Jeden známý citát říká: „Blízko tváře je těžké rozpoznat člověka. Velké věci jsou vidět na dálku.“ A to je ten zakopaný pes. Změňte měřítko a rozhlédněte se kolem sebe. Co uvidíte? Když se budete dívat pozorně, zjistíte, že jsou tu dodnes pozůstatky forem života z předchozí éry.
Třeba tohle je běžný pařez:
A tohle je Ďáblova věž ve Wyomingu:
Devils Tower (česky Ďáblova věž) je skalní útvar typu kamenné varhany ve státě Wyoming v USA. Dosahuje výšky 264 m, vystupuje 386 m nad okolní terén, nadmořskou výšku má 1559 m, u úpatí má průměr 305 m. Údajně je stará 200 milionů let.
Oficiální vysvětlení jejího vzniku zní takto: „Útvar sopečného původu je typickou ukázkou sloupcové odlučnosti. Vznikl zhruba před 50 miliony let, kdy byla žhavá láva vytlačena k povrchu. Později byly díky erozi odstraněny okolní měkčí horniny, takže zůstala pouze osamocená Ďáblova věž. Rozpraskaný povrch je důsledkem chladnutí a krystalizace lávy.“
Ale jen se na ni podívejte… Připadá vám to opravdu jako vykrystalizovaná láva, záhadně vytlačená záhadnou silou do záhadné výšky čtvrt kilometru, kde si záhadně udržela tvar a tam zatuhla? Na první pohled je to prostě blbost. Lidé se to snaží vysvětlit mnoha teoriemi a pokládají si otázku, jak se mohl takový útvar vytvořit. Dobrou demonstrací je třeba TENTO obrázek, který naznačuje, že by normální hora měla mít jiný tvar a kam se asi poděla ta okolní hornina? Možná odpověď je, že to prostě není hora, byl to strom.
Mnoho lidí věří tomu, že jde ve skutečnosti o pařez gigantického stromu z křemíkové éry a dá se to snadno dokázat. Bližší pohled na Ďáblovu věž nejenomže evidentně vypadá jako zkamenělý strom, ale dále odhaluje, že je složena z hexagonových sloupců.
Jsou to šestihranné sloupy, které ční až 300 metrů do nebe! Tvrdit, že toto geometrické dílo je jen výsledkem jakési lávové fontány, je stejný nesmysl, jako kdybychom tvrdili, že se závodní auto na silnici objevilo náhodně, díky výbuchu v blízké továrně, co vyrábí Ferrari.
Proč jsou tyto sloupy šestihranné a proč je důležité si to uvědomit? PROTOŽE VESMÍR STAVÍ SVÁ MISTROVSKÁ DÍLA V TÉTO PODOBĚ:
Při stavbě pláství se včely instinktivně snaží, aby byly komůrky co nejprostornější a přitom spotřebovaly co nejméně vosku. Šestiúhelníkový tvar je nejúspornější a nejefektivnější.
Říká se, že každá sněhová vločka je unikátní, ale přesto má každá šestiúhelníkový tvar.
Také si uvědomte, že náš vesmír je fraktální, to znamená, že se obrazce opakují od největšího po nejmenší. Jak v makrokosmu, tak v mikrokosmu.
Otevřeme-li učebnici botaniky, zjistíme, že struktura některých rostlin přímo souvisí s naším obřím pařezem. Tohle je průřez stonkem lnu:
Každá rostlina tvoří na řezu trochu jiný obrazec, ale systém, podle kterého jsou rostliny seskupeny, zůstává všude stejný.
Vlákna ve lněném stonku mají šestiúhelníkový tvar, který si přísně zachovává svou geometrii po celou délku. Stejně jako vlákna u 386 metrů vysoké Ďáblovy věže. Vlákna se od sebe neliší. Jsou kalibrována nejen po celé své délce, ale i vůči sobě navzájem.
Každé vlákno je pokryto tenkým pláštěm. Stejně jako fascie – vazivový plášť, tvořící pouzdra svalových vláken. Jak vidíte, zkamenělý obal při kontaktu s větrem a vlhkostí praská, odlupuje se, opadává a je přímým důkazem toho, že vlákna zkamenělého pařezu se skládají nejméně ze dvou různých složek.
Vlákna pařezu ani nezasahují do země vertikálně. Postupně se ohýbají, aby plynule přešla do kořenového systému, jak je to pro stromy přirozené.
Když si tohle uvědomíte, oficiální verze vyprávějící pohádky o ztvrdlé lávě letí do koše. Je tu příliš mnoho faktů, které ukazují, že je to skutečně pařez stromu z křemíkové éry, že tento útvar byl kdysi živým organismem!
Spočítejme tedy výšku původního stromu. Použijeme k tomu vzorec, který udává, že průměr pařezu je přibližně roven 1/20 výšky celého stromu. Průměr našeho pařezu má 300 metrů u základny. Vzhledem k tomu, že tento velký pařez postupně eroduje, je jasné, že býval širší, ale i když zůstaneme u skromných 300 metrů a vynásobíme je 20, dostaneme výšku stromu (a teď se připravte) – 6 km na výšku!
Myslím, že v tuto chvíli není pochyb o tom, že Ďáblova věž ve Spojených státech je obří pařez z doby křemičité se všemi znaky běžného pařezu, jak se mohl každý přesvědčit.
pokračování: Obrovské hory jsou ve skutečnosti stromy z předchozího věku 4.díl: Stezka obrů
© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022
Poslední komentáře
-Alue K. Loskotová No, pripomenulo mi to hudobný klip od Priessnitz…
-mariankosnac Teda ja neviem jak je to s tými…
-mariankosnac Otázka zda pomoci a nebo nechat chcípnout, tvrdě,…
-není Tak já jsem znal osobu, co měla takového…
-*****