6. Dotazník

16.3.2012 v Čtenáři 16

Další díl dotazníku je na světě.

Pokud vás během čtení napadne otázka vlastní, neváhejte ji položit dolů do diskuze, odpovím na ni, až přijde na řadu v dalších dotaznících…

1. Počúvaš častejšie harmonickú hudbu alebo metalovú?

Podle nálady, situace a potřeby. Zkrátka podle toho, jakým způsobem chci, aby mě ta hudba ovlivnila. Třeba když balím objednané knihy, tak si pouštím Blackmore’s night (protože pozvedá náladu, dodává klid a radost ze života), anebo něco ze staré Francie (relaxace). A když jdu ven, duní Nightwish (Aby mi to rychleji chodilo a stihla jsem případně bus, nebo něco jiného.).


2. Pri akých príležitostiach počúvaš hudbu, počúvaš aj pred spaním a pri prechádzkach v prírode?

Před spaním rozhodně ne, já musím mít absolutní klid. A při procházkách v přírodě je to různé. – Když se jdu projít, abych na něco zapomněla, pustím si hudbu, ideálně Freedom call, u těch se všechno hází za hlavu skvěle. A když chci jít relaxovat, objevovat broučky, nebo povídat s vílami, tak si hudbu žádnou neberu, protože se chci soustředit na své myšlenky, případně na to, co potkám. A zvuky lesa jsou taky moc pěkné, není potřeba je přebíjet něčím dalším.

3. V kolik hodin nejpozději chodíš spát?

Snažím se pravidelně zalehnout v deset hodin, či 22:30, ale někdy mi to samozřejmě ujede. – Znáš to. Někam jedeš, zakecáte se, víno, zpěv, haha hihi, šachy, karban, cesta domů… a najednou je jedenáct a ty jdeš spát o půlnoci.Jinak se ale hlídám poctivě, ponocování mi dobře nedělá.

4. Cestuješ ráda? Kde nejdál jsi byla?

BaH, ale jenom na severu. Holt zatím nebylo moc příležitostí a já se moci mermo nijak extra do ciziny nehrnu, já mám střední Evropu ráda.

5. Nosíš v kabelce po nocích před uchýlama co by tě chtěli ochutnat nějaký obranný prostředek? Např.teleskop, boxera, pepřák, nůž browninga, apod.? Nebo spoléháš jen svoje ruce, nohy popř. snad zuby? Co zbroják budeš dělat nebo máš?

Ale jo, přes léto mívám v lese u sebe nůž, používám ho sice jenom na hříbky, ale dal by se určitě použít jako dobrý zastrašovací prostředek. Jinak podobné kravinky u sebe nenosím, nebojím se a zákeřná jsem dost sama o sobě. Stačí vědět, kam kopnout… A zbroják teda fakt nevedu a ani nebudu. – Evidentně asi nejsem tak paranoidní, jako ty 🙂

6. Zajímal by mě tvůj názor na politickou situaci v ČR (pokud ji sleduješ) a pokud volíš (a chceš odpovědět), tak koho by jsi zvolila jako prezidenta ČR.

Politika je svinstvo. Nevidím důvod, proč bych měla volit mezi zlodějem, ultra zlodějem, šmejdem, případně zednářem, anebo jinými vejlupky, co se ve sněmovně tak akorát škrabou na zadku, seděj na penězích a práce žádná. – To je jedno koho zvolíš, kradou všichni stejně a všichni stejně pro tebe nic dobrého neudělají. Vždyť se na ty křivé ksichty podívej. Ideální by bylo je všechny povyhazovat a zrušit stát jako takový. – Nepotřebujeme ho, ani politiku, ani prezidenta, ani nikoho podobného. Všechny služby ti zajistí soukromé firmy a bez daní. – Školy mohou být soukromé, policie, hasiči, opravy silnic. – Prostě zaplatíš za konkrétní poskytnutou službu, místo abys vrážela hromady peněz neustále do státu, který tě jenom odrbává, většinu služeb nepotřebuješ, nevíš o nich, anebo je dokonce ani nechceš a vědomě nepoužíváš a stejně je platíš. – Na co, proboha? Zbytečnost.

Já politiky nevolím, já bych je dala všechy do jednoho zavřít a to jsem ještě hodná, jsou lidi, co by je chtěli rovnou střílet.

7. Mňa by zaujímalo či si sa pýtala anjelov na blížiace sa zmeny, transformáciu, k čomu sa to skutočne schyľuje? A čo ti povedali, resp. či by si sa ich nemohla opýtať ako vidia blízku budúcnosť našej Zeme a ľudstva? predsa len odpoveď by bola “z prvej ruky” 🙂

Nevykládejte si to někdo nějak špatně, ale já se jich na to neptám, protože to vědět nechci a oni by mi na to ani neodpověděli.

8. Je podľa teba bezpečné dávať bezdomovcom peniaze? Lebo keď im dáš málo môžu ťa prekliať! Na druhú stranu keď im niečo dáš malo by sa ti to neskôr znásobene vrátiť. Takže vyplatí sa im niečo dávať?

Prokletí od bezdomovce se teda fakt nebojím. To je moje svobodné rozhodnutí, jestli mu něco dám a hotovo.

Čím dýl bude člověk na ulici chodit žebrotou, tím dýl mu bude trvat se znovu vrátit do normální společnosti, v horším případě v zimě umrzne na lavičce, nebo ho chudáka zapálí nějací šmejdi, co se neumí bavit normálním způsobem. – Znovu opakuji, že centra pomoci pro lidi v krizi jsou lepší, než peníze a rum.

9. Písala si že bezdomovcovi vysypeš vrecká keď ťa prekvapí. Ako prekvapí? Akože vyskočí spoza rohu a spraví bu-bu-bu?

To jsi nikdy nezažil, že se vyplíží zezadu, začne se před tebou poníženě kroutit a nahodí psí oči? – Hodíš mu co máš, jenom abys už byl od toho chlapa co nejdál a dal ti pokoj. Ale říkám, že už se mi to nestává, spíš jim vrazím leták Armády spásy a nazdar.

10. Alebo ten typ čo má na sebe len plášť, postaví sa pred teba a odhalí sa, ako zvládaš takéto situácie?

Zasměju se a jdu pryč, už se mi to stalo… Pindík jako pindík, ne? Tihle jsou neškodní.

11. Stretávaš na prechádzkach mestom či prírodou často úchylákov? Máš s nimi niaky zábavný zážitok?

To jsou mi tedy praktické otázky 😀

Úchyláci číhají téměř vždy v parcích a setkání s nimi bývá téměř vždy zajímavý zážitek… Třeba jednou, když mi bylo 14, jsem šla malým parčíkem a tam ,,se dlachnil” chlápek u stromu. Šla jsem spolu s kamarádkou a on na nás reagoval slovy: ,,Nazdar kočky…”

Divné, ale protože to bylo v centru města, tak jsme se fakt jenom zasmály a v klidu okolo něho prošly, protože tam bylo všude okolo spousta dalších lidí. Pravděpodobně to byl jenom exhibicionista.

12. Tak mě by zajímalo jaký názor máš na časopis Enigma – čteš ho? Objevují se tam pravdivé informace o skrytých tématech nebo je to jen hora výmyslů?

Čtu ho, poslední dobou ale odebírám méně, protože se témata hodně opakují, rozmazává se to pořád dokola. – Ale člověk natrefí na spoustu nových témat. Často se směju, jak se autor pozastavuje nad něčím, co je úplně jasné a pak dává čtenáři možnost udělat si vlastní názor uvedením mnoha možností a rozřešení. (Hlavně proto že on sám řešení neví a musí být trochu objektivní.) – Někdy tam ta správná možnost je, někdy není a někdy je tam trochu nakousnutá, ale není dotažená do konce.

13. Proč má někdo talent na matematiku, a většina lidí jí nerozumí? Co je vůbec matematika a “odkud” pochází? (teď mám na mysli opravdovou matematiku, ne počty)

Na to se mě neptej, mě matematika nikdy nebrala a zajímalo by mě, jestli tu vůbec někdo ví, co to je ve skutečnosti ,,pravá matematika”, protože ta se tady nevyučuje a tím pádem ani nezná.

14. Jaky mas nazor na tarotove karty, jestli jsi s nimi nekdy zkousela pracovat?

Nezkoušela. Já občas dělám s andělskými, ale většinou jentak pro zábavu, to u mě není nijak horké téma.

15. Ahoj, chtěla bych se tě zeptat zda se považuješ za posla světla :-). Díky

Přiznám se, že přesně nevím, co to vlastně je… co to je?

16. Vím, jaký máš názor na doktory. Ale jak se díváš na injekce a očkování? Např. na klíšťovou encefalitidu nebo očkování v dětství proti dětským nemocem? Mám za to, že některá očkování jsou užitečná, ale spousta je zbytečných, např. na chřipku nebo na některé druhy alergií…

Znám lidi, kterým očkování zničilo, nebo poznamenalo život ve špatném slovasmyslu, tedy že jim poškodilo zdraví. Jsem rozhodně proti očkování a to jakéhokoliv druhu. Stačí si počíst, jak Cervarix zabíjí mladé dívky, je to hrozné… přesto na nás útočí agresivní reklama, která nás nutí k očkování, přitom by se měli všichni vynálezci a propagátoři, co v tom mají prsty, pozavírat a osobně se zodpovídat u rodin všech zabitých dívek.

Očkování vás oproti nemocem ochrání asi jako papírový kondom proti otěhotnění. – Naopak mnoho problémů způsobuje. Žádný doktor vám nepodepíše, že zodpovídá za zdraví vašeho dítěte po vpíchnutí vakcíny. – Ví proč.

17. Jaký čaj máš tedy nejraději (nějaký ochucený, třeba jasmínový nebo s Aloe Vera… nebo obyčejný zelený)? -Jestli jsi už psala tak promiň 🙂

Aktuálně si ujíždím na Růžovém čaji od Yogi Tea. (Odkaz na produkt je tady – kupujte kupujte kupujte! :D) Nádherně voní a skvěle chutná. Skutečný čajový zázrak, speciálně pro mě, protože strašně miluji všechno, co voní po růžích.

Taky samozřejmě China Jasmin Dragon Pearls, nebo čaj z čerstvého zázvoru.

18. Měla jsi už někdy kluka?

Tak si to šečti: Hloupá ani ošklivá nejsem a za půl roku mám 20. – Spíš je tedy otázka, kolik jich bylo 😀

19. Co je Corvotulava pstava .. či co to je napsano skoro nahore vpravo mezi prvnim a druhym bilym polem tady na Tve strance?

Je to Tervetuloa ystävä a znamená to Finsky ,,Vítej příteli”. Tento krátký citát jsem měla jako motto stránek v designu u samého začátku už v roce 2006 a mám pořád takový pocit, jakoby ten citát sem patřil, proto ho schovávám pořád do nových designů, přestože prakticky význam nemá. Je to jenom moje vzpomínka.

Další otisk z minulosti je třeba ta moje fotka, kde je mi 14 let. Teď mám novou, která visí nahoře ve větším formátu, ale ta stará je v malém schovaná v položce ,,Vyšlo knižně”, vykukuje tam zpod obálky. – To je další věc, se kterou jsem se nechtěla loučit, protože tu vždycky byla.

20. Prečo nepoužívaš kyvadlo? Každý kto ho používa vie, že kyvadlá často klamú, tak predpokladám že ty takúto pomôcku nepotrebuješ, ale skúšala si niekedy niečo s kyvadlom a fungovalo ti to?

Bude aj niaky článok o kyvadlách, alebo ti kyvadlá naozaj nič nehovoria? Inak málokto vie že kyvadlo sa rozhýbe jemným chvením ruky, takže nám odpovedá v podstate naše telo, a nie nejaké energie, alebo bytosti, ktoré kyvadlom hýbu.

Přesně tak. – Kyvadlo je nespolehlivé, většinou ti stejně odpovídají nízké bytosti (nebo s tím nadvědomě hýbeš tak, aby to říkalo co chceš) a stejně jsou to věci, na které si můžeš přijít jinak a spolehlivě. Nepotřebuji ho, ani nechystám žádný speciální článek. Možná se někdy mihne zmíňka v poradně, ale není co k tomu říkat.


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Aluška.org – Ze Zákulisí” – Zde

Další obrázky Víl – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Daysy 2012-03-16 06:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Že já vždycky narazím na zajímavý článek ráno, kdy mám málo času. Ale odpoledne se určitě vrátím a přečtu si.

Ikona diskutujiciho Bubble 2012-03-16 06:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš ráda psy? Jestli jo, tak jaké plemeno je tvoje nejoblíbenější? :))

Ikona diskutujiciho Farah 2012-03-16 09:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Finsko je uzasna zeme…ja teda zatim znam jen 3mesta tam a to Helsinki, Tampere a Jyväskylu. Do budoucna premyslim, jak se levne a pohodlne dostat do Ivala (to je asi 15tis.mestecko, proste je to mensi, mozna spis vesnice a je uplne na severu Finska, co jsem na mape nasla a soucasne se tam da dopravit letecky- busy jsou nekdy drazsi!). Takze: Praha-Helsinki-Ivalo(vnitrostatni letecka linka). Do 5hodin tam jsem i s prestupem. 🙂

Ikona diskutujiciho Renata 2012-03-16 09:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

souhlas, Yogi čaj je úžasnej sám o sobě! :-)

Ikona diskutujiciho Kiki 2012-03-16 13:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co přesně myslíš hudbou staré Francie? Myslím jako období, protože je to moc široké označení, kam se dá hodit od gregoriánský chorál až pomalu po Piaf cokoliv :D

Ikona diskutujiciho Jani 2012-03-16 13:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A kolik teda kluků už bylo? :o)

Ikona diskutujiciho Anna 2012-03-16 13:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mě kam chodíš nakupovat oblečení a boty? Jaké máš oblíbené obchody?

Ikona diskutujiciho Darja.D 2012-03-16 14:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak já se teda ptám kolik kluků jsi měla? Myslím kolik vztahů nebo na nějaké vztahy kašleš a užíváš si dokud jsi mladá? Podle mě chlapů je spousta a většinou ani není o co stát,mladé holky by se neměly vázat:-)Zajímal by mě Tvůj názor.

Ikona diskutujiciho Jane 2012-03-16 15:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, byla jsi někdy na divadelním představení Čtyři dohody, kde hraje Jaroslav Dušek? Jestli jo tak jak se Ti líbilo?

Ikona diskutujiciho Myší královna 2012-03-16 18:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Brrr… Já jednou jela skoro prázdným vlakem a pár metrů ode mě si nějaký myslivec rádoby schovaný leštil pušku. Ani nevím, zda dostřelil, protože do doby, než vystoupil, jsem koukala z okna a brečela.

Ikona diskutujiciho myshoolka 2012-03-16 19:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A pak ještě jedna: Nevím, jestli to už bylo řečeno -pokud ano tak se omlouvám- ale proč jsi zvolila právě tento design tvé knihy a proč tyto barvy?

Ikona diskutujiciho Pišta 2012-03-17 13:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zaujímalo by ma: či ťa ešte baví a napĺňa robiť tento blog tým čím je.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-03-18 19:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úchyláci číhají téměř vždy v parcích- tak to sú úchyláci ohrozený druh, lebo parkov a zelene ubúda, chudáci už sa ani nemajú kam skryť.

Ikona diskutujiciho Anon 2012-03-20 20:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja mám otázku asi trochu odlišnú od ostatných :D – Používaš nejaké vlasové prípravky alebo kozmetiku na podporu rastu vlasov alebo užívaš nejaké vitamíny, aby sa ti nelámali? Ako sa o nich vlastne staráš?

Ikona diskutujiciho Russel 2012-03-20 21:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, totižto aký máš názor na psychológov? Mám jedného objednáného, ale neviem či bude akceptovať, že sa venujem ezoterike…

Ikona diskutujiciho Krasivija 2012-03-23 15:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, zajímalo mě, jaké písně posloucháš ty, když máš pocit, že máš špatnou funkci kořenové čakry? Zajímá mě to, protože se chci inspirovat. Protože z těch, co poslouchám já, už mi hrabe.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek