Jak čistit předměty od špatné energie a udržet domácnost konstruktivní

20.6.2020 v Návody 10

Všechno, co nepoužíváne, nečistíme nebo neumyjeme, je dříve nebo později obklopeno shlukem destruktivní energie. Čím více takových starých věcí doma máme, tím větší je celková destruktivita bytu. Nemá ani smysl chtít některé místnosti energeticky očistit. I přes všechno čištění se špatná energie zase vrátí. Jejím zdrojem jsou totiž staré věci, které tam zůstaly.Oblečení, které před vámi nosil někdo jiný, nosit můžete, nejprve však je musíte namočit do solného roztoku. Zkrátka je zalijte osolenou vodou a pak vyperte běžným způsobem. Sůl má totiž schopnost neutralizovat destruktivní energie, na stejném principu funguje i Solná mísa

Pokud se věc z nějakých důvodů prát nebo namokro čistit nemůže, použijte vykuřovadla. Mohou to být vonné pryskyřice na uhlíku, vonné tyčinky, vonné františky (jehlánky), nebo svazky bylin. Nejvíc se k tomuto účelu používá bílá šalvěj, z vonných pryskyřic je zase nejlepší kadidlo. Věc jednoduše ovaňte vonným kouřem a vyvětrejte venku mimo dům.

Vykuřování je výborné i v případě, kdy potřebujete ze svého domu vyhnat energii po návštěvě, která vám nebyla moc příjemná. Nezapomeňte vždy poté pořádně vyvětrat. Přesný návod je zde

,,Jak vykuřuju svůj dům šalvějí, poté co všichni odejdou. :D“

Jeden z nejzajímavějších přírodních očistných prostředků je voda. Nejen že rozpouští a vyplavuje fyzickou špínu, ale lehce také stahuje informaci ze všeho, čeho se dotkne. Tím objekt zbavuje nahromaděné energie. Každý dobře ví, jak skvěle ho zbaví únavy a nepříjemného pocitu ze styku s destruktivními lidmi sprcha nebo koupel.

Stejně dobře je voda využitelná i při energetickém čištění oděvů. Při něm však musíme brát v úvahu, že jednou ze zvláštností vody je samonabíjecí schopnost. Stačí, aby několik jejích molekul přijalo novou informaci a za krátkou dobu jako při řetězové reakci bude touto informací nabit veškerý objem vody, pokud je uzavřena v nějaké nádobě – ať je to hrnec, kbelík nebo vana.

Znamená to, že čištěná věc záhy zmnohonásobí svůj počáteční „náboj“. To je jistě dobře, pokud chceme posílit energii nějakého oblíbeného kousku oděvu. Ale absolutně se to příčí snaze o informační očištění nějakého předmětu. K tomu je nutná výhradně tekoucí voda, která cizí energii vtáhne a okamžitě odnáší pryč.

Věci je potřeba řádně očistit od špatné energie také po těžkém onemocnění. Povlečení, noční prádlo, ručníky. To vše je dobré nejenom důkladně vyprat a vymáchat, ale i vykouřit.

Výborné je sušit vyprané věci na slunci. Nabije je čerstvou energií a zbaví zbytků destruktivní energie. Jakkoli je to smutné, podobné věci po někom, kdo na těžkou nemoc zemřel, bychom neměli uchovávat, ale nemilosrdně se jich zbavit – nejlépe spálit. Není totiž možné je dokonale očistit a vystavujeme se tím riziku, že informace zasáhne další osoby.
Destruktivní energii mají tyto předměty:
prasklé nebo naštíplé sklo v oknech i nábytku
roztrhané spodní prádlo i jakékoliv neprané prádlo
oblečení, ve kterém se člověk stal účastníkem havárie
věci zemřelých
fotografie zemřelých příbuzných vystavené na viditelném místě (zvláště nedobré je, jsou-li umístěny vedle snímků živých lidí)
náboženské knihy a symboly, zejména obrácené vzhůru nohama
nakousnutý chléb nebo jiné zbytky jídla zapomenuté na stole
špinavé nádobí
rozevřené nůžky, zvláště jsou-li ostrými konci obráceny směrem do bytu
pavučiny v rozích a na stropě
potrhané tapety, odlupující se omítka, popraskaná barva, zaschlé mokré skvrny
kapající kohoutky a nefungující odpady
neuklizený byt
prach
padělané peníze
kradené věci
cizí cennosti
umělecká díla, jejichž autoři byli složité osobnosti se zjevnými duševními problémy, nebo tragicky zemřeli. Tato díla totiž nadále uchovávají rušivou energii svých autorů, kterou vyzařují do vašeho domu.
sušené nebo staré a zvadlé květiny ve váze
jakýkoliv předmět který souvisí se smrtí, nebo smrt znázorňuje, či připomíná

Věci v tomto seznamu je lepší dát pryč, zdi hezky vymalovat i zbavit pavučin, rozbité a nefunkční věci opravit. Je potřeba pravidelně uklízet a neskladovat staré nepotřebné harampádí.

připravila www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho hanka 2020-06-20 10:00:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za super článek, praktické návody mám ze všeho nejradši. Je zajímavé, že člověk spoustu věcí dělá tak nějak intuitivně. Například když jsem chodila zničená z práce tak okamžitě doma po ledovou sprchu. Dát si vanu na uklidnění by to jenom zhoršilo, polehávání ve vaně nemám ráda. Pak třeba nesnáším jak si mě lidi fotí. Expert na toto je tchyně která má vystavenou fotku zemřelého manžela a vedle toho svého vnuka a mě. Nevím no, když jí poprosím tak to nesundá a když jí to seberu dá si tam další naši fotku. Někteří lidi jsou fakt ignoranti na entou.
Bývalý přítel měl doma obrazy od malíře co měl psychické problémy a bylo mi z nich zle. Řekla bych že to co má člověk doma a jak domácnost vede o něm maximálně vypovídá. Moje rodina nemá vůbec ve zvyku vystavovat fotky příbuzných, u nás nic takového nenajdete a nedělá to ani babička které táhne na devadesát a řeklo by se že taková starší paní by na vzpomínání měla nárok. Jenže ona jednak nevzpomíná, nevytahuje věci z minulosti a jednak ani nikde nevystavuje fotky. A to je dlouhé roky vdova. Prostě osvícený člověk, nemá potřebu toto dělat.
Potom mám ve zvyku že jakmile jsem sama doma začnu uklízet, nejlíp se mi to dělá samotné a nikdy bych nechtěla mít žádnou paní na úklid, to mi přijde že bych úplně odřízla svoji ženskou stránku. Spousta žen úklid bere jako nutné zlo, ale naopak pro mě to je způsob jak aktivně relaxovat, pečovat o domov a udržovat ho konstruktivní. Nepořádek fakt nemám ráda. Kdyby za mě uklízel někdo jiný necítila bych se tam dobře, úklid je velice soukromá a intimní záležitost, nechápu že na to ženské tak nadávají. Taky si myslím že úklid je čistě ženská práce a jsem ráda když to chlap nechá na mě, to je zkrátka moje vyžití. Akorát nemám ráda když nechá po sobě binec v kuchyni a povaluje oblečení po bytě, to mi přijde sobecké.
Návody na očistu věcí teda rozhodně vyzkouším, hlavně ten solný roztok na oblečení ze sekáče. Nejlépe asi vzít si celý šatník k moři a tam to vyčváchat :o)

Ikona diskutujiciho Aeonsun 2020-06-20 11:42:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za článek. Je plný užitečných informací co se budou v životě hodit.

Ikona diskutujiciho Kamista 2020-06-20 13:01:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak je to s darovanými věcmi. Kdysi dávno jsem dostala od kluka řetízek s přívěskem. Byl darovaný z lásky, měli jsme se rádi, ale jak to tak bývá, v šestnácti jsem byla ještě trdlo a nechtěla se vázat. Řetízek jsem si nechala jako hezkou vzpomínku a občas ho nosím. Teď jde ale o to, že ten kluk spáchal před 4 lety sebevraždu. Je to v pořádku nosit občas tento šperk, nebo bych se ho měla radši zbavit?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-20 18:02:25
Ikona diskutujiciho
sipka

týjo :O mno, tak já bych to asi raději dala pryč. zakopat v lese.

Ikona diskutujiciho Kamista 2020-06-21 10:50:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji moc za radu, udělám to tak.

Ikona diskutujiciho ika 2020-06-28 21:40:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, s tými sušenými kvetinami, to vnímam dlhodobo, rovnako s neporiadkom, nedotiahnutými vecami celkovo. Ako je to prosím so sušenými časťami kvetov – napr. pukmi, listami, či lupienkami, ktoré zbieram a robím z nich voňavé pot pouri? Tiež zle? Tam sa akosi strácam pocitovo, mám totiž rada takto naaranžované farebné misky. Akonáhle zájdu prachom, alebo prestanú voňať, vyhadzujem. Ďakujem.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-29 09:21:26
Ikona diskutujiciho
sipka

feng shui prakticky zapovídá všechny sušené květiny, snižují energii v místnosti, ale pokud je vyhodíš když začnu být zaprášené, tak v tom nevidím problém

Ikona diskutujiciho Lela 2020-06-29 04:30:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prosím mám bibli po dědovi je to památka lze to nějak ošetřit krom vyhození?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-29 09:19:05
Ikona diskutujiciho
sipka

jestli si skutečně chceš nechat bibli, tak založ knihu do knihovny. nebyl to snad předmět osobní potřeby, tak by s tím neměl být problém

Ikona diskutujiciho Kallis 2020-08-27 13:12:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty sušené květiny-od mamky jsem z dovolené dostala dvě krásné malé kytičky sušených bylinek (vavrin, rozmarýn, tymián,…), sama to natrhala, usušila na slunci. Mám to zavěšené na zábradlí na schodišti. Je to špatně?
Já to vnímám energeticky velmi dobře a když jdu do patra, tak si k nim sednu a přivoním. Mám pocit, že mě to nabíjí

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek