8. / Vesmírné Zákony a Principy / VI. Zákon Mentality

21.5.2010 v Návody 11

Tento článek je součástí rozsáhlého seriálu:

Přejít na první díl zde: 1. / Vesmírné Zákony a Principy / Úvod + I. Zákon Kauzality

________________ 8. DÍL ________________

alue.cz

V základním popisu Vesmírných zákonů máte popsaný zákon číslo 6.

Pro lepší uvědomění cituji:

6) ZÁKON MENTALITY

JE TO SÍLA MYŠLENKY…..

VĚCI, UDÁLOSTI, SLOVA VYVSTANOU Z MYŠLENÍ.
MYŠLENKY JSOU ZÁKLADNÍM KAUZÁLNÍM PRINCIPEM S KTERÝM LIDÉ MUSÍ (TENTOKRÁT MUSÍ, I KDYŽ NEMUSÍ VŮBEC NIC A JÁ TO NERAD ŘÍKÁM) VYTVÁŘET, BUDOVAT REALITU.

MYŠLENKY JSOU NEUTRÁLNÍ

P O Z O R !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
S Í L A M Y Š L E N K Y J E Z Á K O N !!!!!
JE ZÁVISLÝ OD MYSLÍCÍ BYTOSTI, JAK SILNĚ MYSLÍ A JAK UVĚDOMĚLE MYSLÍ.

DÁVEJTE POZOR NA SVÉ MYŠLENÍ, JE SILNĚJŠÍ NEŽ ATOMOVÁ BOMBA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tento zákon je vysvětlený v tomto pojednání na základě předchozích popsaných principů. Odvíjí se v podstatě od prvních pěti zákonů.

– Když máte jasně daný základ, na kterém něco funguje, odvíjí se od tohoto základu další vedlejší skutečnosti. Důležité i méně důležité. – Jednou z nich je právě zmíněný zákon Mentality.

Zákon Mentality sám o sobě NENÍ jeden ze základních pěti zákonů, nenechte se proto zmýlit původním popisem. – Základ je v pěti, vše ostatní se od tohoto základu odvíjí.


Zákon Mentality vytvořili lidé.

Opakuji, odvíjí se od základních pěti zákonů.
Hlavně od zákonu Kauzality(1. ,,Co zaseješ to sklidíš. a od Zákonu Rezonance (3. ,,Jaký jsem, to přitahuji.

Zopakuji vám tedy to, co už sami víte, nebo by jste to alespoň měli vědět:

(Pokud nevíte, laskavě se vraťte na první díl pojednání a čtěte svědomitě od začátku!)

Myšlenky i slova jsou ENERGIE. – Když promluvíte, dáváte své myšlence formu a tím zesilujete její rezonanci.

Síla myšlenky i slova ovlivňuje a spoluvytváří Vaši realitu, proto je důležité umět s tímto nástrojem svědomitě zacházet.

Myšlením a mluvením vytváříte energii, která působí na okolí.

Okolí je také tvořené energií. (To jsme si vysvětlili u Zákonu Rezonance, konkrétně v druhé jeho části. Už víte, že hmota je 6x6x6 stlačená energie.).

Vytvořením energie o určité rezonanci k sobě přitahujete hmotu, lidi a situace o stejné energii. – To je tedy princip Rezonance a zároveň Zákon Příčiny a Následku. (,,Mluvíš o nemoci, budeš nemocný.“)

Je nutné si uvědomit, že 1. a 3. Zákony jsou na sebe velice silně navázané, odvíjí se jeden od druhého. Bez zákonu Rezonance by nebylo zákonu Kauzality a bez zákonu Kauzality by nefungoval správně Zákon Rezonance.

Ve Vesmíru nemůžete oddělit jedno od druhého, protože tak by nic nefungovalo. Opakuji znovu: Co podporuje Zákony Vesmíru, to je Zákony Vesmíru podporováno a roste.

Co jde proti zákonům Vesmíru, to nefunguje, škodí, nebo se to rychle poláme.

V pátém dílu tohoto výkladu jste se dočetli o slovech a rezonancích. Víte, že každé slovo, každé písmeno a každé číslo má svoji vlastní energii na určité úrovni a kombinací různých znaků se energie ovlivňují, spojují a dávají dohromady jednotný výsledek.

To samé platí pro naše myšlenky. Myšlenka má rezonanci, když myšlenku vyslovíme, tak jí zesilujeme a uvádíme do pohybu již popsané principy.

Mnoho lidí, kteří se zajímají o duchovní nauky si je vědomo tohoto zákonu. Nevědí, že je to součást Vesmírných zákonů, ale znají tento princip a snaží se podle něj řídit. Dávat si pozor na své myšlení, vnímání a na to co říkáme je velice moudrá volba.

pegasus2

Pamatujte, že pro vnitřní růst naší bytosti je sebekázeň naprosto klíčová záležitost. Člověk umí a smí sám sebe vychovávat k obrazu, který si přeje, je to jeho úžasná vlastnost. Je to skvělý nástroj, jak být takový, jaký chceme být. – Hlídat se a umět sám sebe usměrnit je skvělá vlastnost.

Dávejte si ale dobrý pozor, jak tuto snahu používáte. Mnoho lidí se snaží ,,být prázdný“. Lidská bytost je ale božské stvoření s lidskými přirozenými emocemi, které prožívá, má prožívat a je to tak v pořádku.

Proto hlídejte své myšlení, ale nikdy to nepřehánějte. Když vám někdo ublíží a vy jste z toho smutní, buďte smutní, nezamačkávejte emoce, které ve vás přirozeně vzklíčí, je to součást vaší bytosti. Pokud potlačujete své emoce násilím, onemocníte a není to správně.

Klíč je umět svůj smutek utnout. – Utřít slzy, říct si ,,Je to za mnou.“ a být veselý, vytvářet svůj život v lásce a nezůstávat nikdy ve smutku, nelitovat se a nenechat se litovat od ostatních.

Když vám myšlenky zalétnou k destruktivnosti, podívejte se na své myšlenky, analyzujte je, pořešte je v nitru, ale potom se zase vraťte do klidného/konstruktivního směru.

Zkrátka vtip je v tom, nezůstávat nikdy dlouho u špatné nálady a smutku, ale hlídat se a snažit se myslet na to pěkné. Ne být prázdný a už vůbec nepotlačovat své emoce.

Pamatujte, vy tu nejste za trest, vy jste krásné Božské bytosti, které mají prožívat srdcem, intuicí, vy nemáte být prázdní, ani smutní. Máte tvořit svůj krásný život podle svého, nenechte se omezovat, ani svazovat strachem ze svého vlastního myšlení. Buďte sami sebou a dodržujte své světlé principy.

Pokračování seriálu Zde: 9. / Vesmírné Zákony a Principy / 1. Princip o Uchování Důležitého

Komentáře

Ikona diskutujiciho petterson 2010-05-21 15:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

opět moc hezký.. víš, každej asi se zeptá:je to všechno co tu píšeš pravda? aji s těmi anděly? tak se ptám aji já.. pořád se to ve mně houpe a nevím čemu mám věřit :/

Ikona diskutujiciho Alue 2010-05-21 16:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Děláš si srandu? Ty si snad myslíš, že bych 4 roky takhle pracovala na stránkách, kdybych si to vymyslela?

Ikona diskutujiciho ja a nikto iny :) 2010-05-21 18:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: ja ty verím, možno nie vo všetkom na 100%, ale v základe sa mi táto stránka určite páči a čerpám z nej dosť ako som ju objavil 🙂

Ikona diskutujiciho Smejko 2010-05-21 18:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

si pre mna uzasnou inspiraciou, Alue… zo srdiecka Ti dakujem (takisto aj Tvojim anjelikom)

Ikona diskutujiciho petterson 2010-05-21 20:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:tak jasný no.. dík za odpověď

Ikona diskutujiciho David 2010-05-21 20:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No jasně, že je to pravda. Díky Alue opět za krásný článek… :-)))

Ikona diskutujiciho vojta 2010-05-21 21:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

1-/Jak mužeš pořád dokola číst tyhle věci a přitom pochybovat.Tohle není vnucená víra jako v kostele.Tohle není vnucování názoru.Tohle jsou poznatky a pouze dobré rady.Pro mě tyhle věci nejsou nic nového.Cítím se tady velice dobře a doplnuji poznatky.Nejsem věřící,jsem sám sebou.A Alue je neskutečně fajn holka,která pomáhá všem.Tot můj názor".

Ikona diskutujiciho Alue 2010-05-21 21:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho M 2010-05-22 20:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No to je moc fajnee . Alue moc dekuju za tento clanek protoze jsi mi tim potvrdila myslenku ze vse uplne vse ma zaklad v mysleni . Napr. kdyz chces aby se ti neco fyzicky povedlo musis to nejdriv spravne udelat v hlave az potom to muzes zkouset ,,mechanicky" 🙂

Ikona diskutujiciho Theofil 2010-05-28 08:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, krasne povidani a krasne stranky, energie putuji neustale, je dulezite mit je pod kontrolou a kdyz v lasce jsou neni se ceho bat

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2018-12-27 04:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Tak si vezmi jen kolik lidí třeba díky tobě začalo jíst zdravěji :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek