Doreen Virtue 4: Zachráněna před svým vlastním výtvorem

25.11.2025 v Zprávy 25

A jak vypadá křesťanský život Doreen Virtue dnes?  V podstatě její původní stránky „andělské léčení“ už neexistují, nahradila je jednoduchá webovka na wordpressu nesoucí její jméno doreenvirtue.com. Záhlaví zdobí obrázek bible s křížkem, takže vidíme, že to Doreen se svou očistou a pokáním myslí setsakramentsky vážně.
Když vlezete na její youtube, jako intro se vám hned spustí video s prvním záběrem na kostel. Doreen si očividně dává velmi záležet na tom, aby na první pohled bylo jasně vyhrazeno teritorium: „Beware, zde je křesťanské území“.

Nemám s křesťanstvím žádný problém, ale připadá mi to dost kostrbaté v kontrastu toho, když si to srovnám s její padesátiletou kariérou, částečně založenou na lhaní.
Intro jsem prošla a docela mě udeřila mezi oči věta, že byla „zachráněna ze zajetí podvodu new age“, přitom Doreen je jeho hlavní autorkou a strůjkyní. Nevím, jak přesně to mají v USA, ale v ČR to byla právě Doreen, kdo sem přinesl celý ten populární koncept vtělených pozemských andělů, komunikace s nanebevzatými mistry a bohyněmi. Sama to vytvořila, asi i zčásti vymyslela (nevím, možná se předtím dostala k jiné publikaci která byla staršího data, mohla se tam inspirovat a její myšlenky hypoteticky tedy nemusely být originální, ale pro České publikum to tak nepůsobí, pro nás je primárním zdrojem a popularizátorem tohoto konceptu právě Doreen a Doreen se nikdy netvářila jako někdo, kdo odněkud čerpá. Vždycky se stavěla do pozice originálního původního autora a tedy i otce dané myšlenky nebo konceptu. Takže nemůže říct, že ji někdo někam vlákal). Takže to vymyslela, zpopularizovala, padesát let z toho žila, ale teď si klidně do intra napíše, že byla „zachráněna před klamavým podvodným new age“… Kdyby Doreen třeba jenom překládala nějaké články odjinud, zajímala se o nějaké téma jehož by nebyla autorkou a pak by třeba po letech došla a řekla „hele lidi už mě to nezajímá protože jsem zjistila že to je kravina“, neměla bych s tím absolutně žádný problém. Bádáš, probádáš kravinu, řekneš že to je fakt kravina, opustíš to, jdeš dál… OK.
Ale ona „byla zachráněna“ před svým vlastním výtvorem! A to je to, co mě štve.
Kdyby říkala pravdu, řekla by totiž tohle: „Vymyslela jsem si že mám jasnovidné dary, vymyslela jsem si (nebo jsem vykradla nějakou jinou starší knížku) koncepty o andělech, vydala jsem 25 balíčků vykládacích karet i když jsem věděla že jsou na nic, vydávala jsem se za Ph.D. psycholožku, vydělala jsem na tom miliony, proslavilo mě to po celém světě, živilo mě to 50 let, ale teď už nikomu nechci lhát. Chci žít v pravdě, takže jsem se obrátila na víru, jsem křesťanka a snažím se to odčinit, protože vím, že to bylo špatné. Už to nedělám, zabývám se studiem bible, distancuji se od své původní práce, jestli se na mě zlobíte, tak sorry.“
Ale to Doreen neříká. Místo toho tvrdí, že „byla pomýlená, myslela si že to dělá dobře a bible ji zachránila z bludu“.

… Vraťme se k jejímu  webu. Doreen na něm prezentuje svou novou křesťanskou publikaci: ‚Jak odstranit new age ze svého domu“. Knížku prodává tištěnou na amazonu za asi 250 korun a v anotaci se píše:

„Odstranění New Age z vašeho domova: Praktický křesťanský průvodce k očištění vašeho domova od skrytých okultních vlivů.
New Age a okultní učení, symboly a praktiky jsou v dnešní době všude – často maskované jako neškodné dekorace, trendy móda nebo dokonce wellness nástroje.
Kniha Odstranění New Age z vašeho domova je praktickým průvodcem založeným na Písmu, který vám pomůže identifikovat a odstranit předměty, které neoslavují Boha a které by mohly přispívat k duchovnímu boji. V tomto praktickém průvodci zaměřeném na evangelium se dozvíte: Jak rozpoznat a vyhnout se symbolům New Age a okultním symbolům na oblečení, špercích a uměleckých dílech. Duchovní nebezpečí modlářských soch, knih falešného učení a aplikací New Age. Biblickou pravdu o duchovním dopadu toho, co si dovolíte do svého domova, a proč není legalismus je odstraňovat. Kontrolní seznamy pokoj po pokoji, které vám pomohou s modlitbou odstranit škodlivé předměty z vašeho domova. Působivá biblicky podložená kapitola o spojení mezi duchovním bojem a předměty v domácnosti. Tato kniha vám poskytne rozlišovací schopnost, praktické uplatnění a povzbuzení k očištění vašeho domova způsobem, který překračuje běžné uklízení. Budete poslouchat a ctít Boha tím, že rozbijete modly a odstraníte ohavnosti, abyste vy i váš dům mohli lépe sloužit Pánu. Doreen Virtue byla v roce 2017 zachráněna před klamem New Age, když četla Deuteronomium 18. Od té doby činila pokání, odstranila všechny předměty New Age ze svého domova a absolvovala Western Seminary s magisterským titulem v biblických a teologických studiích s nejvyšším vyznamenáním.
Doreen nyní varuje křesťanské ženy před duchovními nebezpečími klamu New Age a ukazuje jim studium Bible.“

Takto vypadá fanatismus a takto to vypadá, když se to přežene. Pak začnete vidět satana všude a ve všem.
Jak jakože „zachráněna před new age klamem??“ Vždyť sis ho sama vyrobila… Ty jsi oběť zlého kultu? No nepovídej.

Přitom skutečnému Bohu (ne tomu polidštěnému hypotetickému pojmu z knížek) je úplně jedno, jestli máte doma kartičky, děláte feng shui, máte na stole lingam, jestli souložíte nesezdáni a podobné věci. Jeho zajímá to, jestli jste dobří lidé a jestli jste šťastní. Protože vás miluje, protože ctí vaši svobodu, protože respektuje vaše nedostatky nebo chyby. Má pochopení pro vaše strachy a problémy. Má pochopení pro důvody proč se někdy spletete, nebo něco nezvládnete. Není to žádný despota. Je milující.
Jestli se modlíte denně, nebo nemodlíte vůbec, je vaše věc.  Jestli chodíte do kostela, nebo se modlíte večer v posteli, je úplně na vás. Skutečné duchovní vedení je totiž láska a je to přijetí. Není to seznam svazujících pravidel a není založeno na strachu. Tahle kniha ale přitom vyloženě řve: „Satán je všudé. Bojte se vy bezvěrci! Číhá u vás doma! bubu!“

Doreen Virtue se dnes na svém webu odvolává na to, že vystudovala biblická a teologická studia na Western Seminary, kde získala magisterský titul s vyznamenáním. Western Seminary je akreditovaná a uznávaná teologická škola, a tento titul je čistě náboženského charakteru. Znamená, že se zabývala výkladem Bible, teologií a pastorační etikou. Lze s ním učit teologii, psát duchovní knihy a sloužit v církvi. Zajímavé také je, že si konečně z životopisu umazala to Ph.D.

Další kniha, která se aktuálně prodává na Amazonu, se jmenuje Jak se vyhnout klamu New Age a nového myšlení: Biblický a praktický průvodce pro křesťanské ženy (Biblické rozlišování, aby se křesťanské ženy vyhnuly klamu).
Další kniha se jmenuje Boží zbroj: Biblická pomoc v duchovním boji (30denní zamyšlení pro křesťanské ženy).
Další kniha se jmenuje Modlitební deník s řízenými náměty. Důvěřuj Pánu: 52týdenní zamyšlení pro křesťanské ženy, jak se přiblížit k Bohu.

Takže Doreen ve výsledku dělá to samé, co dělala předtím. Píše knížky. Určitě to nevynáší tolik jako workshopy kde lidem vypráví že jsou jedno s bohem a jsou vtělení pozemští andělé, ale rozhodně nepověsila své podnikání na hřebíček. Prostě ho převlékla do jiného kabátku. Nevím, jestli vyloženě lepšího či horšího, protože v principu nepovažuji za závadný ani jeden směr. Dokonce je ani nepovažuji za protichůdné. Vnímám to jako jinou variantu téhož, přičemž důležitá je míra a způsob uplatnění. Rozhodně se ale asi shodneme na tom, že volná spiritualita (a tedy varianta laděná do new age) v sobě má o mnoho více svobody, o mnoho méně toxického sebemrskačství, sebeobviňování a depresivní filozofie. To je důvod, proč je volná spiritualita nebo new age tak populární. Protože si ho každý člověk může udělat podle sebe, tak jak to cítí. V křesťanství se tohle moc dělat nedá, protože když chcete zavrhnout to co se vám tam nelíbí, děláte to blbě. Protože tam pro všechny platí stejná pravidla.

Během průzkumu mě také zaujal blogový článek na quirkyquip.com z roku 2019, kde jsou další zajímavé postřehy k obratu Doreen Virtue:

„Zajímalo by mě, jestli se Doreen vzdává i všech peněz, které si vydělala během let strávených „ve službě Ďáblu“, nebo jestli si to zdůvodnila tak, že ty peníze přišly jako součást „Boží práce“…? Možná je teď všechny daruje své nové církvi? Myslím, že je to zajímavá otázka, když se tak hrdě distancuje od všech forem New Age spirituality — co vlastně zůstává z jejího starého života v „hříchu a temnotě“?
Na svých stránkách vytvořila seznam od A do Z všeho, co je potřeba opustit… Je mi jedno, jestli jí tím přivedu nějakou návštěvnost. Myslím, že lidé by měli vidět, jaké nové názory teď prodává ve srovnání s tím, co prodávala dřív.

Napadá mě, jestli se jí New Age prostě „neokoukalo“ a neuvědomila si, že s křesťanstvím se dá vydělat víc peněz než s New Age? Nejsem člověk, který by propagoval přestup k New Age, protože podle mě má celou řadu mínusů, které ho ve výsledku dělají podobným jako křesťanství (aspoň pro mě). Ale jsem zvědavý, proč se snaží vytvořit tak obrovský odstup od své minulé verze, když se ve skutečnosti tak moc nezměnilo?
Pořád vydělává peníze a udržuje si veřejnou tvář jako „mistryně“ svého oboru, prodávající své přesvědčení masám. Všimli jste si, že pořád prodává knihy se stejným obsahem jako dřív? Jen si vybrala větší publikum s hlubšími kapsami.

… Bůh/Božství takhle nefunguje, ani v téhle 3D realitě duality a svobodné vůle. Takhle to prostě není. Ale nebudu ze sebe dělat někoho, kdo má všechny odpovědi. Učím se stejně jako vy. Jen některé věci prostě vím. Bůh je láska. Bůh není nenávist. A kdyby existoval ďábel (v co osobně nevěřím), nemyslíte si, že by se spíš zaměřoval právě na opak Boha? Takže ďábel by existoval ve všem, co vytváří rozdělení od čisté lásky. A to z mého pohledu vypadá úplně jako — odmítnout svého minulého já, označit to za Satanovu práci („ďábel mě donutil“), otočit se k novému falešnému Bohu a předstírat, že jste to celou dobu věděli. To prostě nemůžu brát vážně.

Ale možná jen nevidím to, co vidí ona. Možná jsem se tomu „ďáblovi“ tolik otevřel, že jsem oslepen realitou, kterou ostatní vidí jasně. Možná jsem blázen. Ať je to jakkoli, já to tam prostě nevidím. Jsem člověk s pevnou vírou v to neviditelné, ale nějak nedokážu nasadit brýle, skrze které by mi nenávist a rozdělování vypadaly jako Boží práce.“

Závěr
Nakonec je úplně jedno, jaké si kdo vybere náboženství nebo spiritualitu. Každý člověk má právo změnit názor. Problém nastává ve chvíli, kdy se změna prezentuje jako „záchrana před klamem“, i když ten klam člověk sám vytvořil a roky z něj žil. Tahle série nebyla o útoku na víru, ale o ukázání nesrovnalostí, které mají jméno, příběh a dopad.
Ať už se Doreen Virtue rozhodla jakkoli, jeden fakt zůstává: skutečná víra, ať už ji nazveme Bůh, Zdroj nebo Vesmír, nestojí na strachu ani fanaticích, ale na lásce, svobodě a vlastní zkušenosti. Skutečný Bůh nikoho neděsí. A skutečná spiritualita nepotřebuje strašáky, aby obstála.
Možná všichni nesdílíme její cestu, ale o to nejde. Jde o to, abychom si tu svou nenechali diktovat strachem, vinou ani marketingem.
Doreen si našla nový kabát, nové publikum, nové strašáky a nové knihy. I duchovní autoři jsou zkrátka jen lidé. Mýlí se, mění názory, dělají marketingové otočky a někdy přebalí staré zboží do nového obalu.

prozatím konec série – ale jestli najdu ještě něco zajímavého, ráda se k tématu vrátím a navážu na něj

 

O autorce

Alue K. Pavlíčková je holistická léčitelka a spisovatelka. Zabývá se duchovním rozvojem, psychospiritualitou, mimosmyslovým vnímáním a poradenstvím. Pomáhá klientům v nalezení duchovní a energetické harmonie prostřednictvím terapií na duchovniterapie.cz a článků na aluska.org. – více

Komentáře

Ikona diskutujiciho Lu 25. 11. 2025 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mě, jak to doopravdy bylo, jestli ty předchozí fantastické zážitky byly (aspoň z části) vymyšlené nebo se opravdu s něčím setkávala a s čím (podle jejího dnešního názoru s démonickými bytostmi, i když působily dobře a různě jí pomáhaly v životě…??)

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 25. 11. 2025
Ikona diskutujiciho
sipka

Mno, tož to je otázka, na kterou nám asi pravdivě neodpoví.

Ikona diskutujiciho dodo 25. 11. 2025 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je zbytočné sa vzrušovať na tom, že nejaká Doreen odvolala to, čo tvrdila. V duchovne to tak už chodí, pretože v akášickej knižnici je len málo pravdy. Doreen prišla na to, na čo mnohí autori duchovnej literatúry ešte neprišli a že tých skvostov existuje… Abdrushin, F.Bardon, Sidorov, Levašov, Barbara Marciniak, Anastasia Novych, Elisabeth Haich, Hawkins, Vladimír Merge, Eckhart Tolle, Billy Meier, Stanislav Grof, Zákon jednoty, Wing Makers, Tajemství Amenti…

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 25. 11. 2025
Ikona diskutujiciho
sipka

Anastasia Novych jako autor neexistuje. Je to pseudonym, pod kterým se šíří propaganda nebezpečné psychosekty Allatra. Jejím vůdcem je Igor Danilov, který je spojen s podvody a sexuálním zneužíváním svých oveček.
Vladimir Megre je také pochybný autor. Nic z toho co psal (četla jsem 9 jeho knih) se v realitě nestalo ani nepotvrdilo. Anastázii nikdo nikdy neviděl. Zřejmě je to jen fantasy.
Jména která zmiňuješ jsou výrazná, ale každý měl svoje téma.

Ikona diskutujiciho Jana 25. 11. 2025
Ikona diskutujiciho
sipka

Nad Vladimírom Megre a Anastasiou som sa veľa zamýšľala. Aj keby to bolo fantasy, ako je možné, že sa to tak dotklo mnohých? Pre mňa majú jeho knihy ozajstnú príjemnú vnútornú odozvu pri ich čítaní, ako aj túžbu zmeniť niečo k lepšiemu. Ale zároveň premýšľam, či je to naozaj alebo vymyslené, lebo mnohé v knihách je asi inak, než sa nakoniec stalo i keď možno to ešte len príde. Stále je to pre mňa záhada, najmä tie príjemné vnútorné pocity pri čítaní jeho kníh.

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 25. 11. 2025
Ikona diskutujiciho
sipka

já jsem se taky u toho cítila dobře… protože to je prostě optimistické čtení. ale když se na to podíváš střízlivě, tak z toho nic nekáplo

Ikona diskutujiciho armag 25. 11. 2025
Ikona diskutujiciho
sipka

Mezi těmi autory je jedna velká výjimka – Bardon, ten byl skutečný praktik, to co psal, znal z reality a sám mnoho uměl. Narozdíl od těch dalších autorů to není pohádkář…

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 26. 11. 2025
Ikona diskutujiciho
sipka

Dvě jeho knížky jsem četla, ale pamatuju si z nich prd. Nula výnos.
Tobě to dalo co konkrétně?

Ikona diskutujiciho armag 26. 11. 2025
Ikona diskutujiciho
sipka

me nejvice zaujala kniha frabato. je tam velice dobre popsano, jak funguji specialni tajne spolky. tak konkretni popis jsem nikde jinde nenasel.
mimo jine je tam popsan i zajimavy hovor s dablem, je to hodne poucne, kdyz to clovek cte bez predsudku a dobre si to promysli

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 26. 11. 2025
Ikona diskutujiciho
sipka

Tu jsem četla. Pamatuju si že jsem si kladla otázky do jaké míry je to realita a do jaké míry je to fantazie autora.

Ikona diskutujiciho armag 26. 11. 2025
Ikona diskutujiciho
sipka

Právě, že to je realita, i když vypadá neuvěřitelně…
Ale lidi raději věří na jednorožce, a to že je spasí ježíš, je to sluníčkovější…

Ikona diskutujiciho Gabzz 25. 11. 2025 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super série, stejně mě ale vždycky potěší, když tam zmíníš nebeského otce. Konečně někdo, kdo boha vidí stejně a teď mi to všechno dává smysl. Nevím jak ostatní, ale já bych si určitě užila články o nebeském otci a čemkoliv, co o něm můžeš napsat 🙂 případně i víc tvých komiksů, ty, které jsem zatím viděla byly moc krásné a s jasnou zprávou 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 26. 11. 2025
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky 🙂 komiksy ještě budou.

Rozhovory s nebeským otcem, nebo nějaké tématické zápisy o tom nejdůležitějším co mi řekl asi sepíšu. Ale zdráhám se. Nebojím se čtivosti, ale opatruju to jako poklady a váhám hodit to do placu. Protože už jsem si přečetla hromadu nesmyslů. Jakože je to 3D entita, můj kosmický otec z jiné galaxie a podobné krávoviny. Jakoby zkrátka nešlo mou osobní zkušenost nechat čím je a nepatlat na ni svoje fantazie a představy.

Ikona diskutujiciho Hvezda 25. 11. 2025 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doreen povazuji za nekoho kdo vytvoril a zpopularizoval andelska cisla. Vsichni ezoterici od ni “ opisuji“ uz dlouha leta. A jeji soukromy zivot je take zajimavy. Je vdana uz popate. Jsem zvedava zda je to jeji posledni snatek ci dozene slavnou Elisabeth Taylor.

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 26. 11. 2025
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě spíš zajímalo jestli má děti ale nikde taková informace není. O manželstvích taky žádný zdroj nemám. Odkud je tato informace?

Ikona diskutujiciho Freya 26. 11. 2025
Ikona diskutujiciho
sipka

Syny má podle wiki dva. Jeden dokonce jde/šel v jejích starých stopách.
https://www.databazeknih.cz/zivotopis/charles-virtue-77093

Ikona diskutujiciho Gabzz 27. 11. 2025
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha to chápu, tak uvidíš, jak se rozhodneš 🙂

Ikona diskutujiciho Isenya 26. 11. 2025 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky Alue, syn Doreen Virtue se jmenuje Charles Virtue a pokračuje v práci s anděli, i když Doreen změnila směr. Aspoň z toho co jsem četla.

Ikona diskutujiciho Isenya 26. 11. 2025 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

https://www.charlesvirtue.com/ Tady přidávám pro tebe odkaz snad půjde otevřít. Na jejího syna.

Ikona diskutujiciho MV 26. 11. 2025 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Články o Nebeském Otci (pravém Bohu) by mě vrcholně zajímaly. Podle mě jde o naše absolutní Já, aspekt Vůle/Světlo, zatímco aspekt Láska/Tma vyjadřuje Bohyně. Obojí se vzájemně zrcadlí. Proto někdo funguje v rovině Bůh Láska apod. A co je hlavní, původně v tom není žádné Zlo. Zlo podle mě vzniká tak, že se Bůh a Bohyně začnou chápat paralelně místo sebeobsažně.

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 26. 11. 2025
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé je, že když se nade mnou otvíralo světlo a promlouval ke mně, vždycky měl mužský hlas. A ten hlas je pořád stejný, nemá jinou barvu, hloubku, ton.
Ale andělé, kteří se mi zjevili, mluvili ženským hlasem.

Nevím, jestli je to objektivní pravda u duchovním světě, nebo jestli je to něco s čím je víc v pohodě moje podvědomí tak se podle toho duchovní svět řídí, no musela bych to asi nějak prozkoumat přes ty správné otázky. Ale připadá mi to zajímavé.

Ikona diskutujiciho St 26. 11. 2025 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud nauka vede lidi ke klečení, např. v kostele, a to před Bohem, pak pozor na ni. Pokořovat se, být slabý, dávat slabost najevo? Sice pobyt ve hmotě člověka drží při zemi, zásahy do našeho konání nejsou jen vlastní, mozek navštíví různí další, takže člověk by si neměl moc o sobě samém myslet… A tak dál.

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 27. 11. 2025
Ikona diskutujiciho
sipka

Člověk může klekat i sám, z velké úcty, vděku a lásky. Neviděla bych v tom něco zlého.

Ikona diskutujiciho Terez 27. 11. 2025
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano…já v poslední době klečela minimálně 2x a úplně přirozeně z vděku a dojetí mě ta vlna stlačila dolů, necítila jsem u toho žádné ponížení, naopak cítím to tak, že pokud to člověk koná, jako projev pokory…?
Jinak také by mě enormně zajímaly články /hovory/ s Nebeským otcem, ale naprosto rozumím té intimitě kterou mezi sebou mají a rozhodování se, zda to uveřejnit, zda to vlastně Alue za to stojí.
Každopádně za sebe musím říct, že mj. díky Aluska.org jsem si já osobně začala dělat v tom božství poměrně generální pořádek a započala jsem svou osobní cestu k oddání se „Bohu“ a jeho zázrakům. A pokud by to mělo mít účinek i na pár dalších ostatních, myslím, že Nebeský otec by se upřímně radoval, že mu a jeho pravé tváři, konečně rozumí více jeho „dětí“ :-). Předem děkuji…

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 28. 11. 2025
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé je, že Nebeský otec nemá potřebu být uznán uctíván a propagován. Jemu jde o to, aby lidé žili morálně a byli šťastní. Nic víc nechce a je mu jedno, v co věříš. To je obrovský rozdíl oproti klasickému obrazu boha. Ten, který zachránil mě a který mi dal ty schopnosti se kterými dnes pracuju na klientech, vůbec nevede žádnou náboženskou válku, ale má obrovský respekt a pochopení pro rozmanitost.
Ptala jsem se ho, jestli po mě chce ten či onen čin. Třeba něco konkrétního sepsat, předat poselství, propůjčit dary na specifický úkol… na všechno mi řekl, že to je moje volba. Ten život je můj, schopnosti mi dal a můžu si s nimi udělat co budu potřebovat. Je to moje, nemusím se dělit, ale můžu když budu chtít. Nechal mi prostě svobodu ve všem. Vůbec na mě nekladl žádná břemena, nechtěl svou službu ničím splácet, nežádal po mě žádnou propagandu.
Popřemýšlím jak to sepsat tak, aby zůstalo poselství, zůstal příběh, ale nenarušilo se nadměrně moje soukromí.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek