e-zoo.cz, aneb Cestující papučka vás srdečně zdraví

29.10.2016 v Poselství 14

Přišel podzim a doma bylo chladno. Mám tři morčinky, jak víte, dvě dlouhosrsté a jednu krátkosrstou. A právě ta krátkosrstá se mi začala ježit a pšikat, už při 18ti stupních v místnosti, přitom loni takto citlivá na chlad nebyla. Ale opravdu když ji naježenou vezmu k sobě, tak má studená ouška i nožičky a hřeje se u mě jak ještěrka na kameni v létě.

Bylo mi jí líto a říkala jsem si, že by mohlo být fajn pořídit jí nějaké teplé pelíšky, ve kterých by se mohla schovat a zahřívat, když zrovna nebude zatopeno. Nonstop ji hřát pod mikinou taky nemůžu.

Máme sice jeden uzavřený domeček, ale ten je dřevěný, když do něho něco vystelu, tak to morčátka slehnou a počurají, takže tam moc teplo není.

Dala jsem morčinkám do domečku svoji starou čepici, postavila stan z ručníků a šla vybírat nějaké schovky pro morčátka na e-shopech… A právě zde začíná legenda o cestující papučce a další netradiční recenze na e-shop, nad kterou vám bude rozum stát 🙂


Kdybych věděla, že morčinkám se bude v mé staré čepici tak moc líbit a že kupované pelíšky budou oproti čapce stát za énec, tak bych se na ten nákup zvysoka vybodla… Každopádně e-shop, který se mi opravdu zalíbil, byl e-zoo.cz. Barevné stránky, velký výběr, hezké barvy, dobré ceny, zkrátka samá pro.

Takže jsem morčátkům vybrala plyšový tunýlek (131kč) a papučku (169kč). S tím, že do tunýlku si morčátko může vlézt jako do ponožky, spát v něm, chlupatý plyš ho bude hřát po celém těle a do papučky se může schoulit a být tam jako v domečku… Co počurají, to se přepere jako moje čepice a je to vyřešeno… Zkrátka původní idea byla super.

Celková objednávka i s poštovným byla za 430kč, po rozbalení se mi výrobky líbily, byly hezky plyšové a došly i s velikým katalogem, kde firma prezentuje další svoje vychytávky, co šije pro zvířata.

Tak jsem papučku s tunýlkem dala morčátkům a celá natěšená jsem si k nim sedla, co se bude dít.

První selhání byl tunýlek, který díky tomu že má polstrované jenom konce a prostředek už je měkký, se zastaví o hlavu morčete a buď na něho spadne – morče se lekne a zdrhne, nebo se před ním krabatí, takže morče si dovnitř nemůže vlézt, i když má tu snahu. Přestože ta moje krátkorsrtá je menší, ani ona se tam nemohla dostat. Jakákoliv snaha tunýlek znova stavět a upravovat, se míjela účinkem.

Zlatuš se v něm potom zasekla, a nemohla se dostat ven, protože je trochu tlustá. Myslela jsem, že puknu smíchy, ale tunýlek jsem radši morčíkům vzala pryč z domečku s tím, že je úplně na nic.

Papučka se mi od prvního pohledu lehce nezdála, protože měla trochu zdeformovanou střechu, ale nevěděla jsem od čeho to je. Ale jinak byla epesní, tak jsem ji nechala morčíkům přes noc. Ráno dojdu, papučka počuraná (ok, s tím jsem počítala, to se dá vyprat) a plyšová látka jakási okousaná, čekala bych že snese trochu zátěž, ale že ji morčata dodrbou po jedné noci, to mě moc nenadchlo.

Dala jsem ji vyprat podle návodu na extra šetrný program s nízkými otáčkami, jenom na 30 stupňů. Po půlhodince strávené v pračce jsem zjistila, proč má papučka tak divnou střechu. Totiž uvnitř je vyplněná molitanem, ale ten je o něco větší než reálná plocha stříšky, takže když se tam natlačil a zašil, tak se zkroutil a po vyprání se ohnul, už jsem ho nedala zpátky. Hned to vrátit nešlo, musela jsem počkat, dva dny jsem papučku sušila a snažila se molitan narovnat jak byl, ale nešlo mi to. Praním nabobtnal.

Přemýšlela jsem, jestli mi to za to stojí nebo nestojí, jít to reklamovat. 430kč není žádná horentní suma, když vrátí peníze, tak dostanu zpátky 300 kč, minus další peníze za to že jim to pošlu… to vyjdu akorát šul nul. Ale nakonec jsem si řekla, že investuju další poštovné a pošlu to zpátky. Firma se chválí tím, že si to šije sama, tak jsem si řekla, že třeba ocení, když se dozví, že je něco blbě a trochu upraví výrobní postup, aby to bylo lepší a lépe plnilo svůj účel. Tak jsem sepsala reklamační papír s podrobným popisem problému u obou výrobků a odnesla to 13.10 na poštu (-64kč). Připadalo mi to rozumější, než to prostě vyhodit, nebo někde založit a už na to nehrábnout.

Z principu když si něco koupíte, tak s tím máte být spokojení, pokud nejste, máte právo říct že se vám to nelíbí a už to nechcete, kor když se výrobek nechová jak by měl.

18.10., ve 13:05hodin mi přišla následující odpověď z e-shopu, na kterou jsem byla upřímně zvědavá.

Dobrý den,

dnes se nám vrátilo zboží. Mrzí nás, že nejste spokojená s našimi výrobky. Peníze za vrácený tunel (131 Kč) Vám zašleme na Vámi uvedený účet v dopise. U Papuče byl molitan ve stříšce pouze ohnutý, není nijak zvětšený a proto je reklamace neopodstatněná. Posíláme Vám tedy výrobek zpět.

S pozdravem

XY

Ještě tentýž den v 16:59 jsem odpověděla:

Dobrý den,

Papučku zpátky nechci, pokud se vnitřní výplň při prání takto pohybuje, je to rozhodně problém a důvod k reklamaci. A plyš také nic moc nevydržela.

Jenomže to už bylo stejně pozdě, protože e-shop, aniž by počkal na odpověď, hned poslal papučku zpátky a v 16:35 mi přišla zpráva z GLS:

Vážený zákazníku,

odesílatel I LOVE PETS s.r.o. nám předal balík číslo 902xy s dobírkou 0kč.

Jakože fakt? Papučka se veze potřetí poštou? To snad není možné!! 😀

Nakupuji po různých e-shopech roky a roky, ale tohle se mi nikdy nestalo. A kdy už jsem u toho, úplně nejlepší zkušenosti mám s e-shopem Alza.cz, tam se nebojím koupit cokoliv, protože vím, že nikdy nebyl problém a všechny reklamace vždycky uznají. Protože se řídí jednoduchým pravidlem, které by mělo být svaté každému, kdo podniká: KDYŽ ZÁKAZNÍK NENÍ SPOKOJENÝ, TAK MÁ AUTOMATICKY PRAVDU A TEČKA. NÁŠ ZÁKAZNÍK NÁŠ PÁN.

Protože ekonomicky je výhodnější uznat i reklamaci takovou, která je sporná. Jeden člověk, kterého naštvete a který se bude cítit podvedený a ukřivděný, vám totiž může špatnou reklamou udělat takovou škodu, že byste se divili. Proto je priorita za každou cenu vyjít zákazníkovi vstříc, omluvit se, vrátit peníze a nenasí*at ho. V takovém případě se k vám totiž vrátí a nebude se bát nakoupit znova něco jiného, protože bude mít důvěru a bude už spoléhat na to, že ho nepošlete někam, ale že je na vás spoleh a poskytujete určitý pocit jistoty. Tohle já třeba mám s Alzou, takže se tam vracím a dávám jí vždycky přednost před jinými e-shopy pokud má skladem to co chci, právě kvůli dobrým zkušenostem při reklamacím.

Takže když jsem si přečetla zprávu z GLS, začala jsem se smát, protože mi připadá neuvěřitelné, že v 21. století jsou podnikatelé, co tohle nechápou a nedodržují. Jedná se o pár stovek, takže se můžu klidně zasmát. Ale kdybych u nich nakoupila za několik tisíc a oni mi to takto poslali zpátky, tak budu naštvaná jako dělo, dostavím se osobně a udělám jim tam nepořádek jako správná čabraka, jako kdysi s Idea nábytkem, když mi prodali předraženou skříň, co se tvářila jako z masivu, ale byla to ve skutečnosti dřevotříska… Ti se tehdy na prodejně hodně divili.

E-shop neodpověděl a mezitím mi 19.10. skutečně zazvonil pán z GLS u dveří. Měla jsem nápad balík schválně nepřevzít, říct že jsem ho nechtěla, že to je omyl a že ho má vrátit zpátky odesílateli. To by totiž znamenalo, že papučka pojede zpátky a to už se poveze počtvrté, to by byl ještě lepší nářez… A pak bych se mohla bavit tou reakcí z e-shopu, jak by koukali, kdybych jim já udělala to samé, co oni právě udělali mně. Jak je to nepříjemné, když se s něčím pracně nabalíte, odnesete to na poštu a adresát si to nevezme.

Mohla jsem to klidně udělat a byla bych v právu, ale chtěla jsem se podívat jak ,,problém“ vyřešili, a nechtěla jsem prohlubovat dál tuto kovbojku, tak jsem to nakonec převzala.

A skutečně, otevřela jsem tu samou krabici, ve které papučka cestovala už potřetí a tam na mě koukala moje stará známá, zelená papučka. PAPUČKA, která funguje lépe než bumerang. Vyhodíš ji dveřmi, vrátí se ti oknem.

Akorát že na ní byl spravený ten molitan, asi nad tím někdo seděl a tak dlouho ho rovnal zpátky, až se mu to povedlo. Asi to byl pro e-shop lepší nápad, než mi vrátit peníze.

Tak jsem se zasmála a napsala jim v 11:49 novou zprávu.

Dobrý den,

Tak papučka dorazila zpátky. Ten přístup k zákazníkům, který máte, mě upřímně baví. Když už se totiž člověk ozve, že se mu něco nelíbí, dá si tu práci aby vypsal reklamačku, nabalil to, odnesl na poštu a platil znova poštovné, tak je asi jasné, že nebude moc rád, když mu oznámíte, že nemá nárok být nespokojený a pošlete mu to zase hezky zpátky, dokonce aniž byste počkali, než se zákazník k vašemu stanovisku vyjádří… Cestující výplň totiž opravdu závada je a bylo by dobré začít to šít tak, aby byla pevně uchycená, prošitá, pak to přestane dělat.

A co je ještě vtipnější, ta papučka stojí jenom 169kč, čili popis vady a možná inspirace k nápravě byla moje dobrá vůle. Ale vám ty peníze za to stojí, abyste si je nechali, i za cenu nespokojeného zákazníka, kterým nyní jsem. A dokonce zbytečně utrácíte poštovné, abyste znova poslali něco, co zákazník pracně vrátil. Zkrátka počty u vás asi moc nejedou, nehledě na to, že jedna blbá recenze taky umí udělat dost a to už se pak vyčíslit moc nedá.

Opravdu nechápu, proč jste tu cestující papučku posílali zase zpátky. Možná bychom v tom mohli pokračovat, pošleme ji třeba do Tater a uvidíme, jestli se vrátí zpátky, možná nám pošle i pohled z cest.

Velice vás pozdravuji do Brna a přeji hodně štěstí vašim cestujícím nereklamovatelným výrobkům, protože ho asi budou potřebovat.

O tři minuty později došla z e-shopu konečně reakce na můj včerejší mail:

Dobrý den,

omlouváme se, ale ohnutý molitan opravdu nepovažujeme za důvod k reklamaci, když jde během chvilky narovnat do původní polohy. Proto jsme Vám již včera zboží poslali bezplatně zpět přepravní firmou GLS, dnes bude doručováno. Děkuji za pochopení.

Peníze za tunel Vám přijdou na bankovní účet, který jste uvedla ve Vašem dopise.

A pak odpověď na moji reakci za vrácenou papučku, přijatá ve 13:02

Dobrý den,

opravdu mě mrzí, že jste nespokojená, ale ze stovek prodaných Papučí pro hlodavce jsme žádnou stížnost ani reklamaci tohoto typu neměli. V dobré víře jsme pelíšek „opravili“ a obratem zaslali zpět, jelikož jsme popisovaný problém nepovažovali za vadu výrobku. Děkuji za pochopení.

Dobrý den,

Jistě, možná by bylo lepší příště ,,v dobré víře“ vyhovět zákazníkovi, přečíst si pořádně průvodní dopis když už se s ním jako blbec sepisuje, kde uvádí že nechce výměnu ani opravu, ale vrácení peněz a snad by bylo dobré se dívat, jestli třeba někomu neposíláte blbě ušitý výrobek… Taky občas najdu zmetka a neprodávám ho zákazníkům za plnou cenu a netvářím se, že tam závada není, když je. Radši prodám na rovinu se slevou, nebo neprodám vůbec, než bych riskovala, že někoho naštvu. Jednat se o drahé zboží, tak už mi to vtipné určitě připadat nebude.

Papučka mohla klidně jet poštou počtvrté zpátky k vám a to by mě zajímalo, co byste s ní dělali potom. To už by znala světa kraj a vyprávěla by možná i příhody ze svých hojných cest…

Papučka vás všechny velice zdraví z mé skříně, zatím nejela do Tater, ale je to potvůrka toulavá, možná na to taky jednou dojde, až zatouží po svobodě a bude chtít někoho znovu řádně potrollit.

Není to všechno. E-shop se nakonec podřekl, jakou má prodejní strategii a to už možná nebude vtipné ani pro vás:

Dopis jsem samozřejmě četl, ale sama určitě víte, že nárok na vrácení peněz máte až při třetí reklamaci. Jak je reklamace vyřízena, záleží na posouzení prodávajícího. Jelikož jsme neshledali výrobek vadným, poslali jsme ho s narovnaným molitanem zpět.

Věřte mi, že naštvat Vás nebylo určitě mým záměrem. Tunel jsme vzali zpět, jelikož podle Vašeho popisu neplní účel, s tím nemáme problém, i když jevil známky používání. Ale u Papuče jsme odstranili popisovaný nedostatek a poslali jsme Vám ji zpět. Pokud by se jednalo o vrácení zboží ve dvoutýdenní lhůtě, nemáme samozřejmě s vrácením peněz problém. Jelikož se ale jednalo o reklamaci, postupovali jsme takto.

Mrzí mě, že došlo k takovémuto nedorozumění a jako kompenzaci Vám nabízím poukaz na slevu ve výši 50 Kč na nákup v našem e-shopu. Poukaz je platný do 31.12.2017, minimální výše nákupu je 50 Kč, na stránce nákupního košíku stačí zadat tento kód: xyz

Vítejte v kocourkově. Takže abyste z nich dostali peníze v případě reklamace, musíte jim to poslat třikrát zpátky. Jinak máte smůlu. Poštovné obvykle bývá u středně velkých a středně těžkých balíků kolem 70-100kč bez dobírek, jedno poštovné platíte už při prvním nákupu, takže v průměru musíte jít 3x na poštu a zaplatit 4x poštovné v celkové výši 130kč + 3x další poštovné při reklamačním vrácení. To jsou nějaké čtyři stovky navíc, které vám nikdo už nedá a které mohou i převýšit původní cenu výrobku, jaký reklamujete, což vás od snahy něco reklamovat odradí. Nebo pokud to víte předem, odradí vás to od snahy cokoliv tam nakoupit, abyste to nemuseli podstupovat.

Nakonec ještě započítejte váš čas, balné, nervy, počty zpráv co si tak během tří reklamací vzájemně napíšete… Že to nějakému prodejci fakt za to stojí a že se toto děje v dnešní době, upřímně nechápu a nikdy na mě tuto hovadinu nikdo neuplatňoval, taktéž bych si to v životě nedovolila já k někomu dalšímu, protože si to umím spočítat a vím, že se to nevyplatí vůbec nikomu, protože těch prachů co protočíte jenom na poštovném je škoda a je to naprosto neekologické, navíc nechápu proč někomu vnucovat něco, co nechce a pracně to vrátil, jenom ho víc naštvete.

A říkat, že zákazník nemá nárok schopně posoudit jestli něco splňuje nebo nesplňuje jeho očekávání, že to za zákazníka posoudí prodávající, který se rozhodne jestli tedy někomu dá nebo nedá jeho peníze, je taky něco, co vás určitě potěší a namotivuje k dalšímu nákupu.

Co mě ale nakonec naštvalo, bylo tvrzení o tunelu, který jsem poslala zpátky úplně netknutý. Takže z toho mám vlastně dojem, že jsem podle nich blbá, nemám nárok na svoje peníze a ještě lžu.

Dobrý den,

Tunel v žádném případě nemohl nést známky používání, protože strávil v domečku morčat jenom chvilku, pak jsem ho vyndala. Když už jste takto nesolidní a neuznáváte zákazníkům reklamace, alespoň nelžete a padesátikorunový poukaz je absolutní výsměch. I poštovné, které jsem dala za vrácení toho zboží, mě stálo víc. Pro mě jste jako e-shop skončili a rozhodně vás dál nedoporučím.

Na tunelu byly chlupy a uvnitř i hobliny, ale to je jedno, nemá smysl se o tomto přít a na vrácení peněz v plné výši to nebude mít vliv.

Hodnotu poukazu jsem Vám zvýšil na 90 Kč, aby Vám to pokrylo poštovné a nějakou částí kompenzovalo dle Vás vadné zboží. Podle nás máte funkční pelech a k tomu nějakou drobnou slevu. Pochopte, že Vám nemůžu dát slevu třeba 200 Kč na zboží v hodnotě 169 Kč. Tohle je naše poslední nabídka a buď ji využijete nebo ne.

Dobrý den,

Určitě tak ještě budu mít chuť u vás něco koupit, když řeknete, že bych vám to musela 3x donést na poštu, abyste se MOŽNÁ velkoryse uvolili mi vrátit peníze za něco, co reklamuji. To si takhle ještě můžeme natřikrát poslat nějakou další papučku, aby měli v GLS víc práce a řidiči se nenudili, vidťe. To dává moc smysl, je to i velmi ekologické a rozhodně na to mám čas…

Mějte se hezky a velice se nad svými metodami zamyslete, protože toto jsem v životě neviděla.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Fellien 2016-10-29 08:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Po ránu jsem se velmi dobře pobavila :D toto jsem ještě nezažila, vždyť zákazník má právo do 14 dnů od převzetí výrobek vrátit bez udání důvodu. A ty jim napíšeš i ten důvod a stejně smůla :D. To je fajn :D.

Ikona diskutujiciho Gabby16 2016-10-29 10:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Při téhle větě jsem umírala smíchy: "Možná bychom v tom mohli pokračovat, pošleme ji třeba do Tater a uvidíme, jestli se vrátí zpátky, možná nám pošle i pohled z cest." :DD

Ikona diskutujiciho 7Lily7 2016-10-29 13:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Uf, no každý vidí podnikanie – predávanie produktov asi trochu inak :D

Ikona diskutujiciho Ettelëa 2016-10-29 14:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, upřímně nevidím důvod k tvému rozčilení.

Ikona diskutujiciho Ayeri 2016-10-29 19:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nad tímhle mi opravdu zůstává rozum stát.

Ikona diskutujiciho katrin 2016-10-30 09:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak to je nářez- bavila jsem se celým článkem ale ten obrázek bačkůrky mě absolutně rozsekal :´D Moc děkuji za nádherné ráno, Aluško 🙂

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2016-10-30 11:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To máš ještě dobré, když tě trápí jen cestující papučka. To nás v práci zatěžují rovnou tuny putovního zboží.

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2016-10-30 14:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je přesně důvod, proč reklamace neřeším. Řídím se heslem, že když nejsem s produktem, nebo službou spokojený, tak ji nereklamuji, ale už si u firmy nic neobjednám. Spousta firem v česku řeší reklamace tak, že nasadí těžkou byrokracii (reklamační formulář, fotky, důkazy + balení, sepisovaní, odeslaní poštou, poštovné atd). To se opravdu kvůli pár stovkám nevyplatí reklamovat.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2016-10-30 18:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue a nemáš na plyšové papučky a tunýlky prehnané nároky? Trh je presýtený miliónmi výrobkov a mnohé z nich sú šmejdy ktoré majú svoje nedostatky, ktoré ale niekedy možu byť považované za normálnu vlastnosť produktu, teda kvoli nim neuznajú reklámaciu (ako v tvojom prípade ten molitan). Hlavne keď kupuješ niečo lacné tak ani extra velkú kvalitu čakať nemožeš. Ten tunel je možno tak pre škrečky než velké dlhosrsté morčatá, to by tam predajca mal mať uvedené že neni vhodné pre morčatá. A tú papučku hoď morčatám nech sa zabavia a zničia ju. Inak obdivujem tvoju odhodlanosť reklamovať veci ktoré ti nesadnú. My máme v rodine minimálne jednu šibnutú ktorá nakupuje oblečenie a dalšie veci a často s tým neni spokojná tak to sproste niekam strčí a nechá to tak, je neschopná to vrátiť alebo vyhodiť a tak je všetko zapratané zbytočnými bundami oblečením a kravinami.

Ikona diskutujiciho čikunk 2016-10-30 20:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-31 09:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Je to jednoduché. Prostě nejsem líná si věci řešit a nemám v povaze skladovat krámy, které nepotřebuji. A jak jsem psala v článku, když je něco vadné, je rozumější to poslat zpátky a nedělat si z toho domácí veteš. Sladovat doma krámy, jenom protože jsem líná zvednout prcinu a někam to odnést, podle mě určitě rozumné není a s takovou ani nebude tlak pro změny k lepšímu, když se každý spokojí s prvním shitem, co mu kdo pošle.

Ikona diskutujiciho Ettelëa 2016-10-31 16:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Sepsala reklamační papír, tutíž chtěla relamovat. V tom případě ji vyšli vstříc, prozkoumali produkt, opravili chyby a vrátili to zpět.

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2016-10-31 19:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Myslím si, že ta firma nebyla až tak špatná a snažila se najít řešení, ikdyž to řešila dle mého názoru nešťastně. Podmínky reklamace mají být jasně dané.

Ikona diskutujiciho 'Katty 2016-10-31 20:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Waw, ale že se umíš rozjet :-D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek