Jak obnovit své spirituální síly

24.5.2020 v Návody 69

Někdy naše síla čeká na signál k probuzení. Dnes si povíme o tom, jak takový signál můžeme cíleně iniciovat.
V průběhu našeho života se nám může stát, že špatně použijeme (zneužijeme), nebo na nějakou dobu úplně opustíme své spirituální síly. Tyto síly pak mohou reagovat útlumem. Můžeme to však zvrátit.Ačkoliv se vše na tomto světě zdá být skutečné, není to v pravém slovasmyslu skutečné. Žijeme ve světě iluzorní reality, ve světě stínů. Náš svět je součástí mnohem širšího spektra realit a jeví se pevně, hmotně a skutečně pouze pro nás, kteří jsme v něm inkarnovaní. Na vyšších úrovních bytí je to jen jedna z mnoha realit a pro bytosti které zde nejsou inkarnované, se tento svět ani nejeví jako hmotný. Je to taková naše lokální bublina, subjektivní realita, kterou vnímáme jen my.
Kdybychom byli schopni změnit rezonanci svého těla, mohli bychom do jiných realit přestupovat a z této zmizet, protože rozdíl mezi tím jestli je pro nás tento svět hmotný nebo ne, dělá právě rezonance našeho bytí, našich tělesných buněk, naší mysli.

Všichni jsme se sem narodili z nějakého důvodu. A ano, ačkoliv je tento svět plný iluzí, musíme respektovat jeho pravidla. Například jsme se narodili ve světě, kde je gravitace zákon. Takže se ho určitě nebudeme snažit obejít tím, že skočíme z výšky abychom se pokusili létat, protože pravidla hmotného světa jsou stálá a dokud máme rezonanci odpovídající hmotnému světu, jsou pro nás neměnná.
Je však potřeba umět chápat tento svět v širším kontextu, protože z něj pramení naše speciální síly, a způsoby, jakými může měnit realitu (ve více či méně omezené míře).

Jak obnovit své spirituální síly

Prozkoumejte svou historii
Skoro každý z nás si pamatuje alespoň na několik situací, kdy zažil něco nadpřirozeného. Upřímně věřím tomu, že jsme něco zvláštního zažili všichni, ale někteří lidé to zapomenou, nebo se toho bojí, tak to vytěsní. Hlavně pokud to byly zážitky velmi staré, když jsme byli ještě malé děti.

Takže prozkoumejte svoji paměť. Uvědomte si, že ČAS existuje pouze v této hmotné dimenzi a pro vaše skutečné já, které nepochází z tohoto světa a sídlí ve vyšších dimenzích, čas ani vzdálenost neexistují.

Tím, že zaměříte svou mysl a své vědomí na skutečné spirituální zážitky které máte, i kdyby byly velice převelice staré, se napojujete na energie, které chcete u sebe probudit, stimulovat, nebo posílit.

Na co se zaměříte, to u sebe zesilujete. Tento zákon platí jak pro dobré, tak i pro špatné věci. Využijte ho tedy ve svůj prospěch!

Vezměte si nový zápisník a začněte psát své speciální zážitky. Začněte od útlého dětství, od toho nejstaršího co si pamatujete. I kdyby jenom mlhavě, i kdybyste tomu moc nerozuměli. Všechno napište.
Nesuďte moc kriticky to, co píšete a nezpochybňujte sami sebe. Nesnažte se soudit, zda se jedná o pravý kouzelný paranormální zážitek, nebo jestli to spíš bylo štěstí, nebo náhoda. Tím byste blokovali svoje napojení na tok energie, kterou chcete zesílit.
Je to jenom pro vás, nikdo to po vás nebude číst a nikdo vám to nebude kritizovat, nebudete muset dělat před nikým obhajobu svého zápisku. Takže se uvolněte a pište zcela libovolně. Dovolte si být spontánní a subjektivní.
Napište si, jaké to pro vás bylo, jak jste se u toho cítili. Zkuste si vzpomenout na všechny okamžiky a vybavit si je do nejmenších detailů.
Měli jste lucidní sen? Léčitelské zážitky? … Všechno sepište.

Váš úkol bude mnohem snazší, pokud jste si už dříve podobný deník vedli. Deník, do kterého si zapisujete své sny, zvláštní zážitky, nebo hezké nápomocné rituály, které si chcete vyzkoušet, nebo uschovat pro pozdější potřebu. V tom případě projděte svůj deník a pečlivě si (ideálně nahlas) přečtěte, jaké zážitky jste tam zapsali. Pak deník doplňte. Prostě pokračujte, kde jste skončili, zápisem svých nejstarších zážitků a pokračujte pak i novějšími, které jste si doposud nezapsali.

Když toho bude hodně, může vám to zabrat i pár dnů. Tím se vůbec netrapte, naopak to bude vaše výhoda. Pište když máte myšlenku a chuť. Pokud už budete unavení, přetažení a nebude se vám chtít dál, deník odložte a pokračujte zítra.
Když budete takto pracovat každý den po omezenou dobu více dnů za sebou, bude to mít mnohem lepší efekt, než jednorázové mnohahodinové vyčerpávající psaní. Nepřetěžujte se a netlačte na sebe, psaní by pro vás mělo být uvolňující a inspirativní, příjemné. Měli byste se do svých příběhů během psaní vžít.

Spojte se s přírodou
Země je jako všudypřítomný živý rodič, který nás vyživuje a je zdrojem neomezené síly. Abyste obnovili své spirituální schopnosti, musíte obnovit své spojení s přírodou a trávit zde více času.
Velmi jednoduché, funkční a bezpečné je, začít se uzemňovat a nabíjet u stromu. Ideálně najít si na to každý den alespoň 30 minut čas a setrvat bosky v přírodě.
Využijte k tomu tento postup: Jak správně nasávat energii ze stromů

Pro zajímavost, dávné čarodějky věřily tomu, že jakýkoliv člověk může ovládnout nadpřirozené síly tím, že se bude každý rok pravidelně účastnit sabatů v přírodě. Tyto slavnosti totiž obnovují sladění člověka se silami a cykly přírody (Jarní rovnodennost, Beltaine, letní slunovrat atd). Čarodějky věřily, že tyto sabaty udělují moc nad životem a smrtí, největšími záhadami života.
Tuto znalost můžete využít, aniž byste se museli zapojovat do jakýchkoliv náboženství, nebo spolků. Vyberte si nějaký pěkný rituál spojený s přírodou, nebo si ho vymyslete a proveďte ho v přírodě ke dnům těchto dávných slavností. Posílí to vaše zaměření na probuzení spirituálních schopností. Prakticky jakýkoliv hezký rituál v přírodě, u kterého se budete cítit kouzelně a dobře, vám pomůže sladit se s přírodou a načerpat v ní síly.
Rituály v přírodě mohou být naprosto jednoduché a doslova vymyšlené na koleni. Můžete jít do lesa, najít si krásný strom, spojit se s ním a zazpívat mu své oblíbené písně. Druhý den k němu můžete přijít a něco mu darovat, například kamínek z polodrahokamu.
V noci můžete zase využít sílu měsíce a inspirovat se postupy, které využívají jeho sílu. Jako je například tento: Rituál na ochranu před nočními můrami. Můžete k měsíci promlouvat, nabít si na něm vodu, nebo mu zazpívat. Fantazii se meze nekladou.
Pokud budete mít tu možnost a bude vám to vyhovovat, zkuste také zazpívat studánce, řece, nebo moři. Budete překvapení, co to s vámi udělá.

Kromě napojení a uctění přírody, je tu další výborný způsob a to je začít recyklovat odpad, nebo jít cíleně uklidit nepořádek do přírody ve vašem okolí. Můžete vyčistit zanesenou studánku od napadaného nepořádku po zimě. Když náhodně potkáte odpad v přírodě, ukliďte ho.

Přijměte se a buďte aktivní
Uvědomte si, že jakákoliv sebenenávist, sebeodmítání a potlačování svých potřeb, svého cítění a své touhy, je blokování vaší životní energie. Ubližujete si tím. Pokud bojujete sami se sebou, vnášíte blokády a chaos i do vašich nadsmyslových schopností, které mohou fungovat naplno jen tehdy, jsou-li vaše mysl i vaše energie v rovnováze.
Přijměte se, milujte se, naslouchejte svým pocitům, svým touhám a své intuici. Snažte se držet opratě svého života ve svých vlastních rukách a žít svůj život podle své vlastní individuální potřeby a ne podle očekávání a nároků vašeho okolí. Být sám sebou a mít se rád, je projev vnitřního souladu a ten vám otevře další dveře.
Ptejte se, co chcete, jak chcete žít a opusťte všechny bolestivé myšlenky, které vás trápí. Naplňte svou mysl radostí, dělejte věci které vás těší a uzavřete sami se sebou mír.

V rámci svého aktivního přístupu k životu, můžete zavést některé změny a novinky. Například začít jíst zdravěji, začít cvičit, najít si nový koníček.
Vyzkoušet nějaký zajímavý spirituální rituál, který vás láká. Provést vykuřování ve svém domě. Zapálit si v kadidelnici vonnou pryskyřici jenom proto, že vám to voní a protože chcete ,,nahodit jinou atmošku“.
Začněte častěji poslouchat hudbu, která ve vás vyvolává příjemné pocity, která vás uvolňuje a u které máte ,,kouzelný“ pocit, jakobyste byli zázračná bytost žijící v zázračném světě. Existuje spousta takové inspirující hudby.
Čtěte knihy se spirituální tématikou. Buď obecně, nebo zacilne na svoje téma: Například jestli se chcete spojit se svým strážným andělem, kupte si knížku o andělech.
Vyzdobte si svůj dům věcmi, které ve vás vyvolávají nadpřirozené a kouzelné pocity. Mohou to být třeba krásné obrázky, květiny, lapače snů, krystaly, symboly, svíčky, zvonkohry, různé sošky… snažte se, aby váš byt vyjadřoval to, co jste vy sami, nebo čím toužíte být.
Večer před usnutím věnujte alespoň 5 minut nějaké formě meditace. Záleží na tom, co je vám sympatické a co vám líp jde. Například zkoušet vidět třetím okem. Zkoušet vidět auru své ruky ve tmě. Poprosit svého anděla o ochranu, poprosit konstruktivní sílu vesmíru o požehnání a vedení. Nebo si zkusit vizualizační cvičení.

Pamatujte, že pokud tyto síly chcete ve svém životě posílit, je potřeba umět si najít čas na meditaci, na rituál, na hudbu, na čtivo… na cokoliv, co vás těší a co ve vás posiluje spirituální zaměření. Co ve vás vyvolává pocit, že jste požehnaní samotným Vesmírem a milovaní všemi anděli světa. Pro každého z nás to může být trochu jiná aktivita. Ale rozhodně je potřeba se tomu věnovat.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho octomaník 2020-05-24 06:17:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dík za článek, vzpomněl jsem si na hodně činností, které jsem kdysi dělával a časem jsem na ně zapomněl…..s tím deníkem je akorát menší problém, když se dostane do rukou do kterých nepatří…….nejde o to co by v něm druzí (ať už jde o kohokoliv kdo si takovýto deník píše) dočetli, ale mohli by to zkusit oprubovat a jak se říká, když dva dělají totéž není to totéž….takže deník dobře schovávat a aby byl nejlépe zamykací.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-24 09:14:43
Ikona diskutujiciho
sipka

zamykací jsou, i na plastovej zámeček… nebo si kup deník co vypadá jako obyčejná nezajímavá kniha a strkej si ho do knihovny.
moje zkušenosti jsou, že si o tvém zážitku může číst kdo chce, ale pokud nemá nadání, tak je mu to stejně k ničemu

Ikona diskutujiciho octomaník 2020-05-25 14:06:43
Ikona diskutujiciho
sipka

tak jsem našel ručně dělaný deník se zámkem z kazachstánu – 700 stran

https://www.gdprshop.cz/gdprodukty/denicek-se-zamkem-2/

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-25 14:37:29
Ikona diskutujiciho
sipka

tvl 😀 kup si radši tohle, ušetříš: https://static.highlife.cz/image/650/fantasy-model-denicek-se-zamkem-fantasy-model-vila-s-pegasem-modry-i109018.jpg

Ikona diskutujiciho octomaník 2020-05-25 14:52:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten by přesně pasoval k tobě…..našel jsem tři s pěkným motivem jednorožec, vlk a strom života, sice bez zámku, ale to přežiju……

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-25 14:53:09
Ikona diskutujiciho
sipka

no to víš že bych si ho koupila kdyby byl skladem 😀

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-05-25 15:36:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Ako denník stačí trebars obyčajný zošit, tie zámky na denníkoch sú také hračkárske a kto chce ten si to otvorí drátikom. Kedysi boli také kufre na zámok na trojciferný kód. Tak stačí zohnať taký kufor a doň dať denník. Jeden taký kufor som niekde našiel ale zabudol som kód a neviem ho otvoriť takže zapísať si kód na papier a ten schovať do nejakej knihy.

Ikona diskutujiciho Hugo z hor 2020-05-24 08:09:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak pod tento článek se mohu podepsat , protože mám naprosto shodnou zkušenost. Tyto zážitky jsem si do deníčku zapisoval od svých 13-ti let, mnohem později při dalších příchozích dějů jsem si na něj vzpomněl , našel, pročetl (spoustu zážitků jsem si už ani nepamatoval) a potom to byl „fičák“ dnešnímu mému stavu …. 😉 🙂 Takže jen DOPORUČUJI 1 z 10 ovcí 😉 🙂 přeji hezký zbytek nedělního dne oz89

Ikona diskutujiciho elbar 2020-05-24 12:48:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sri Chinmoy:
Dotknete-li se po hluboké meditaci zdi anebo
jiného pevného předmětu a cítíte,že je to měkké
a že tím dokážete prostoupit,znamená to,že se
vaše vědomí ztotožnilo s vědomím vašeho okolí.
Jakmile vyjdete z hluboké meditace a něčeho se dotknete,
můžete v té věci cítit své vlastní vědomí.
Tento pevný předmět vás přijal a objal vás,
otevřel dveře svého srdce,aby se s vámi stal jedním.

Ikona diskutujiciho Petr Pan 2020-05-24 15:41:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Není elbar jen nějaký činmojbot? Je to vůbec člověk? Otázky, samé otázky.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-24 17:21:36
Ikona diskutujiciho
sipka

duchovní spammer bez vlastního názoru :-/ raději všechno opsat, než mluvit sám za sebe?

Ikona diskutujiciho elbar 2020-05-24 18:56:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak chcete mluvit o duchovních výšinách,
když jste jich sami nedosáhli?
Duchovní mistři inspirují k vaší aspiraci.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-24 22:27:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Mluv za sebe elbare. Na ,,duchovní výšinu“ budeš mít šanci až pochopíš, že tvoje cesta je pouze o tobě, je tvá, jedinečná, originální, neopakovatelná, subjektivní, intimní, osobní.

Citovat někoho je jako znovu pozřít exkrement, který už někdo kdysi dávno vyloučil, v naději že pak budeš stejně chytrý jako autor. Ale ty nejsi autor, ty jsi ty, musíš jít svou vlastní cestou. Dokud na to nepřijdeš, tak se dál nedostaneš.

Ikona diskutujiciho Hugo z hor 2020-05-25 09:24:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná to sem nepatří ?! Ale , napadla mě ANEKDOTA : „Jde otec a syn YETTI, syn se ptá ? : Ottče a proč vlastně ty lidi stále napadáme zezadu ? otec YETTI říká moudrost : Synu ,věř mi „pos*aní by Ti nechutnali !!! “ 😉 🙂 (omlouvám se za smajlíky, ale tyhle byly moje dřív než začal internet , já je používal místo podpisu 🙂 ! ) Ale , jestli, chcete můžete mě nazývat i Trollem 🙂 😉

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-25 10:04:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Sedí děti ve škole a paní učitelka říká: ,,Děti, řekněte mi větu, ve které je slovo Yetti.“
Přihlásí se Anička: ,,Yetti žije v horách.“ Výborně Aničko. Máš jedničku.
Přihlásí se Juri Lakatoš: ,,Páni učitelko, my sme si tu s Ferom připravili tuten dyalóg“.
,,Tak dobře kluci spusťte.“
Juri se ptá: ,,Tož fero, je ti zima?“
Fero: ,,Je ty pí*o.“

Ikona diskutujiciho Hugo z hor 2020-05-25 10:58:54
Ikona diskutujiciho
sipka

A vlastně v odkazu na Tvůj vtip , miluji , ještě jeden : „Jde otec lední medvěd a syn lední medvídě , A medvídě se ptá : „Otče opravdu jsem lední medvěd ? ! “ Otec lední medvěd : „ANO synu jsi, já jsem lední medvěd, matka, je lední medvědice i ty synu musíš být lední medvěd !!! Malé lední medvídě si pomyslí : “ Tak to KU*va nechápu, proč mi je taková zima !!!“ 😉 🙂 (jestli zveřejníš , také na Tobě 😉 🙂 ) oz89

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-25 12:26:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Říkal jste že máte rád černej… tak co tenhle:

Přikutálí se hlava k vánočnímu stromečku, rozbalí dárek a povzdechne si: ,,Achjo. Zase čepice.“

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-25 15:14:11
Ikona diskutujiciho
sipka

absolutně mě fascinuje, jak se konverzace/hádky na alušce.org uměj úžasně „zvrhnout“ v posílání memes a vtipů 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-25 17:19:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě toho mám v rukávu dost, čekám jestli Hugo hodí do placu další.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-05-25 21:05:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Hugo fajn anekdota len k tomu treba dodať že Yetti je mierumilovná bytosť, len pre istotu lebo niektorí ľudia by mohli uveriť že Yetti loví a požiera ľudí 🙂 Inak bývam pri lese a okolo druhej nad ránom bolo počuť z lesa strašný vreskot ako keby vrieskala nejaká opica, fakt ako by tu žil Yetti.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-25 21:27:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Oni se lidí bojí a hned utíkají. Nevím ale co jedí.

Ikona diskutujiciho Hugo z hor 2020-05-26 09:41:09
Ikona diskutujiciho
sipka

mariankosnac 😉 🙂 je pěkné si dělat srandu ze sebe , ne ??? 🙂 (narážím jen pokud umíte přeložit slovo YETTI do češtiny ) A Alušce věci : Bylo by toho hodně, ale to by bylo na dlouho , vzpomínám si na poslední sraz se spolužáky ze střední, kde jsme tři začali s maratónem vtipů , každý dal jeden a druhý přidal a střídali jsme se pravidelně .. trval od 16hod zhruba do pěti rána … na snídani za námi někdo přišel (posluchač) a ptal se jak byl ten vtip o slimácích ?? No a my začali znova a končili jsme obědem 🙂 🙂 🙂 A asi bych byl rád pokud byste mi nevykala 😉 🙂 … připadám si pak nějak staře 🙁 oz89 A dobře máš ho mít ;):) Přijde šnek do obchodu s deskami a prosí prodavače, to o zvířátkách. Prodavač mu pustí krátkou ukázku: „Šnečku, šnečku, vystrč růžky…“ „To ne, to nechci, dejte mi to tamto, prosím.“ Prodavač pustí šnekovi ukázku a znovu se ozvou známé tóny: „Šnečku, šnečku, vystrč růžky…“ „Tohle taky nechci, ukažte mi tamto“ Prodavač rozbalí další a pustí jej: „Tadatá, tadatá…“ „To se mi líbí, to beru!“ Šnek zaplatí a odchází i s nákupem domů. Doma si pustí desku, sedne si do křesla a uslyší: „Tadatá, tadatá, šnečku, šnečku, vystrč růžky…“

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-26 09:44:45
Ikona diskutujiciho
sipka

O půlnoci se na hřbitově mezi hroby setkají dvě zombie.
Jedna nese v podpaží urnu s popelem.
Druhá na ni vykulí žluté hnijící oči a ptá se: ,,Drahá, kde jste sehnala Granko?“

Ikona diskutujiciho Hugo z hor 2020-05-26 11:53:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobře jsem HOMO LUDENS , proto se přidám 😉 🙂 ,ale omezím na jeden denně 😉 od teď.
Co se týká přesýpacích hodin mám nejradši ten : „Chtěl jsem, aby byla tchýně užitečná aspoň po smrti, proto jsem ji do dal urny ve tvaru přesýpacích hodin ! Sv*ně stejně se zpožďuje . „

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-26 12:27:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Pivo tchýně uzené,
nejlepší jsou studené.

Ikona diskutujiciho Marcela 2022-06-17 19:35:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, mám podobnou zkušenost. Po delší meditaci, s pohledem upřeným na veliký modřín za naší zahradou, jsem najednou byla vědomím ve stromu a z jeho pohledu jsem uviděla sebe na naší zahradě😊. Bylo to krásné zjištění, že čisté vědomí je jedno jediné. Ve všem a všude. V takovýchto meditacích se stávají různé věci…

Ikona diskutujiciho Jůlik 2020-05-25 11:33:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super článek (jako vždy).(UPOZORNĚNÍ -KOMENTÁŘ BUDE DELŠÍ , PROTOŽE JSEM TU NEVÍM PROČ JMENOVALA VĚCI CO DĚLÁM)
Až teď jsem si uvědomila, kolik věcí z toho dělám.
1 – u nás doma se ve velkém třídí odpad a celkově se snažíme přírodu co nejvíc šetřit
2- můj pokoj je plný a) sošek andělů
b ) krystalů (nejvíc růženíny a ametysty)
3-cetla jsem knihy od DV a spoustu podobných i o krystalech
4-písu si deníček o takových věcech
5- atd.atd.atd.
PS. Poznámka pro Alue
V době kdy jsem viděla anděla jsem nejvíce přicházela na to jak moc ráda mám krystaly a jak velkou mi dělají radost a začaly se u mě v té době dít celkově divné a nadpřirozené věci.

Ikona diskutujiciho Dědeček 2020-05-25 18:36:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji moc za Tvou pomoc, kterou zde ve Tvém chrámu nalézám už více jak desítku let.
Jsem čistokrevný vepřový blíženec a ano i dědeček.
Po čase pravidelně vyprahnu a hledám po světě tu trochu duševní potravy.
Po chvíli blouznění (ano bloudím vlastně rád) se pro-klikám vždy až k Tobě k Alue.
A říkám si… přečtu první článek, nasytím se a poběžím dál, stejně ten nával lásky dlouho asi nevydržím…
… no a pak klikám a klikám a klikám a čtu a čtu a pročtu si i e-shop. Krása střída nádheru.
Libí se mi co děláš, jak tvoříš, výborné čtení, vysoká úroveň komentářů a skvělé menu.
Ty jsi ten můj deníček,
ty jsi múzou, ty jsi inspirací, ty jsi andělem.
Tak ještě jednou děkuji deníčku.
Přijdu zas.
Zdar

Ikona diskutujiciho izairi 2020-05-25 21:51:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

přijde chlápek do kostela a pláče.Proč pláčeš,ptá se Ježíš z kříže a chlápek na to,no víš pane on mi každý nadává že jsem debil a já nevím proč.Tak mně sundej z kříže a já ti pomůžu,povídá Ježíš.Chlápek tedy jde a vyndá hřeby z rukou a Ježíš jak přepadl dopředu křičí-nejdřív z nohou ty debile.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-26 08:45:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Na břehu řeky Jordánu leží Ježíš a jeho 12 učedníků. Všichni jsou strašně ožralí.
Jeden z nich povídá: ,,Mám žízeň… hroznou žízeň.“
Tak Ježíš vstane, že mu zajde pro vodu.
Na to 12 učedníků zvolá: ,,Ne, ty už ne!!“

Ikona diskutujiciho izairi 2020-05-25 22:30:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pane doktore s tím teploměrem toho moc nenapíšete!
Proboha,v který pr*eli já nechal propisku.

Leží chlap v nemocnici a přijde za ním chlápek v bílém.Kolik měříte?
183cm
OK a kolik máte v pase?
105cm a kdy už mě pustíte? No to já nevím,já jsem truhlář.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-26 08:43:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Na operačním sále:
,,Sestro, amputujte pacientovi levou ruku.“
VZZUUUUUUM
,,Říkal jsem levou!“
VZZUUUUUUM
,,RUKU!!!“

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-05-26 09:26:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Po těžké autonehodě se na pooperačním probere chlap a zděšeně volá na doktora: „Pane doktore, pane doktore, nemůžu nahmatat nohy!“ „No nedivte se, pane Kadlec, vždyť jsme Vám uřízli obě ruce!“

Sedí smutně pán u jídla. „Proč nejíte?“ – „Ztratil jsem zuby!“ Druhý pán sáhne do kapsy, vytáhne hrst protéz, pán si je vyzkouší, jedna pasuje, tak si ji nechá a nají se. „Děkuji, kolik za ní chcete?“ – „Nic!“ – „Vy jste zubař?“ – „Ne, hrobník!“

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-26 09:45:52
Ikona diskutujiciho
sipka

,,Šly kolem dvě děti a chtěly pochovat. No, tak jsem je pochoval.“ pravil hrobník.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-05-26 15:26:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Ide Jano po chodníku a na lavičke vidí plakať Deža a pýta sa ho:
– Dežo ta čo sa ti stalo?
A Dežo na to:
– Ale ta, umrel mi dedo a potrebujem čierny oblek, lebo nemám.
Janovi ho prišlo ľúto a hovorí:
– Vieš čo, doma mám ešte jeden, poď som mnou.
A Dežo:
– Naozaj?!
Asi po troch mesiacoch Jano znovu stretne Deža a pýta sa ho:
– Dežo a kde mám môj oblek?
A Dežo:
– Čo nepamätáš veď som s nim pochoval deda.

Ikona diskutujiciho Choco 2020-05-26 23:14:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Větřím černý humor… 😀
„Přišla jsem na paralympiádu a tam ani noha“

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-27 16:48:07
Ikona diskutujiciho
sipka

Běhaly dětičky po minovým poli a rozhazovaly ručičkama. Některý až 200 metrů.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-05-27 17:35:18
Ikona diskutujiciho
sipka

– Ako sa hovorí človeku, ktorý má len pravú ruku a pravú nohu?
– All right.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-27 18:01:43
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 ten je hodně dobrej

Ikona diskutujiciho Marina 2020-05-25 23:02:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluška,
skvelý článok. Vďaka za ďalšiu inšpiráciu k sebarozvoju.
Takéto články potrebujem „ako soľ“.
Pokúsim sa vysvetliť.
Dlhé roky/desaťročia som sa venovala len práci, až som „stratila samuseba“ a prestala sa rozvíjať. Mám silný pocit stagnácie. Ráno vstať, makať do večera, medzitým nakúpiť, navariť, upratať atď.a nič iné. Cítila som a túžila, že potrebujem viac. Moja duša trpela a volala. Ale už som bola hodne unavená, tak len spať a ráno kolotoč Matrixu znovu.
Až som stratila moju kreativitu, schopnosti, energiu, vnútornú „żiarivosť“ a radosť. Preto som sa rozhodla – a Dosť. Urobila som razantnú zmenu.
Znovu hľadám „sebasamu“, svoje ja, predtým, ako som ho začala zanedbávať, svoje schopnosti a ten tichý pocit vnútornej harmónie a pokoja. Identitu so sebou samou. A schopnosť Znovu tvoriť.
Začala som s uzemňovanim, stíšenim hektiky predchádzajúceho spôsobu života, prvé pokusy o meditáciou po dllllllhej dobe atď.
Prosím neviete/nevieš – môžem si dovoliť aj tykanie? – nejaké fest dobré techniky na prerušenie vnútorného monológu?
Nejak mi to po takej dlhej dobe nejde – myšlienky „skáču ako opica“ 😛
Tiež som raz v niektorom Tvojom článku čítala o 3 knihách, ktoré si písala, že ťa najviac ovplyvnili.
Cesty mimo telo už mám. /Kedysi som niečo podobné robila, v spánku, ale o tom inokedy/
2.bola niečo ako Svet medzi nebom a zemou? Oprav ma prosím, ak sa mýlim.
Pekne prosim – ktoré knižky to boli?
Rada by som si prečítala.
Záverom si dovolím poprosiť o radu resp.tvoj názor – keď zaspávam, bez toho, aby som to sama vyvolala, spontánne vidím jasne fialovú farbu, niekedy sa objaví aj zelená farba, ale oblak fialovej farby ju prekryje a je dominantný. Je krásne žiarivo fialová. Vždy sú to tieto 2 farby.
Aj pri meditácii sa mi nedarí predstavit si napr.červenú farbu, vždy sa objavi fialová. Znamená to niečo?
PS: Môžem si dovoliť tykanie? Ospravedlňujem sa, že som si dovolila tykať, ale ľahšie sa mi tak formuloval môj komentár – ako dialóg dvoch blízkych osôb.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-26 08:42:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta třetí kniha byla Radikální odpuštění.
Já vnitřní monolog vypínám tak, že vypnu mozek. Přestanu myslet a přestane to. Když mám problém se ovládat, tak si řeknu ,,buď ticho, nechcu už poslouchat ty tvoje hovadiny“ a ono to přestane 🙂
Po večerech možná vnímáš svou auru, tím jak se uvolníš.
Tykání je v diskuzích běžná věc.

Ikona diskutujiciho Hugo z hor 2020-05-26 13:25:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobře ;):) rád přistoupím na Tvoji hru , ale rád bych také nějaké pravidla ?? 😉 🙂 Aspoň, dej tomu jiný příspěvek … kde budu dodávat jeden vtip denně navazující na tvůj 😉 🙂 Nechodíval jsem zde pravidelně , to mě nutí denně zkontrolovat 😉 🙂 OK beru vyjma víkendů !!! od pátku 17.00 h do neděle internet nechci ani cítit 😉 🙂 a těžko bych asi hledal pod ,kterým příspěvkem jsme vlastně tu hru začali … A myslím, si, že se může připojit kdokoliv z příchozích, ale musí navazovat tj. vtip bude mít aspoň jedno společné SLOVO 😉 🙂 nevím jestli chci moc nebo ne a tohle asi prosím ani nemusíš zveřejňovat ? 😉 🙂 oz89 A přeji krásné úterý 😉 🙂 Troll OTTA (tak mě někdy nazývají nevědoucí 😉 🙂 )

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-26 13:30:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Žádný pravidla. Prostě když tu někdo lepne fór, lepnu mu taky fór… je to jednoduchý 😀

A mě jenom tak nevyčerpáš, já mám na hovadiny skvělou paměť.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-26 13:44:03
Ikona diskutujiciho
sipka

https://9gag.com/gag/arVRxN0

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-26 15:46:06
Ikona diskutujiciho
sipka

https://9gag.com/gag/aXgXN59

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-26 18:49:33
Ikona diskutujiciho
sipka

😂😂

Ikona diskutujiciho izairi 2020-05-26 18:26:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vpadne do domu mladík,bílý jako stěna.Tati právě jsem zastřelil babičku,mně je to tak líto.Zbláznil ses?Ještě máme mrazák plný dědy.

Ptá se primář mladého doktora-tak jak proběhla vaše první operace,a doktor zděšeně-proboha ona to nebyla pitva?

Přijde chlápek do obchodu a chce dvě konzervy psího žrádla.Prodavač říká je mi líto pane,ale podle nových směrnic EU musíte prokázat,že psa máte.Chlap tedy naštvaně odejde za chvíli přitáhne na vodítku psa a dostane ty dvě konzervy.Za tři dny se odehraje to samé s konzervami pro kočku a další den chlápek přijde a položí na pult krabici s malou dírou ve víku a říká prodavači-strčil byste do té díry prst a řekl co myslíte že je uvnitř?
Prodavač tedy opatrně strčí prst do díry,za chvíli ho vytáhne a znechuceně říká-uf to vypadá jako ho*no.A taky že je říká chlápek,a prosil bych dvě roličky toaletního papíru.

Oplácanější dáma-
zrcadlo,zrcadlo řekni mi,kdo je v zemi zdejší nejkrásnější.
Zrcadlo-fajn,ale kousek prosím odstupte,nevidím přes vás vůbec nic.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-26 18:51:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten druhej 😀 😀

Sedí dvě mouchy na ho*ně a ta jedna říká: ,,Hele dneska je to ho*no fakt moc dobrý, že..“
A ta druhá: ,,Nemluv na mě, strašně ti smrdí z huby!“

Ikona diskutujiciho izairi 2020-05-26 19:08:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vzali jsme babičku do takových těch rybích lázní,kde vám rybičky za 200kč ožírají odumřelé tkáně.
Bylo to mnohem levnější,než jí nechat normálně pohřbít na hřbitově.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-05-26 19:58:15
Ikona diskutujiciho
sipka

– Viete prečo posielajú starých ľudí do kúpeľov s liečivým bahnom?
– Aby si postupne zvykali na pôdu.

– Počul som, že ste mali vzrušujúci pohreb.
– To áno, nevieš si predstaviť, koľko nám dalo práce, než sme dedka dostali do rakvy.
– To ste mali takú malú rakvu?
– Malú nie, ale dedko sa bránil.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-26 21:33:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Hádají se děcka, čí babička byla ošklivější:
První: ,,Naše babička byla tak hnusná, že když se podívala na mlíko, tak zkyslo.“
Druhý: ,,Naše babička byla tak hnusná, že když se usmála do zrcadla, tak prasklo.“
Třetí říká: ,,To ještě nic není. Naše babička byla tak hnusná, že když umřela, tak jsme museli vykopat dva hroby, aby červíci měli kam chodit zvracet.“

Ikona diskutujiciho Jantulka 2020-05-26 21:45:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ma k tým morbiďákom napadlo aj s kukučkou, ktorú si toť spomínala:
„Kukučka, kukučka zakukaj, koľko rokov budem žiť?“
Ku.
„Prečo tak má?“

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-05-26 21:56:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ešte jeden ,,o babičke“, posledný:

Slepý a jednooký sa vyberú cez les za babkou. Keďže slepý nevidí, vezme si ho na ramená jednooký a vyrazia. Ako idú lesom jednooký sa potkne na konári a o halúzku si vypichne aj to druhé oko a hovorí slepému: no! a už sme došli! A slepý nato: Dobrý deň babka!

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-26 22:41:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Sedí dva milenci na lavičce a ona povídá: ,,Miláčku, udělej mi něco na památku. Ale abych to měla na celý život!“
… A on vzal klacek a vypíchl jí oko.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-27 19:23:24
Ikona diskutujiciho
sipka

oko ?? to je dobrý… kdyby jí udělal dítě, byla by na tom hůř.

Ikona diskutujiciho izairi 2020-05-26 22:54:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na halloween křičí manžel na manželku:“Zlato u dveří je nějaká čarodějnice,co mám dělat?“
„Dej jí nějaké sladkosti,a pošli jí do prd*le!“
A od té doby se mnou tchýně nemluví….

Jde Bůh a nese pytel s debilama.Najednou zakopne a debilové se rozsypou.Bůh se naštve a říká:“No nic,sbírat je nebudu,Praha prostě bude tady.

Ikona diskutujiciho izairi 2020-05-27 18:18:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pepíček jde s rodiči na návštěvu k sousedům,kterým se narodil chlapeček bez oušek. Tatínek říká:“Pepíčku,jestli řekneš,že ten chlapeček nemá ouška,tak tě seřežu že se neposadíš.“Na návštěvě stojí Pepíček nad postýlkou a říká:“Ten má ale roztomilý nosánek,a ty malinký ručičky a nožičky,no ale doufejte že nebude nikdy potřebovat brejličky,protože to by byl v pěkný prd*li

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-27 19:00:57
Ikona diskutujiciho
sipka

To s těma ušima mi připomíná jeden strašně starej…

Pan novák jde do porodnice kouknout se na synka.
Klepe na jedny dveře, tam ho odmítnou že tam jeho dítě není.
Klepe na druhý dveře, tam ho odmítnou že tam jeho dítě není.
Jde dál.
Najde dveře s nápisem ,,NOVÁK.“
Tak tam vleze a tam v postýlce leží obrovské ucho.
Ale otec se rozněžní i tak, přiskočí k němu, začne ho hladit a šeptá: ,,To nic maličkej…“
Přistoupí s němu sestřička a říká: ,,Pane Novák musíte mluvit víc nahlas, vaše dítě je nahluchlé.“

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-05-27 19:16:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Pánovi Rupertovi treba neuveriteľne cikať, a tak vyrazí dvere a vrúti sa na verejné záchody. Bežiac si rozopína nohavice, siaha do trenírok, ale nanešťastie sa mu nepodarí dôjsť k pisoáru načas a pociká sa. Keď vidí, čo sa stalo, od nervozity sa aj pokaká. Tušiac strašnú hanbu sa na mieste rozplače a z nosa mu zároveň začnú tiecť sople. Pri vedľajšom pisoári stojí mladý chlapec, fascinovane sa pozerá na pána Ruperta a pýta sa ho: „Ujo, a s ušami tiež niečo viete?“

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-27 20:18:12
Ikona diskutujiciho
sipka

,,Čistota půl zdraví.“ Řekla babka a kopla suchý ho*no pod postel.

Ikona diskutujiciho izairi 2020-05-27 19:45:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přijde manžel hrobník domů strašně unavený,ruce vytahané až ke kolenům a manželka se ho ptá: „Hodně práce?“
„Ne,ale pochovávali jsme jednu tchýni a pozůstalí tolik tleskali,že jsme jí museli osmkrát vytáhnout.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-27 20:21:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Dětičky, přestaňte si už hrát s babičkou, nebo tu rakev zavřu.

Ikona diskutujiciho izairi 2020-05-27 21:22:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„Děti,netahejte toho dědu za vousy,a vůbec,zavřete tu rakev.“

Víte,co dostane havíř po smrti? Tři dny dovolenou a pak zpátky pod zem.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-05-27 22:44:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Tieto som tiež chcel dať, tak už nič, aspon preklad do slovenčiny 🙂 Viete čo dostane baník po smrti?
3 dni voľna a zase šup šup pod zem.

Ikona diskutujiciho izairi 2020-05-27 22:09:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Našla jsem ve starých emailech,napiš své jméno v číňštině,tak jsem si trošku hrála.
izairi-kizikakishiki
Alue-Katadoku
Nirvana-Tokishirukatoka
Hugo z hor
Ridojimo zi rimoshi
Snad se nikdo z vás
kvůli tomu nebude zlobit.

On:“Hele,ta slepice je nějaká smutná,nemám jí zaříznout?“
Ona:“No,když myslíš,že jí to rozesměje.“

Ikona diskutujiciho octomaník 2020-05-29 16:35:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám kvízovou otázku – co znamená:
ve snu mluvit cizí řečí (v bdělém stavu tento jazyk neumím)

Ikona diskutujiciho izairi 2020-05-30 10:29:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Třeba jsi tou řečí mluvil v minulém životě? V tomhle jí sice neumíš,ale do snu se vzpomínka z minulého života může promítnout? Nevím,jen mně to tak napadlo.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-05-30 16:39:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Možno túžiš ovládať nejaký jazyk a nemáš na to sa ho naučiť. Aspon ja to tak mám, občas si zájdem do Rakúska ale po nemecky viem jedine tak vo sne.

Ikona diskutujiciho kiana 2020-05-29 22:14:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pěkný článek:)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek