Jak poznáte, že je čas jít dál

8.2.2022 v Psychologie 3

Někdy všichni zůstáváme ve vztazích déle, než bychom měli. Držíme se někoho, kdo nám působí bolest, protože si myslíme, že ho milujeme a že nás potřebuje, ale někdy jednostranná láska nestačí.
Musíme to pustit, i když je to pro nás těžké. Pokud nás vztah neposouvá k tomu, abychom byli lepší, a nedělá nás šťastnými, neměli bychom v něm setrvávat. Musíme být dostatečně silní, abychom našli štěstí uvnitř sebe, a to někdy zahrnuje i to, že jsme sami. To se může týkat i každodenního života a přátelství. Když to přestane fungovat, nemá smysl držet se mrtvého vztahu. Jistě, někdy je i těžké odhadnout, zda se věci mohou zlepšit či nikoliv, ale někdy je to fakt, kterému zkrátka musíme čelit.Ať už se toho bojíte, nebo ne, odpoutat se od své minulosti je velmi osvobozující. Pokud v životě prožíváte následující věci, je čas na změnu. Je čas opustit to co nefunguje a jít dál. Nic není navždycky a když uzraje čas na změnu, měli bychom tak učinit.

Kdy je čas jít dál:

Váš vztah (nebo přátelství) už není co býval.
Vztahy ve vašem životě jdou prostě z kopce. Něco není v pořádku a vy možná nejste schopni určit, co přesně to je. Máte pocit, že je to horší, než kdykoli předtím.

Mění se to, kým jste.
Vyrůstáte, jako osoba, v někoho jiného. I když je to dobře, mění se tím i vazby s lidmi kolem vás. Někdy prostě přerůstáme lidi kolem sebe. Není nic špatného na tom, že se stáváte lepší verzí sebe sama, ale jsou s tím spojené životní změny.

Pociťujete fyzickou únavu.
Věci vás opravdu tíží. Vaše emocionální nastavení a to, kde se v životě nacházíte, si na vás vybírá fyzickou daň. Máte únavu mysli i duše.

Už se neumíte smát.
Nejste už schopní se bavit. Věci ve vašem životě vás táhnou dolů takovým způsobem, že vás opustil i smysl pro humor.

Přestáváte být vášniví.
Vaše vášeň je pryč a nic vám už nepřináší radost. Všechno vám připadá špatné a chcete, aby se věci hlavně změnily.

Necítíte se být na správném místě.
V srdci víte, že nejste tam, kam skutečně patříte. Toužíte po něčem víc.

Chronicky si stěžujete úplně na všechno.
Nemůžete si pomoci, ale na všechno si stěžujete. To je pro vaše okolí značně frustrující. Musíte to zlomit a naučit se věci, které se vám nelíbí, změnit, místo abyste se s nimi pořád jen smiřovali.

Chodíte po špičkách.
Bojíte se, že ostatní lidi zklamete. Tolik se snažíte zapadnout a co nejlépe využít čas, který máte, ale jdete na to špatně. Děláte všechno pro to, abyste nezarmoutili přátele a rodinu, zatímco vám uniká to, co chcete dělat doopravdy.

Vaše sebevědomí klesá.
Neustále se vnitřně shazujete a necháváte se shazovat také od druhých lidí. Ztrácíte víru v sebe sama a cítíte potřebu zjistit, kdo vlastně jste. Život vás sráží na kolena a potřebujete řešení.

Lidé na vás neustále tlačí, abyste byli někým, kým nejste.
Ostatní lidé mají určitou představu o tom, kým chtějí, abyste byli, a neustále se vás do ní snaží vmanévrovat. Jediný ,,problém“ však je, že vy nejste tím, koho se z vás neustále snaží udělat. Pokud zůstanete věrní sami sobě a nenecháte si nic nabulíkovat, tito lidé to nakonec budou muset sami v sobě překonat.

Vaše situace stagnuje.
Bez ohledu na to, co se děje, se pořád cítíte zaseknutí. Nic se nemění tak, jak byste chtěli, a to vás táhne dolů. Musíte s tím něco udělat.

Když se dostanete do fáze, kdy se vám dějí uvedené věci, musíte se posadit a skutečně si ujasnit, co chcete v životě dělat a kam se chcete dostat. Musíte si ujasnit, kdo by měl být i nadále součástí vašeho života a kdo ne. Ne každý má být v našem životě navždy. Zpřetrhání určitých vazeb je někdy nezbytné.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho mike 2022-02-08 08:35:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dakujem za pekny clanok alue.

Ikona diskutujiciho Sylvanas 2022-02-08 21:21:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můj dotaz nesouvisí s článkem, ale dost mě zajímá jedno video s dračí meditací. Pán v tom videu mluví o různých jménech, které pronáší během napojení na draka a mám pocit, že zazněly v článku, kde byla vyjmemována jména démonů. Tak jsem z toho nervózní, abych na sebe tyto entity nepřenášela. Dost mě totiž baví draci a hledám meditace, kde bych mohla být s jejich energii ve spojení a cítila se tak silnější. Tady je to video https://youtu.be/5cU0LurOzuI

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-02-08 21:58:04
Ikona diskutujiciho
sipka

tak jsi to sama rozklíčovala…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek