Chytla jsem se špatné společnosti a draze za to zaplatila. Jak se znova dát dohromady?

6.2.2017 v Poradna 26

Dopis:

Zdravím tě,

Alue píši ti o pomoc protože již nevím kam bych se mohla obrátit,ale budu ti muset říci jak to začalo aby jsi to pochopila. A tak se omlouvám za dlouhý sloh.

Začalo to tím, když mi bylo 11 let. Neskutečně mě fascinovaly alternativní styly. A nejvíce Emo styl, ovšem byla jsem lehko manipulovatelná a tak jsem začala dodržovat i ta ,,pravidla“.

Začala jsem se řezat, uzavřela jsem se do sebe a vnucovala jsem si deprese, přestala jsem se se všemi bavit.

Čím víc jsem myslela destruktivně a čím víc jsem se odlišovala, tím více se mi všichni začali smát.

Mým rodičům bylo naprosto, ale naprosto jedno, co se mnou je a proto to mělo další pokračování.

Po roce nastoupila nová žákyně, se kterou jsem byla nejlepší kamarádka, ale ona využila toho že mám jen ji. A tak mě donutila krást mým rodičům peníze, za které si dívka kupovala nové věci. Donutila mě chodit pozdě domů. Ve třídě mě pomlouvala a smála se mi se všemi ostatními spolužáky a spolužačkami.


Neměla sešity, tak jsem jí své dala. Začala jsem nosit špatné známky. Šestou a pátou třídu jsem prolezla, ale sedmou ne.

Vysvobodila jsem se od špatného kolektivu, ale přes prázdniny, místo učení se na reparát, jsem hledala sobě blízkou komunitu (emo). Našla jsem… a hrozně jsem si přála mezi ně patřit.

Jednoho dne jsem na ten sraz šla a byla jsem zklamaná. Nikdo se tam se mnou nebavil a všichni kouřili, pili a fetovali. Přišla jsem z toho srazu domů a neskutečně jsem se rozbrečela,mrzelo mě to. Ale i přesto jsem šla na další sraz, a další, a další.

Až jsem začala pít a kouřit ve 13 letech. Zapadla jsem, bavili se se mnou… ale kdykoliv když jsem pila, jsem se po všech plazila, až došlo na mnoho pohlavních styků.

Místo Emo stylu jsem začala nosit Cyber gothic,c ož nevím jak a proč, ale to mě vedlo k temné magii. Začala jsem všechny nenávidět ještě více a chtěla jsem se všem pomstít. Přála jsem si, aby všichni trpěli.

Poznala jsem nádherného muže, který vypadal jako upír. A já jsem tehdy byla do upírů neskutečně zaláskovaná. Toho jsem poznala v roce 2014.

Zapomněla jsem se zmínit, že v nové třídě mi to nevyhovovalo a šikanovali ještě mě víc, než předtím. Došlo i na fyzickou šikanu, učitelé to viděli, věděli a nedělali naprosto nic, protože mě neměli rádi. Rodiče to také věděli a nic s tím také neudělali. Každý den jsem brečela a každý den mě utěšovali kamarádi alkoholem.

Teď se vrátím k tomu ,,upírovi“. Byla jsem do něj tak zaláskovaná, že mě stáhnul až do drog a seznámil mě s naprostýma smažkama, kde jsem strávila s nimi celé prázdniny 2015.

V září bývá Bodybeat. To je taková menší akce, kde se pije, fetuje a kouří. A vedle mě si sednul nádherný, přenádherný, jen o tři roky starší kluk, který byl pro mě naprosto dokonalý už od prvního pohledu. Bohužel jsem se k němu nechovala příliš vhodně.

Pochválila jsem mu prsten, a on mi na to odpověděl, ,,že je ochraný,, a já jsem na to řekla ,,tak to se divím, že tě nechrání přede mnou“.

Zeptal se ,,pro?“,

Odpověděla jsem ,,protože mám na sobě jednu takovou nehezkou bytost.“

Vyšli jsme ven, kde jsme provedli očistný rituál a doprovodil mě domů. Byl tak chytrý, mluvil ve verších, byl tak milý a hodný… vrtalo mi hlavou, proč vůbec chodí na takové akce.

Druhý den jsem si ho našla na Facebooku. Omluvil se, že dnes jít ven nemůže, ale že jindy ano.

O pár dnů později jsem šla k němu a opět další očistný rituál… těch rituálů bylo nezpočetně. Pomohly mi, přestala jsem fetovat, kouřit i pít.

A během jednoho měsíce mě zbavil jak špatné společnosti, tak všeho ostatního.

Bohužel jsem se do něj uplně zamilovala a on toho zneužil a začal se mnou manipulovat, nebyla jsem s ním schopná promluvit a pouze jsem se mu koukla do očí a dostala jsem orgasmus.

Po všech těch očistách jsem pak byla jeho milenka, scházeli jsme se pozdě večer. Bylo mi jedno, že se mnou potom začal manipulovat.

O něco později jsem šla do nové komunity mezi Lolity. Chtěla jsem se mu co nejvíce zalíbit ,a proto jsem začala nosit Lolitu.

Chodila jsem na srazy, ale začalo mi upadat sebevědomí a začala jsem mít hrozné deprese.

V lednu jsem šla za učitelkou, že tu šikanu už potřebuju řešit. Šikana se do jednoho měsíce vyřešila.

Na všech těch srazech se fotí, když jsem se podívala na ty fotky, mé sebevědomí letělo do koše. Když jsem si všimla, jak ohavný mám nos. Nechtěla jsem už na žádný takový sraz jít, protože jsem se bála na sebe podívat.

Po prvním srazu mezi lolitami se mě ptali, jestli se mi sraz líbil. Já jsem řekla ,,nelíbil, nemám ráda když někdo přede mnou pije alkohol.“

A tak se mi snažili najít sraz, kde se pít nebude, ale já jsem začala dělat hysterické scény, že tu moóu už nosit nebudu.

Tak jsem na žádný sraz nešla, ale pak jsem se dokopala a na jeden jsem nakonec ještě šla. Toho ,,upíra“ jsem přemluvila, aby šel se mnou.

Byly tam dvě neskutečně krásné slečny, obě dvě měly tak přenádherný usměv a jiskru v očích. Když jsme vešly, nevydržela jsem ani 5 minut, žárlivostí jsem pukla a šla domů. Každý den jsem koukala na profil těch holek a jeho… žárlila jsem tak moc… to že mě šikanovali spolužáci jsem zvládla… to že mi i ti lidi na srazech pak začali říkat ,,děvko“ mi nevadilo ale tohle… tohle už mě skolilo.

Vždycky jsem si přála být modelka, ale když jsem se koukla na ně, tak jsem ,,umřela“… Totálně mi odešlo sebevědomí.

Snažil se mě utěšit… ale špatně, sexem.

Přestali jsme se vídat, a on začal být s jednou z nich.

Když se to ke mně dostalo, uplně mě to položilo a můj psychický stav se zhoršoval a zhoršoval…

Když jsem šla z osmičky, tak jsem nastoupila na obor ,,maskér/vlásenkář“ ty komunity jsou rozsáhle skoro po celé ČR a tak mě znala skoro celá má nová třída. Šikana sice není, ale nemám si s nimi co říct.

Každý den jsem mu psala jak moc psychicky na dně jsem… a kdykoliv když jsem to napsala. tak mě akorát seřval.

Začal se ke mně chovat arogantně a bezcitně a to i ostatní zbylí lidé kolem mě.

Až jsem přišla o všechny a všechno.

Potřebuji poradit s tím jak se vymotat z této situace ,nechci být asociální a psychicky na dně…

Odpověď:

Ahoj,

Nepotěším tě sice, ale narovinu, všechnu tu neskutečnou hrůzu, co popisuješ, sis způsobila vlastní hloupostí. Neobviňuj nikoho, ani emaře, ani alkoholiky, ani feťáky, ani prasáky co tě zneužívali. Přiznej si, že jsi sama do toho bahna skočila a sama sis takovou špatnou společnost našla. Na všechno jsi mohla říct ne, ale neřekla jsi.

Nejsi loutka v rukách jiných lidí, jsi tvůrce svého osudu a to co jsi zatím vytvořila, je opravdu hrozné. Uvědom si, že ti nikdo na světě neublíží a nikdo tě ani nebude šikanovat, když mu to nedovolíš. I školní šikana se stupňuje, začíná zkusmo a když se umíš ozvat a bránit, nikdy nevystupňuje dál.

Už si nenech od nikoho kálet na hlavu. Nemáš to zapotřebí. Přestaň vyhledávat pochybné skupiny feťáků a spodinu společnosti. Začni uvažovat racionálně. Nic ti to nedalo, jen vzalo. Zdraví i důstojnost. Toto není tvoje cesta, nepatříš tam a nemáš důvod stát o přízeň takových lidí. Nic dobrého ti nedají.

Striktně přeruš veškeré kontakty se všemi lidmi, kteří patří do tohoto bahna a zbav se i těch, kteří tě zneužívali a kteří s tebou manipulovali. Smaž všechny kontakty a udělej za nimi velkou tlustou čáru. Začni znova.

Pamatuj si, že je lepší být sama, než se nechat zatahovat do hnusu těchto špatných lidí. A neohlížej se na nic. Ani na lásku, ani na to že ti jeden částečně pomohl a pak si tě zotročil. To není pomoc, to je z deště pod okap. Skutečná pomoc je o tom, že se staneš svobodnější, samostatnější, spokojenější, silnější… Nebuď ničí otrok.

Zbav se špatné společnosti, odejdi do klidu a do ticha a začni se ptát sama sebe, kdo vlastně jsi a kam chceš dál kráčet. Protože se nikam v životě nedostaneš, pokud si nestanovíš plán, cestu, představu, přání. Přestaň se bezcílně poflakovat životem a dej mu rozumný směr. Rozhodni se, že od této chvíle budeš lepší a budeš se chovat zodpovědně, protože jsi poznala, kam nezodpovědnost vede. Máš to ve svých rukách.

Udělala jsi hromadu chyb, přiznej si to, posypej si popel na hlavu a pouč se z toho. Už nikdy neopakuj stejnou chybu. Použij tuto zlou zkušenost ne k tomu aby tě zničila, ale k tomu, abys byla teď moudřejší, rozumější a aby sis už uměla vybrat lepší společnost.

Nikomu se nepodbízej a nesnižuj se na úroveň feťáků, jen aby tě uznávali. Raději se nauč být sama. Teprve když se naučíš snášet samotu a naučíš se trávit smysluplně čas pouze sama se sebou, vytvoříš nezávislý prostor, do kterého budou moct přijít normální a rozumní přátelé, kteří na tobě nebudou viset jako pijavice a stahovat tě dolů, ale kteří ti naopak budou pomáhat.

Dokud budeš zoufale chtít pořád patřit do nějaké pochybné komunity, nikdy nebudeš vnitřně svobodná a nebudeš se mít dobře. Pokud hledáš nejlepší kamarádku a nejlepšího společníka na světě, postav na to místo sebe samu a nauč se být sama sobě dobrou společnicí a přítelkyní. Nikdo na světě pro tebe nebude opora, pokud neumíš být oporou ty sama sobě.

Na psychické problémy je výborná moje kniha Svítání, řeší otázky sebelásky, pomáhá budovat sebevědomí. Najdeš v ní spoustu návodů, které ti pomůžou začít znova. Velice ti ji doporučuji:

http://alueshop.webnode.cz/products/svitani/

Na toho který tě ovládal a manipuloval s tebou, doporučuji provést tento ochranný rituál:

,,Jak se účinně ochránit přes vysáváním jinou osobou“

Pokud se chceš mít líp, musíš na sebe být od této chvíle tvrdá a přísná. Tvoje rozhodnutí být lepší a zbavit se všeho toho hnusu, musí být pevné a jasné. Není možné se někam dostat a změnit svůj život, pokud budeš chvíli na sobě pracovat a pak se zase vrátíš zpět ke všemu co tě dostalo do tohoto stádia, abys potom znova upadla do deprese a po čase začínala vše odznova. Neplýtvej už svým časem, který je vzácný. Rozhodni se jednou, pořádně a pak za tím jdi jako beran. Neboj se říct si: JÁ JSEM TEĎ LEPŠÍ. NEMÁM TO UŽ ZAPOTŘEBÍ. A potom to tak skutečně bude.

Emo je program. Velice destruktivní. Když jsem byla dítě, taky jsem zažila tu vlnu popularity a nevycházela jsem z údivu, kolik zla a lebek na sebe jsou lidé ochotni nabalit. Začalo to u tebe jedním druhem destrukce a postupně jsi přidávala horší a horší. Teď vidíš, kam ta králičí nora vede. Udělej obrat a už to zlo neprohlubuj, protože máš pořád na výběr z dobrých rozhodnutí a dobrých variant.

s pozdravem
Alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Mára 2017-02-06 01:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je hodně krutý, taky jsem zažil největší bum ema, ale mě nikdy nešlo mít depku jen tak z ničeho, celý mi to přišlo padlý na hlavu, jediný co má možná nějakej smysl za určitých podmínek je to řezání. Člověku se na chvilku uleví a mozek se přestane soustředit na ten problém či depresi ale na tu bolest způsobenou říznutím a prý se i uvolní nějakej hormon či co, mám za to že o tom bylo řečeno v seriálu Dr.House a i jsem to někde četl. Jako chvilková pomoc teď hned to ujde, ale nejde to takhle řešit dlouhodobě.

Ikona diskutujiciho Martin Martin 2017-02-06 02:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No mam dost, takovy komunity, emo styl vubec nechapu a ani se nedivim, ze vznikl zrovna ve Washingtonu. Nechat obcas vyplynout emoce ano, ale ne z toho udelat zivotni styl. Zavyslost na emocich je nebezpecna hra s lidskou psychykou. Taky me zarazi nezajem rodicu, ucitelu a celkove okoli. Jakej mas Alue ty nazor na Emo styl?

Ikona diskutujiciho Ivet 2017-02-06 06:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Páni, to je úplně hrozné. V tomhle věku jsme vymýšleli různé hry, jezdili na kole, běhali po lesích. Zkrátka v tomhle věku jsem byla ještě dítě a ty už fetuješ, souložíš… Nemůžeš se divit, že se s tebou spolužáci nebaví, jsi jim na hony vzdálená. Nehledej skupiny, nesnaž se mermomocí někam zapadnout. Až se vzchopíš, přátelé si tě najdou samy. Potom bude stačit jeden opravdový přítel.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-06 08:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:  To píšu v odpovědi, konkrétně poslední odstavec.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2017-02-06 09:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Keď to prečítaš až do konca, v poslednom odsatavci Alue píše názor na Emo.

Ikona diskutujiciho zdeněk 2017-02-06 11:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, když si člověk vybrat kolektiv může tak je to jednoduché. Horší je být ve třídě, kde kolektiv prostě vyměnit nejde a musí se s tím žít. Z toho jsou daleko horší problémy.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-06 11:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]:  Já jsem blbý kolektiv zažila a v podstatě by to nebyl pro mě problém, ale okolí s tím mělo neustále strašný problém.

Ikona diskutujiciho h. 2017-02-06 12:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Wow. Tak to je drsné.

Ikona diskutujiciho Martin Martin 2017-02-06 13:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: No jo jsem slepej :D

Ikona diskutujiciho jirik 2017-02-06 13:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Lze odmítnout nabídku jak cigaret tak i alkoholu, a to několika způsoby:

Ikona diskutujiciho Mariam 2017-02-06 13:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím proč, ale ten příběh mi příjde smyšlený, nebo přinejmenším hodně přikrášlený. Možná má ta holka z toho fetu už v hlavě takový bordel, že píše jako desetiletá , ale to mi nepříjde normální. Nejdivnější mi na tom přijde to, že se šikana vyřešila do jednoho měsíce. To je úplný nesmysl, jestli jí tolik let ubližovali i fyzicky tak by to chtělo delší časový úsek než měsíc pro vyřešení. Každopádně, pokud je to pravda tak bys holka měla začít přemejšlet před tím než něco děláš.

Ikona diskutujiciho A. 2017-02-06 13:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S emo stylem jsem mela take sve zkusenosti jednou dobou. To sem ale nepatri. Chci jen rict, ze kazdy mame svobodnou vuli. Podle pribehu mi prijde, ze se za sve problemy snazis najit vinika. Neustale te nekdo k necemu nutil, spoluzacka krast… Tvuj pribeh nechci zlehcovat ani nechci znit nejak zle, ale je potreba si opravdu uvedomit, ze za valnou vetsinu techto problemu si muzes sama. Ty ses dala k teto komunite, a i kdyz vinu svalujes na ne, nikdo te prece nenutil se k necemu takovemu pridavat. Pises, jak te odrazuje alkohol a jak se ti tam nelibilo, pritom jsi tam stejne chodila a co horsiho, dala se na fet. Tak seber zodpovednost do svych rukou, prestan vinit druhe. Pomoct si muzes take jen ty sama. Nejlepe tim, ze si to das v hlave dokupy. Pak te tyhle komuniky uz zlakat nemuzou. Preju hodne stesti a at je cesta v hledani stesti uspesna 🙂

Ikona diskutujiciho bublifuka 2017-02-06 15:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Věřím,že se budeš držet rad o Alue a zvládneš to.

Ikona diskutujiciho Sigil 2017-02-06 15:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mne ve svých komentech vynecháváte jednu podstatnou věc, kterou Alue v textu dokonce zvýraznila. Ta holčina zoufale toužila někam patřit… To je jedna věc. Netuším, jestli si mohla vybírat z více skupin nebo jestli ji Emani okouzlili napoprvé – pro dorostenku Emo vypadá lákavě, samé city, citlivost etc. ale podlehnout tomu tak že parta člověkem vláčí je cesta do pekel – ostatně o tom sama píše —nebavili se se mnou, ale chodila jsem tam zas a zas. Podle dalšího tipuji, že zaadla až při opíjení a jelikož při opíjení ze sebe dělala liánu, zapadla tam jako matrace zadara… Surové ale znám to z řady skupin. To samé s kamarádkouNechápu jak s ní mohla kamarádit-pomluvy, krádeže a ty sešity – opět je to to samé chtěla kamarádku za každou cenu. Umím si představit celé to vnucování. Kamkoliv jen aby "někam" patřila, aby měla tu "nejky kamarádku"… Navíc nevěřím, že se z tohoto  svého psychomodelu dostane sama. Já bych jí poradil psychoanalitika, nějakého toho kouče "na všechno"(nemám je rád ale pomohou jí s motivací a udrží ji od sezení do sezení, psychiatra může mít zadara, rášky do ní cpát nebudou jen jí srovnají priority tak aby si je poto mohla sřadit trochu rozumněji než má teď. No a ještě jednu poradu bych měl, nebude se zdejšímu kolektivu líbit – najít mladou křesťanskou komunitu – dočká se tam té citlivosti, zájmu o její osobu a pomoci s problémy. Jsou to lidé velmi obětaví ale opět musí dát pozor aby nepadla k Jehovistům, Apoštolům etc.. Nejlépe zajít za farářem, to je ostatně také psychoanalitik a rádce. Pokud někdo namítne, "že je to cesta do pekel", myslím, že nemá pravdu anať a jelikož by peklo muselo být zaplněno celou Evopou za necelých 2000 let. Znám tři komunity a musím říci, že jsou ta samí Skauti a Rychí šípové a šípařky…Navíc nekouří a nepijí leda maličko… Došla by sebevědomí, sebeúcty a od toho se odrazí-nemusí být věřící, stačí se jen chovat neurážlivě a spíše třeba zjišťovat proč ten který věří. A ze zkušeností jiných se poučit.

Ikona diskutujiciho romca 2017-02-06 15:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

..teto divence v podstate nejvice ublizili jeji rodice. Divka pise, ze byla lehce manipulovatelna. Takze manipulaci zazila u nejblizsich.

Ikona diskutujiciho leeth 2017-02-06 18:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Mne to taky prijde cele jako jeden velky troll,  ale pokud uz ma slecna tak znicenou psychiku a mozna i zdravi, je mozne ze sama stezi dava vety dohromady a pise..

Ikona diskutujiciho Ameline 2017-02-06 19:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Šikana může reagovat docela dynamicky, jen to nemusí být úplně terno. Já takhle stopla letitou šikanu tak, že jsem začala nosit do školy dlouhé železné pravítko po babičce a všem, co se ke mě přiblížili, jím vyhrožovala. Nedávala jsem ho z ruky, ani když jsem jedla, ani když jsem šla na záchod, ani cestou ze školy. Jako bonus se s ním fakt dobře rýsovalo. Akorát teda jsem byla potom úplně sama. Je to divný, ale dokud mi ubližovali, měla jsem přeci jen pocit, že mezi ně patřím. Když mě začali ignorovat, tož… Navíc je blbý, že jak je člověk napruženej, vidí všude špatný úmysly – později jsem zjistila, že jsem takhle odehnala i lidi, co byli celkem v pohodě a nikdy mi toho zas tolik neprovedli.

Ikona diskutujiciho Michaela 2017-02-06 19:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

me divka neprijde jako troll.. To co popisuje myslim zazila skoro kazda divka v puberte (ted nemyslim ten fet a sex atd), tu touhu nekam zapadnout, patrit, pocity zarlivosti atd.. Doporucila bych slecne psychologa, zadne pochybne "kouce a lecitele", ale opravdu zkuseneho psychologa. Takovy clovek umi pomoct a nasmerovat, necpe vam zadne prasky a sezeni hradi pojistovna. Nejaka lepsi komunita typu skautu, trampu atd take neni spatna. Nebo nejaky sportovni krouzek – u sportu clovek krasne vypne hlavu, dobije baterky a muze poznat lidi. Takze reseni asi je, ale myslim ze slecna si sama nepomuze jen tim, ze si rekne "ted uz budu sebevedoma a lepsi". Bude to dlouhy a narocny proces, a pomoc druheho muze tuto cestu ulehcit. Hodne stesti :-)

Ikona diskutujiciho Ayeri 2017-02-06 20:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zažila jsem takovou tu poslední popularitu ema, kdy už šlo vyloženě jen o  alkohol a cigarety, obzvlášť v tak malém městě, jako je naše. Takzvaná emo pravidla znám a nechápu, jak je někdo mohl vzít vážně. Vždyť je to pitomá parodie, která vyšla v nějakých novinách 🙁 Celkově jediná věc, která se mi na tom stylu líbí, je hudba. Moje kamarádky začaly kouřit a pít asi ve 12ti, jako tady slečna. Pohádala jsem se s nimi, přišla tak o spoustu přátel, ale nemohla jsem být jako oni. Prostě nemohla. Už jsem se nikdy s nimi nebavila, nikam jsem nepatřila a prožila většinu 2. stupně sama. Takoví jako ona mi znepříjemňovali život, pořvávali na mě. Ale proti tomuhle zlatý život outsidera :D Slečně situaci opravdu nezávidím, ale na druhou stranu si za to může sama. Teď je otázka, jestli a nakolik se z toho vůbec dá dostat.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2017-02-06 21:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem na něčem, čemu se říká "elitní gymnázium", přesto je tu spousta lidí, kteří pijí alkohol, kouří a mám pocit, že spí se všema. Nikdy jsem tomu nechtěla věřit, protože přece jen, většinu z nich znám ze školy, kde se chovají celkem normálně, ale na posledním školním výletu mě to přesvědčilo, že to tak opravdu je. Byla jsem na pokoji se dvěma spolužačkami, se kterými si nemám moc co říct, spřátelená část třídy v druhé části chatky a o tři chatky vedle. No co ty si do té ledničky, která tam byla, nastrkaly! A téměř nic z toho si nevezly zpátky domů. Jako byly ochotný se podělit…já jsem říkala, že nechci. Nenutily mě. (Jedna z těch dvou mi jednou nabízela ve škole nějaký bafátko, taky jsem nechtěla.)

Ikona diskutujiciho Ellie Parrish 2017-02-07 14:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak čtu ty komenty o škole apod, fakt nzmenaná čím lepší čkola, tím chytřejší děcko .. hlavně v opravdovém životě. Sama to vídám každý den, děcka chytré, známky fakt krásné, že se jim stačí podívat na to a už to umí, ale jak mile otevřou pusinu o běžném životě člověk by utíkal ( teda hlavně já), protože ´člověk, co má svou mentální úroveň si bude určitě rozumět s člověkem, který je totožný jak jedinec, takže to tak vidím z úhlu pohledu, proč třeba taky někdy nezapadám. Ale to i čtu všude. Každý jsme holt jinde.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2017-02-07 14:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A dneska jsme přesně toto (potřebu někam zapadnout, které se lidé, kteří nezapadnou do běžného kolektivu, snaží dosáhnout všemi možnými způsoby) brali ve škole. To jsou mi zase náhody :D

Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-07 15:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]:  A dozvěděla jsi se v té hodině něco hodnotného k tématu, co stojí za zmíňku?

Ikona diskutujiciho fluttershine 2017-02-07 15:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: Ono se to bere dost povrchně, mám k tomu zapsané tři krátké poznámky, vlastně se tomu dá vyhnout jen tak, že ta společnost toho člověka nevyčlení, což je ideální a hlavně nesmyslná situace. No, a jedna z možností špatného řešení je třeba přidat se k teroristům, začít krást nebo začít užívat nějaké návykové látky.

Ikona diskutujiciho Luz 2017-02-07 21:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ono prece neni nic spatneho na tom mit zaliby a vkus mimo to, co je popularni. Spis naopak rekla bych (ze v tom, co je alternativni a mene zname, napr. v oblasti hudebnich stylu, jsou veci daleko kvalitnejsi a originalnejsi nez v tom, co je nam cpano v mainstreamove nudne tvorbe bez duse).

Ikona diskutujiciho Kandee 2017-02-08 04:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hodne smutny příběh az mi je od neho spatne…chudak holka.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek