Jak se stát dobrým šamanem: 7 cest, které byste měli rozvíjet

15.4.2020 v Spiritualita 10

Tento článek volně navazuje na dřívější: 7 znamení která prozrazují, že máte šamanské schopnosti. Dnes si řekneme více o tom, jaké kroky byste měli podniknout, abyste se stali šamanem v moderním světě. Samozřejmě existuje mnoho způsobů. Tento článek je jen orientační začátek na vaší individuální a neopakovatelné cestě.Kdo je šaman?
Šaman je někdo, kdo je dostatečně silný a moudrý na to, aby mohl zasahovat do světa duchů a navazovat s ním spojení. Tradičně toho šamani docílí vstupem do tranzu během rituálu doprovázeného zvukem zvířat, nebo bubnů.

Jak se stát šamanem

Krok 1. Umět vést a cestovat
Šamani jsou (nebo spíš dříve bývali) vůdci kmenů a covenů. Jsou to průvodci, kteří pomáhají jak na cestě životní, tak i duchovní. Vůdcovské schopnosti, moudrost a rozvážnost jsou klíčové vlastnosti dobrého šamana.
Chcete-li se stát šamanem, musíte milovat i cestování. A i když můžete bydlet ve stejné vesnici po celá léta, měli byste být rozhodně schopni cestovat svou myslí, astrálně.

Krok 2. Respekt k přírodě a její ochrana
Správný šaman, i ten moderní, respektuje přírodu a snaží se ji pokud možno zbytečně neznečišťovat. Šaman recykluje odpad, snaží se používat netoxické přípravky a buduje si dobrý vztah s okolní přírodou.
Šamani jsou proti týrání zvířat. Ne vždy to jsou vegetariáni, ale chrání zvířata, milují je a mají k nim úctu.

Krok 3. Cvičení Astrální projekce
Jsou to také kouzelníci, kteří mají vazby mezi tímto a dalšími říšemi. Jsou moudrými zdroji znalostí. Můžete s nimi konzultovat prakticky vše.
Měli byste praktikovat a trénovat Astrální projekci. Pokud potřebujete kvalitního průvodce který vám pomůže se posunout, vřele doporučuji tuto knihu v pdf Cesty mimo tělo. Je plná technik, které skutečně fungují.
Pokud v nosi spíte sdílíte postel i s někým dalším (například se svou manželkou / manželem), může to vaše astrální cesty brzdit. Také proto jsou šamani většinou poustevníci a samotáři. Ale to neznamená, že toho nemůžete dosáhnout vůbec. Neočekávejte ale okamžité výsledky.

4. Staňte se léčitelem
Šamani jsou také léčitelé. Ti, kteří mohou využít zdroje všeho a vyhnat nemoci z těla pryč. Šamani totiž věří, že příčina všech nemocí je založena na nemocném duchu.
Identifikují zdroj nemoci a vypudí jej z osoby, nebo místa. Šamani také věří, že může být konkrétní místo proklené nebo tam přebývají zlí duchové, kteří způsobují nemoc. Tyto duchy „diagnostikují“ a vyženou je, nebo jim pomáhají v přechodu na druhý břeh. (Vždy, když čelíte zdravotním problémům, poraďte se se svým lékařem)

Šamani rozumí přírodě a bylinám. Vytvářejí silné elixíry pro všemožné účely. Naučte se pracovat s bylinami. Kupte si knihy s recepty a začněte vytvářet tinktury, elixíry a výtažky.

Promlouvejte k bylinkám. Rostliny obývají duchové přírody. Proto k nim mluvte, nejen když připravujete výtažek. Rozmlouvejte s duchy rostlin. Šeptejte jim svá přání. Počkejte, až uslyšíte jejich odpověď. Obvykle mluví velmi pomalu. Mohou vám také dávat znamení a signály.

Znala jsem ženu, která byla výborná bylinkářka a byliny na léčbu vybírala lidem dotykem. Procházela zahradou, promlouvala k rostlinám a ony jí odpovídaly elektrizujícím impulzem. Zeptala se bylinek, které danému člověku prospějí a když se dotkla té správné, bylinka ji štípla do prstu. Byl to její vrozený dar. Vyzkoušejte ho, možná to umíte také, akorát vás nenapadlo to zkoušet.

Dobře se o bylinky starejte. Pokud nemáte luxus vlastní zahrady, začněte s balkonem a truhlíky na okně. Velmi přátelská je například bazalka.

5. Věštění, prorocké sny a vize
Dále jsou šamani hledači a vidoucí. Mohou předpovídat budoucnost, když k nim promluví vesmírná síla. Někdy vidí naše osudy. Svým způsobem mají přístup k morfogenetickým polím vesmíru (Akáša). Místo, kde jsou archivovány všechny děje a znalosti světa.
I když můžete mít vrozený dar předpovídat budoucnost, můžete to různými způsoby nadále rozvíjet, pilovat, ale zejména sbírat zkušenosti. Vlastní zkušenosti jsou nejlepší cesta jak zjistit co vám vyhovuje a co podporuje nebo naopak potlačuje vaše schopnosti.

5+1. Přivolejte své totemové zvíře
Je velmi dobře známo, že Šamani přivolávají svá totemová zvířata k vedení a ochraně. Totemová zvířata jsou mocnými archetypy, součástí Velkého ducha přírody. Všichni jsme v tomto světě spojeni prostřednictvím našich Totemů. Pomáhají nám stát se součástí přírody.

Každý z nás má alespoň jedno totemové zvíře. Toto zvíře nám poskytuje zvláštní sílu, nebo ochranu. Například pokud je vaše totemové zvíře orel, hrdost a rozhodnost jsou jednou z vašich silných vlastností.

7. Najděte svůj rytmus v samotě
Každý ví, že Šamani rádi slyší zvuky bubnů, které je hypnotizují. Určitě byste si také měli najít něco, co vám odlehčí mysl. I když zvuk bubnů vám může pomoci vstoupit do stavu transu, měli byste experimentovat také s meditací a sebehypnózou.
Chcete-li se stát dobrým šamanem, je důležité vše cvičit osamotě. Nalezení vašeho vnitřního rytmu je klíčem k úspěšnému šamanismu. Přítomnost druhých lidí odvádí vaši pozornost a bere vám možnost se plně soustředit na sebe.

Když se věci nevyvíjejí tak rychle jak jste původně doufali, pamatujte, že příroda někdy chce, abychom zpomalili. Každý má svou cestu, své tempo a své poslání. Buďte pružní, netlačte na pilu, nechte věci se vyvíjet, ale také jim přiměřeně napomáhejte.

Jedna velmi důležitá věc, kterou byste měli praktikovat často, je uzemnění. Stát se jedním se Zemí. Správné uzemnění je velmi důležité, protože dovednosti šamana vyžadují trpělivost, rovnováhu a stálost.

připravila Aluška.org © www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-15 01:13:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

moje prababi hledala bylinky i dotykem, i třeba normálně šla a rostlinky k ní prý jakoby promlouvaly, jak říkáš 🙂 něco z toho uměla i odmala a od rodičů… když nad tím přemýšlím, očividně od určité doby uměla a věděla hodně věcí, ale o většině nechtěla vůbec mluvit a odmítala i předpovídat budoucnost, něco málo z ní dostali jen nejbližší a to bylo fakt strohé… očividně věděla, že to většině lidí prostě fakt nepatří do rukou. co bydlím v jejím bytě, často nad ní přemýšlím… připadá mi to pořád dokola hrozně zajímavé.

Ikona diskutujiciho hanka 2021-08-12 12:44:43
Ikona diskutujiciho
sipka

To je zajímavé, ti kdo opravdu mají nějaké schopnosti to fakt nikde moc nevykládají. Poslouchala jsem nedávno rozhovor s jednou šumavskou samotářkou a ta má taky nějaké léčitelské schopnosti a když se jí zeptali co třeba léčí tak řekla, že o tom nerada mluví. Že léčí když už, tak děti, ale dospělé nee, že dospělým poradí nějakého bylinkáře, protože člověk si nemoc vytváří sám a ona do toho nemůže zasahovat.

Ikona diskutujiciho Clary 2020-04-15 11:04:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se přivolat své totemové zvíře nedaří… Zkoušela jsem zdejší návod, ale prostě nic nevidím, vlastně si nejsem schopna představit ani tu přírodu a celkově nic… A když už, je to prostě jenom přemýšlení, víceméně si to vytvoří moje mysl, není v tom nic vyššího. :/

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-15 17:52:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to nech náhodě, nebo zkus najít jiný postup.

Ikona diskutujiciho izairi 2020-04-15 18:27:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Clary zkoušej to,já taky nic nevidím,taky se jen snažím si to představit,ale své t.zvíře znám.Když jsem se dostala až ke stromu,tak jsem se posadila na kamenné křeslo a čekala.To víš,že mě napadala různá zvířata, a já si říkala
co když to bude jen moje představa,moje přání? Jenže přišla mořská vydra,zvíře na které jsem ani ve snu nepomyslela.Teď když se s ní chci setkat,tak v představě procházím dveřmi,které jsou prostě v prostoru,přímo na mořskou pláž,a těmi stejnými dveřmi se zase vracím :).

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-15 21:52:27
Ikona diskutujiciho
sipka

a jaké zvíře máš ráda odmala? není nějaké zvíře, které se k tobě pořád „vrací“ ? já odmala dostávala přívěšky se lví symbolikou, sošky apod. a i jsem milovala lvy, „náhodou“ se kolem mě objevovaly i knihy a dokumenty s tou tématikou… i podle toho vím, že je to mé totemové zvíře. nemusí to být jen v té meditaci. mámu zas odmala doprovázejí delfíni 🙂

Ikona diskutujiciho Luk 2020-04-16 00:41:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U čtení jsem si také vzpoměl na tvou ženu bylinkářku 😀 vyprávěla jsi ji už jednou jako historku a ejhle, zmínila jsi ji zde také. K tomu daru, něco takovéto mívám u výkladu karet, čekám kdy mne to píchne do prstu, třeba i vícekrát, abych se ujistil, že jsem nad tou správnou. Nad každou kartou cítím silně nějaké pole, jako kdyby jsi vzala dva magnety a oba se společným polem se odpuzují a dokážou po tom magnetickém poli klouzat. XD přesně tohle cítím na prstech

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-16 08:15:02
Ikona diskutujiciho
sipka

To je zajímavé.. máš speciální skill 🙂

Ikona diskutujiciho hanka 2021-08-12 12:54:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobré, no vidíš, mám s kartama něco podobného. Ne píchání, ale takový magnetismus, na prstech to jde cítit. Možná by se to dalo využít i jinde než na kartách. Vlastně jo, jednou jsem si takto vybrala bylinkové preparáty a seděly.

Ikona diskutujiciho Shannon 2020-04-25 23:06:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A správný šaman také respektuje přírodní pravidlo, že světlá i temná strana síly mají stejná práva. Spousta lidí se pokouší rozvíjet šamanismus, ale výsledky nejsou nic moc. V mnoha případech za to může speciální energetická nástavba nad jejich hlavami, kterou „vyfasovali“ v některém ze svých minulých životů – jde o kult nadřazení člověka nad ostatní tvory. Dá se to zrušit, ale je třeba radikálně podat výpověď ze všech těchto starých úkolů.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek