Jak měřím křišťály a jak určuji jejich sílu / Doporučuji

25.7.2017 v E-shop Alue.cz 18

Jak určuji sílu křišťálů

Rozhodla jsem se, že vám popíšu svůj způsob, jak měřím křišťály. Ze dvou prostých důvodů. Zaprvé je to moc zajímavý materiál který si jistě článek zaslouží a mohl by mnoha lidem být užitečný a za druhé si myslím, že je fajn a fér to vysvětlit i pro lidi, kteří u mne zakoupili brazilské křišťály přes shop nebo mail. Když jsem totiž pro lidi vybírala křišťály, potřebovala jsem nějaký vhodný způsob, jak jednoduše vysvětlit nebo označit který křišťál je jak silný. Aby člověk věděl co kupuje a nebral zajíce v pytli. Takže jsem si v podstatě vymyslela stupnici 1-10… Není to žádná oficiální měrná stupnice, je to můj subjektivní způsob, jak křišťály vnímám a moje osobní stupnice. Různí lidé by pravděpodobně určili stupnice jinak, podle toho jak kameny umí vycítit. Tento článek tedy píšu jako inspiraci pro vás kteří byste se chtěli naučit, nebo si vyzkoušet jak pracovat s křišťály a jak poznat dobrý kámen (I když vám nemůžu zaručit že vám to půjde stejně, alespoň budete perfektně vědět jak začít a jak se odrazit…. Případně si pak věci můžete upravit pro svoje potřeby, tak jak to budete potřebovat) a pokud máte křišťál ode mne, jednak budete přesně vědět co máte doma – jak jsem došla k tomu konkrétnímu číslu kterým jsem označila váš konkrétní kámen a navíc si to můžete zkusit ověřit a změřit sami.


Měření síly křišťálů není něco, co by mě někdo naučil. Prostě jsem na to přišla tak, že jsem brala různé nebroušené křišťály do ruky a sledovala, co se stane a jaké jsou mezi nimi rozdíly. Dřív jsem měla přístup pouze k hodně silným, velikým křišťálům, které jsou velmi vzácné a hodnoté. Musím uznat, že u takto moc silných kamenů nejsem přesná v měření. Pravděpodobně jsem ještě tak úplně nepřišla na způsob, jak je měřit, respektive asi je potřeba měřit jinak, protože systém který používám při stanovení stupnice 1-10 je na ně nepoužitelný… K těm menším křišťálkům do dlaně jsem se dostala až nedávno a zjistila jsem, že je dokážu velice přesně změřit i popsat, mnohem lépe a s větší jistotou než ty hodně velké a hodně silné. Zkrátka jsem lepší při zjišťování drobných rozdílů a lépe reaguju na mírné energie, kdežto ty hodně silné mě obvykle převálcují, přepálí mi moji drobnou stupnici… Za malou chvilku zjistíte proč. (Mimochodem návody na energetickou očistu a ochranu pomocí křišťálů najdete v knize Anděl strážný… tento článek je o měření energií – čili postup pro senzibily – a neobsahuje návody k praktickému použití.)

Můj postup pro menší křišťály do dlaně

Před měřením se svléknu minimálně do trička, které má krátký rukáv, ideální je tričko bez rukávů. Protože většinou vnímám energie na pokožce, bývá pro mne oděv matoucí a zabraňuje přesnému měření. Některé kameny se energeticky táhnou uvnitř ruky a někdy i přes kosti, takže tam je oblečení jedno, ale většinou nesmím mít rukáv, protože jde energie zvnějšku.

Pak beru kámen do ruky a chvilku počkám.

Podstatný je postoj. Při prvním výběru – když jsem někde v terénu a hledám dobré kameny – u toho obvykle stojím. Když jsem doma a mám na to klid, radši sedím na zemi a ruku s kamenem položím tak, aby se jen lehce opírala o podlahu a jinak aby se jí nic podél paže nedotýkalo. Vsedě a v klidu mám pak přesnější výsledky a lépe měřím…

Většinou je to tak, že kámen který má sílu si mě přitáhne, zaujme můj pohled. Částečně je to intuice – vnímám energii, která přirozeně navede moji pozornost. Druhotně je to i vzhled kamene. Čím víc křišťálů vám projde rukama a očima, tím líp postupem času poznáte, který bude nebo nebude dobrý. Už víte, že by ten kámen neměl být omlácený, oťukaný jinak to snižuje jeho sílu, nemá být rozbitá nebo způlky uražená špice atd., ale nesmíte paušalizovat a nesmíte se řídit pouze vzhledem a nesoudit knihu podle obalu. Protože každý kámen je jiný, nevíte jak rostl a jak přesně byl tehdy uražený, takže co máte před sebou na jistotu zjistíte ne pohledem, ale až když to vezmete do ruky. Čili vzhled je podružná záležitost, hlavní je energie, dotek, cit.

Další věc, která má obvykle dost vliv na sílu kamene, je gramáž. Čím větší a neomlácený symetrický kámen máte, tím bývá obvykle silnější… Pokud ho někdo blbě neurazil, nebo neohladil špičku. Ale ani to nemůžete brát paušálně, protože jsou tu různá dvojčata, trojčata, čtyřčata… To jsou kameny, kde vidíte místo jedné spíše třeba dvě, tři, čtyři. To potom zvyšuje sílu kamene. Když máte dva kameny s gramáží 150gramů, tak ten co má jednu špici bývá obvykle slabší než ten, co má špice dvě… No, asi už jsem odbočila od tématu, vraťme se zpět k měření:

Kámen vezmu do jedné ruky a volně svěsím paži, držím ji lehce od těla, aby se ruky nic nedotýkalo. Chlad, vítr a dotek nějaké věci nebo látky může zkreslit výsledek měření, takže si dělám pokud možno dobré podmínky. Ideální je tedy stojatý vzduch pokojové teploty.

Některé kameny jsou cítit hned a jiné až po chvíli. Ty pak rozděluji na rychlé a pomalé. Čili buď jsem kámen vzala a hned jsem cítila jak se energeticky rozlil, nebo jsem prvně necítila nic a čekala jsem a sledovala, jak se pomalu několik minut rozvíjí.

Většinou se z krystalu roztáhne teplá energie. Je cítit jako jemný dotek/hlazení, nebo jako kdybyste zabořili ruku do teplé kapaliny. Podle toho, kam až tuto teplou energii cítím, pak krystalům které jsou určeny pro další lidi, dám číslo na stupnici od 1 do 10.

Na fotce vidíte moji ruku s křišťálem. Když ho vezmu do ruky a cítím že mi energie obalila akorát pěst přesně po zápěstí, dostane kámen číslo 5… nebo level 5. Slabší kameny, které jsou cítit jenom v prstech, si neberu ani nikomu neprodávám. Aby obsáhl moji pěst, je základní minimum a podmínka.

Kameny jejichž energie se doplazí do 1/3 mého předloktí, dostávají číslo 6. Kameny, které se dostanou energií do 2/3 mého předloktí ale ještě se nedotknou lokte, mají číslo 7. Kameny, které dosáhnou energií na loket, mají číslo 8. Kameny, které se dostanou energií k bicepsu, dostávají číslo 9. Kameny, které dosáhnou k rameni a dál na ramenní kloub mají číslo 10…

Kameny, které se dostanou energií dál za rameno už jsou mimo stupnici 1-10… Takže to znamená, že stupnice 1-10 není něco jako 1-moc slabý a 10- maximální síla, ale číslo 10 říká: kámen má dost síly na to, aby jeho energie obalila vaši ruku. Neznamená to, že neexistuje i silnější stupeň, naopak…

Osobně považuji za silné kameny od stupně 7-8 nahoru, ale kdyby se to vyjádřilo na tyhle energetické poměry, tak jsem držela v ruce i levely 30,50, nebo 70. Úplně mimo stupnici… no a co s těmi silnějšími?

Jsou kameny, které se mi proplazí přes ruku postupně až k srdci. Mám zatím tři kameny do dlaně, které jsem si nechala speciálně pro sebe, vybírám vždycky dva a jdu s nimi spát. A postupně se jejich energie dostane přes ruku k srdci, kde se energie těchto kamenů potkají, většinou z toho škytnu a pak cítím, jak mě krásně harmonizují… Pak jsou tak silné křišťály, že ani necítím že by se mi něco plazilo po ruce, ale energie mě zahltí celou, kompletně. To jsou třeba křišťály, co by odhadem měly stupeň 30 nahoru…. Takové zatím nejsem schopná přesně změřit, protože je to na mě fakt moc. Maximálně intuitivně seřadit slabší vs o něco silnější, nebo se zeptat přímo kamene… což jsem zjistila, že mi také dobře funguje. Jinak na přesnější odhadnutí síly velkých kamenů mám další lidi, kteří zase lépe rozlišují ty silnější energie, nebo mají jiný způsob vnímání kamenů, při kterém je jim jedno kam energie jde, protože to takhle necítí. Člověk který nejlíp měří ty hodně silné – schválně jsem to konzultovala a ptala se jak tyto energie vnímá – říká, že kámen prostě vezme do ruky a cítí teplo – kámen mu vyloženě zahřeje ruku – a také brnění. A sílu pak měří úplně jednoduše podle toho, který víc hřeje a brní. Už ale nevnímá jemné rozdíly v energii jednotlivých kamenů. Všichni zkrátka nejsme stejní, každý je lepší na něco jiného.

Podle toho který kámen vezmu do ruky, můžu rozlišovat celou paletu vjemů. Teplý dotek, co se roztáhne po ruce, je jenom základní vjem, ke kterému se připojují následující: brnění, běhání bublinek, bolest v kostech (některé kameny táhnou energii vnitřkem ruky, obvykle to dělají ty silnější… cítím to jako tupou bolest v kostech, nejvíc v kloubech. Ty pak řadím do kategorie ,,ostrý, razantní“), chlad (ano, občas některý kámen fakt chladí, zatímco 90% naopak hřeje), štipkání (většinou uvnitř dlaně).

Když si nějakým kamenem do dlaně nejsem jistá – třeba ho cítím mimo stupnici a připadá mi to divné protože odhadem nemá gramáž ani tvar který by to předpokládal, dávám ho pro ověření do rukou právě těm, kteří jsou lepší na určení těch hodně silných. Zajímavé je, že se vždy shodneme a nikdy jsme se o konkrétní sílu kamenů nepřeli. Případně přendávám do druhé ruky a ověřuji, že to tam jde cítit stejně.

Jsou věci, které nikdo stejně jako já necítí, resp. Jsem na nikoho ještě nenarazila, kdo by to měl stejně a to je pocit chlazení a bolesti kloubů. Ale jednoho člověka jsem tuhle svoji metodu stupice 1-10 naučila a byl schopem energie vnímat a měřit stejně jako já. Rozeznal číslo/úroveň, typ energie pomalá/rychlá, jemná/razantní… Nutno ale dodat, že to je opravdu velice citlivý člověk, který reaguje na jakoukoliv změnu v prostředí, asi proto bylo tak moc snadné ho tuto metodu naučit. Stačilo mu ukázat jak to dělám a on to skoro hned uměl, jenom co si to trošku osahal. Není to nic složitého a když má člověk potřebný dar, stačí mu říct ,,takhle takhle“ a umí to hned.

Přebití

Po delší době, když člověk odměří třeba 15-20 křišťálů, zjistí, že mu to už tak dobře nejde, resp. každá energie má určitou dobu, kdy drží na ruce a pak se usadí, nebo jinak řečeno postupně vyprchá. Někdy jenom částečně. Záleží na kamenech… Čím jsou silnější, tím déle trvá, než se jejich energie usadí, než ji z té ruky vyklepete abyste pak mohli dobře měřit nějaký další.

Kolikrát se dostanu do fáze, když při intenzivním měření odečítám jednotlivé vrstvy. Pamatuji si kde byly předchozí čtyři kameny, každý z nich ještě na ruce cítím jako nějaký obal a když chytnu pátý, sleduju jak a kam ty předchozí vrstvy překryje. Což může být matoucí s narůstajícím počtem vrstev.

Jsou tři metody, jak tyto situace přebití ošetřit a znova ruce zrestartovat, aby se dalo měřit dál.

První metoda je logicky pauza. Dřív nebo později energie opadne. Já kameny střídám na obou rukách abych dodržela nějaké minimální pauzy, ale mám pocit, že o něco líp a přesněji mi měří pravá. Přesto používám i levou (jenom ať se zaškolí!). Když střídání rukou nestačí, prostě počkám dýl než vrstvy energií opadnou, nebo použiju jinou metodu.

Druhý způsob je chytit se radiátoru. Možná vám to bude připadat jako blbý vtip, ale kovy stahují energii z člověka a když přebitou rukou chytíte klasický kovový radiátor v místnosti, postupně z vás energii sundá a vy můžete měřit dál. Funguje to i jako dobré uzemnění lidské bytosti.

Třetí metoda je umýt ruce studenou vodou. Vyrovná to náboj buněk, energie a po chvilce můžete měřit dál. Dá se použít i teplá voda, protože teplá vytahuje z člověka energii pryč. Proto býváme po teplé koupeli unavení.

Tak si to hezky zkuste a dejte případně echo do diskuze, jak se vám dařilo. Připomínám, že tento návod hovoří pouze o nebroušených přírodně rostlých křišťálech. Netýká se jiných kamenů, polodrahokamů, nevztahuje se na zahlazené ani tromlované kousky. Upravené jsou jenom na ozdobu a sílu nemají žádnou.

Pokud byste zjistili že vám měření křištálů nejde, berte to v potaz a nelamte nic přes koleno. Je však výhodné mít v záloze v okolí někoho kdo to umí a když budete shánět nějaký léčebný křišťál, dotáhněte dotyčného senzibila s sebou a nechte ho kameny osahat a vybrat. Rohodně se to vyplatí. Mnohokrát mi totiž lidé nosili kameny co koupili někde na veletrhu nebo na výstavě a neměly žádnou sílu, přitom byly velké a dost drahé. Ale asi je někdo ohladil, nebo blbě vytěžil. Přitom na výstavách se občas mihne dobrý kousek, člověk akorát musí umět vybírat, nebo na to musí mít odzkoušené lidi.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Sis 2017-07-25 07:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, pozdravuje Mozart. V ruke ma chladí ako ľad, trošku prejde aj do jemného mravčenia, ale chlad drží rovnakú silu. Pekne sa so mnou "rozpráva". Ďakujem. :-)

Ikona diskutujiciho Pavla 2017-07-25 11:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, zdravím z Rumburku spolu s mou Melodií, a níž pravidelně usínám. Je nádherná, zprvu studí,  po pár minutách je krásně horká a hřeje mne svou silou až po loket či malinko výše…

Ikona diskutujiciho zdeněk 2017-07-25 12:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A jak se pozná křišťál co už je schopen zrušit křest ? Kdyžby se to mělo nějak "nacejchovat"…

Ikona diskutujiciho Alue 2017-07-25 14:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:  Velký, těžký… no a silný. :D

Ikona diskutujiciho merlinit 2017-07-25 15:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, používáš ají jiné kameny než křištál? A jaké pokud mohu vědět. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2017-07-25 15:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:  Křišťály. Ostatní jsou buď ohlazené nebo prostě urvaný kus surového šutru bez špičky a to je jenom na ozdobu a nemá asi ani moc smysl to zmiňovat…

Ikona diskutujiciho Merlinit 2017-07-25 17:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: pokud ti jde o přírodní špičku což asi ano tak je mnoho kamenů které tvoří krystalky a ne zrovna malé 🙂

Ikona diskutujiciho lenka f 2017-07-25 18:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můj křišťál od tebe je dost silný. Poprvé, když jsem ho vzala do ruky, tak jsem to hned cítila. Mám problémy i s karpály a myslela jsem, že dostanu křeč do ruky (nebylo to nepříjemné) a že se mi to zápěstí zkroutí a ruka se mi v tom zápěstí trochu sama od sebe klepala. Zkoušela jsem si ho dát i na třetí oko, měla jsem zavřené oči a úplně se mi protáčely oči nahoru. SAmy od sebe. Dneska jsem na jeho energii zvyklá, nehřeje mě, když ho vyndám z ruky je teplý, ale hodně mě tlačí středem ruky nahoru nad loket. Cítím intenzivní tlak od dlaně středem ruky nahoru. Cítím takové roztřesení i v zápěstí, které mám nemocné- ono to snad jde i do nervů. Ale je to úžasný :-) :-)

Ikona diskutujiciho :) 2017-07-25 18:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtěla bych se zeptat, jak máš na prodej ty své krystaly, tak ty mají jakou sílu? Jako podle čísla…

Ikona diskutujiciho Viktor 2017-07-25 18:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý návod to mě nikdy nenapadlo že to takto funguje, zkoušel jsem doma s největším a cítil jsem energii přes rameno krk až ke spánku na kůži.

Ikona diskutujiciho Mariam 2017-07-25 22:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: já mám těch snů habaděj i přesto, že mi můj křišťál v noci utekl(měla jsem ho při usínání v ruce a ani po stěhování se nenašel.). Ale upřímně mě už ty sny občas i obtěžují, když je jich za noc 5 tak mi příjde že se ani nevyspím :D

Ikona diskutujiciho Alue 2017-07-26 10:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:  Jestli myslíš energetické krystaly, tak ty se tímto způsobem neměří, to je zase jiná energie. Na to nemám stupnici.

Ikona diskutujiciho Mary 2017-07-26 13:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue chci se te na neco zeptat jelikoz ja si s tim lamu hlavu cely den a nejde mi to rozlousknout. Zdal se mi sem ve snu a kdyz jsem se probudila z toho snu, tak jsem byla v posteli a na strope byl had, ktery se pote doplazil do me postele a do te se proste vydelal a utekl pryc. Vim ze had je nepritel ale co delal na strope, jak mam chapat tohle? Dekuju zatoho pripadne objasneni 🙂

Ikona diskutujiciho carnelian 2017-07-28 00:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji moc za tento článek! 🙂 Něco takového jsem právě teď potřebovala. Chystám se dělat pořádek v kamenech (mám jich hodně), a tak mi v tom Tvůj měřící systém určitě pomůže. 🙂 Jinak teda já cítím taky v kloubech, kostech, tak jak popisuješ. Říkám si, proč to bolí? Nějak mi to vrtá hlavou, jaktože něco, co nám pomáhá, nás bolí? Nevíš náhodou proč to tak je?

Ikona diskutujiciho Soto 2017-07-28 17:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bohužel patřím k těm , kteří energii podcenili a sice nejvíce z potravin.

Ikona diskutujiciho Vojta 2017-08-02 00:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:Co znamená zrušit křest ? Jediné co mě napadá je, že jsi pokřtěná a chceš to nějak vyrušit. To ,ale zní jak uplná kravina, takže tak to asi nebude…

Ikona diskutujiciho Alue 2017-08-02 13:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]:  Přečti si knihu Anděl strážný. Všechno tam je.

Ikona diskutujiciho Winston Smith 2018-06-07 13:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je moc zajímavý to foto s tou rukou , já takhle  jednou pár lidem , kteří mi energeticky neseděly   podal  ruku a pak jsem až po biceps  cítil takovej svíravej nepříjmnej pocit takovej  dřevěnokovovorezavej .  Za to když  podám ruku někomu  a sedneme si tak mám zas pěkný pocit u srdce …btw   je zajímavé  že je tu nejvíc vodnářů  podle ankety :-D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek