Jak se naučit věštit z křišťálové koule, nebo skleněné lahve

22.1.2021 v Návody 2

Nejstarší knihy, které popisují techniky věštění, pocházejí ze 14. století, ale tato metoda je ve skutečnosti ještě mnohem starší. Staří Egypťané například používali měděné nádoby ozdobené rytinami boha Anubise, které naplnili vodou a kápli do ní trošku oleje. Z této hladiny pak dokázali číst budoucnost.Věštění z křišťálové koule je známější, než čtení z mastné hladiny, ale nemusíte nutně utrácet za drahé pomůcky, abyste si mohli vyzkoušet jak to funguje a mohli případně rozvíjet své jasnovidné nadání. Kupříkladu slavná irská čarodějnice jménem Biddy Early používala k věštění modré skleněné lahve, které naplnila vodou. Její metodu vám popíšu právě v dnešním článku.

Ve středověku se ke čtení budoucnosti zase používalo kovové zrcátko. Ať používáte jakoukoli metodu, což může být černá miska s vodou, kousek skla natřený z jedné strany černou barvou, barevné skleněné lahve, křišťálovou kouli, nebo jiné metody, tradičně se čtení budoucnosti provádělo za přibývajícího měsíce, který by měl dodávat potřebnou energii pro odhalení opony, za kterou se snažíte nahlédnout. Pokročilejší věštci si dokonce vybírali astrologická období, kdy byl měsíc nebo slunce ve štíru. Úplně nejlepší je věštění za úplňku.

I když se věštění nejvíce spojuje s vodou nebo zrcadly, populární je také čtení z plamene svíce, z litého vosku, nebo z otevřeného ohně. Pokud vás zajímají spíš tyto techniky, zajímavý návod najdete zde: Ceroskopie: Věštění budoucnosti prostřednictvím litého vosku

Jak věštit z barevné skleněné lahve
Vyberte si vysokou lahev, na které nejsou žádná písmena a pečlivě odstraňte všechny etikety a zbytky lepidla. Čím je vaše lahev tmavší, tím lépe. Pokud seženete tyrkysově modrou, ta je úplně nejvhodnější, dejte jí přednost před jinými barvami.

Postup bude lépe fungovat, pokud si láhev první připravíte. Můžete ji vzít do rukou a poprosit konstruktivní duchy vesmíru, nebo své strážné anděly, aby vám láhev chránili, očistili od veškeré destrukce nebo cizorodých dat a aby vám pomohli při čtení budoucnosti. Buďte kreativní a modlitbu nebo vizualizaci si upravte podle svého. Klidně z toho udělejte rituál, láhev můžete očoudit vonným kouřem, nechat prolít studenou vodou potoka v přírodě aby ji očistily vodní víly. Vaší fantazii se meze nekladou, takže pokud máte své návyky nebo dobrý nápad jak lahev ,,posvětit“, udělejte to. Nabijete ji tak odlišnou energií a spirituální náladou, která vám poté při věštění pomůže.
Jakmile si láhev takto upravíte, už ji nedávejte nikomu do ruky, dobře ji ukrývejte a nenechte nikoho, aby na ni sahal. Vložil by vám do ní cizí energie a narušil by výsledky věšteb. Je to stejné jako s vykládacími kartami.

Pokud to chcete dělat tradičně, počkejte až vyjde úplněk. Tehdy naplňte lahev čistou vodou a kápněte do ní svůj oblíbený éterický olej. Pak lahev uzavřete.
Nejlepší je pracovat venku, abyste byli v kontaktu s přírodou a se zemí, ale pokud to nejde, přesuňte se alespoň k otevřenému oknu.
Napolohujte lahev před sebou tak, aby se na její hladině odrážel měsíc v úplňku a nechte ji tak v klidu stát alespoň hodinu.

Následující kroky fungují pro všechny věštecké pomůcky, nejenom pro skleněnou lahev:

Očištěte lahev od otisků prstů, nesmí být viditelně mastná. Zkresloval by se vám tak obraz.
Pohodlně se usaďte, vezměte lahev do rukou. Snažte se věštit za minimálního osvětlení, nebo jenom u pár svíček. Tlumené světlo dejte někam za sebe, aby vám nerušilo obraz v lahvi. Můžete si potichu pustit svou oblíbenou hudbu, nebo zapálit svou oblíbenou vonnou tyčinku, nebo františku, abyste si navodili příjemnou atmosféru a mohli se plně soustředit.

Uzemněte se a uklidněte mysl, úplně se psychicky uvolněte. Třikrát se pomalu zhluboka nadechněte a pomalu vydechujte.
Zavřete oči a počítejte pomalu od desíti do jedné. Během toho cítíte, jak vás opouští veškeré napětí, stres a obklopuje vás bílé světlo.
Když jste úplně klidní a zkoncentrovaní, můžete začít věštit z lahve.

Lahev si položte do klína, abyste na ni dobře viděli a v hladině se odrážel svit měsíce (ne plamen svíček, které jsou za vámi).
Ujistěte se, že vám v obrazu strany přes kterou se díváte, nepřekáží žádný mastný otisk prstu.
Později můžete lahev postavit pevně na vyvýšené místo a nemusíte ji nutně držet, ale v začátku to jde snáze, pokud lahev držíte v ruce.

Zahleďte se na povrch lahve a snažte se příliš nesnažit. Spíš na ni tupě zírejte s uvolněnou myslí. Pokud budete napjatí, nedostanete se do změněného stavu vědomí a nic nevyvěštíte. Takže se hlavně uvolněte. (Pokud se vůbec nedokážete uvolnit, jste z toho nervozní a nebo se něčeho bojíte, rovnou se na to vykašlete.)
Pokud pravidelně meditujete, bude pro vás přechod na alfa vlny snazší.

Pokud to děláte dobře, okraje lahve se po chvíli začnou rozmazávat, nebo uvidíte stříbřitou mlhu, která lahev lemuje. To je první fáze. Nepanikařte a uvolněte se ještě víc.

Tato mlha se pomalu přemění v inkoustovou čerň, nebo temnou modř. To je druhá fáze. Bude to takový tekutý samet.

Ve třetí fázi se černota začne lámat, nebo mizet a tehdy začnete vidět obrazy. Buď to budou mentální obrazy (ve vaší hlavě), nebo opravdu něco uvidíte před sebou. Každý člověk to má jinak, protože má jiné vlohy a vlastnosti. Můžou to být komplexní obrazy, nebo jenom nějaký jednoduchý symbol.

V tu chvíli nad tím nepřemýšlejte, jenom sledujte a zapamatujte si, co jste viděli. Význam budete luštit později. Můžete přijmout i nějaká jiná data, která nečekáte, nebo je nečekáte zrovna tímto způsobem a při takovém postupu, jako třeba přicházející myšlenkové sdělení, řečené věty místo zjeveného obrazu. Pískání v uchu, tlak na třetím oku, vůně, nebo dotekový vjem. Nechte tomu volný průběh, každý z nás věští po svém.

Až skončíte, zavřete oči a počítejte pomalu od jedné do deseti. U toho pomalu zhluboka dýchejte a vraťte se zpátky do normálního bdělého stavu.

Pak oči otevřete, popadněte deník a zapište nebo nakreslete všechno, co ste viděli.

Lahev schovejte mimo sluneční záření do chladu a mimo dosah jiných lidí. Tuto lahev můžete používat pravidelně po dobu jednoho měsíce.

Následující úplněk starou vodu vylijte, pořádně ji vyčištěte, dejte novou vodu a novou kapku éterického oleje. Pak ji zase nechte hodinu stát na svitu úplňku. Poté máte čerstvou lahev nachystanou a můžete věštit dál.

Úspěšná schopnost věštění z vodních hladin i jiných zrcadlových ploch vyžaduje mnoho praxe a tréninku. Nečekejte výsledky okamžitě a nebuďte zklamaní, pokud vám to hned na první pokus nevyjde. Nic totiž není zadarmo a mít talent nestačí, musíte své psychické dovednosti pravidelně trénovat!
Zařaďte si do své večerní rutiny nějaká příjemná meditativní cvičení spojená s vizualizací, která vám pomohou s uvolňováním, koncentrací a vybavováním mentálních obrazů.
Pokud to se skleněnou lahví myslíte vážně, věnujte se tomu každý večer 15 až 20 minut po dobu jednoho měsíce, až jednoho roku.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021

 Komentáře

Ikona diskutujiciho .lak 2021-01-25 22:36:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Není jednodušší třít alladinovu lampu a zeptat džina? Nebo ho nalít do sklenice a pozřít a počkat na osvícení? Když to ale přeženete brknete a zazvoníte. :-)))

Ikona diskutujiciho kiana 2021-02-02 02:46:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To vypadá dobře, voda by pro tohle mohla být vhodná.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek