Dutá Země – Objevitelé (2.díl)

5.9.2017 v Záhady 3

2. díl

Edmund Halley

Edmund Halley se narodil 8. listopadu 1656 v Haggerstonu, Londýně. Zemřel 14. ledna 1742. Byl anglický astronom, geofyzik, matematik, meteorolog a fyzik. Jako student publikoval práci o solárním systému a slunečních skvrnách. Jeho jméno proslavilo těleso, jemuž předpověděl návrat. Halleyova kometa je vidět ze země každých 75-76 let.


V roce 1692 Halley předložil myšlenku o duté Zemi. Zem se měla skládat ze skořápky silné asi 800 mil, dvou vnitřních soustředných skořápek a nejniternějšího jádra podobně velkých jako průměry planet Venuše, Marsu a Merkuru. Skořápky od sebe dělila atmosféra a každá také měla vlastní magnetické póly. Tyto koule měly rotovat různou rychlostí. Halley nabízel tuto myšlenku jako vysvětlení neobvyklých měření kompasem. Předpokládal, že vnitřní atmosféry svítí (a jsou možná obydlené), a domníval se, že unikání těchto atmosfér způsobuje Polární záři.

John Cleves Symmes

John Cleves Symmes se narodil roku 1779 v New Jersey a říkalo se mu junior, kvůli jeho strýci jménem John Cleves Symmes. Jeho sestřenice Anna Harrison byla první dáma Spojených států. Zemřel v květnu 1829 a je pohřben v parku u Symmes Hamilton, Ohio. Jeho syn Americus Symmes mu postavil nad hrobem pomník z odkazem na dutou Zemi.

V roce 1818 se proslavil s teorií o duté zemi, skořápce 800 mil silné s otvory na pólech asi 2214km napříč a se čtyřmi vnitřními skořápkami také otevřenými na pólech, jež ho notoricky proslavily.

Jeho syn Americus Symmes po jeho smrti zveřejnil Johnovu teorii soustředěných sfér a uvedl na prvou míru její autorství.

Takto vypadá zmíněný pomník J.C. Symmese:

Detail duté země nahoře:

Zde si k tomů můžete přečíst článek (eng.): What a Symmes hole!

Leonhard Euler

Leonhard Euler (1707 – 1783). Švýcarský matematik a jeden ze zakladatelů vyšší matematiky. Ve svých spisech uvádí, že matematicky je země dutá s centrálním sluncem uvnitř zemského nitra a dvěma otvory na pólech. Tvrdil, že vnitřní slunce má průměr 600 mil a udržuje teplo a světlo pro pokročilé civilizace, které žijí uvnitř.

Sir John Lesley

Sir John Lesley (1766-1832), skotský fyzik a matematik, známý pro svoji studii tepla, napsal o duté Země v knize 1829 Prvky přírodní filozofie (str. 449-453). Některé zdroje tvrdí, že to byl Leslie, kdo navrhl, že dutý vnitřek Země obsahoval „dvě malé slunce“, Pluto a Proserpina (planeta Pluto ještě nebyla objevena ), ale že idea musí mít původ někde jinde. Jules Verne a jeho klasický příběh Cesta do nitra Země (1864) byl částečně inspirován těmito nápady.

Dr. Cyrus Reed Teed

Dr. Cyrus Reed Teed (1839 – 1906). Narodil se v New Yorku. Byl doktorem medicíny, ale též fušoval do alchymie a astrologie. Proslýchá se že měl vidění, ve kterém se mu zjevila žena, která mu ukázala skutečnou podobu našeho vesmíru a vyzvala ho, aby toto poznání představil světu.

Tak se zrodila „buněčná kosmogonie“ Myšlenka, že země je konkávní, že žijeme uvnitř duté země, že celý vesmír, slunce, měsíc a planety jsou uvnitř duté koule.

Teed potřebuje důkaz, v r. 1897 pověří G.Morrowa, aby sestrojil sérii přístrojů, kterými bude možno zaměřit zakřivení země. Přesto, že dokázal pravdu o zakřivení země směrem vzhůru, vše bylo zpochybněno, byl zesměšněn a jeho společnost dostává nálepku nebezpečné sekty. I přesto Teed zakládá vlastní komunitu s názvem “ Koresh“ což je hebrejská verze Cyrus. Vzniká Koreshan Unity, společnost, která je brána jako sekta. Stěhovali se do New Yorku, poté do Chicaga, ale neměli pocit, že by byli vítáni. Nakonec se usadí na Floridě, kde Teed doufá, že založí Nový Jeruzalém.

Umírá roku 1906 na následky zranění, které utrpěl při útocích místních z Ford Myers na jeho komunitu. Před smrtí dělá prohlášení, že by mohl vstát z mrtvých. Jeho mrtvola byla pohřbena pod kamennou klenbou poblíž řeky Estero. O několik let později klenbu ničí bouře a jeho ostatky nebyly nikdy nalezeny.

Země je dutá – Dr. Cyrus Reed Teed

Youtube smazal zvukovou stopu videa, ale nevadí, i tak mu porozumíte. Obsahuje české titulky.

https://www.youtube.com/watch?v=aety3HEy714

Dr. Cyrus Reed Teed zažil ve své době úplně to samé, co se děje i dnes. Každý člověk s příliš pokrokovým myšlením a poznatky, které předbíhají svou dobu a které jsou nepohodlné pro elity a plebs, je ponížen a udělají z něj blázna. Jak se vypořádat s příliš pokrokovými lidmi, se různí podle doby a místa. Někdy se upaluje, jindy podřezává ve spánku, dnes je to spíše o atentátech, usmažení skalární zbraní ve spánku a zcela ,,nečekané“ autonehodě, při které ,,náhodou“ nepohodlný člověk zemře. Když nemohli výsledek jeho bádání vyvrátit, použili nejjednodušší cestu, jak se ho zbavit: ,,Je to nebezpečný sektář a blázen“. Svět zkrátka chce být klamán.

(pokračování příště)

Komentáře

Ikona diskutujiciho Zuzana 2017-09-06 08:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V casti o Lesleym – Proserpina, nie Prosperina.

Ikona diskutujiciho Nika 2017-09-08 06:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Presne, ten kto niečo napíše a mainstreamu sa to nepáči alebo nie je po vôli, tak len zmizne. Za posledných 20 až 30 rokov je to už pekné číslo, čo zmizlo z povrchu zemského novinárov, reportérov.

Ikona diskutujiciho Alaiana 2017-09-09 23:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z těchto objevitelů je mi pana Teeda líto.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek