9. Dotazník

27.4.2012 v Čtenáři 23

Další díl dotazníku je na světě

Pokud vás během čtení napadne také zajímavá otázka, přidejte ji do diskuze.

Mimochodem jsem si všimla, že ,,čtenářstvo” se i zde, tak jako v případě kuriozitek, pomalu rozděluje na dva tábory. – Což mne udivuje, protože mám za to, že tyto série článků (které tvoříme přece čistě pro zajímavost a pro zábavu), není přece nijak kontroverzní a tuto kratochvíli najdete na spoustě dalších blogů, takže nejde ani o nic nového…? 🙂

1. Ahoj Alue, byla jsi někdy na divadelním představení Čtyři dohody, kde hraje Jaroslav Dušek? Jestli jo tak jak se Ti líbilo?

Nebyla, ale v budoucnu bych se šla podívat moc ráda. Konkrétně Čtyři dohody mě moc zajímají, viděla jsem nějaké ukázky.


2. Nevím, jestli to už bylo řečeno -pokud ano tak se omlouvám- ale proč jsi zvolila právě tento design tvé knihy a proč tyto barvy?

Cítila jsem to tak. Tady je potřeba vzít v úvahu, že tu knihu po mě chtěli ,,ti nahoře” a oni mi i poslali obrazy, jak má kniha vypadat. Já jsem se jejich vedením prostě řídila, i když jsem měla problém uhájit jejich návrh od úprav. Hrozilo, že obálka bude modrá, protože miluji modrou. Ale můj pomocník a nakladatel v jedné osobě mi pomohl se ujistit, že červená bude stejně lepší.

A dneska vím, že jsem se rozhodla správně.

O symbolu nelze diskutovat, je o něm velká část knihy a v mnoha věcech hraje rozhodující roli. Navíc je to velmi konstruktivní rezonátor, který si přitáhne pozornost lidí, kteří tu knihu mají číst. Tedy lapidárně řečeno, díky takto udělanému obalu kniha ,,Ví”, koho ,,chce”. A to je správně, patří vyšším silám a ty si řekly, co přesně chtějí a jak. Ony si také diktují, komu to přijde do ruky a za jakých podmínek. I když už kniha vyšla, dávají mi pořád úkoly a často vnuknou, komu tu knihu mám dát.

3. Zaujímalo by ma: či ťa ešte baví a napĺňa robiť tento blog tým čím je.

Někdy baví, někdy nebaví. Je to teď už sice povinnost, ale hlavně vášeň, poslání, seberealizace, prostor pro moji kreativitu… ano, naplňuje mě to. V časech zlých i dobrých 🙂

Předpokládám, že se zase někdo chytí toho slova ,,povinnost”. – Ano přátelé, teď už to skutečně povinnost je. NIkdo mě do ní sice nenutí, ale pokud chci, aby to tu takhle hezky fungovalo, musím k tomu přistupovat zodpovědně, brát to vážně a pravidelně pracovat. Už to prostě není koníček.

4. Moja otázka je k 2012, 2012 už bolo ale nikto sa ešte nepýtal, či sa 21.12.zoradia planéty do jednej rady, takže budú všetky planéty našej sústavy zoradené vedľa seba? Chcem sa opýtať na tvoj názor či takéto zoradenie nastane a čo to znamená, aký bude mať vplyv na Zem, keď budú v roku 2012 všetky planéty zoradené v jednej rovine?

To já nevím, nezajímá mě to… ale cosi jsem už o tom slyšela.


5. Ja mám otázku asi trochu odlišnú od ostatných 😀 – Používaš nejaké vlasové prípravky alebo kozmetiku na podporu rastu vlasov alebo užívaš nejaké vitamíny, aby sa ti nelámali? Ako sa o nich vlastne staráš?

Obden mytí. Gliss Kur šampon+balzám, pokud vlasy padají (třeba na jaře) Capillan vlasový aktivátor a jednou za měsíc zábal. – Do vlasů se vetře spousta panenského olivového oleje a nechá se to aspoň hodinu být, pak se to smývá. Vlasy nekulmuji, nefénuji, nenatáčím, nechávám schnout volně a češu tak, abych neškubala. A proto jsou takové, jaké jsou. Ale kvalitu vlasů máme každý danou, třeba moje jemné by podle odborníků měly být střižené u krku a růst se mají nechat pouze vlasy husté a silné…. Ale na to já kašlu, vím, co je pro mě nejlepší.

Ale přesto se jednou za čas zastřižení nevyhneš, já si je teď vzala na jaro taky trochu víc, ale bylo to už prostě potřeba. Teď ale na nůžky nešáhnu pěkně dlouho.


6. Ahoj Alue, totižto aký máš názor na psychológov? Mám jedného objednáného, ale neviem či bude akceptovať, že sa venujem ezoterike…

Já nevím… jednou jsem byla u psychologa jako dítě, když mi měřili IQ (A já vím, že se na to pak stejně zeptáte, tak já měla v sedmi letech věku IQ 127.) Ale co mi píší lidé do poradny když se svěřují, tak ti co prošli ,,pomocí psychologa” říkají, že jim s jejich problémem vůbec nepomohl, naopak to kolikrát ještě zhoršil… A zkušenosti lidí, kteří byli ochotni o tom se mnou mluvit osobně byly takové, že psycholog nasazuje prášky, ze kterých má peníze, vám to udělá z mozku kaši a nakonec zjistíte, že bez prášků je vám stejně líp! – Takže jak s takovými zkušenostmi lidí z mého okolí můžu mít na psychology dobrý názor? Prostě ne.


7. Ahoj, zajímalo mě, jaké písně posloucháš ty, když máš pocit, že máš špatnou funkci kořenové čakry? Zajímá mě to, protože se chci inspirovat. Protože z těch, co poslouchám já, už mi hrabe.

A to jsi vzala kde, že mi blbě funguje kořenová čakra? Já s ní žádné problémy nemám… nebo to byl příklad?

Já nemám problémy s čakrami, takže jsem ani nikdy neřešila, jakou na ně mám aplikovat hudbu… to ti fakt neporadím 🙂


8. Zajímalo by mě, co si osobně myslíš o všech protestech, co se poslední dobou celkem rozrůstají. Myslíš, že to k něčemu dobrému vede? Někteří lidé si myslí, že to nevede nikam a že musíme začít nejprve u sebe a cítit ke všem lásku, neřešit rozdíly mezi lidmi, nebýt tak hnusně materiální a sobečtí. A někdo říká, že se tímto vše vysvětlí. Já si myslím, že z jednoho průšvihu jdeme do druhého, protože tohle nejde vyřešit bojem, boj nejde vyřešit dalším bojem … co si o tomto myslíš ty?

Kdybysme konečně vypadli do ulic všichni, tak se začne KONEČNĚ něco dít. Zatím je to málo, ale bude přituhovat.


9. Máš ráda i rock? a skupinu U2? 🙂

Dlouho jsem hrdě tvrdila, že Rock je nuda, než jsem poznala Blackmore`s night a než jsem zjistila, že některé skladby jindy metalových kapel jsou ve skutečnosti laděné jako Rock. Tedy ta hranice je velmi úzká, stačí to trochu jinak zmáčknout. – Od U2 znám jenom tak dva vypalováky, co jednu dobu furt hrálo rádio. Špatné to není, ale znám lepší.


10. Jak si se vlastně dostala k andělům? Jak a kdy jsi přišla na to, že existují?

Já ani neznám dobu, kdy bych si myslela, že nejsou.


11. Proč už sem nepíšeš o tvých rozhovorech s Laurejem? Žádné už nejsou?

Je jich spousta, ale řešíme pouze moje osobní věci, o kterých sem nepíšu. Doba, kdy jsem z toho byla úplně hotová, je pryč, dneska je to normální součást mého života a tak se musí stát něco jooooo moc zajímavého, aby to bylo na článek.


12. Jak dlouho maluješ kresby (průměrně)? Stalo se ti někdy, že jsi svůj výkres polila, nebo si ho nějak nechtěně zničila? Maluješ taky na kameny/dřevo/oblečení? Odkládáš někdy nedodělané výkresy na dobu neurčitou a ony se pak válejí v šuplíku?

Většinou dva dny. – První den dělám jenom obrysy a chytám proporce, pak se unavím a druhý den vybarvuju. Když je téma jednoduché, dá se zvládnout za den, ale jde to pak na obrázku poznat.

Někdy mi třeba něco na papír kapne a to bych potom vraždila, pokud je to ve finální verzi. Někdy mi totiž kapne z lián květin, které mám na stropě a pod kterými všechno většinou kreslím. Ale když jsem na začátku, tak to nevysušuji. Prostě zmuchlám a začnu znova.

Malování na kamení, oblečení a dřevo jsem zkoušela pro zábavu jako dítě, ale dneska zůstávám výhradně u pastelek, přestože delší dobu zvažuji výrobu motivů na trička. Určitě by se našla spousta lidí, které by to ode mě nadchlo.

Nerada nechávám rozkreslené nějaké obrázky, protože pak hrozí, že mě téma přestane zajímat a vyhodím to. Přesto většinou jeden rozdělaný v zásobě mívám, ale v šuplíku se mi nic neválí. Svojí práce si vážím a dokončuji skoro všechno.


13. Líbí se ti tetování? Může tetování nějak narušit energetický nebo jiný systém člověka? Jasně že třeba kříž asi jo, ale co třeba vytetovaná nějaká kytička? Nechala by sis někdy něco takového udělat?

Tetovací barva je jedovatá, takže bych si nic takového nenechala dělat. Navíc se mi samotná myšlenka tetování vůbec nelíbí, kůže je krásná jak je… A když by se mi pak ten obrázek za dvacet let přestal líbit, tak ho budu z té kůže snad vyškrabávat? – Ani náhodou.


14. Konzumuješ olomoucké tvarůžky ? A jaké jsou nejlepší, čerstvé nebo odležené ? A s pečivem nebo jen tak ? Nebo mám š je ráda v nějaké jiné úpravě ?

Olomoucké tvarůžky jsem ještě nikdy ani na vlastní oči neviděla. – A nechystám se na ně.


15. Páči sa ti Davinciho kód (šifra mistra Leonarda) ? Čítala si to?

Nečetla, ale viděla. A ve filmu je tolik schované symboliky, že člověk jen zasne nad jeho genialitou. Mám ale pocit, že to bylo plýtvání snahou, protože lidé stejně symboliku neznají a nepoznají, takže to nerozkodují.


16. Nakupuješ ve zdravé výživě? Jestli ano, jak často – pravidelně nebo jen příležitostně? A pokud ano, uvedeš nějaké konkrétní výrobky, s kterými jsi spokojená a kupuješ si je často?

Něco tam semtam cíleně kupuji, ale spíš přes e-shop. – A co konkrétně, to vyjde v dalším díle seriálu ,,Jak zdravě nakupovat – speciál” 🙂

17. Myslíš si, že olivový olej je kvalitnější než ostatní běžné oleje? Je vhodný i ke smažení? Někde jsem četla, že při tepelné úpravě uvolňuje karcinogenní látky.

Ale prdlajs karcinogeny. Spíš je na smažení dost drahý, tak si to málokdo může dovolit a ne každému to vyloženě chutná. Záleží jestli na to máš peníze a jestli ti to nesmrdí. JInak je samozřejmě lepší než slunečnice, o řepce ani nemluvě.

18. Jedla jsi někdy karobovou tyčinku? Pokud ano, chutnala ti? Jsou vůbec zdravé?

Ani nevím, co to je 🙂

19. Jíš oříšky? Jestli ano, jaké máš nejraději? Jestli ne, proč?

No tak oříšky… jenom když jsou čerstvé a já je někde seberu, jinak co mi stojí za kupování, tak jsou jenom mandle… třeba i pražené v cukru.

Problém ořechů jsou plísně a aflatoxin, nechci se tím zbytečně nakažovat. Nejhorší jsou celkově buráky, ty nejím vůbec.

20. Jíš tofu? Pokud ano, máš nějaký fajn osvědčený recept na úpravu? A pokud ho nejíš, proč?

Nejím, ani jsem nezkoušela. A jelikož se dělá ze soje (což je odpad), tak mě to ani neláká.


Máte otázku? – Položte ji do diskuze


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Aluška.org – Ze Zákulisí” – Zde

Další obrázky Víl – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/Komentáře

Ikona diskutujiciho Severka 2012-04-27 04:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S těmi psychology je to těžké, každý má na ně názor založený na svých zkušenostech. Nejdůležitější je, že psycholog může pomoct jen, když si člověk chce nechat pomoct. Jako dítě mě několikrát k psychologovi dotáhli a k ničemu to nevedlo. Později jsem z vlastní vůle absolovovala jednu návštěvu a další už nebyla potřeba – ukázalo se, že právě to jedno sezení mě postrčilo správným směrem. Takže důležité je chtít a cítit, že jednáme správně – jako je to ostatně se vším.

Ikona diskutujiciho Sonča 2012-04-27 06:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rada na otázku č. 5

Ikona diskutujiciho Daysy 2012-04-27 08:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný článek opět. Blackmore´s night mám taky ráda. x)

Ikona diskutujiciho Jindra 2012-04-27 10:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavá je hlavně odpověď ohledně té knihy. Spíš mě překvapilo, že neznáš tvargle, určitě to zkus. Mají je v každých potravinách. Nesmí být nezralý ani přezrálý, ale přesně akorát. A dá se z nich udělat vynikající pomazánka.

Ikona diskutujiciho Lenka 2012-04-27 10:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No já absolvovala kurz výživy od profesorů na UK a ti nám říkali, že olivový olej se skutečně přetváří při tepelné úpravě na nebezpečný látky, protože se přeházej a přetvořej molekuly. A že nejzdravější je řepkovej bezerukovej olej za studena, má nejlepší poměr mastných kyselin. Kde jsi zjistila, že řepkovej je špatnej? Zajímá mě to. Ale stejně na smažení je prej nejlepší sádlo…

Ikona diskutujiciho Primula 2012-04-27 12:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ako by si reagovala v prípade, keď tvoju čistú a úprimnú lásku odmietajú a nechcú a nechávajú ťa samú? Keď si ju nevážia? Tvoju čistú lásku Ženy???Či už priatelia, muž, alebo Boh? Aké by si mala pocity? Čo by mali urobiť, takýto ktorí ťa odmietajú a pritom potrebujú nevyhnutne pre svoj ďalší postup?

Ikona diskutujiciho Primula 2012-04-27 12:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Žiadať na kolenách a s úprimného srdca o odpustenie, so slzami, s bolesťou, s takou bolesťou akú cíti ona, keď je odmietaná!!! Z očí do očí!!! Naživo!!! Okamžite!!! A to hlavne od muža, ktorého miluje a on ju odmieta!!! A všetko, ale všetko takýmto chovaním kazí a ničí!!!!

Ikona diskutujiciho Alue 2012-04-27 12:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Ahoj, jestli ti právě někdo ublížil, zajdi si ven, je tam moc hezky… je to lepší, než se ventilovat přes internet.

Ikona diskutujiciho Barbora Čecháková 2012-04-27 13:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný článek!:)

Ikona diskutujiciho Míša 2012-04-27 13:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, koukala jsem, že všude doporučuješ olivový olej. Zajímalo by mě, jak se díváš na palmový? V jednu dobu jsme ho užívali skoro na všechna jídla. Chutnalo mi to mnohem víc, než olej olivový. Nevíš, který je zdravější?

Ikona diskutujiciho Lela 2012-04-27 14:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj:) ohledně těch psychologů, je dobrý psycholog a špatný psycholog, proč? protože lidský faktor funguje všude.Byla jsem u dvou psycholožek, a ty mě absolutně odradily, chtěla jsem hodně moc to povolání vykonávat…ale těžko najde člověk řešení a těžko posoudí cizího člověka když nešel v jeho šlépějích.A může mít školu jakou chce.Věřím, že úmysl mají taky dobrý.Stejně si každý musí pomoct sám.Jako pokec dobrý…ale to stačí dobrá kamarádka.

Ikona diskutujiciho Aida 2012-04-27 16:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj 🙂 V otázce 15. píšeš, že je v Šifře spoustu symboliky, ale lidé ji nerozluští. Já jsem ji taky viděla a chystám se ji i číst (mimochodem, Ztracený symbol mi přijde ještě lepší, nejsem sice expert, ale taky je tam spousta symboliky, doporučuji přečíst :)). Tak jestli bys třeba neudělala nějaký rozbor, podobně, jako jsi to kdysi udělala s Avatarem 🙂 Díky

Ikona diskutujiciho Iv 2012-04-27 16:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Primula 2012-04-27 16:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, prepáč že som sa tu ventilovala, len ti chcem povedať, že už je všetko v poriadku.

Ikona diskutujiciho Tomáš M. 2012-04-27 16:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se týče těch psychologů, není psycholog jako psycholog. Někteří to berou čistě materialisticky podle toho, co se naučili při studiích, ale jsou i psychologové duchovně vyspělejší. Osobně mohu říci, že jsem se s jedním takovým setkal a moc mi pomohl, byl to takový můj začátek duchovního hledání. Opravdu člověk, který je sám sebou a vnímá i hlubší souvislosti. Cítil jsem z něj úžasnou energii, opravdu člověk, který se upřímně snažil pomáhat lidem. Jednou jsem ho pak dokonce potkal na jedné Buddhistické přednášce. Prostě čerpal informace z různých zdrojů a uměl je dobře využít v praxi.

Ikona diskutujiciho Božka 2012-04-27 17:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja osobne som sa k ezoterike dostala práve cez psychologičku…

Ikona diskutujiciho Myší královna 2012-04-27 18:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: S tím sádlem souhlas.

Ikona diskutujiciho secret 2012-04-28 08:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já ted nedávno prodělala několik sezení u psychologa,protože jsem se bála,že mám deprese.Díky psychologovi jsem zjistila,že nemám deprese jen jsem citlivá na emoce druhých.TAky jsem se dozvěděla,že to samé má mamka ,ale já to mám silnější.A taky jsem díky tomu poznala dalšího mého andílka.Takže mé zkušenosti s psychologem jsou kladné.Ono taky záleží na člověku.Jestli je ten psycholog dobrý(a jestli se i orientuje v esotenice-super:))A jestli se mu klient otevře a dovolí psychogovi mu pomoct

Ikona diskutujiciho Arien 2012-04-28 19:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, chci se na něco zeptat, ale možná to sem zas tak nepatří, ale nechci tě otravovat přes poradnu, když to je docela krátké.

Ikona diskutujiciho Firzen 2012-04-29 15:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Taky hlásím, že sádlo je velmi dobré. Odmalička mě doma krmí pokrmy smaženými na sádle a jsem velmi zdravý, bez alergií a tak..

Ikona diskutujiciho Ava 2012-05-02 18:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: "Nejlepší je myslím čerstvé neupravené jídlo vypěstované přímo v místě, kde žijeme, které nikde neputovalo a nikde se dlouho neskladovalo" To spíš pochybuji, masitá strava je asi trochu problém vždy a všude a pro každého. Jde jen o můj názor a výsledek pár desítek let zkoumání vlastního jídelníčku:)

Ikona diskutujiciho Zálesák 2012-05-07 21:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jakou máš krevní skupinu?Díky

Ikona diskutujiciho Ápela 2012-05-28 20:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Posloucháš Evanescence nebo The Pretty Reckless? Jsou totiž podobné Nightwish… díky za odpověď

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek