Barva vlasů a jejich spojení s živly přírody: Který je ten váš?

13.3.2020 v Spiritualita 13

V každém člověku sídlí čtyři základní prvky: oheň, voda, vzduch a země. Každý z těchto prvků hraje velmi důležitou roli při utváření našeho interiéru (mysli – smyslů) a exteriéru (struktura těla).
Podle alchymistů, kteří jsou už po celá staletí zaměřeni na zachování dávných tajemství, jsme všichni stvořeni ze stejných prvků. Existuje však prvek (nebo prvky), který je pro nás dominantnější a má vliv na náš vzhled, zdraví i osud.Přirozená barva vlasů je považována za velmi důležitou při definování dominantního prvku u každého člověka. Existuje sice obrovská spousta různých odstínů, ale v podstatě se dělí do základních pěti barev: Blond, Hnědá, Zrzavá (červená), Černá a samozřejmě i Šedá (nebo bílá).

Blond odpovídá prvku vzduchu, Hnědá prvku Země, Zrzavá prvku ohně, Černá prvku vody a Šedá ultimárnímu prvku Ducha.

 

Blond: Vzduch
Kdysi se o blonďatých lidech věřilo, že pocházejí ze světa víl. Dominantní prvek vzduchu jim žehná vynikajícími komunikačními schopnostmi. Věří se, že umí ostatní okouzlit barvou jejich vlasů, a tím snadno rozšiřovat své sociální kruhy.
Trpí na časté změny nálad a někdy jsou ztraceni ve svém vnitřním magickém světě, ve kterém se mohou schovávat před vnějším světem.
Pokud jsou k něčemu silně motivováni, jsou extrémně disciplinovaní, svou moc ovládají velmi efektivním způsobem a díky tomu dokážou podat velmi kvalitní výsledky.

Intelekt, komunikace, prchavost

 

Hnědé: Země
Děti Země mají podle ní barvu vlasů. Alchymisté věří, že k dosažení správné rovnováhy ve světě je zapotřebí více hnědovlasých lidí. Mají nejblíže k přírodním sílám a jsou skvělí v práci s nimi. Mohou snadno pracovat nejen s prvkem Země, ale i se všemi ostatními prvky (oheň-voda-vzduch-země), kromě Ducha.
Je velmi důležité, aby se uzemňovali a naučili se správně ovládat své síly. Když mají dobré spojení se Zemí, znásobí své síly a mohou dosáhnout výborných výsledků.
Jsou to léčitelé planety (jejich energie, podle dávných legend pochází od duchů lesa) a mají trpělivost pracovat s pomalu se projevujícími silami zemského živlu. Chůze naboso je pro ně velmi vhodná, přináší jim stabilitu. Mají v sobě také mocnou sexuální energii.

Stabilita, výživa, plodnost

 

Zrzavá: Oheň
Říká se, že jsou zrzaví lidé políbeni ohněm (nebo přesněji elementárními duchy ohně, podle některých tradic). Říká se, že je v nich něco opravdu speciálního, protože element ohně je opravdu obtížné ovládat. Jejich reakce se blbě předvídají a rádi si plní své sny velmi jedinečným a neobvyklým způsobem.
Stejně jako element ohně se tito pyšní salamandrové někdy zdají být opravdu šílení, ale pravdou je, že mají zkrátka silnou vůli.
Nadšení pro věc jim dává obrovskou sílu. Když se nabudí, mohou vyšplhat na nejvyšší hory a přeplavat oceány. Věří se, že jsou extrémně nadaní v magii, zvláště když někdo potřebuje ochranu.
Jsou vášniví, ale když se cítí v ohrožení, mohou zdivočet a chovat se násilně, takže vyděsí všechny kolem.
Vše, co potřebují, je vášeň pro život.

Inspirace, vášeň, kreativita

 

Černá: Voda
Černá jako barva nejhlubších vod, kam se nedostane denní světlo. Dlouho se věřilo, že černovlasí lidé jsou požehnáni vodním živlem, obdařeni hlubokým oceánem emocí a citů. Černovlasí lidé bývají velmi často empati. Mají velmi blízko ke svému srdci a jakmile se spojí se svými emocemi, mohou způsobit zázraky. Je to zdroj jejich skutečné síly. Jejich kouzlo vychází ze srdce.
Lidé s černými vlasy jsou považováni za nejsmyslnější ze všech a neustále vytvářejí auru přitažlivosti, která magneticky přitahuje všechny a všechno kolem nich.
Má se za to, že mají ohromné ​​duchovní síly a že mohou snadno kontaktovat jiné světy a komunikovat s duchy nebo s jinými entitami. Nikdy nejsou sami. Lidé s černými vlasy jsou doprovázeni přírodními silami a mohou snadno využít svůj skutečný potenciál.

Emoce, rovnováha, mír

 

Šedá a Bílá: Duch
Lidé s šedivými vlasy jsou považováni za moudřejší než ostatní. Šedá barva jejich vlasů je jako koruna, díky které se liší od ostatních. Bez ohledu na naši přirozenou barvu, ve chvíli kdy zestárneme, se naše vlasy změní na šedé. Jako znamení, že jsme moudřejší a blíže k Jednotě.
Albíni, kteří se vyznačují úplnou nebo částečnou nepřítomností pigmentu v kůži, vlasech a očích, byli v magii vždy považováni za obzvláště silné, protože přímo od narození odpovídají prvku Ducha. V minulosti to bohužel stálo stovky albínských životů, protože je Černí mágové využívali ve svých rituálech.
Lidé s šedými nebo bílými vlasy jsou považováni za duše, které z minulých životů získaly velkou moudrost. Vypadají často duchem nepřítomní, ale ve skutečnosti se zkrátka zaměřují na to, na čem opravdu záleží. Být v blízkosti Ducha znamená být osvobozen od utrpení.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho JOjo 2020-03-13 09:10:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Safra Alu, dnes jsi tam dala krásné fotky:)….moooc povedené, nevím kterého vybrat:)….

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-14 22:27:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Dávala bych ilustrační portréty mužů častěji, problém ale je, že galerie jsou plné bab a jedna fotka hezčí než druhá. Ale chlapi jsou buď zamračení, nebo nahatí, nebo to má moc moderní městský nádech. Blbě se shání vhodné obrázky. – Škoda škoda.

Ikona diskutujiciho aťa 2020-03-13 12:30:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Paráda. Ďakujem za zaujímavú informáciu. Prešla som okrem čiernej všetkými farbami. Detstvo, tak do puberty blond, potom hnedá,červená, od svetlej až po tmavú a späť hnedá.Celý čas ma lákala šedá,už od puberty, keď mi vlasy začali hnednúť. Páčia sa mi aj čierne vlasy,ale po tých som netúžila, hoci sa rada dívam na horské bystriny,vodopády,tiché rieky. Druhý rok si vyberám tú správnu šedú, no možno sa bojím a čakám na svoju bielu…. Teda,ak to platí aj pre farbené vlasy.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-13 14:12:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Neplatí. V článku je i zvýrazněná věta, že jde o přírodní barvu vlasů.

Ikona diskutujiciho aťa 2020-03-15 15:55:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Ďakujem ešte raz. Neplatí len tá červená, ale mala som pri nej pocit zvýšeného temperamentu Možno zvýšený temperament chcel červené vlasy.

Ikona diskutujiciho elbar 2020-03-13 13:32:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Postrádám zde lidi s rozzářenou pleší a jejich
magickými schopnostmi.Nejspíš už dosáhli
dokonalosti a vlasy by jim jen snižovali úroveň.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-13 14:08:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek je o barvě vlasů, ne o tom jestli někomu padají.

Ikona diskutujiciho kiana 2020-03-24 14:58:30
Ikona diskutujiciho
sipka

wtf 😀

Ikona diskutujiciho lenka f 2020-03-13 14:39:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak já moje sestra i moje mamka a její dvě sestry jsme blonďaté celý život. Teď už tam mám semtam šedivý vlas. Vlasy si nebarvíme.Máme to po jejich tátovi, který měl hodně světlé vlasy celý život. Albín to nebyl. Naproti tomu moje babička (jejich matka) byla snědá, modré oči, černé vlasy. Ona byla brzy sirotek a pak žila u své tety. Když byla starší, poznal jí můj děda, kterému se hodně líbila (ale on se nelíbil jí), ale musela si ho vzít, že prý to je slušný člověk a basta. Moje dcera už to po mě nezdědila, má světle hnědé vlasy a syn tmavší hnědá.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-13 15:32:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

aaa 😀 já tu čekala dlouhovlasé chlapi a taky že jo! 😀 to je nálož teda.. ten blonďák je neskutečnej, hehe.

jinak já mám velmi světlou hnědou, něco mezi blond a hnědou, ale spíš hnědou. co když jsem ale „duševně bílovlasá“ 😀

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-13 20:37:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, země, to je hezké, protože živel země mám i podle zvěrokruhu 🙂 A fotky mužů článek samozřejmě vylepšují o 100%, mně se teda nejvíc líbí ten hnědovlasý 😀 I když ten blond taky ok 🙂 😀

Ikona diskutujiciho Ceneon 2020-03-15 11:41:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak už rozumím tomu, proč se mi nejvíc líbí holky s bílými vlasy :-). Ta elfka v tom novějším článku (https://aluska.org/carodejna-znameni-mate-je-na-tele-i-vy/) je moc pěkná. Tak jsem došel k zamyšlení o tom, že ve skutečnosti se nikdo nemaluje tak jako ona :-), tedy krom domorodých kmenů a Indek, ti si malují jen jednu červenou tečku.

Jinak mám zrzavé vlasy a popis ke mne sedí, akorát jsem nevěděl o tom, že mám mít schopnost magické ochrany druhých :-).

Ikona diskutujiciho NoName 2021-02-06 15:26:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V jakykoliv horoskopech mi vychází zivel voda…a že vodu M I L U J U

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek