7 Způsobů jak do svého života přitáhnout více konstruktivní energie

21.6.2020 v Spiritualita 7

Realita každého jednotlivého člověka je jiná a přesto všichni většinu času hrajeme podle stejných pravidel. Někteří z nás mohou mít potíže spojit se s konstruktivními frekvencemi, díky nimž se cítíme dobře ve své kůži a pohodlně ve světě, ve kterém žijeme. V minulosti jsme si popsali způsoby, jak zjistit, kdy se u nás projevuje destruktivní energie, nebo způsoby, jak vyčistit destruktivní energii z našeho domova, nebo organismu. Stejně důležitý je i způsob jakým přitahujeme dobrou energii a měníme náš život k lepšímu.7 Způsobů jak do svého života přitáhnout více konstruktivní energie
Pojďme se podívat na to, jak můžeme do našeho života přilákat dobrou energii a žít lepší kouzelný život, který nám může pomoci se rozvíjet a posílit naše charakterové kvality.

1. Soustřeďte se na osobu, kterou chcete být
Věřte tomu nebo ne. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak do svého života vnést konstruktivní energii, je změnit vaše současné myšlení. Jeden ze způsobů, jak toho dosáhnout, je identifikovat vlastnosti osoby, kterou chcete být, a začít se tak chovat.
Většinu času si vytváříme plány, máme různé představy o své budoucnosti, ale nikdy je nepřevedeme do praxe.
Například chci být vděčnější osobou, protože si uvědomuji, že vyjádřením vděčnosti cítím energii úspěchu. Laskavost mě pozvedne a dodá mi pocit, že žiji v dostatku. S tímto pocitem se cítím více v bezpečí… Ale když na to dojde, tak na to zapomenu.
Trik spočívá v implementaci této naší kvality do současnosti. Přestaňte být líní, vezměte si deník a napište, proč, za co a komu se cítíte být vděční. Ve chvíli, kdy to uděláte, přitahujete dobrou energii do svého života.

2. Naučte se přitahovat dobrou energii každý den
Ke změně nedochází snadno a pro každého člověka je to jiné. Je to jako zvyk. Zastavit to, co jsme dělali špatně, vyžaduje nějaký ten čas, plánování, vyžaduje to změny naší každodenní rutiny a je potřeba odhodlání, abychom to udrželi každý den.
Změna není pro lenochy. Vyžaduje, abyste jednali.
Začněte přitahovat konstruktivní energii meditací, vizualizací, modlitbou, rituálem, čestným chováním a změnami ve své psychice. Musíte na tom pracovat každý den.
Každodenní implementací se tato změna stává součástí vás. Stejným způsobem, jako když začínáte s dietou, cvičením, a stáváte se štíhlejší den co den. Můžete se stát kýmkoliv, držíte v rukách klíč a znáte ty správné dveře. Vše je jenom na vás.

3. Staňte se sami tím, koho obdivujete
Je snadné obdivovat jiného člověka a vidět na něm krásné vlastnosti, o kterých si myslíme, že jsou úžasné. Ale často nedokážeme identifikovat, jaké vlastnosti máme my sami. Díky kterým jsme jedineční, zvláštní a tak úžasní.
Jednoduché šamanské cvičení je vzít list papíru a vyjmenovat 5-10 lidí (slavných či neslavných, nebo vašich známých), které obdivujete. Udělejte si na to čas a přemýšlejte, kdo bude ve vaší top 10.
Poté, co dokončíte svůj seznam, napište na samostatný list důvody, proč vám tito lidé připadají tak speciální. Přečtěte si nahlas důvody, pro které jsou tito lidé tak obdivuhodní.

Smysl tohoto cvičení je uvědomění si, že vlastnosti, které obdivujete u ostatních, již máte i sami v sobě. Existují určité aspekty, které jste mohli u sebe zanedbat, ale když jim začnete znovu věnovat pozornost a živit je, pak budou růst a budete s nimi růst i vy. Toto cvičení pozvedne vaši mysl a zmocní vás, abyste byli úžasným člověkem, kterým chcete být.

4. Prozkoumejte svůj život
Chcete ve svém životě více dobra? Pak je čas prozkoumat vaši minulost, vaši přítomnost a zhodnotit možnou budoucnost. Život je stálé učení a věřte tomu nebo ne, všechny odpovědi leží v nás, nebo kolem nás. Ve chvíli, kdy rozumíme více sami sobě a víme o tom, co děláme správně, co ještě můžeme změnit, co můžeme nechat odejít, ke změně už dochází. Jednoduše díky tomuto uvědomění.
Vybíráme si, kým chceme být. Skutečnou otázkou je, jestli to děláme vědomě nebo nevědomě.

Podíváme-li se do našich životů, krásných, šťastných, zábavných, bolestivých i nešťastných, tak se z těchto zkušeností učíme. Analyzujeme co se stalo, jaká rozhodnutí a jednání jsme učinili a co nás přivedlo do této fáze našeho života. Tím, že si to projdeme, získáváme sílu, milosrdenství, odpouštíme, získáme moudrost z našich chyb a obrovskou sílu udělat změnu.

5. Převezměte odpovědnost za své závazky
Převzetím odpovědnosti za naše závazky, včetně naší touhy přilákat dobrou energii a konstruktivní změnu, projevujeme svou zralost. Ukazujeme sobě i ostatním, že tato touha cítit se a být lepším není náhodná věc, ale jsme ochotni projít tu náročnou cestu, mít jedinečný zážitek a uvědomujeme si , že ať už procházíme čímkoli, byla to naše volba. Uznáváme, že nové výhody překonávají překážky a že energii, kterou investujeme do změny, je skvělý cíl, který si to zaslouží a který se nám vyplatí.

5+1. Požádejte o pomoc
Měli bychom umět požádat o pomoc nebo o radu, když ji potřebujeme. Někdy to prostě neumíme. Buď si myslíme, že jsme na všechno sami, nikdo není ochotný nám pomoci a nikdo nás neposlouchá, nikdo nepochopí náš problém, nebo jednoduše chcete být ti jediní, kteří ponesou všechnu vinu v případě našeho selhání. Nechceme obtěžovat a tahat do toho další lidi, někdy se můžeme i cítit trapně.
Všechny vyšší duchovní síly chtějí, abychom uspěli. Jediná osoba, která nás může opravdu přivést k selhání, jsme my sami.

Přestaňte se bát, věřte sami sobě a tomu, že Vesmír a všichni vaši ochránci chtějí, abyste byli úspěšní, šťastní a duševně naplnění.
Někdy nedokážeme svou situaci vidět v širším kontextu a to je jen jeden z důvodů, proč je potřeba se obrátit na naše duchovní průvodce, aby nám pomohli.
Jak na to? Jednoduše si s nimi promluvte, nebo pokud se u toho necítíte dobře, napište jim dopis. Věřte mi, že odpoví, dejte jim čas. Vaše štěstí je jejich štěstí.
Nechte se intuitivně vést, v tu správnou chvíli vám přijdou do cesty nápovědy. Lidé, knihy, weby, billboardy, písně, nápady, myšlenky, vize, sny, pozvánky…
Více o komunikaci s duchovními průvodci najdete v knize Anděl strážný.

7. Spojte se s vaším prostředím
Naše prostředí je od přírody vytvořeno tak, aby bylo harmonické, aby fungovalo v rovnováze a Vesmír s radostí sdílí tuto rovnováhu s námi. Vydejte se na procházku do přírody, do parku, lehněte si u moře nebo u potoka. Spojte se s tou energií, která nás obklopuje.

Veškerá tato energie je konstruktivní energií, která nám může pomoci realizovat změnu v našich životech. Žijeme často ve velkém stresu a je čas na změnu. Aby se to stalo, spojte se s tím, kým skutečně jste, a žijte v harmonii s vaším okolním prostředím. Mějte z něj radost a čerpejte z něj duševní klid, energii a radost.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-06-21 02:33:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

právě jsi popsala můj životní styl, to se mi líbí 😌

Ikona diskutujiciho Emily 2020-06-22 10:35:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jó, to cvičení s těmi vzory jsem jednou dělala v příručce pro introverty (Síla introvertů). Jenom tam bylo za úkol vypsat jen dva a až poté autorka prozradila, že již pravděpodobně tyto vlastnosti dříve vypsané v sobě v nějaké míře máme. Tak jsem si teďka vypsala mou Top 10 a ty tomu vládneš 😀
U tebe mám napsáno, že na tobě nejvíce obdivuji tvou píli, pracovitost a vytrvalost (takové to, že se člověk dokáže nakopat do zadku a stihnout produktivně spoustu projektů atd. aniž by musel chodit do nájn to fájv práce a být placen na hodinu, jen aby měl nějakou „jistotu“. Ještě jsem si u tebe poznamenala schopnost využívat problémy jako odrazové můstky k úspěchu a výšinám a obdiv za to, že sis nevybrala cestu zahořknutí a memrání a obviňování minulosti, rodiny a života a celkově vnějších okolností a že jsi to použila jako katapult nahoru. 🙂 Jo a že si si dokázala zachovat svou suverenitu i v téhle dnešní vyméjvárně atd. no a tvůj nadhled a smysl pro humor samozřejmě. 😀

Jó Aluško, jsi prostě hustá 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-22 13:19:38
Ikona diskutujiciho
sipka

díky 🙂 taky mám i krásnou hromadu nedostatků 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-06-23 23:26:25
Ikona diskutujiciho
sipka

… ale aspoň dostáváš básničky, viď 🙂🤣

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-24 08:48:25
Ikona diskutujiciho
sipka

nevím co na to říct 🙂

Ikona diskutujiciho Básník 2020-06-23 21:07:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

PAPRSKY HVĚZD (básnička pro Alue)

Na nebi se hvězdy třpytí, jemný vítr, noc je krásná,
rybička Alue zpod hladiny svítí, jak perla jasná.
Rybka je to neposedná, ráda tančit, ráda plavat,
konflikt řeší stylem: „Nebudu přeci jančit, budu mávat!“
Harmonií oplývá, krása cit ji obývá,
Obklopena vodou, stromy, vlčky ptáčky,
užívá si plavbu na znak, kašle na ty darebáčky.

Nad hladinou lze spatřit odrážející se paprsky hvězd,
úžasný pohled a možnost pochopení smyslu našich cest,
paprsky dopadající až do dalekých měst.
Fantazii a radost pociťuji ve svém srdci,
kouzlo vody, kouzlo noci, paprsky hvězd… nemohu býti bez emocí.

Cítím svěží vzduch, vůni květin a žádnou tíseň,
to proto, že letní struny začly hrát svou píseň.
Ticho a mír mne doprovází, opuštěný břeh, jenž je potěšením,
zbožňuji ten okamžik, nic mi neschází, cesty života si moc cením.
Hlas splavu slyším v dáli, rozum jde zde stranou, může mě svést,
to srdce radí, abychom se pousmáli, vždyť není na vybranou, proto nechme se jím vést.

Vidím měsíc, jenž se směje nad stromy…
On i sestry hvězdy jsou jedno a to samé,
možná přeháním, možná blázním,
jsme všichni jedno, v tom mě už nikdo neoklame.
Pocit, který prožívám, přál bych si, ať je věčný,
myslí či slovy těžko popsat, srdcem si ho užívám a jsem za něj vděčný.

V objetí paprsků hvězd, moudrosti háje,
sedím tam na břehu s pocitem bez hranic,
dojetí v očích, dotek nebeského ráje,
pocit zůstává, nikdo mi ho nevezme, a to ani za nic.
„Život je dar a tohle je sen!“ zvolám do nebes s pokorou, která sílí,
cesta nekončí ani neskončí, srdce Tvé je oporou, pro každičkou mou chvíli.

Vidím ji tam pod hladinou, rozkošnou a nevinnou,
„Zázrak…“ pomyslím si… nechci uhnout a ztratit její úsměv s tváří,
chci se stále dívat a cítit, jak krásně září.
Bez té malé rybky, která je součástí oceánu života, by svět mnohé postrádal,
má své důležité místo – to vím jisto, svět by se o radost okrádal.
To vše lze spatřit dnešní noc… vyjít ven, vzhlédnout k nebi,
vnímat paprsky hvězd a jejich moc… jak k Tobě jejich síla letí.

Ikona diskutujiciho Robert 2020-08-21 18:00:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádhera. Tohle všechno víme od narození. Je to v nás. Je to probudit a žít…
Ale panstvo to nechce dopustit, abychom žili svůj život. Ale nabízí nám svůj systém, který je chorý od začátku.
Áno žijte svůj život. A začni hned!… 😄 Hezký den.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek