Co prozrazuje psychologie o osobnosti člověka, který si kouše nehty

27.11.2021 v Zajímavosti 6

Každý zná někoho, kdo si kouše nehty. Kousači nehtů nesdílejí jen fetiš na nehtovou kůžičku, ale podle psychologů jsou to ve skutečnosti velmi jedineční lidé. I když si možná myslíte, že typický kousač nehtů je někdo, kdo prostě jenom trpí úzkostí, mýlili byste se. Úzkost sice způsobuje, že si lidé koušou nehty poměrně často, ale není to hlavní důvod ke kousání nehtů.Kousači nehtů jsou velmi jedineční a mají všeobecně společné rysy, například perfekcionismus. Zde je 5 osobnostních rysů, které spojují okusovače nehtů:

1. Pořád něco dělají
Musí být neustále zaneprázdněni. Nesnesou, aby jejich prsty a ruce nebyly zaměstnány, takže mají tendenci si je kousat a zároveň hledat něco jiného na práci. Nedovolí si odpočívat, ani se příliš dlouho soustředit na jednu věc.

2. Perfekcionismus
Bylo provedeno několik studií, které potvrzují, že okusovači nehtů mohou být specifičtí v tom, že jsou perfekcionisté. Neustále se snaží věci vylepšovat a používají to jako prostředek k tomu, aby něco dokázali. Fixují se na drobné nedostatky a snaží se vše dělat bez jediné chybičky. Lidé dokonce říkají, že si koušou nehty ve snaze je zdokonalit.

3. Mohou být osamělí
Kousání nehtů může dokonce naznačovat, že jsou osamělí. Studie zjistily, že děti, které si kousaly nehty, byly častěji společensky neohrabané, měly málo kamarádů a nebyly sebevědomé.

4. Dělají to, aniž by si to uvědomovali
Okusovači nehtů se můžou i snažit se svým zlozvykem přestat, nicméně si rychle uvědomí, jak nedobrovolná činnost to je. Jakmile se snaží přestat si kousat nehty, věnují tomu pozornost téměř nepřetržitě.

5. Jsou na tom závislí
Vědci dokonce tvrdí, že kousání nehtů může být návykové. Pokud si koušete nehty už od dětství, pravděpodobně je pro vás nesmírně těžké přestat! Není to však nemožné.

© aluska.org 2021Komentáře

Ikona diskutujiciho lenka f 2021-11-27 01:27:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ne, pomoooc. Zase 1,2,3,……10.

Ikona diskutujiciho Sin Le Noble 2021-11-27 05:57:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z článku: Okusovači nehtů se můžou i snažit se svým zlozvykem přestat, nicméně si rychle uvědomí, jak nedobrovolná činnost to je. Jakmile se snaží přestat si kousat nehty, věnují tomu pozornost téměř nepřetržitě.

Tuhle záhadu jsem neměl dořešenou, díky za inspiraci. Odpočinkové téma od korony, kterou jedou všude jinde.
5+1 Občas jsem v životě zahlédl okusovače při práci, jsou diskrétní, hned tak ho nezahlédnete, co jsem viděl?, 50:50 nervozita vs. relax a to mi přišlo zajímavý, připomnělo mi to bráchu, jak chodil za akvárko okusovat omítku, dal jsem si taky, ale nechutnala mi, on měl tehdy nějaký extra růstový období a v té omítce to asi bylo a on to potřeboval. Tablety s vápníkem dostal po čištění akvária a odtažení podstavce.
7 Okusování možná ukazuje na starou duši, podvědomý instinkt, který nové duše díky nůžtičkám už nemají, očistou tímto způsobem dostává okusovač do těla látky, které už tělo jednou vyloučilo, možná to pomáhá tělu vytvářet protilátky, podobný princip očisty používá i lidové léčitelství.
Přestat s tím?, rozhodně ne, něco jako kdybyste kočce zakázali lízat si packy, teda ona by to asi neřešila, ale člověk je buď okusovač nebo protiokusovač, pokud svou očistu dokáže ovládnout a odložit na později v situacích jako jsou například setkání s prezidentem, nejedná se o poruchu a určitě je neplašte

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2021-11-27 10:43:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zdravím musím se podělit o zážitek který mě provází celý týden jedná se o číselnou smršt z každodenní pravidelnosti denně vidím kupy opakujicích čísel, když sem byl včera na odpolední směně vždycky když sem kouknul na hodiny viděl sem časy 14,14 15,15 16,16 17,17 18,18 ,19,19 potom 21,21 a když sem přišel domů zapnul sem počítač a hned vidím čas 22,22 a tedka uvedu mimočasová čísla když sem chtěl na počítadle skontrolovat počet kusu to bylo 555,666,888 ,444 ,111 když jdu z práce vidím zaparkovaný auto na něm 6666 o kousek dál vidím jiné 5555 a tohle už se děje celý týden z železnou pravidelnosti

Ikona diskutujiciho adria 2021-11-27 19:51:21
Ikona diskutujiciho
sipka

vidíš stejná čísla jako já … 555 888 111 i tři šestky, taky hodně 444 ,,,, furt dokola, mam tu k tomu akorát tohle jako pomůcku:
https://aluska.org/vidate-opakujici-se-cisla-tohle-se-vam-vesmir-snazi-rict/

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-11-27 13:01:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám okúsané nechty aj na nohách. Okúsať som si ich ale nemohol, až tak sa neohnem, nestrihám. K tomu okusovaniu teda môže dochádzať aj inak než okusovaním, ak to tak niekto má tak vie.

Ikona diskutujiciho nagualista 2021-11-27 21:24:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z jiného soudu , ale hodně dobrý pro duchovní růst :

„buď energie loví Tebe a nebo Ty, jako magická bytost, lovíš energii volně tekoucí vesmírem, nic mezi tím “

https://www.youtube.com/watch?v=aT48TQ-ayOU

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek