Agrese proti sukním, aneb Pizzetky pod palbou

4.1.2014 v Poselství 45

Na jednom (záměrně nejmenovaném, aby to nevypadalo že haním) blogu, který jednou za čas navštívím, se objevil článek, který mne opravdu zamrzel.

Autorka narazila na e-shop se sukněmi, který se jí nelíbil, a tak ho úplně virtuálně ve svém názoru rozpucovala. Diskuze také není příliš hezká, všichni se přidali a éterem lítaly různé silné impertinence, dokonce i na mě celkem blbě stravitelné… (A to snesu kde co.)

Kdokoliv si dovolil se slušně nebohého e-shopu (i jeho světonázoru) zastat, byl v podstatě označen za ,,debila“…

Probudily se ve mně otazníky, jak je možné, že někoho můžou takhle naštvat/znechutit/dráždit obyčejné sukně? Prostě kousky oblečení? Co je na tom proboha tak nesnesitelně otřesného a ,,eklového“? – CO?

A tak jsem zvědavě navštívila onu ,,poplivanou“ stránku Pizzetky.cz, kde jsem zjistila, že se jedná o ruční práci paní, která se poněkud hlouběji (to znamená ,,hodně“) zabývá tématem posvátné menstruace a ženství.

Tak jsem si vlastně uvědomila, že je to tak trochu ,,kolegyňka“ v určitém slovasmyslu (ne samozřejmě úplně ve všem). I já se poslední dobou zabývám podrobněji otázkami ženské menstruace: Jestli to má hlubší smysl, jak jinak se to dá ještě vnímat, využít, jaké byly staré tradice… A tak to pomaličku po kouscích rozkrývám, snažím se měnit některé svoje staré zvyky a zlepšovat se. – Po minimálním úsilí už mi to hodně dalo.

Prostě jenom stačí zkusit to co kdysi bylo a člověk hned vidí, jestli to smysl má, nebo nemá… Mně to smysl rozhodně dává.


A samozřejmě i já se setkala s vlnou agrese. – kterou čtenáři nezaznamenali díky moderovaným diskuzím – Nejčastěji jsem četla, že ,,jsem prase“. Protože kalíšky jsou ,,nechutné“, (doporučovala jsem je ve své sérii článků) nebo že ,,menstruační krev v květináči musí dělat čoro moro“… Ve skutečnosti menstruační krev v květináči vůbec nic nedělá, jen jsou potom nádherné květiny, co suprově rostou a jsou velice vitální. Ani jsem neslyšela o nikom, kdo by s tím měl problém… Ale vykládejte to nějakému primitivovi.

Dokonce jsou Pizzetky.cz haněny i za to, že ze svých stránek záměrně mažou jedovaté sliny, které tam diskutující posílají… A tu se divím pro změnu já: Kdo by chtěl mít u sebe vystavené nějaké cizí hemzy? Ať ti diskutující taky první něco vytvoří, ať předloží výsledky své práce, ať jsou s kůži na trh a pak ať do toho mluví jiným lidem, co tuto odvahu mají a nezůstávají jenom u kafrání.

Nejmenovaná bloggerka například haní slova z krámku, že ,,pizzetky“ (rozumějte sukénky) ,,léčí ženství“ a tomuto se vysmívá. Samozřejmě, že pokud je člověk primitiv (teď už ji sice haním, ale neznám na tohle lepší slova), všechno chápe silně materiálně a ještě to vytrhuje z kontextu, pak nemůže pochopit, jak vlastně autor popisuje a nazývá svoji tvorbu.

Pokud nějaká švadlenka má nějaké vnitřní pnutí, díky kterému vnímá své šití jako umělecké dílo, samozřejmě že to potom okomentuje hromadou vznešených slov, která je však nutno vnímat obrazně a poněkud jinak. – Jestli někdo neví o co jde, tak ať se jde podívat třeba na Fler.cz, ten je plný tvořilů a květnatých slov. Ale tomu se nikdo nediví, protože tam nefigurují slova jako ,,posvátné ženství“.

Nekupujeme totiž mixér, ke kterému je přiložen tak maximálně návod na zapnutí… Ale originální předmět, který někdo stvořil podle svého vkusu, jako umělecké dílo a kterým chce něco podstatného sdělit lidem. Každý kdo něco tvoří, nebo má umělecké nadání, tohle chápe a tak se podobným květnatým slovům nesměje. Ví, jak to autor mínil. – Prostě se to bere s rezervou, když už.

Samozřejmě, že to co obchůdek Pizzetky.cz vystavuje, není úplně pro každého. – Je to o vkusu. O tom co se vám líbí. Já osobně bych 95% vystaveného zboží nenosila, protože se mi líbí jiné věci. ALE umím si představit hned několik žen v mém okolí, které by podobné sukně nosily, protože vím, že mají právě takové věci rády. V podobných kouscích samy chodí. Některé si je i šijí doma, nebo kupují v sekáči, protože si v normálním obchodě nemůžou nic vybrat.

Spoustu svých čtenářek znám osobně a vím, že podobné věci nosí. – Možná že to co jinde poplivali, tady u mne někoho naopak zaujme…

Těch zbývajících 5% se mi líbí, i bych je za tu cenu koupila.

Ale i kdyby se mi nelíbilo vůbec nic: Dává to smysl, posmívat se někomu za to, že šije věci kterým nerozumím? – Spousta lidí má dojem, že když může plivnout jedovatou slinu na práci, se kterou se někdo šušní a do které dává celou svou duši, že je o něco lepší. Ale ve skutečnosti píše/mluví jen sám o sobě a ta jedovatá slina se mu nakonec stejně obloukem vrátí.

Nicméně o tom že si krámek své příznivce našel, svědčí i jejich speciální rubrika. Věřím tomu, že někdo může mít takovou radost. Ona ta ruční práce, když je ještě dělaná se speciálním úmyslem, je doopravdy o něčem jiném, než když si zajdete do supíku koupit tepláky za pár KČ, vyrobené v ,,made in prc“.

Pryč ale od sukní, podívejme se na podstatu tohoto článku, důvod proč ho vůbec píšu:

Fascinuje mne, jak lidi neskutečným způsobem dráždí taková normální věc. Jak vlastně lidé reagují strašně agresivně na něco tak neškodného, jako je žena, která se hluboce a kreativně zabývá sama sebou. Dokonce se tyto ženy i skupinkují, vzájemně se podporují a zcela logicky tedy musí vznikat i tvorba inspirovaná tímto tématem.

A místo aby se lidé ptali, ,,proč se tolik žen tak moc vrací ke svému tělu a znovu se snaží najít co bylo jejich“, tak je naopak haní. A haní dokonce i tak strašně nevinnou věc, jako je OBLEČENÍ. SUKNĚ. Dokonce se haní i obyčejné leginy, které krámek nabízí. Přestože je to logické: ,,Prodávám krátké sukě, budu nabízet i něco k tomu…“. Čemu se jako proboha ti lidé v diskuzích diví?

– Stačí, že to má netradiční názvy, popisy kterým primitiv nerozumí a je oheň na střeše.

Takže tahle švadlenka, co šije sukénky, byla v diskuzi na nejmenovaném blogu například označena za ,,p**u“, aniž by udělala cokoliv špatného. A já jsem, za to že doporučuji vyzkoušet menstruační kalíšek, byla mnohokrát diskuzně označena za ,,prase“.

Čí je to ale problém, pokud někoho dráždí menstruační kalíšek, sukně co má zvláštní název, žena co se zabývá posvátnými rituály, nebo už jenom to samotné slovo ,,menstruace“?

Problém nemá ten, co šije sukně, problém má ten, co ho haní… Protože sukně ještě nikdy nikoho nezabila.

Ne, netvrdím že úplně všechno co je v obchůdku vystavené nebo napsané, je 100% moje gusto, všechno se mi líbí, všechno žeru, koupím a se vším souhlasím… Není tomu tak. Ale vidím v tom smysl a hlavně dobrý záměr člověka, co tvoří nejlépe jak umí a EVIDENTNĚ s tím dělá hromadě lidí radost.

Jestli i vy máte pocit, že sukýnky nevypadají moderně a tím pádem se vám nelíbí, vítejte ve světě jiného úhlu pohledu. Všem se nebude líbit všechno.

To už je ta naše povaha česká: Plivat, závidět, pomlouvat. Nulový respekt vůči druhému člověku.

A hlavně: Žena co otevřeně mluví o měsíčkách, patří na hranici. Pomluvit ji a označit za tmářku je málo. Ta by se měla rovnou upálit.

Kam dál:

Otevřít rubriku: ,,Zamyšlení“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Markéta 2014-01-04 03:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Achjo. Ani by mě nenapadlo říct o tvůrci něčeho, o čem nic nevím, nezajímá mě to nebo mi to přijde fakt divný, že je "p*ča". To si nevystačí s tím, že řeknou, že je na hlavu? Když už si teda dají tu práci o něčem takovým psát, ale zároveň o tom nic nevědí…

Ikona diskutujiciho mariankosnac6 2014-01-04 05:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pizzetky mi pripadajú ako bežné oblečenie, čo niektoré ženy nosia, tak prečo to niekto odsudzuje? No možno Zpívající fontána, Zpívající děloha či Čokoládové potěšení nie sú najvhodnejšie názvy pre sukne.

Ikona diskutujiciho Devenny 2014-01-04 07:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je k nevíře, že lidi může takhle dráždit člověk, co se věnuje něčemu v této době, méně obvyklému.

Ikona diskutujiciho Jana 2014-01-04 09:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tímto článkem naprosto souhlasím. Musím říct, že je až do nebe volající co v dnešní "moderní" a "pokrokové" době lidem vadí a co nejsou schopni strávit.

Ikona diskutujiciho Jarka 2014-01-04 09:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, to je moc co si někteří jak je správně označuješ "primitivové" dovolují. Máš pravdu typická česká povaha plivat, závidět, pomlouvat takový primitivy mám ve své blízkosti jo a ještě hanit práci druhých to jim jde skvěle. Však takovým lidem se to vrátí i s úrokama.

Ikona diskutujiciho lenka f 2014-01-04 10:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš pravdu Alue, že nejdůležitější je mít respekt, který spousta lidí nemá. Když už se mi něco nelíbí, tak nemít hned potřebu toho druhého poplivat a zadupat do země nebo ho ztrapňovat. Ta paní umí aspoň šít, což je v dnešní době velká výhoda umět si na sebe něco ušít. Já jsem na tohle nikdy nebyla. Nebavilo mě to, což je moje škoda. Jukla jsem na tu stránku Pizzetky a musím říct, že to není můj šálek kávy.

Ikona diskutujiciho Amálka 2014-01-04 10:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stránka i sukýnky jsou hezké, osobně bych je asi taky nenosila, ale spousta mých známých ano. Je milé, že ses paní zastala. Líbí se mi, když někdo dělá to, co ho baví a ještě potěší ostatní. Podle mě to spoustu žen dráždí proto, že se nemají rády a ještě k tomu ani náhodou nedělají to, co je v životě baví…tím pádem jí vlastně závidí a problém je na světě. Když někdo začne kritizovat, je už pak strašně jednoduché se přidat. (PS: inspirovaná Tvým seriálem jsem si nechala kalíšek nadělit k Vánocům a musím uznat, že je super:)

Ikona diskutujiciho kiki 2014-01-04 12:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasim a jen dodam neco ke kalisku, kdyz jsi vydala prvni cast serialu o nem, tak jsem se konecne rozhodla, ze si ho poridim, i kdyz jsem nemela na to dat jen tak takovou sumu penez na kalisek, protoze jsem studentka a moc nevydelavam. A tu se ukazalo jak mam tolerantniho a chapaveho pritele :-)  a dostala jsem kalisek, co jsem si vybrala pod stromek. Docela jsem se bala ho ukaz svoji mamince, ale udelala jsem to …. no doufam, ze z toho nebude mit trauma do konce zivota, protoze byla pekne vydesena. A sestra zase zhnusena a vydesea takovy to no fuj ble dej t pryc, jak kdybych v ruce mela nejakeho oskliveho pavouka :-D  myslim, ze to bude chtit jeste cas, aby se lidi srovnali s kaliskem.

Ikona diskutujiciho Annamarie 2014-01-04 12:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mno, nepřispívám často do diskuse, mám z tohoto článku smíšené  pocity. Ano, každý si může publikovat co chce, není třeba ho napadat a urážet. Nicméně…ano, je to o vkusu. Žena s velkým "Ž" by si zcela jistě neoblékla pidisukénku sotva zakrývající její rozkrok a nenazývala by to posvátným ženstvím. Také by si nikdy neoblékla například šaty s výstřihem téměř odhalující její prsa a pak se divila, že vzbuzuje myšlenku na sex u opačného pohlaví. Je to o cítění a o duchovní vyspělosti. Paní, co vede výše zmíněné stránky to snad myslí dobře, ale provedení, marná sláva, pokulhává. Ženě nepomohou krátké sukně, když uvnitř není čistá a ctnostná, to ostatní je jenom chabá berlička.

Ikona diskutujiciho Robert 2014-01-04 12:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zhruba před 12ti lety jsem si projel kus evropy jen s báglem a bez peněz. Potkal jsem hodně zajímavých lidí ale nikdy nezapomenu na větu co mi řekl jeden anglán který moc dobře věděl jak se žije v naší republice.

Ikona diskutujiciho B. 2014-01-04 13:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co čekat od blogu, který má název takový, jaký má? :D

Ikona diskutujiciho Alue 2014-01-04 13:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Je to ještě horší: Stačí jenom vyjet za hranice do Rakouska a tam, když je člověk nový, tak má šok z toho, jak moc jiní lidé tam jsou.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-01-04 13:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Ta je opravdu moc pěkná… Ještě se mi líbí tahle: http://www.pizzetky.cz/products/sladky-zivot-novinka/ .. Ale  v modré by byla určitě ještě hezčí.

Ikona diskutujiciho Braňo 2014-01-04 13:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to zaujímavý príklad toho ako v dnešnej dobe prosperujú hlavne veci v ktorých ide nakoniec v prvom rade o biznis, takže ide o to aby na ľudí pôsobili cool a môže to byť šmejd a to ma okrem iného napadajú aj všeliaké bioprodukty, predražené bylinné extrakty a iné úžasné prírodné lieky ktoré sa u nás predávajú za nehorázne ceny v zriedených množstvách, ale dajú tomu dobrú reklamu a farebný obal a zarábajú na ľuďoch ktorí si môžu dovoliť rozhadzovať peniaze a ľudia čo to naozaj potrebujú si musia siahnuť hlboko do vrecka…

Ikona diskutujiciho Ameline 2014-01-04 13:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No já nevím, mám obrovský problém s tím, když se nedostatek řemeslné zručnosti maskuje pod nějákým ezo kabátkem. Kolikrát prachobyčejné šlendriánství a je to neskutečná drzost proti všem znás, kteří s láskou a trpělivostí rozvíjíme své techniky a schopnosti, pořád zkoušíme něco nového… a pak přijdě holka s nápadem "posvátnýho ženství" a sukňama, který… no, s danými cenami si může přijít na víc, než 3000 na hodinu kdyby jela non-stop, tolik je na tom práce. Je to sprostej marketing, nic jinýho. Osobní vkus je jedna věc, řemeslo druhá. Dobře, dámě nechám toto – je dobrý obchodník. Smutný je svět, kde tohle stačí.

Ikona diskutujiciho Domča 2014-01-04 16:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Perfektní článek Alue! děkuji…

Ikona diskutujiciho aralklovkyne 2014-01-04 16:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, jeden příbuzný mému kamarádovi říkal: " Navštívil jsem tolik zemí, všude se usmívali a jak jsem přijel zpět do čech, čuměl jsem, kolik tu bylo zamračených držek."

Ikona diskutujiciho Aria Keboke 2014-01-04 17:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Koukla jsem se na tu stránku hned jak jsem rozklikla článek a musím říct, že nevidím jediný důvod k hanění těchto stránek, k urážení žen, které zde prodávají své dílo ani ničeho dalšího. Taky nemůžu říct, že se mi tam všechno líbí, ale našlo se pár kousků, které bych si klidně pořídila. Jediné co mě zamrzelo je cena, kterou si zatím nemůžu dovolit. Ale sama tvořím, i když to neprodávám, tak si dovedu představit kolik práce do toho člověk dá a hlavně, že tam vloží něco ze sebe. Já třeba maluji obrazy, šiji a pletu zvířátka. Moje rodina to označila za naivní umění. Protože je to plné barev a je v tom dětská hravost. Ale já nebudu tvořit obrazy vyzařující destrukci a depresi, nebudu měnit svůj styl jen proto, že někdo má jiný názor než já. I přesto, že mám jiný názor, tak nemám právo urážet ostatní. A jak už napsala Alue, kdo haní dílo druhého, jen proto že má jiný názor, vkus a styl, ten má problém sám se sebou.

Ikona diskutujiciho mariankosnac6 2014-01-04 17:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:  Rakúšania majú prísnu výchovu, sú viac vedený k slušnosti. V rakúsku sú prísne zákony, sú tam napríklad miesta kde nesmiete ani zahodiť špak či žuvačku na zem. U nás je v móde chovať sa jak hovado. Vina komunistu to asi nebude, vtedy bola prísna výchova a museli ste sa chovať slušne. Vinu vidím v televízii a médiách, kde sú nám prezentované skazené "celebrity" a reality show,  ľudia na to čumia a myslia si, že to je realita a že tak sa majú chovať.

Ikona diskutujiciho Jirka 2014-01-04 18:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: souhlasím…. Ale osud našeho státu na to má vliv. Představ si, že jsme byli jeden stát, jedna země s Rakouskem a dalšími zeměmi, běžný Čech uměl německy a žili jsme v míru, po rozpadu Rakouska – Uherska byla naše země – tehdejší ČSR nejvíc demokratickým státem a nejlepším státem k žití a podnikání zde ve střední evropě. Kam se hrabalo Německo se skoro 40-procentní nezaměstnaností, vnitřními rozpory a nestálou politikou podporující násilí, ani Rakousko na nás nemělo. To byli časy panečku.. Jenže jsme měli smůlu že jsme byli menší stát a stáli jsme se obětí vysoké evropské a ruské politiky. To prostě na národu zanechá po dlouhá léta negativní stopu. A všichni víme co se s náma jako s národem dělo od roku 1938 až 1989. Otázka je co jako jednotlivec teď dělat, jestli se snažit změnit přístup lidí zde v naší mateřské zemi, nebo se odstěhovat natrvalo do lepší země, ovšem pokud bych se chtěl natrvalo odstěhovat, žádal bych i o občanství abych se nemusel stydět…

Ikona diskutujiciho Jirka 2014-01-04 18:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ach, až je mi z toho najednou smutno, když si vzpomenu na krásné vyprávění mého pradědy o žití v naší zemi před 80-90 lety.

Ikona diskutujiciho Jana 2014-01-04 18:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:Ano, ano mám naprosto stejnou zkušenost a to nejen s Rakouskem, ale s většinou cizích zemí kde jsem byla. Tady jakmile je člověk uspěšný nebo spokojený, tak aby se za to nakonec styděl…nenosí se to tu. Jakmile se někdo zeptá jak se máš a ty odpovíš že dobře a ještě se usměješ a vyzařuje s tebe spokojenost, tak v tu chvíli jsi "nějaký divný"….:)

Ikona diskutujiciho Dragita 2014-01-04 19:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já tohle nikdy nepochopím, vlastně to možná ani nepůjde. Sukně se i některé opravdu líbí, jen je to jiná cenová hladina, než jsem ochotna za sukni dát.

Ikona diskutujiciho myší královna 2014-01-04 20:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na jednu stranu mi připadá jako pitomost oslavovat obyčejný kus hadru.

Ikona diskutujiciho tarantule* 2014-01-04 20:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že vím jaký blog to je (Protivná blondýna?) a jestli je to ten samý, tak ten článek jsem četla a taky to moc nechápu. Co jí ty sukně udělaly? Zrovna krásné nejsou, ale nikomu neubližují… Ale ona už dřív nadávala i na octování a orgonity, takže jí asi vadí všechno, co není tak úplně normální. Takoví lidi jsou vážně "úžasný" :/

Ikona diskutujiciho Alue 2014-01-04 20:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: V tomto s tebou určitě souhlasím, každopádně jak jsem psala v článku, otázka těch sukní opravdu není o tom že tě dělají ženou, ale je to předmět víceméně symbolický.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-01-04 20:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Už to tam navštěvovat nebudu. Agrese autorky proti všemu alternativnímu mi nikdy nevadila. Plivla na orgonet, orgonity, energetizovanou vodu, octování… Všechno jsem brala, je to taky názor a nejsme přece diktátoři, nebudeme se hádat o takových kravinách, tyhle věci nejsou prostě pro kdejakého blba co k tomu přijde jako slepý k houslím. Tomu už se musí trochu rozumět, musíš na to mít vitamíny.

Ikona diskutujiciho adeláč 2014-01-04 22:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem na ten blog šla, přečetla jsem si asi odstavec a začalo mi být na zvracení. Takže fakt ne. Na ten blog chodit nebudu. Přišlo mi, že to citovala záměrně tak, aby to vypadalo jako naprostá hrůza.

Ikona diskutujiciho Cherryna 2014-01-04 22:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky jsem ten článek četla a četla jsem i ty diskuze pod ním. Tam nebylo člověka co by se té paní zastal! Ono fakt není smutné to, že občas se najde nějaký člověk který si vezme do pusy to co by neměl, ale nejsmutnější je na tom to že x dalších lidí s tím člověkem souhlasí a ještě k tomu pomale soutěží o nejvtipnější útočný komentář…fakt jako stádo ovcí.

Ikona diskutujiciho Kač 2014-01-04 23:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takovéhle chování nechápu. Autorka si naopak (i přesto, že taktéž většina z nabízeného zboží zrovna neodpovídá mému osobnímu vkusu) ode mě zaslouží pochvalu za to, že se věnuje něčemu, co jí evidentně baví a naplňuje. Sice nad některými názvy jsem se trochu pozastavila a upřímně řečeno se občas i zasmála, ale tak je to její věc, jak nazývá své výrobky a když to nikomu neubližuje a není to nějak radikálně směšné, tak proč na to zbytečně plivat? :)) Ty řeči o tom "jak to pozvedne ženství" apod. mi sice přijdou více než přehnané, ale i tak nemám důvod k ní cítit nějakou antipatii :))

Ikona diskutujiciho Colliode 2014-01-04 23:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"problém má ten, co ho haní"

Ikona diskutujiciho Léňa 2014-01-05 10:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dík za odkaz na sukničky. Já taky šiju, baví mě to – takže kupec ze mě jistě nebude. O svých výtvorech mám vždy předem naprosto konkrétní představu jak by měly vypadat i když většinou se to nepovede napuntík jak bych chtěla (asi gramlavé ručky ?:-) No, pro mě je důležitý ten čas který strávím šitím, protože je naplněn činností, která mě uspokojuje. A o tom to je. Radost z času prožitého konstruktivním způsobem. Až budou i ty finální výrobky krásné – to bude teprve něco ! Radost násobná, chi :-)

Ikona diskutujiciho Rea.A 2014-01-05 11:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nakoukla jsem tam a zjistila jen tolik, že tam "někdo" nosí krajkový pruh látky přes kalhoty…. a co? Nějak jsem nezjistila, kde má být ten problém:-)

Ikona diskutujiciho Rosa Canina 2014-01-05 12:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasím, žena je tajnosnubná bytost;-) Výzva přílišným odhalováním, to je o mužkém principu…[9]:

Ikona diskutujiciho Alue 2014-01-05 12:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: Já bych řekla, že to je nějaké hyper super moderní hnojivo s obsahem dusíkatých látek a minerálů a že proto je voda zabarvená.

Ikona diskutujiciho Lili 2014-01-05 12:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je sice hrozné, že se někdo naváží do sukýnek, protože když se mu nelíbí, tak ať tam neleze. Nicméně tahle typicky čecháčkovská glorifikace zahraniči je trapná. Pokud se podíváte na zahranični blogy, tak nevkusně sprosté diskuze jsou tam uplně stejně. Žila jsem v Berlíně a opravdu je to pouze o tom, jaké lidi potkáte. Našla jsem si tam spoustu přátel, ale spoustu lidí bylo taky závistivých a hloupých. Ale nikdy jsem žádného němce neslyšela plyvat na svojí zem a lamentovat nad poměry ( korupce, nezaměstnanost je všude, to není český vynález). Naopak znám hodně cizinců žijících v Praze a na Česko nedají dopustit. Naše povaha se od zahraničí opravdu liší pouze tímhle neustálím remcáním a podlézáním super západním států. A to je v dnešní době komický a maločecháčkovský. Možná by bylo lepší vic se sám usmívat, než neustále plivat na lidi a poměry ( opravdu ne tak vyjímečné).

Ikona diskutujiciho iriska 2014-01-05 14:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za odkaz na sukničky, některé jsou vážně originální skvosty! (to ani v sekáči nemají). Myslím, že míra uvědomělosti ženy nezávisí na délce sukně… když je nálada,  ráda si obleču mini, a vulgární narážky ze strany mužů jsem nikdy nezaznamenala, jen příjemnou pozornost a někdy obdivné pohledy 🙂 mně se líbí vyjadřovat ženskost tak, jak to cítím já

Ikona diskutujiciho Alue 2014-01-05 14:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]: Hele nechci ti do toho kecat, ale ,,tajnosnubné" jsou jen nekvetoucí rostliny, množící se pomocí výtrusků. Navíc je to docela zastaralý název.

Ikona diskutujiciho iriska 2014-01-05 17:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: úplný souhlas 🙂 raději se zabývat tím, co mě baví, než pomlouvat druhé… kdo je sám za sebe a stojí si za tím, co dělá, přece nemá potřebu tak hrubě kritizovat práci ostatních. Někteří lidi rádi urážejí druhé, ptž jsou sami se svým životem nespokojení

Ikona diskutujiciho Jana 2014-01-05 18:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Přesně tak, většina lidí tady bohužel závidí doslova všechno. Omezenost je opravdu obrovská. Zkoušela jsem žít jinde, ale vždy se mi hodně stýskalo po zdejší přírodě a vlasti. Takže za mě to budu muset holt zvládnout tady 🙂

Ikona diskutujiciho Líza 2014-01-06 11:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zkoušeli jste někdo z mražáku vytáhnout maso, nechat přes noc rozmrazit a tu vytečenou červenou vodou /PLNOU MINERÁLŮ/ zalívat květiny? Nebudete potřebovat hnojivo a je to ZADARMO !

Ikona diskutujiciho Luz 2014-01-06 11:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nějak taky nechápu, proč to někoho tak pohoršuje.

Ikona diskutujiciho onni 2014-01-08 16:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, hled sem si pomyslela, o jaky blog jde a taky ze jo :D Souhlasim s tim co jsi napsala, ackoli…

Ikona diskutujiciho benghi 2014-01-14 08:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nesouhlasím s tím, že sukně nikoho nezabije. Je-li úzká, dlouhá a bez rozparku, mohlo by se to podařit. Zblízka jsem to neviděl, takže provedení nekomentuji, na fotkách některé vypadají dobře. Ceny, příběh, značka etc, no to je marketing. Prodáte i alpskej vzduch v plechovkách a není to ani moc těžký. Za to bych nikoho neodsuzoval, všichni nakonec chceme vydělat. Kdybych se měl rozběsnit nad každým předraženým šrotem, tak mě už trefilo. Navíc tohle mi předražený nepřipadá.

Ikona diskutujiciho Mia 2015-05-20 08:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc hezky napsané, děkuji. 🙂 Cítím to stejně a nemám sílu se k tomu vyjadřovat, je to hnus, jak se dokážeme někdy z nepochopení chovat.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek