barvu.
MÜSLI A OBILÍ
Nekupujte Cornflakes, ani Müsli, ani Müsli tyčinky a podobné křupavé blbosti. Není to zdravé.
Obilí, které není upravené, obsahuje ochranné látky (například Saponiny, které jsou jedovaté), které vám otravují střevo, poznáte to podle nadýmání. Kromě toho vám brání v přijímání a vstřebáváí ostatních živin.
Výjimku tvoří Ovesné vločky, ty nejsou jedovaté.
Pokud jste obilojedlíci, tyto jedovaté látky se vstřebávání při klíčení, konzumace naklíčených zrn je zdravá a naprosto bezproblémová.
KEČUPY
Doporučuji HEINZ KETCHUP. Obsahuje nápis GROWN, NOT MADE! – Vypěstovaný, ne vyrobený. Kupujte ho pouze ve skle, plastové obaly nejsou dobré. Na cenu nehleďte, stojí za to.
Kupuji ho v Německu, ale v Česku ho máte k dispozici také. Obsahuje v podstatě jenom Rajčatový protlak, cukr, sůl, ocet, koření, pepř a to je vše. Žádná éčka.
Chuťově nejlepší a složením nejkvalitnější Kečup, jaký se dá sehnat.
Ostatní kečupy jsou vesměs vyloženě špatné. Obsahují Modifikované škroby, někdy vám tam doslova napíší GMO. Někdy máte místo cukru Aspartam, jindy tam najdete kamaráda Glutamáta a podobná překvapení v podobě éček.
Neznám lepší kečup, než je Heinz. Tento je navíc vyloženě zdravý, na směsi Rajčatového protlaku a koření zkrátka nemůže být nic špatného a Pepř je velice dobrý pro zdraví našich ledvin.
► Pokračování seriálu najdete – ZDE ◄
Kam dál:
• Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org
Poslední komentáře
-Unknown Při osobním jednání na faře kde tě upsali…
-Alue K. Loskotová Prostudoval jsem vše a znova si to projdu,…
-zensho Tak jsem dnes dočetl poslední díl.Je to neuvěřitelné…
-Jeenda Neslyšela jsem o tom, nemůžu se k tomu…
-Alue K. Loskotová