Duchovní úroveň 5. díl: Vliv duchovní úrovně na život člověka

24.8.2021 v Spiritualita 25

Duchovní úroveň, na které se nacházíme, má klíčový význam pro to, jak žijeme svůj život a jak na nás působí životní situace a osud. Níže jsou uvedeny některé aspekty pojmu duchovní úroveň a toho, jak ovlivňuje náš život.Duchovní úroveň a zrození
Všichni se rodíme na určité duchovní úrovni. Ta vychází z duchovní úrovně dosažené v předchozím životním období, nebo z kvality a původu duše (podle toho co je vám bližší a na co věříte, na podstatě věci se tím nic nezmění). Podle teorie reinkarnace v duchovnosti v podstatě začínáme tam, kde jsme skončili předtím. To je rozdíl od světského poznání, kde musíme po narození začít znovu.

Mohou mít ateisté vyšší duchovní úroveň?
Rozhodně, i ateisté mohou mít vyšší duchovní úroveň, přestože nevěří v žádného Boha. Někdy ateisté začínají s duchovní praxí později ve svém životě až k tomu dozrají životními zkušenostmi. To je dáno jejich individuálním osudem.

Duchovní úroveň a kompatibilita
Jak jsme viděli dříve, rozdíl v duchovní úrovni může dramaticky ovlivnit pohled dvou lidí na život. Proto se kompatibilita snižuje s tím, jak se zvětšuje rozdíl v duchovní úrovni mezi jakýmikoli dvěma lidmi. Tento faktor představuje 5 % neslučitelnosti mezi dvěma lidmi.
I když jsou dva lidé na stejné duchovní úrovni, rozdíly v touze po duchovním růstu mohou způsobit neslučitelnost.
Dalším důvodem neslučitelnosti mezi dvěma hledajícími podle Nadace pro výzkum duchovních věd je, pokud se jeden hledající zaměřuje na individuální duchovní praxi, zatímco druhý se zaměřuje na duchovní praxi za účelem pozvednutí společnosti. To může přispět až k 8 % neslučitelnosti mezi dvěma lidmi, kteří jsou přitom oba hledající.

Duchovní úroveň a přístup k moci ve vesmíru
Jak duchovně rosteme, získáváme přístup k vyšším úrovním moci ve vesmíru. Abychom věci uvedli na pravou míru, do nejnižší úrovně moci, tedy fyzické moci, patří následující. Většina lidí na světě se celý život snaží dosáhnout některého aspektu této moci.

Léky k vyléčení nemoci – například antibiotika, která zabíjejí choroboplodné zárodky.
Fyzická zbraň sloužící k zabíjení
Finanční moc
Politická moc

Duchovní úroveň jako ochrana před duchy (démony, ďábly, destruktivními energiemi atd.)
Jediným jistým a trvalým způsobem, jak se chránit před zlými duchy, je duchovní růst. Na 20-30% duchovní úrovni jsme velmi zranitelní vůči útoku všech typů zlých duchů. Na této úrovni nás může jakýkoli duch posednout, jak se mu zlíbí, protože nejsme v pozici, kdy bychom uměli využívat ochrany, nebo na to nemáme potřebnou sílu vůle, či rezonanci.

Duchovní úroveň duševně postiženého člověka
Duchovní úroveň mentálně postiženého člověka podle Nadace pro výzkum duchovních věd je 19 % ve srovnání s většinou lidských bytostí, které jsou na 20 % duchovní úrovni. Důvodem je to, že mentálně postiženému člověku chybí intelekt. Intelekt je funkcí základní jemné složky sattvy, která zvyšuje naši duchovní úroveň. Proto je jeho duchovní úroveň nižší než u průměrného člověka.

Duchovní úroveň zlého člověka
Duchovní úroveň zlého člověka, který škodí společnosti, jako jsou zkorumpovaní politici, gangsteři, zloději, vrazi, násilníci, teroristé atd. je často nižší než 20 % a může klesnout až na 10 %.

Rozdělení světové populace v současnosti podle duchovní úrovně
Pomocí metodiky duchovního výzkumu Nadace pro výzkum duchovních věd na základě 7,3 miliardy lidí sestavila rozdělení světové populace v roce 2016 podle duchovní úrovně.

Duchovní úroveň světové populace v roce 2016:

 Duchovní úroveň v %  % světové populace  Počet lidí1
 20-29%  63%  4,599 miliardy
 30-39%  33%  2,409 miliardy
 40-49%  4%  0,292 miliardy
 50-59%   zanedbatelný  15 000
 60-69%   zanedbatelný  5 000
 70-79%2   zanedbatelný  1003
 80-89%   zanedbatelný  203
 90-100%   zanedbatelný  103

 

Poznámky pod čarou:
Nadace pro výzkum duchovních věd vycházela z odhadu světové populace podle census.gov, která k únoru 2016 činila 7,3 miliardy lidí.
Duchovní úroveň světce je 70 % a více.
Mezi duchovní úrovní 70 % a 100 % se nachází přibližně 1000 svatých. Zde je však uveden pouze počet jedinců, kteří aktivně šíří spiritualitu.
Z výše uvedeného grafu vyplývá, že většina dnešní populace se pohybuje mezi duchovní úrovní 20 % a 29 %. V současné době svět sužuje řada problémů. Tyto problémy jsou různorodé a mohou sahat od problémů osobního rázu, jako jsou drogové závislosti a manželská disharmonie, až po problémy, s nimiž se potýká společnost a země, jako je komunální násilí, války a přírodní katastrofy. Tento stav světa je způsoben především tím, že lidé i jejich vůdci jsou převážně na nižší duchovní úrovni. Z toho vyplývá, že současný stav světa lze napravit pouze tehdy, pokud se zvýší průměrná duchovní úroveň lidstva. To se může změnit pouze tehdy, pokud se lidé budou pravidelně věnovat duchovní praxi.

konec série

přečtěte si také: Nakolik člověku poskytuje jeho duchovní úroveň ochranu proti zlým duchům?

© aluska.org 2021 / překlad série čerpá z webu Nadace pro výzkum duchovních vědKomentáře

Ikona diskutujiciho Duch 2021-08-24 20:17:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Serie uzavřena, ale jak se dopočítat své % úrovně jsme se nedozvěděli…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-08-24 21:03:35
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 odhadneš z tabulky, ne?

Ikona diskutujiciho izairi 2021-08-24 20:17:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimo téma:
Pro aisa,mayka a jindriska:
Děkuju vám za rady které jste mi napsaly ohledně mého dotazu. Píšu k alušce,protože admin mně vyřadil z registrace,takže na tadescu teď psát komentáře nemůžu a nechtěla jsem aby to vypadalo,že ani neumím poděkovat (pokud by se někdo ptal proč mně vyřadil,tak to ráda vysvětlím)

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-08-24 21:05:05
Ikona diskutujiciho
sipka

… proč? 😀

Ikona diskutujiciho adri 2021-08-24 21:58:08
Ikona diskutujiciho
sipka

jono, to by mě taky zajímalo 😮 proc?

Ikona diskutujiciho izairi 2021-08-24 22:42:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No,astrei se zeptal (už podruhé) proč ty zločince popravují oběšením,a jestli by nebyl lepší humánější způsob,třeba smrtící injekce. A taky jestli to vesmír vojákům Shaef nevrátí,a oni potom třeba nepřevibrují do 5d. Tak jsem mu poslala odkaz na krátký film,tedy křesťanský,ale ukazuji tam popravu injekcí,a napsala jsem,že to určitě není humánějši než provaz. No a pak jsem napsala,že je to stupidní otázka,kterou položil už podruhé,a že vojáci Shaef určitě převibrují. astrei na to nenapsal nic,zato merlin mi napsal,že jsem agresivni a abych si dala pozor,že nakonec já nemusím převibrovat. Tak jsem mu odepsala,sprostá jsem samozřejmě nebyla,ale mírná taky ne. No a pak mně začali obviňovat z agrese i někteří dalši a bylo to. Já sprostá nejsem,ale dokážu být ironická a taky jsem byla naštvaná. Kdyby býval merlin nenapsal ten koment,tak se nic nemuselo stát. Jasně,já mu nemusela odpovídat,ale když on ještě napsal,že astrei jen poloźil konstruktivní otázku,a to skoro položilo mně. Nakonec uź jsem byla tak naštvaná,že jsem napsala že mám jen jedny nervy,a že odcházím a se všemi se loučim. Admin ten koment sice nezveřejnil,ale vyřadil mně z registrace. Ale já to samozřejmě nemyslela vážně,jen jsem uź byla fakt naštvaná a ještě mám teď problém,který nevím jak řešit. Všechno bylo ale delší a je to v komentářích u carstenovy bleskovky. Je pravda,že potom jsem už byla poněkud protivná,ale už víckrát mně na tadesco někteří obvinili z agrese,a je vidět že neví co to agrese je.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-08-25 08:43:32
Ikona diskutujiciho
sipka

holt se budeš muset naučit nějakou tu diplomacii 🙂

Ikona diskutujiciho anelie 2021-09-06 18:27:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Izairi, vidis, me jsi minule vyhazovala ze stranek alusky a tadesca. A ted tu ctu, ze jsi z Tadesca byla vyhozena ty, a to hned den po tom, co jsi mi psala, co by mi tereza a spol na tadescu nestrpeli. To je ale nahoda, co😂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-09-06 18:51:11
Ikona diskutujiciho
sipka

tvl 😀 takový třídní boje tady 😀

Ikona diskutujiciho izairi 2021-09-06 21:07:48
Ikona diskutujiciho
sipka

anelie:
To jsi ale trochu vedle. Admin mně z tadesca nevyhodil,pouze do 30.9.vyřadil,a musím napsat,že jen splnil mé přání,protože jak jsem byla naštvaná kvůli těm komentářům,tak jsem napsala,že odcházím. Admin ten komentář nezveřejnil,ale na měsíc a asi týden mně vyřadil z registrace. No 1.10.se můžu zase zaregistrovat. Jo a ještě něco,já tě odnikud nevyhazovala,jen jsem napsala,že tyhle stránky asi nebudou pro tebe,protože tady nejsme zvědaví na nějakou prapagaci očkování. Jo a gratuluju ke škodolibosti cha,cha 😂 ,ale asi bych spíš měla napsat- upřímnou soustrast 😂

Ikona diskutujiciho tauri 2021-09-06 22:42:25
Ikona diskutujiciho
sipka

izairi a ostatní…
Že Vás někoho vyhodili z tadesca..
Nic si z toho nedělejte. Každý má svůj názor a měl by být vyslyšen, pokud není vyloženě sprostý, pokud nepodněcuje násilí atd. Kolik stovek diskuzí tam bylo ještě před půl rokem a kolik je tam nyní? Nyní 50 komentářů denně? To je moc..Dříve to bylo klidně i 600-800-1000? Takže podívejte, pokud ani nemůžete někam napsat smajlíka, protože je „špatný“ a nutí Vás tam psát jen to, co se hodí do krámu adminovi, tak asi tam ani nemáte být. Myšleno dobře..
Takže spoustu lidí vyhodili a někdo už odešel, protože už nemá co říct, nebo už ho to přestalo bavit tam chodit, protože je to pořád to stejné dokola.
Já byl vyhozen před několika měsíci, že jsem asi „napadl“ juru za jeho novinky. A víte co? Taky žiju, měnit nick si odmítám, protože bych se vlastně styděl za svůj názor..ale nestydím. Dnes je všude plno dezinformací, že už se normální jedinec ani nemůže vyznat v tom všem a když tomu nevěří, najednou je odsouzen, že nevěří jen sám sobě..A každý má právo někomu nevěřit, když ho nezná a nemá tolik informací, jako autoři, kteří ví víc a přitom to musí tajit, ale pak odsoudí ony jedince, že jsou nevěřící..musí věřit přece druhé straně, že..
V každé diskuzi se to někdy trochu zvrhne, ale buď pod diskuzi napíšu, jak by se to dalo lépe napsat, nebo upozornit a ne rovnou vyhazovat. Podívejte, jaká sorta lidí je nyní na tadescu, všichni si děkují, vše je zalité sluncem. Vše je tak super..až na to, že lidem změnili myšlení na takové, že pokud se budeš chovat jinak, BAN. Tak raději si všichni děkují, carstenovi píší carstenku, pár jedinců si raději změnilo nick, neb byli asi provaření a admin se k nim choval jako k blbcovi.
Vážně Vás to trápí? Zkusme být k sobě nějak normální alespoň tady..Můžem si tu psát, co chceme ve vší slušnosti a dokonce i smajlíci jsou povolení..a o tom je život. Žij a nechej žít..Žijem v dualitě..ne vše je pořád tak špatné, je jen na nás, zda toho využijem, nebo zneužijem. Občas si tu někdo vjede do vlasů, ale jede se dál..Občas bouchne přetlak, a je líp..Chce to najít důvod, proč se tomu tak stalo..Obě strany by měly vědět, proč na to někdo tak reagoval a zkusit přijít na příčinu z obou stran. Jinak tu budem jako jinde, kde všude je to super a musíme se chovat hezky..Buď zkrátka odmítneme reagovat, nebo můžem něco vysvětlit proč..Člověk často reaguje rázně, protože ho druzí odmítají chápat, protože něco MUSEL a neměl svobodnou volbu s tím, chceš-nechceš?
Taky by měli chápat, že lidé už toho mají moc a ne vždy dostanou názor takový, jaký by očekávali. Prostě jsme ve válce, já chápu, že nadávky v diskuzích je jen další zlo v této těžké době, ale prostě někdy je to asi třeba, protože ukazovat jen jednu minci a ne druhou je zase jen další nerovnováha v tomto systému..Vážím si tam carstena, ale ne se vším, co se tam děje souhlasím a lidi by měli mit prostor se k tomu vyjádřit. Pokud jsou umlčeny, jsou stejní, jako ti, proti kterým bojují..

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-09-07 12:19:53
Ikona diskutujiciho
sipka

ne, ten byl ve spamu

Ikona diskutujiciho izairi 2021-08-25 11:40:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš pravdu,na té diplomacii budu muset zapracovat 🙂

Ikona diskutujiciho adri 2021-08-25 11:48:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ta si zaloz novou registraci ne … to nejde? novou prezdivku a heslo?

Ikona diskutujiciho izairi 2021-08-25 15:19:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

adri na novou registraci musím bohužel čekat do 1.řijna. Admin mi napsal,že pak bude zase možnost.Hm měsíc a týden,to nevím co budu dělat,víš co to je když nemůžeš napsat komentář? :(. No budu to holt muset vydržet,ale namíchlo mně to. Nemyslím si,že by ty komentáře byly zase až tááák strašný,že mně musel vyřadit z registrace.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-08-25 15:32:03
Ikona diskutujiciho
sipka

To je jednoduchý přece. Měsíc a týden budeš procvičovat diplomacii 😀 To je spousta času na zdokonalování se. Můžeš začít cvičit či kung, třeba tě to vyladí.

Ikona diskutujiciho mirek 2021-08-26 10:38:14
Ikona diskutujiciho
sipka

izairi, už jsem se ti několikrát snažil nastínit v čem je zakopaný pes. Měl jsem to kdysi podobně a dostal jsem se z toho. Nevím jestli ti pomůže nácvik diplomacie 🙂 , když to je reakce, kterou nelze ovládat. Jsou to situace na které se nelze připravit čímkoliv. Když přijde takové zrcadlení problému, je to náhle a reakce nejde zastavit. Je to ublížené vnitřní dítě úplně v jiné rovině o které na vědomé úrovni vůbec nevíš. Může to být jakákoliv maličkost v útlém věku špatně v tu dobu zpracovaná. Uloží tělo nevybitý stres kamkoliv v těle a potom to v podobných situacích vyplouvá takto napovrch. Stačí se tam do toho místa ponořit a znovu tu situaci,, odžít“ a dostat ji na vědomou úroveň. Následně potom odejdou i reakce podobného charakteru. Prostě tě nikdo nedokáže nas…at a seš nad věcí. A že těch fňukajících na tadescu je, to ví snad každý kdo ho čte. Na tomto je nejhorší to, že si ubližuješ sama sobě. Každá destruktivní reakce je jedovatý stres, který musí tělo zpracovat a vyloučit. Pokud ho tělo ukládá stále na stejné místo a neřeší se to, projeví se to na fyzické úrovni onemocněním. Nejde to potom tak jednoduše léčit, pokud nedojde ke změně myšlení. A stane se z toho začarovaný kruh problémů a nabalují se další jako sněhová koule. Stačí si to uvnitř přiznat a zapracovat na tom. Vidíš sama, že se rodí dostatek blb..ů, kteří za to ani sami nemohou a ještě na to reagovat??? Vždy si stačí uvědomit, že je to jejich úroveň vědomí se kterou ty nic neuděláš a je to. To znamená, změníš postoj. Nadarmo se neříká, že když se hádáš z blbcem déle než půl minuty, hádají se dva blbci.:-)))

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-08-26 11:11:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Někdy pomůže dát odpovědět, vypsat se, poslat dotyčného trotla kam chceš a pak si uvědomit že nikoho tvůj názor nezajímá, smazat to a neodeslat… ale tím že jsi to už napsal, ses vyventiloval i bez toho. Elegantně, mimo zraky ostatních.

Ikona diskutujiciho izairi 2021-08-26 11:29:57
Ikona diskutujiciho
sipka

mirek:
No jo no máš pravdu,ale jak mám sakra najít kde je zakopaný pes? Tedy ne že by dětství bylo bez problémů,ale jak poznám který to způsobuje? Ale aby to nevypadalo,že jsem se v dětství měla špatně,právě naopak,ale….Bylo by dlouhé to tady psát,nenapíšeš mi? Třeba bys mi poradil.
[email protected]

Ikona diskutujiciho mirek 2021-08-26 13:19:12
Ikona diskutujiciho
sipka

izairi, neřeš jak by to vypadalo. Nikdo z dětí nemůže za své dětství. Není kam utéct, když tě rodiče mají dočasně v opatrovnictví a nepochopili co ti mají dát. Tady nejde o to jaké máš dětství. Jde o to, jak se vypořádává každý jedinec s přicházející situací. Nejlepší příklad je ten s hrajícími si dětmi. Dělají bugr pod stolem v kuchyni. Máma dlouho odolává až ji dojdou nervy. Zařve na ně, bude tady ticho. Jedno z nich se ušklíbne a řekne si v duchu.,, To říká pokaždé“. A dítě ji má na háku a hraje si dál jako by nic. Druhé dítě se vystraší k smrti, zaleze ani nedutá jak bojí. Třetí jedinec si v duchu řekne, počkej až vyrostu, já ti ukážu a pro klid poslechne. No a jak myslíš, že se budou chovat v dospělosti? Jeden bude naprostý kliďas, druhý bude podělaný až za ušima(ovce) a třetí si bude donekonečna něco dokazovat. A podívej se do společnosti, jak ten obrázek vypadá. Pěkně se všichni odkopali a vidíš výsledek. Dám ti na mail odkaz kam se obrátit. m.

Ikona diskutujiciho mirek 2021-08-26 13:35:16
Ikona diskutujiciho
sipka

aluško, to je sice pravda, že se vyventiluješ, ale ta situace přijde v jiné podobě znovu a znovu, dokud nevyškrábneš ze sebe tu příčinu, proč se ti zrcadlí. A to jde. Ono ani potom není hotovo, odkryjí se méně důležité srá…ory a očista pokračuje. Je to nikdy nekončící práce. izairi to už začalo vadit a myslím si, že to bude řešit. Člověk to snáší do doby, než ho to samotného začne obtěžovat a uvědomí si, že to je jeho problém. Tady je podstatné říci, že to má víceméně v sobě každý a není se za co stydět. Je to normální duchovní růst. Brzy zažijeme kvantův skok uvědomění si, v čem jsme všichni žili a v jaké gigantické lži. Bude posun vědomí u všech, kteří to ustojí a přežijí. Je právě dobré si tyto vnitřní bolístky vyčistit zavčasu, než to celé přijde. m.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-08-26 13:44:37
Ikona diskutujiciho
sipka

No jasné. Ale pořád jsi jenom člověk, debilů je na internetu nadbytek, a když už tě nějaký rozhodí, je dobré umět to ze sebe dostat ven. Abys nebyl jak papiňák.

Ikona diskutujiciho kiana 2021-09-06 00:05:25
Ikona diskutujiciho
sipka

izairi: Tak zrovna u toho komentáře jsem si říkala „taková blbost, že to ani nestojí za reakci“ – a pak když to napsal podruhé, tak jsem si řekla to samé, ale pak jsem to měla v podvědomí že na to prostě musím odepsat (nenaštvalo mě to že si někdo myslí nějakou blbost, ale musela jsem se vyjádřit – asi jsem nedůvěřovala čtenářům, že když by tam nebyl napsaný i protichůdný/pravdivý názor, tak že na to sami nepřijdou).

Ikona diskutujiciho izairi 2021-09-06 21:19:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

kiana:
Tvůj komentář na tadescu jsem našla až teď,a napsala jsi to naprosto přesně, a na rozdíl ode mně jaksi diplomatičtěji 🙂

Ikona diskutujiciho tauri 2021-09-07 10:26:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Řekl bych, že můj koment skončil v koši 😀

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek