BBC: Vysoce postavení vědci byli podvedeni AllatRa Tvořivou společností

6.7.2022 v Zprávy 22

Tucet vědců, politiků a aktivistů tvrdí, že byli podvedeni, aby se zúčastnili internetových akcí propagujících popírání změny klimatu. Tyto kce pořádala mezinárodní aktivistická skupina Tvořivá Společnost AllatRa (Creative Society), která popírá, že by globální oteplování bylo způsobeno lidskou činností.Drtivá většina vědců souhlasí s tím, že skleníkové plyny, které zachycují sluneční teplo, způsobují nárůst globálních teplot. Tvořivá Společnost AllatRa však bez jakýchkoli věrohodných důkazů tvrdí, že jde o spiknutí, které nazývá „podvod s CO2″.

Skupina Tvořivá Společnost AllatRa pro BBC News uvedla, že „poskytuje platformu pro vyjádření všech myšlenek“, a odmítla obvinění, že by někoho při účasti na svých akcích podvedla.

„Tvořivá společnost“ je projekt celého lidstva, který dává možnost v nejkratší možné době a mírovou cestou vyvést naši civilizaci na nový stupeň evolučního rozvoje“, píše o sobě na svém webu uvedená sekta. (zdroj)

Od kosmických pulzů ke zkorumpovaným vědcům
Tvořivá společnost AllatRa uvádí, že má příznivce ve více než 100 zemích, ale zdá se, že největší popularitě se těší ve východní a střední Evropě. Skupina provozuje síť více než 200 účtů – se stovkami tisíc sledujících – na všech hlavních platformách sociálních médií. Jejich prostřednictvím šíří dezinformace o globálním oteplování.

BBC News zaznamenala desítky příspěvků popírajících elementární fakta o změně klimatu.
Na YouTube skupina nahrála videa, která lživě popisují skleníkové plyny jako „podvod století“.
Na TikToku spojuje – bez věrohodných důkazů – tání ledovců s „kosmickými impulsy galaktických interakcí“.
A na Facebooku si zaplatila propagaci videí, která nesprávně popisují obnovitelné zdroje energie jako „podvod“.
Na Twitteru také zveřejňovala memy o „zkorumpovaných vědcích…, kteří lžou o příčinách změny klimatu“.

Alexey Prudkov (obr. nahoře)

Na otázku, proč využívá sociální média k propagaci popírání klimatu, odpověděl koordinátor projektu Tvořivá společnost AllatRa ve Švýcarsku Alexej Prudkov pro BBC News: „Popírání klimatu je velmi chytlavý a zároveň naprosto zavádějící termín.“

Na otázku, zda je globální oteplování způsobeno především lidskou činností – například spalováním fosilních paliv – však odpověděl: „Ne, není. CO2 tvoří pouze 0,04 % z celkového množství plynů v naší atmosféře“.

Tento údaj je přesný, ale neukazuje, jak účinně oxid uhličitý zachycuje zemské teplo.

„Problémem 99% vědecké literatury je to, že studuje pouze jeden faktor,“ řekl pro BBC koordinátor projektu Tvořivá společnost AllatRa ve Švýcarsku Alexej Prudkov. „Vyzýváme ke skutečné vědě, která studuje problém ze všech úhlů pohledu.“

Společnosti TikTok, Meta, která vlastní Facebook a Instagram, Twitter a Google, který vlastní YouTube, uvedly, že zahájily vyšetřování účtů Tvořivé společnosti AllatRa poté, co je kontaktoval zpravodajský server BBC News.

11 hodin na zjištění Pravdy
Na sociálních sítích organizace sbírá podporu pro své online konference, na nichž vystupují ostře vyhlížející dobrovolníci hovořící ze svých pečlivě osvětlených obývacích pokojů. Součástí jsou také krátké filmy zachycující přírodní katastrofy, které jsou přehrávány při hlasitých apokalyptických skladbách.

Záběry z přírodních katastrof byly sestříhány do filmů a promítány na konferencích AllatRa.

Poslední dvě konference skupiny trvaly více než 11 hodin. Byly vysílány v desítkách jazyků a nasbíraly tisíce zhlédnutí na internetu. Tvůrčí společnost AllatRa v těchto videích slibuje odhalit „pravdu“ o klimatické krizi. Nabízejí svědectví vysoce postavených hostů z celého světa – všichni údajně podporují skupinu a její myšlenky.
Někteří z nich však pro BBC News uvedli, že své účasti litují. Někteří uvedli, že si nebyli vědomi názorů skupiny na změnu klimatu, jiní prohlásili, že jejich rozhovory byly zmanipulovány.

Pozvánky
„Byl jsem podveden,“ řekl Dr. Saleemul Huq, ředitel Mezinárodního centra pro změnu klimatu a rozvoj v Bangladéši.
Dr. Huq se podílel na významných zprávách Mezivládního panelu pro změnu klimatu, orgánu OSN, který je považován za zlatý standard vědy o klimatu.

Když ho dobrovolníci z Tvůrčí společnosti AllatRa pozvali k rozhovoru, jednoduše „o tom moc nepřemýšlel“.
Údajně mu bylo řečeno, že záběry budou promítány na mezinárodní konferenci, ale neptal se, kdo budou další přispěvatelé. A teprve po loňském odvysílání si uvědomil, že něco není v pořádku.

„Dostal jsem zprávu od několika lidí, kteří mi říkali: ‚Víte, kdo jsou tito lidé a v co věří? Tehdy jsem se na to podíval – a viděl jsem, že nejsou tím, za co jsem je považoval.“

Tvůrčí společnost však popírá, že by kohokoli ze svých hostů podvedla.
„Byl to určitý nedostatek náležité pečlivosti [ze strany hostů],“ řekl pan Prudkov BBC News.

Na každé pozvánce byly uvedeny informace o skupině a odkazy na její webové stránky.

„O změně klimatu aktivně komunikujeme již několik let,“ řekl. „Vždy jsme otevřeně vyjadřovali svůj postoj. Před každým nahráváním rozhovoru máme předběžný hovor přes Zoom, kde vysvětlujeme, o čem mluvíme a kdo jsou ostatní účastníci. Po odvysílání konferencí jsme věnovali čas tomu, abychom oslovili každého přispěvatele a požádali ho, aby se podělil o své dojmy.“

Jedna z pozvánek rozeslaných dobrovolníky Tvořivé společnosti AllatRa v Německu.

BBC News vidělo několik pozvánek. Jako jedno z témat těchto konferencí je v nich jasně uvedena změna klimatu. Není v nich však žádná zmínka o názorech skupiny, nebo o popírání změny klimatu způsobené člověkem.

Dr. Huq požádal Tvořivou společnost AllatRa, aby přestala používat jeho rozhovor v online materiálech. V reakci na to pan Prudkov sdělil BBC News, že společnost nebude zahrnovat záběry Dr. Huqa „do žádných budoucích materiálů“.

Rozhovor byl odstraněn z webových stránek skupiny a z většiny účtů na sociálních sítích.

Selektivní střih a manipulace
Několik dalších lidí, kteří byli loni pozváni, aby se zúčastnili na konferenci Tvořivé společnosti AllatRa, sdělilo BBC News, že když přijali žádost o rozhovor, nevěděli o názorech skupiny na změnu klimatu.

Úřad Juraje Smatany, státního tajemníka slovenského ministerstva životního prostředí uvedl, že jeho předem nahraný příspěvek byl zmanipulován, aby tak vznikl dojem, že souhlasí s názory prezentovanými na konferenci. Pan Smatana je jedním z nejvýše postavených úředníků ministerstva. Pro zpravodajský server BBC News uvedl, že se zvažují právní kroky proti Tvořivé společnosti AllatRa.

Také další hosté naznačili, že jejich předem nahrané příspěvky byly zkresleny. Portugalský europoslanec Carlos Zorrinho uvedl, že byl během rozhovoru „několikrát vyzván“, aby pochválil práci Tvořivé společnosti AllatRa.

„To mě nepotěšilo,“ řekl pro BBC News.

Portugalský europoslanec Carlos Zorrinho doufá, že jeho zkušenost bude sloužit jako varování pro ostatní.

Jeff Masters, americký meteorolog, který se zabývá studiem extrémních povětrnostních jevů, řekl: „Rozhodně si vybírali z toho, co jsem řekl. Nezařadili žádnou z částí, kde jsem mluvil o klimatických změnách způsobených člověkem.“

Tvořivá Společnost AllatRa obvinění z manipulace nebo navádění hostů odmítá.
„Média upravují materiál tak, aby vyhovoval časovým možnostem, a předkládají divákům jen ty nejpodstatnější informace,“ řekl pan Prudkov. A skupina prosazovala „pravdivé informace o skutečných příčinách“ změny klimatu. Každý, kdo není spokojen s formou, jakou je na videích prezentován, by se měl obrátit na spolek AllatRa, který „vyhoví jeho požadavkům“, uvádí se dále v Prudkově prohlášení.

Proč by ale skupina dělala rozhovory s lidmi, se kterými zásadně nesouhlasí?

„Nezaměřuje se na nikoho konkrétního a věří v umožnění platformy pro široké spektrum názorů“, uvedl pan Prudkov.

Někteří z hostů však BBC News řekli, že skutečným záměrem spolku je získat důvěryhodnost.

„Čerpají z legitimních hlasů, ale pak vyvracejí to, co říkáme, manipulací podávaných informací,“ řekl doktor Huq.

Hvězdný faktor
Pan Prudkov řekl BBC News, že na konference Tvořivé Společnosti AllatRa byly pozvány „tisíce lidí“.
Na internetových příspěvcích je vidět, jak dobrovolníci předávají pozvánky hollywoodským hvězdám včetně Johnnyho Deppa, Javiera Bardema a Elijaha Wooda. Žádná z nich se akce nezúčastnila a nic nenasvědčuje tomu, že by některá z nich skupinu nebo její myšlenky podporovala. Přesto se však tyto hvězdy objevily v jejich videích.

Pseudověda a konspirace
Tvůrčí společnost sama sebe označuje za „projekt celého lidstva“, jehož cílem je podle pana Prudkova „vyvést naši civilizaci ze slepé uličky sebezničení“.

Její struktura a finance jsou však neprůhledné. A přestože skupina tvrdí, že nemá žádné vůdce, jeden muž se v jejích příspěvcích na sociálních sítích objevuje velmi často.
Igor Michajlovič Danilov, jemně mluvící chiropraktik, je vůdčí osobností ukrajinského duchovního hnutí AllatRa, jehož členové patří mezi zakladatele Tvořivé společnosti.

Pan Prudkov řekl pro BBC News, že se pan Danilov označuje za „účastníka a dobrovolníka v Tvořivé společnosti“.

AllatRa je známá propagací pseudovědy a divokých konspiračních teorií zahrnujících mimozemšťany a tajné mocenské elity, které obětují děti.


Igor Danilov (uprostřed, obr. nahoře)

V roce 2017 varovala ukrajinská pravoslavná církev Kyjevského patriarchátu před „destruktivní činností“ AllatRa a označila ji za „okultní paranáboženskou organizaci“.

O tři roky později uvedla Čeljabinská diecéze církve v západním a středním Rusku, že je znepokojena tím, co považuje za „psychokult“.

Hnutí AllatRa na žádost BBC News o komentář k této věci již nereagovalo.

Způsob financování Tvořivé společnosti  AllatRa zůstává nejasný, ale pan Prudkov trvá na tom, že její členové jsou dobrovolníci, kteří věnují svůj volný čas této věci.

„Nemáme žádné externí financování,“ řekl. „Všechno to dělají lidé sami. Neexistuje žádné financování z ropy, ani jiné zdroje příjmů. Nejsme sponzorováni žádnou vládou ani žádnou institucí.“


Máte rádi retro? Zde je osm let staré propagační video AllatRa.

napsala ukrajinská redakce BBC
překlad © Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022 / podle Zdroje 

Komentáře

Ikona diskutujiciho Květa 2022-07-06 09:36:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak je to jednoduché. Stačí někomu na veřejné akci podat leták, vyblýsknout ho a už máme důkaz o kterém můžeme tvrdit naprosto cokoli.

Ikona diskutujiciho jirka 2022-07-06 11:13:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můj osobní názor je ten, že k oteplování sice dochází, ale to není zapříčiněno lidstvem.
Je to způsobeno opakujícími vesmírnými cykly.
Allatru už několikrát kritizovali i za jiné názory a neoprávněně.
Podle vyhodnocování od opravdových vědců, není vina, aspoň v takovém rozsahu, jak se stále omílá, na lidech.
Nejsou vědci, jako vědci.
Je to špinavá obchodní politika špiček, co se snaží vést toto lidské společenství k zániku.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-07-06 11:25:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek je hlavně o tom že AllatRa podvodně tvrdí že ji podporují významní lidé zatímco to není pravda. Takže téma není o změně klimatu. Jde o manipulaci. Jde o to že AllatRa podvádí lidi a tito lidi se ozvali. A měli by být slyšet.

Ikona diskutujiciho jirka 2022-07-06 11:22:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) už viac ako 60 rokov vie, že zmeny, ku ktorým dochádza v priebehu planetárneho počasia, sú úplne prirodzené a normálne . Ale vesmírna agentúra, z akéhokoľvek dôvodu, sa rozhodla, že nechá ľudsky vytvorený podvod o globálnom otepľovaní pretrvávať a šíriť sa na úkor ľudskej slobody.

Bol to rok 1958, aby som bol presný, keď NASA prvýkrát spozorovala, že zmeny na slnečnej obežnej dráhe Zeme spolu so zmenami zemského axiálneho sklonu sú zodpovedné za to, čo dnes klimatológovia nazývajú „otepľovanie“ (alebo “ chladenie“ v závislosti od ich programu). V žiadnom prípade ľudia neohrievajú alebo ochladzujú planétu jazdou na SUV alebo jedením hovädzieho mäsa, inými slovami.

Ale NASA doteraz nedokázala napraviť rekord a namiesto toho sa rozhodla ticho sedieť a sledovať, ako liberáli vystrašia z toho, že svet sa údajne skončí o 12 rokov pre príliš veľa dobytka alebo príliš veľa plastových slamiek.

V roku 2000 NASA zverejnila na svojej webovej stránke Zemské observatórium informácie o Milankovitchovej teórii klímy, ktoré odhaľujú, že planéta sa v skutočnosti mení v dôsledku vonkajších faktorov, ktoré nemajú absolútne nič spoločné s ľudskou činnosťou. Ale opäť, tieto informácie sa ešte musia dostať do hlavného prúdu, asi o 19 rokov neskôr, čo je dôvod, prečo vyšinutí, klímou posadnutí ľavičiari teraz začali tvrdiť , že nám skutočne zostáva len 18 mesiacov , kým planéta zomrie na prebytok oxidu uhličitého ( CO2)…..

Pravda je však oveľa viac v súlade s tým, čo srbský astrofyzik Milutin Milankovitch, po ktorom je pomenovaná Milankovitchova teória podnebia, navrhol o tom, ako sezónne a zemepisné zmeny slnečného žiarenia, ktoré dopadá na Zem rôznymi spôsobmi a v rôznych časoch. , majú najväčší vplyv na meniace sa klimatické vzorce Zeme.

Nasledujúce dva obrázky (od Roberta Simmona, NASA GSFC) to pomáhajú ilustrovať, pričom prvý zobrazuje Zem na takmer nulovej obežnej dráhe a druhý zobrazuje Zem na obežnej dráhe 0,07. Táto orbitálna zmena je znázornená excentrickým oválnym tvarom na druhom obrázku, ktorý bol zámerne zveličený za účelom znázornenia masívnej zmeny vzdialenosti, ku ktorej dochádza medzi Zemou a Slnkom v závislosti od toho, či je v perihéliu alebo aféliu………….

https://www.sott.net/article/420049-NASA-admits-climate-change-occurs-because-of-changes-in-Earths-solar-orbit-not-because-of-SUVs-and-fossil-fuels

Ikona diskutujiciho dodo 2022-07-06 17:41:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Všetky možné vysvetlenia len aby vás odviesli od myšlienky, že sa máte pozerať na to čo robí Slnko. Z tohoto obrázku by to malo byť zrejmé. Teplota je meraná na hladine mora. To je jeden zo spôsobov ako sa meria energetický výkon Slnka. Môžete si všimnúť, že v r.1958 Slnko niečo spravilo (Gleissberg cyklus) a o nejaké dva-tri roky po tom začala rásť teplota morí a oceánov a rastie a rastie a bude rásť aj naďalej až do ďaľšieho GC.
https://en.wikipedia.org/wiki/Solar_activity_and_climate#/media/File:Solar_irradiance_and_temperature_1880-2018.jpeg

Ikona diskutujiciho kiana 2022-07-06 14:17:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V knize Úžasná očista jater a žlučníku (Andreas Moritz) jsem zrovna četla, že někdo udělal pokus: vydýchnul vzduch z plic do igelitového sáčku a změřil CO2, což bylo trochu vyšší. Sáček uzavřel a počkal několik hodin a pak to změřil znovu: CO2 kleslo na normální hodnotu, jaká je běžně všude ve vzduchu. Z toho by se dalo usoudit, že se CO2 přirozeně samo od sebe rozpadá na dvě molekuly kyslíku a uhlík (asi prach?). Když se člověk nadechne, tak se v jeho těle zase spojí kyslík s uhlíkem, takže vydechne více CO2, než nadechl. Což ale není problém, když se ta molekula zase ve vzduchu sama rozpadne.. Když máte hodně lidí v místnosti (nebo jenom pár lidí v místnosti, která není prodyšná ani hodně velká), tak je tam pak vydýchaný vzduch a hodně CO2 proto, že lidé ho vylučují více/rychleji, než se stačí v čase rozložit. Pokud ale neotevřeme okno a z místnosti všichni na pár hodin odejdou (nechá se prázdná), měřič CO2 po několika hodinách ukazuje zase běžně nízkou hladinu CO2 (tohle mám vyzkoušené).

Vím, že článek byl o něčem jiném, ale tenhle pokus mi připadá dost zajímavý.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-06 14:28:32
Ikona diskutujiciho
sipka

A co mikroten? Vzduch uniká skrz gumy a plast. Proto se auta dofukují dusíkem aby tak rychle neušly pneu protože má větší molekuly. Respirační rozvody vzduchu na přístrojích jsou vyrobeny ze speciálního plastu protože normální plast propouští plyny a to docela dost… Co když to projde skrz ten sáček? A dokonale neprodyšná místnost v běžných podmínkách taky neexistuje. Sáček plast a guma jenom působí neprodyšně, ve skutečnosti jsou pro plyny porézní a dobře propustné. Ověřit tu teorii by šlo v respiračním přístroji se speciálním plastem zajištěným proti propustnosti plynů pokud by se po užití nevyčistil a nechal stát jak je. A tam upřímně nevěřím že by po pár hodinách kleslo CO na normál.

Ikona diskutujiciho kiana 2022-07-07 00:48:12
Ikona diskutujiciho
sipka

No ten pokus ani s plastovým sáčkem nemůžu udělat (protože můj měřič CO2 je docela velký, takže než bych ho strčila do sáčku, musela bych ten sáček dost otevřít a tím by se vzduch promíchal..) a muselo by se to udělat s něčím nepropustným (mně by nenapadlo, že plastový sáček propouští vzduch a myslím si, že nepropustí, protože když si vezmeš např. balónek, tak kdyby propouštěl vzduch, tak by se vyfoukl – balónek se opravdu tak po týdnu trošku zmenší, ale převážně vzduch téměř nepropouští, jinak by nevydržel nafouknutý ani den).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-07 09:27:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to tak. Plasty/guma jsou porezní a propouštějí vzduch.

Pojďme si tedy shrnout klíčové výhody a nevýhody, abyste sami mohli zjistit, jakou cestou se ve vašem případě nejlépe vydat.
Argumentem pro dusík je v prvé řadě to, že z pneumatiky neuniká. Pravda, velikost atomu dusíku, resp. ve skutečném světě podstatnější molekuly plynného dusíku N2, je o trošku větší než v případě kyslíku. To skutečně znamená, že dusík proniká mezi molekulami pneumatiky 3-4x pomaleji než kyslík. Protože ale vzduch není jen kyslík, ve srovnání vzduchu s dusíkem uniká vzduch jen 1,6x rychleji. A to není zase tak velký rozdíl.
https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/staci-plnit-pneumatiky-auta-vzduchem-nebo-se-vyplati-priplatit-si-za-dusik-/

Ve zdravotnictví kvůli tomu na respirátory používají speciální druh plastu.

Ikona diskutujiciho kiana 2022-07-08 02:32:22
Ikona diskutujiciho
sipka

To jo, ale v případě balónku by jakýkoli z plynů unikal jenom směrem ven (pokud by ale nějaký plyn unikal více než jiný, tak by to zkreslilo výsledky pokusu, takže na pokus by to opravdu chtělo něco nepropustného).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-08 09:32:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Právě. Kyslík zdrhá přes gumu víc než dusík. Vzácné plyny Ar, Ne, celkově strašně utíkají… Takže by CO mohlo taky patřit do skupiny co zdrhá. V takovém případě je pokus v sáčku nebo balonku absolutně nevyužitelný. A upřímně se divím že měli audacity napsat si to do knihy. I když do knihy si stejně jako na internet můžeš napsat co chceš, stejně si myslím že u takových věcí by člověk měl udělat lepší průzkum než to zvěční do papíru.

Ikona diskutujiciho klara 2022-07-06 16:24:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

CO2 nie je problém. Väčší problém pre nás – človeka a zvieratá , sú ťažké kovy a iné chemikálie / zmesy neplynného charakteru.
Podnebie sa menilo celé milióny rokov a to aj pri minimálnej činnosti ľudí – veď len pozrime posledných 1000 rokov.
Načo komunikujú vedci cez AllatRa.
CO2 potrebujeme tiež, menší pokles jeho hladiny vie vyvolať ľuďom veľmi nepríjemné zdravotné problémy.
Ak by ale naozaj ľudstvo chcelo trocha znížiť splodiny v ovzduší, bolo by dobré začať takými zbytočnosťami, ako sú automobilové súťaže, Formula 1…., pokúsiť sa uhasiť večne horiace uhoľné podložia v Ázii a USA…. Nechať lietať prázdne lietadlá kvôli nejakým letiskovým poplatkom….

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-06 16:35:20
Ikona diskutujiciho
sipka

To není o poplatcích, když ten koridor nevyužiješ, tak oni ti ho zruší a přidělí někomu jinému. Je to konkurenční boj o letový prostor.

Ikona diskutujiciho werewolf 2022-07-15 04:11:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Manipulacia pocasia, chemtrails….tzv verejne tajomstvo…a kazdy ma sancu to vidiet…

Ikona diskutujiciho Hupert 2023-02-17 21:50:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vážení, po přečtení článku mám dojem, že BBC bude nejspíš podobná sekta jako Allatra, takže bych všem doporučil kriticky hodnotit informace z obou zdrojů. O změnách klimatu se bohužel již roky nevede zodpovědná vědecká debata. Proč taky, když stačí udělat na vědce, který neprozřetelně sdělí měřeními potvrzená a tedy pravdivá fakta např. jisté podivné společnosti, velké bububu a on raději odvolá, aby nebyl dehonestován nebo i ekonomicky či totálně zmařen, není-li svobodný. Cílem manipulace lidí tzv. bojem s CO2 či alternativní zelenou energetikou je dnes ne-li přímo likvidace, tak jejich okradení a následné zotročení, které si ve své nekvalifikovanosti či hlouposti bohužel mnozí i sami odhlasují. Je třeba se vzdělávat i rozvíjet intuici, hledat pravdu a přitom neškodit. Paní Alu, to je dílem i na Vás. Zjistěte si něco o vzduchu, jeho složení, o molekulách dusíku i vlastnostech materiálů, jako jsou pryže apod. a teprve poté poučujte v tomto směru ostatní. K informování patří zodpovědnost. Ještě dotaz, nejsem duchovně probuzený, ale to oni ani ti, co jsou, necítí manipulativnost výše uvedeného článku? Nebo lze u BBC tolerovat podobné techniky, jaké nám u „Tvořivé společnosti“ oprávněně vadí, tedy rafinovaně namíchaný koktail pravdy se lží?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-18 11:23:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Paní Alu udělala překlad podle zdroje BBC. Pokud pan Hubert má pocit, že tomu rozumí lépe, nechť si svůj názor reklamuje u zdroje a nebuzeruje překladatele, který dělá svou práci. Děkuji za pochopení.

Ikona diskutujiciho Koblih 2023-02-18 11:28:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Poděkuj za článek kterej jsi dostal zadarmo. Hraješ si na znalce a přitom nemáš vypsanej jedinej argument kterej by vyvracel fakticky cokoliv co je v překladu. Zodpovědnost za obsah má autor a ne překladatel. Někteří si fakt nevidí do huby.

Ikona diskutujiciho zuzi 2023-02-18 12:07:50
Ikona diskutujiciho
sipka

hm, koukám že si tady zase někdo s nízkým sebevědomím potřeboval pohrát na důležitého a vymýšlí si pytloviny

Ikona diskutujiciho Gulliver 2023-02-18 12:12:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Koho jako Alue „poučuje“? Jenom přeložila článek z BBC. To je nějakej zločin, dělat zpravodajství? Když na seznamu vyjde překlad z Reuters, tak tam taky píčuješ u překladatelů, že mají za svoje čtenáře zodpovědnost, když překládají mainstream, ty debile?

Ikona diskutujiciho housenka 2023-02-19 17:09:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsi nesvéprávné mimino, že předpokládáš, že má nějaký překladatel na internetu za tebe zodpovědnost?

Ikona diskutujiciho Hupert 2023-02-19 19:00:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den všem. Cítím, že dlužím cosi k mému minulému komentáři, abych byl správně pochopen. K uvedení ani překladu článku paní Alue nic nemám. Moje možná zbytečná výhrada se týkala trochu nadsazených informací v komentářích o „útěcích plynů gumou“, ale nejsme pravda na vědeckém fóru a za újmu „buzerací“ se omlouvám.
Jinak vidím, že je tu veselá a kvalifikovaná společnost, a kdybych věděl, že mi tu po pár větách sdělí diagnózu mých psychických problému a změří i IQ, mohl jsem asi jinde dost ušetřit. Mám-li některé reakce brát jako výstrahu zdejší ochranky, potvrzuji, že funguje a už mlčím, jen ještě odpovím na žádost o konkrétní argumenty proti tvrzením v článku. Prokázané podstatně vyšší koncentrace CO2 v řadě historických období Země, kdy zde žádné civilizace nebyly nepřímo potvrzují, že člověk ovlivňuje klima nanejvýš okrajově. Zvlášť jsou-li to jevy cyklické, související s pohyby Země a sluneční aktivitou. Pokud to tak není, zřejmě vědcům uniklo, že vyspělé zamořující společnosti obývají opakovaně Zemi miliony let. Zelená energetika je podvod. Jde o drahé zdroje s nulovou garancí výroby elektřiny, proto k nim musí být vždy k dispozici odpovídající záložní zdroje konvenční – plynové, uhelné, jaderné. Dotace na zelenou energii nelze bez spotřeby nezelené tedy znečišťující energie vytvořit. Těžba surovin a jejich zpracování, přeprava i výroba fotovoltaiky i větrníků není bez ropy a plynu možná. Emise CO2 ale žádný problém nejsou, tím je víc růst množství nerecyklovatelných odpadů, jedů vypouštěných do přírody a tedy čisté vody.

Ikona diskutujiciho Adhafera 2023-03-06 13:35:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Huperte, chtěl jsem ke článku něco napsat, ale po přečtení vašich komentářů je to zbytečné. Lépe bych to nenapsal.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek