Aktualitky, vylepšení a změny na Aluška.org

13.2.2013 v Aluška.org 20

Moji milí přátelé,

Tak já pořád čekám kdo si toho všimne a ono nic… Já to tedy prozradím a při té příležitosti připojím i pár dalších změn, které se tu mezitím staly….

1. Logo, aneb Co máme nejvíc na očích, to nikdy nevidíme

Už hodně dlouho mě štval starý slogan tohoto webu. Esoterika je podle mě jen další druh náboženství a Aluška.org je taková rebelská stránka, tady se jede úplně jinak, což mnohdy ortodoxní esoteriky pěkně prudí…. a v tom tkví ta správná originalita. ,,Esoterika nové generace“ byl proto výstižný slogan pouze z druhé poloviny. Považovala jsem ho vždy za takovou z nouze ctnost.

Místo slova esoterika by mě napadly mnohem výstižnější pojmy, jako Hermetika, Éterično, nebo něco podobného. Ovšem jak blbě by to znělo a kdo vůbec ví, co to je ve skutečnosti Hermetismus? Aha? Hermetismus by byl výstižný, ale už ne tak dobře pochopitelný.

Píšu přece pro normální lidi srozumitelným jazykem, takže i logo musí všichni chápat. Schovávat se za nějaké vzletné fráze, u kterých by si kdekdo musel dohledávat významy, vůbec nemá smysl.


Dostala se mi nedávno do ruky kniha, vytvořená ze tří svazků, vydaných dohromady v jedné vazbě, ale ve skutečnosti jsou to tři knihy, od učenců, každá je ale úplně jiná. Co vám mám povídat, ta kniha je poklad. Každý svazek je z jinak starého papíru, který je datovaný. (Nejlíp se čte první kniha, další dvě jsou velmi křehké. Bojím se otáčet stránky, ale stejně je to plné grafů, počasí a map, takže čtu jenom tu první, která je filozofická. Odborné počasí nechám napokoji. Už jsem tam jeden list mírně natrhla, to bylo varování.) Udělala jsem si z toho trochu i detektivní hru, tak jsem zjiš’tovala o autorech, kdy žili, kdo byli a jaké bylo zrovna politické uspořádání. Hrozně mě tato stará kniha vzrušila, asi jsem nikdy nic podobně starého v ruce nedržela. Není moje, ale…. třeba bude 🙂 – Kdoví. V dohlednu není nikdo jiný, kdo by byl z této knihy tak nadšený jako já.

Oplývá naprosto nádhernou, velmi starou češtinou. Při jejím čtení úplně medituji, i jak se snažím mít prsty úplně čisté a stránky obracím, jakoby byly z cukru.

Jeden svazek je starý asi 120 let, další dva cca 170-180 let. A na jejím začátku mě velice zaujal slogan ,,spolku“, který tento vzácný výtisk vydal: ,,Věděním k obrodě“

Úplně to se mnou zacloumalo a říkám si: ,,Sakra to je ono!“

To správné slovo pro můj slogan je úplně obyčejné VĚDĚNÍ a zbytek? – Proč píšu stránky? – No přece kdo mnoho ví, ten je v životě milionkrát svobodnější, než ten, kdo neví a všechno si jenom nechá diktovat institucemi. HURÁ!

Ještě ten den jsem logo přemalovala na ,,Věděním ke svobodě“ a čekala, kdo si toho všimne jako první.

Dny plynou a nikdo nic…. 🙂 – Hm… Raduji se z toho objevu úplně sama.

2. Odběr novinek zlobí jako čert

Už několik dní mě bombardujete e-maily, že vám chodí upozornění na nový článek třeba 80x denně, nebo po minutě od jeho vydání a pak máte celou schránku úplně zasekanou… Koho by to nenaštvalo.

Chcete po mně, abych s tím něco udělala.

Moji milí, já s tím neudělám zhola nic, protože já mám přístup pouze do administrace, kde tvořím obsah webu, dělám design, nastavuji si co se zobrazí, jak a co naopak ne. Ale technické záležitosti jsou v rukou administrátorů a vývojářů.

Já jim, stejně tak jako vy, mohu jen napsat, že se něco porouchalo a pak se modlit.

Než se k tomu tedy někdo dostane a než se mouchy vychytají, doporučuji si odběr novinek dočasně odhlásit a zkusit to až za týden. Kdyby pořád nic, tak zase za týden.

Některé chyby se spraví za den, u jiných to trochu trvá.

Posledních pár dní jsem zaznamenala trochu chyby i jinde, třeba stav stránky se vracel, aktualizace se nechtěly ukládat. Nevím, kdo kde kopnul do drátu, snad to bude brzy v pořádku.

Při té příležitosti připomínám, že možnost odhlásit se, je v každém e-mailu v jeho spodní části…. ÚÚÚÚúúúplně dole vpravo. Já nevidím své odběratele, ani je nemohu odhlašovat. To si musí každý odkliknout sám za sebe.

3. Rubrika ZDRAVÍ se celá překopala

Už mě obtěžovalo hledat každý článek o zdraví v obrovské rubrice, kde je všechno naházené pel mel u sebe a už ani já se v tom nevyznám. Vyhledávání, jak jsme si asi všichni všimli, málokdy správně najde to co hledáme, ačkoliv zadáváme přesné fráze a víme nadpis.

Z toho důvodu má nyní rubrika Zdraví celkem 7 hlavních témat, což celé vyhledávání zpříjemnilo.

Titul ,,Nauka pro zdraví“ je v postatě šalamounsky zamaskovaná rubrika ,,Ostatní“. – Možná to znáte taky. Když autor neví jak to nazvat, dá tomu název ,,Ostatní“. Tak se tomu snažím vyhýbat a dávat ,,něco vyjadřující“ nadpisy, než ,,nic neříkající“

Určitě se toto vylepšení bude hodit i vám 🙂 – Já se do svých rubrik musím vracet často kvůli odkazování čtenářů na materiály, které je zajímají. A když se v něčem nevyznám ani já, tak to už v tom musí být setsakramentsky velký chaos.

4. Připravovaná kniha

Já vlastně oznámila, že píšu druhou knihu, ale jediné aktuální sdělení, jsou čísla nahoře.

Teď bych to ráda napravila: Počítám, že druhá kniha může mít 300, maximálně 350 stran, protože téma je mnohem rozsáhlejší. V podstatě jsou to dvě knihy v jedné. Mohla bych vydat dva na sebe navazující svazky, ale to není můj styl. Raději je dám do sebe, dám jim společný název a nechám tyto dvě knihy, aby se chovaly jako první a druhá polovina. To je tedy důvod její délky.

Určitě to ale uvítáme všichni, protože čtenáři jsou při první knize tak nadšení, že ji mají přečtenou za jediný den. – Jednou začnou a už nemůžou přestat, až obrátí poslední list večer.

Je to na jednu stranu super, tak se pozná dobrá kniha… Ale na druhou stranu bych byla ráda, abyste moji knihu mohli číst alespoň dva dny, nebo tři… snad i čtyři? 🙂 – Nebudu ji dělat méně zajímavou, ale nehodlám omezovat to, co do ní potřebuji napsat, podle počtu stran. Jak mi vyjde, tak mi vyjde. Evidentně je pro většinu z vás 259 stran nějak málo. Hurá tedy do většího svazku.

Základní text bude brzy hotový. Už mi zbývá jen pár kapitol. – Poté se budu vracet na začátek a ze základního textu udělám už opravené, monstrozní mistrovské dílo. – Dokud nebude alespoň monstrozní, budu se vracet a opravovat pořád dokola. (Dělám si srandu, už teď jsem s tím hodně spokojená… Ale ten začátek potřebuje doladit stoprocentně.)

Pak až přijde na řadu závěrečná korektura. (Ne, rozhodně nehodlám měnit člověka, který mi tak obrovsky moc pomohl při první knize. Tým zůstane stejný a už se na ty společné diskuze moc moc těším.) Píše se mi opravdu dobře, jde to velmi lehce. Jen si musím šetřit energii, abych měla sílu psát jak knihu, tak i web. Proto nyní vychází hodně článků z poradny. Předtím jsem s knihou odpočívala a více dělala články, teď zase víc zabírám u knihy. Niterný elán potřebuji vkládat hlavně do ní, ta je pro mne teď velmi důležitá. Nechávám si na ní záležet.

Ilustrace tam budou. Nebude jich vyloženě moc, ale tady jsou semtam nutně potřeba. Na obrázky se proto můžete těšit také.

Téma knihy stále neprozradím, chci aby to bylo velké překvapení pro všechny 🙂

Kam dál:

– Otevřít rubriku: ,,Aluška.org: web a novinky“ – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

– Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho lúthien 2013-02-13 06:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky všichni….. mě taky email bombardovaly novinky…. tak jsem se odhlásila a ten samý den ještě znovu přihlásila… a ejhle… přišli mě pak už jen 4x novinky z toho dne a od té doby to funguje dobře 😉

Ikona diskutujiciho Václav 2013-02-13 08:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Srbepoznáním ke svobodě…. to mě napadlo pro to logo, vědci když něco zkoumají, vždy z deseti problémů vyvstane 50 dalších a pak máme odborníka na levou a potom pravou nohu a začíná se to bezzuzdně  rozbujovat, ja bych věřil stvořiteli, že tesař nenehal nigde žádbou díru.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-02-13 08:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hihi, já jsem si všimla, že je změněné to logo dole. Řekla jsem si, že úplně dolů asi moc neuajíždím, tak to už tam je možná dlouho… A až teď zjistím, že to je i nahoře :D

Ikona diskutujiciho benetka 2013-02-13 09:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, ten slogan "Věděním ke svobodě" je naprosto přesný a výstižný, paráda.

Ikona diskutujiciho Luke 2013-02-13 12:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže tohle už není nejznámější ´´esoterický´´ blog v ČR SR? :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2013-02-13 12:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Neboj se, na to vlítnu později, až to domyslím 🙂 – to slovo odtud vypadne taky.

Ikona diskutujiciho Ananas 2013-02-13 13:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

netuším, jak dlouho tam to logo takhle už je, ale všimla jsem si ho až včera na panelu prohlížeče :D ale je skutečně výstižné 🙂

Ikona diskutujiciho mj 2013-02-13 13:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ja som si slogan vsimla 😉

Ikona diskutujiciho Luboš 2013-02-13 16:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta devetcipa hviezda ale nech ostane prosim, pride mi to ako uzasny a silny symbol odkial ho mas?

Ikona diskutujiciho Jirka87 2013-02-13 17:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem si toho novýho sloganu všiml, je tam snad už skoro měsíc, neštimovalo mě to s tím dřevěným logem z článku z 3.2. kde je ještě starej slogan, říkal jsem si to je divný, kdyby to logo někdo chtěl vyrábět tak co teď:) To by byl pěknej průšvih si toho nevšimnout:) že sem se nezeptal, rozkryl bych to jako první:D

Ikona diskutujiciho Skřítek 2013-02-13 18:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Revolta: Jsem to já, jsi to ty, jsme to my. V rámci duchovna se spojí naše názory a myšlenky 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2013-02-13 20:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Není to hvězda, ale slunce, malovala jsem ho photoshopem. Změny se týkají pouze sloganu.

Ikona diskutujiciho Melody Wish 2013-02-13 22:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je super, že se tu snažíš pořád něco vylepšovat. Já jsem tvůj pravidelný návštěvník, komentáře většinou nepíšu, spíš jen čtu 🙂 Poslední dobou jsem si všimla, že tu přidáváš skoro jen přejaté články. Vím, to také vyžaduje určitou přípravu z tvé strany- přečtení, případně okomentování před zveřejněním článku a vím (no po pravdě si moc dobře nedokážu přestavit) kolik práce ti dá odpovídat na maily a při tom všem ještě psát knihu, jen bych (a věřím že spousta dalších čtenářů tvých stránek) jako obrovské zlepšení považovala, kdybys zase začala zveřejňovat vlastní články… Neříkám, že každý den, ale tak třeba jednou za tři dny. Tvé články jsou totiž to nejlepší co na webu alue.org je.

Ikona diskutujiciho Rondir 2013-02-14 12:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dost lidí mluví o tom, jak jim chybějí nové články se mi zdá, leč vydržte lidi. Kniha je podle mne důležitější a je lepší, že do ní autorka vkládá maximum, protože ta vyjde a bude vyjitá :D

Ikona diskutujiciho Ananas 2013-02-14 14:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluš, pokud se nepletu, v horním boxu byl na včerejšek napsán další článek s dotazníkem, ale místo toho tu byly aktualitky. Včera jsem nechtěla nic říkat, protože jsem nevěděla, jestli to sem nedáš ještě dodatečně, ale chci tě na to jen upozornit (popř. pokud jsem to špatně přečetla, tak se omlouvám =)).

Ikona diskutujiciho Alue 2013-02-14 14:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Změnila jsem program, dotazník vyjde později.

Ikona diskutujiciho Ananas 2013-02-14 14:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]:aha, díky =)

Ikona diskutujiciho lilly 2013-02-15 13:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A… co je to za knihy, ktere ctes? :-) Diky.

Ikona diskutujiciho Václav 2013-02-15 18:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úvodní slovo

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2013-02-15 22:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nového sloganu jsem si taky nevšimla, ale moc se mi líbí. Těší mě, jak se vítr obrací a čím dál tím víc lodí vyplouvá stejným směrem. Ten slogan mi s tím úplně ladí, víc už to snad ani nejde :-) Těším se na dobu, až v našich krajích budou převažovat svobodní, myslící a láskyplní lidé, kteří si navzájem pomáhají. Možná to zní jako utopie, ale já v to věřím a dělám všechno proto, aby se to stalo skutečností :-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek