Energie černé barvy – nosit ji, anebo ne?

22.6.2017 v Energie 13

Člověk si vybírá barvu oblečení nejen podle svého úsudku a vkusu. Barva odráží naši duši, naši náladu a životní cíle. Ovlivňuje i naše štěstí.

Černá barva podle feng shui

Východní filosofie udělují barvám mnoho pozornosti. Zabývají se jejich energií a významem.

Podle feng shui má černá barva přímý vztah k vodě. Odborníci mají za to, že souvislost je dána temnotou hlubin a nekonečností vodního živlu, které černá barva odráží.

Doma se může černá barva stát nepřítelem dobré nálady a štěstí, avšak černé oblečení je znamením stability.


Plánujete-li důležité setkání nebo máte-li splnit zvláště závažný úkol, oblékněte se co nejvíc do černé.

Východní mudrcové vždycky poznamenávají, že v menším množství je černá vždycky dobrá.

Doma by měla být pod úrovní očí. Když vybíráte oblečení pro důležitou příležitost, dejte přednost černým doplňkům a černému oděvu na dolní části těla.

Černá barva zesiluje účinek jiných barev, je proto žádoucí, aby nebyla hlavní. U dětského oblečení se přílišné přítomnosti černé barvy vyhneme.

Psychologové o černé barvě
Psychologové tvrdí, že černou si vybírají lidé, kteří chtějí vzbudit zdání tajuplnosti. Co je zajímavé, je fakt, že černá barva to opravdu dokáže.

Energeticky je černá barva pro ostatní nesmírně přitažlivá. Chcete-li upoutat pozornost, ale nepůsobit přitom vulgárně, oblečte se do černého.

Zapůsobí skvěle na první schůzce i na důležitém setkání.

Lidé podvědomě kladou rovnítko mezi bohatství, úspěch a černou barvu. Můžete toho využít pro své cíle.

Černá barva opticky prodlužuje. Ženy, které si nejsou jisty svou postavou nebo prostě chtějí vypadat štíhlejší, mohou obléci černý oděv, aby zakryly nedostatky. Totéž platí u mužů.

Odborníci na psychologii barev radí černou omezovat a „naředit“ ji přítomností jiných barev.

Pokud se oblečete celí do černého, může vám to pokazit plány.

Nejlepší variantou je černá s červenou, černá s bílou a černá se šedou. Nadužíváním černé barvy v oblékání si můžeme přivodit depresivní myšlenky.

Černá barva a esoterika
Málokdo neslyšel nikdy o černé magii. Není to žádná náhoda. Jasnovidci a mudrcové nazývají černou barvu barvou smrti.

Lidé spojení s magií, předpověďmi a esoterikou tvrdí, že černou je třeba v oblečení co nejvíce omezit, protože přitahuje negativitu. Zvyšuje účinnost uhranutí, uřknutí či prokletí. Černou nikdy neoblékejte 29. února, na Halloween ani za úplňku.

Černá barva působí jako magnet na vše nečisté.

Pokud však její používání držíte v určitých mezích, vše je v pořádku. V každém případě se však vyhýbejte každodennímu nošení černé barvy.

Pozn. Alue: Černá barva také stahuje konstruktivní energii z člověka. Proto by se neměla nosit hodně, ani na denní bázi.

zdroj: http://www.pronaladu.cz/energie-cerne-barvy-nosit-ji-anebo-ne/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Anet 2017-06-22 08:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proc se nema oblekat 29. Unora?

Ikona diskutujiciho áťa 2017-06-22 09:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Znám mladého člověka s uhelně černými vlasy (a tmavší pletí- nějaká zvláštní pigmentová anomálie prý). I když je velice inteligentní a dá se s ním o všem rozumně bavit, velice rád se dívá na horory, čte psychopatologické příběhy v knihách (Steven King…) a je poněkud materialistický.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-06-22 10:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:  .. a to já znala blonďáky co byli zralí na přizabití 🙂

Ikona diskutujiciho Ellie Parrish 2017-06-22 15:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem ten typ, co si rád kupuje oblečení. A právě volím neutrální barvy a nejčastější je černá :D mám jí ráda, ale spíš záleží na konkrétní věci. Viz zmíněné oblečení, ale aby to nevypadalo, že jsem emo to nééé. Všeobecně mám ráda neutrální a potom jako je zlatá, stříbrná. A pak krásnou modrou jako obloha nebo růžovou

Ikona diskutujiciho micka 2017-06-22 17:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý článek, jen mohl být snad delší. Já černou barvu vyloženě nesnáším, něco černého si beru jen když chci být "neviditelná", jako když schováváte Nastěnku pod kus hadru, aby si ji nikdo nevšiml, nebo nějaký nepotřebný krám do kouta pod černou plachtu, protože už ta černá barva každého odpudí. Znám dvě ženy, které nosí výhradně černou, obě jsou milé a asi dost citlivé, jakoby nechtěly, aby se jim lidi dostali pod kůži. A ta jedna měla spolužačku a kamarádku v jedné osobě, která měla naopak moc ráda bílou barvu a co nejvíce bílou nosila. Byl to zajímavý (a harmonický) pár:-) Černou snesu ve velmi malém množství v oblečení, ale musí převažovat pestré barvy. Ale nepaušalizovala bych to, že kdo má rád černou, musí být špatný člověk. Záleží na tom člověku jaký má důvod tu barvu nosit. A vždycky to respektuju, je to jeho osobitost. Jen já si ji nevezmu, vůbec se mi nelíbí.

Ikona diskutujiciho Luz 2017-06-22 19:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Toto prece o charakteru nevypovida vubec nic, ostatne naprosta vetsina lidi na planete ma tmave vlasy, a to zahrnuje samozrejme i mnoho dobrych lidi (mne se to obzvlast libi).

Ikona diskutujiciho aves passeri 2017-06-22 23:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vzpomínám, jak jsem jednou přišla kamsi oblečená v černém a kamarádka se tak podívala a prohlásila: "Proč ses oblékla tak smutně? Trochu barev by to chtělo." A já odpověděla, že černá přece není nutně smutná. (Navíc vzpomínám na pohřeb, kterého jsem se zúčastnila na Srí Lance a tam byli všichni v bílém). Černá je pro mě barva noci, klidná a tajemná. Někdo se noci bojí, já mám noc ráda :-) Nosím to, nač mám zrovna chuť. Každá barva má pro mě své vibrace.

Ikona diskutujiciho Jana 2017-06-23 02:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám ráda černou na oblečení, skoro ani nemám jiné věci a určitě ne zářivé barvy. Mám ráda barvy, ale ne na oblečení. Třeba v přírodě, to ano. Nebe, louka, květiny, vodní hladina, to je nádhera. Ale na oblečení co si barevného (zřídka) koupím, tak pak nenosím. Nechce se mi. Myslím si, že mi černá sluší. Co není černé, tak je khaki, tmavě vínové, hnědé, tmavomodré, případně bílé. Bílou mám taky ráda. I béžovou. Možná se schovávám? Na tom by mohlo něco být.

Ikona diskutujiciho Luz 2017-06-23 18:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Schovavat? Naopak cloveka v cernem si lidi vic vsimnou a zapamatujou, protoze to je malo obvykle. Kdekdo nosi kombinaci dzin + nejakeho barevneho vrsku, ale protoze hodne cerne je neco mene obvykleho, je to opravdu tak, jak tvrdi ten clanek, ze to prave upouta pozornost. Taky mam k barvam a obleceni takovy vztah jako ty.

Ikona diskutujiciho harrogath 2017-06-24 05:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dost dlouho jsem nad tím přemýšlel u sebe proč se oblékám jak se oblékám, na veřejnosti se oblékám celý do černého, rozpuštěné vlasy, řetezy, trička a mikiny zejména s potiskem black metalových kapel, ale na se doma oblékám do hodně barevného, batikovaného oblečení a cítím se naprosto jinak :-D. Vnímám to tak, že černá barva s drsnějším vzhledem mi poskytuje jakousi bariéru- ulitu-brnění-krunýř na veřejnosti, mám dojem že mě to zahalí mlžným oparem tajemství, nepředvídatelnosti a nedostupnosti, a hlavně ''dont mess with me'' vzhledem, tudíž se cítím chráněn před špatnými vlivy okolí, ale naopak když nemám potřebu nahazovat brnění a jsem na místech kde se cítím jako ryba ve vodě, tak nosím barevné ''hippie'' oblečení, pomáhá mi to lépe se propojit s okolím, učinit se přístupnějším , přátělštějším, přirozenějším 🙂 Ve finále bych to shrnul takto: barevným oblečením ukazuji svoje nitro, svoji podstatu, a černým drsným oblečením to zakrývám, tak jako želva svým krunýřem chrání své tělo :-D :-)  Navíc podle mě málokdo kdo se obléka do černé to myslí vážně, pro většinu lidí je to jen obrana.. 🙂

Ikona diskutujiciho Luz 2017-06-24 19:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Tak u tebe (i u me do jiste miry – nemam zas tak moc takovych veci, abych to nosila porad) to souvisi s tim hudebnim vkusem (jinak bys to nenosil, predpokladam), coz je pochopitelne. Ze clovek nejak chce dat najevo, co se mu libi. V tom nemusi byt vubec poza nebo snaha o ochranu pred okolim, pokud to clovek nosi  protoze proste ma rad tu hudbu a chce to ukazat. Ja to nevnimam jako ze bych mela potrebu "obrany" timhle zpusobem – ono zenske, kdyz jde sama, to tak jako tak nepomuze, spis to muze byt jeste horsi, pokud na sebe upouta pozornost napr. party nejakych agresivnich typu a ti ji zacnou treba nadavat prave kvuli tomu – nestalo se mi, ale umim si predstavit, ze to je mozne. Dokonce i se staly pripady v zahranici, kdy nekoho zbili a dokonce zabili kvuli stylu (Sophie Lancaster napr. – holka, kterou pred 10 lety nejaci zmetci brutalne zabili kvuli jejimu gothic stylu a skoro zabili taky jejiho pritele).

Ikona diskutujiciho Míša 2017-06-28 16:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš pěkný luk 😉

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-10-24 00:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Jedna z mnou milovaných osob má černé vlasy. úžasný a moc milý, hodný člověk, málo vyskytující se exemplář. A přesně tak, já znala blonďáky co byli hodni přizabití, na jednoho z nich mám strašný vzpomínky ze základky… ehh. nikdy víc.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek