Jak udržet kyselinu močovou pod kontrolou, aby vám neničila klouby, ledviny a srdce

14.7.2020 v Léčba 32

Vysoká hladina kyseliny močové v krvi, odborně nazývaná hyperurikémie (neboli dna), může vzniknout v důsledku její zvýšené produkce v těle nebo v důsledku jejího zhoršeného vylučování ledvinami. Tento stav má potenciál vyústit do dalších zdravotních problémů, jako jsou dnová artritida (ukládání krystalů kyseliny močové v kloubech, obvykle v palci na noze), ledvinové kameny či dokonce selhání ledvin.
Nedávné studie také spojily vysokou hladinu kyseliny močové s hypertenzí a kardiovaskulárními chorobami.Normální hladiny kyseliny močové jsou:

Muži: 3,4 – 7,0 mg / dl
Ženy: 2,4 – 6,0 mg / dl
Tyto hodnoty se mohou lišit v různých laboratořích.

Mezi hlavní faktory, které přispívají ke zvýšení hladiny kyseliny močové v krvi, patří:

příjem potravin s vysokým obsahem purinů (tyto látky se rozkládají na kyselinu močovou),
nadměrná konzumace alkoholu,
selhávání ledvin,
obezita,
nedostatečná činnost štítné žlázy,
genetika,
cukrovka,
acidóza
a jiná onemocnění.

K tomuto stavu přispívají i některé druhy rakoviny, chemoterapeutické a jiné léky, jako jsou diuretika (léky na odvodnění). Cvičení, hladovka a radikální dieta mohou také dočasně zvýšit hladinu kyseliny močové v krvi. Existuje několik tipů a přírodních prostředků, které vám pomohou kontrolovat její hladinu. Kromě tohoto je však nezbytná i správná diagnostika vašeho zdravotního stavu a následná léčba pod dohledem specializovaných zdravotních odborníků.

Obrázek výše zobrazuje nahromadění krystalů z kyseliny močové v kloubu na noze.

10 způsobů, jak můžete kontrolovat hladinu kyseliny močové v krvi:

1. Jablečný ocet
Jablečný ocet je přírodní detoxikační prostředek, který vám dokáže pomoci odstranit z těla různé odpadní látky, včetně kyseliny močové. Obsahuje kyselinu jablečnou, která pomáhá rozkládat a eliminovat obsah kyseliny močové. Jablečný ocet také obnovuje acidobazickou rovnováhu v těle a má protizánětlivé a antioxidační účinky.

Přidejte 1 čajovou lžičku syrového, organického, nepasterizovaného jablečného octa do sklenice s vodou. Tento nápoj pijte dvakrát nebo třikrát denně. Postupně můžete zvýšit množství jablečného octa až na 1 polévkovou lžíci na 1 sklenici vody a pokračovat v léčbě, dokud se nesníží vaše hladina kyseliny močové v krvi.
Neužívejte příliš mnoho jablečného octa, protože zároveň snižuje hladinu draslíku v těle. Také může nepříznivě ovlivnit účinky diuretických léků.

Pozn. Alue: Skvělý, chutný a odzkoušený přírodní jablečný ocet koupíte v bio kvalitě v drogerii DM. Nekupujte levné hypermarketové čiré octy, protože nefungují a jsou strašně kyselé. Nevznikají totiž přirozenou cestou. Doporučený ocet je níže na obrázku:

2. Citronová šťáva
Ačkoliv se vám může zdát, že citronová šťáva vám způsobí překyselení organismu, opak je pravdou. Vytváří zásadité prostředí a pomáhá neutralizovat kyselinu močovou. Navíc její obsah vitamínu C také ovlivňuje snížení hladiny kyseliny močové.
Vymačkejte šťávu z jednoho citronu do sklenice s teplou vodou. Pijte ji ráno na lačno. Pokračujte v tom alespoň několik týdnů. Také vyzkoušejte užívat výživové doplňky s obsahem vitamínu C. O správnosti dávkování se poraďte se svým lékařem.

3. Třešně
Třešně a tmavé bobulovité ovoce obsahují sloučeniny, které stimulují tělesné procesy snižující hladinu kyseliny močové v krvi. Navíc modré a fialové ovoce je bohaté na flavonoidy zvané antokyany, které pomáhají snižovat množství kyseliny močové a snižují záněty a nepružnost kloubů.
Konzumujte jeden šálek třešní denně několik týdnů. Stejně můžete pít jeden nebo dva šálky třešňové šťávy asi čtyři týdny. Do své stravy přidejte i borůvky, jahody, rajčata, papriky a další ovoce a zeleninu bohatou na vitamín C.

4. Soda bikarbona
Soda bikarbona je známá také pod chemickým názvem hydrogenuhličitan sodný. Je velmi prospěšná při snížení hladiny kyseliny močové, při bolestech kloubů a dně. Pomáhá udržovat přirozenou alkalickou rovnováhu v těle, zvyšuje rozpustnost kyseliny močové a usnadňuje její vyplavování z ledvin.
Rozmíchejte polovičku čajové lžičky jedlé sody ve sklenici teplé vody. Pijte čtyři sklenice denně po dobu dvou týdnů. Můžete ji pít každé dvě až čtyři hodiny. Sodu však neužívejte pravidelně. Vyhněte se jí, pokud máte vysoký krevní tlak. Lidé starší 60 let by neměli pít více než tři sklenice tohoto roztoku denně.

5. Olivový olej
Mnohé rostlinné oleje se po zahřátí nebo zpracování mění na žluté tuky. Ty ničí životně důležitý vitamín E v těle, který je nezbytný pro kontrolování hladiny kyseliny močové v krvi. Zvolte si raději zdravější alternativu: olivový olej lisovaný za studena. Vyhněte se olejům, které přišly do styku s vysokou teplotou (například rafinované oleje určené na smažení), přepálenému máslu nebo tukům na vaření či pečení.
Olivový olej obsahuje mononenasycené tuky, které se při zahřátí nemění a vydrží celkem vysokou teplotu, aniž by se přepálil. Navíc má vysoký obsah vitamínu E a antioxidantů. Disponuje také poměrně silnými protizánětlivými účinky.

6. Voda
Pití velkého množství vody pomáhá optimalizovat filtrování kyseliny močové. Ředí kyselinu močovou a stimuluje funkci ledvin, aby z těla lépe odstranily nadbytečné množství tekutin. Navíc, pokud budete pít vodu v přiměřeném množství a pravidelně, můžete snížit riziko opakovaných záchvatů u dny.

V internetové studii, která byla v roce 2009 prezentována na výročním setkání Americké akademie revmatologie, výzkumníci zjistili, že účastníci, kteří pili 5 až 8 sklenic vody denně, měli o 40% nižší riziko vzniku dny ve srovnání s těmi, kteří vypili pouze jednu sklenici vody denně.
Z tohoto důvodu doporučujeme pít 8 až 10 sklenic vody denně. Zahrňte do své stravy i více čerstvého ovoce a zeleniny s vyšším obsahem vody.

7. Potraviny s nízkým obsahem purinů
Puriny patří mezi sloučeniny obsahující dusík, které se rozkládají na kyselinu močovou, čímž se její obsah v těle zvyšuje. Vyskytují se nejčastěji v živočišných bílkovinách. Omezte ve stravě především maso, vnitřnosti, ryby a drůbež.
Vysoký obsah purinů mají také luštěniny, kvásek, houby, chřest a fazole. Pivo je podobně bohaté na přítomnost purinů.

Pozor, chřest má vysoký obsah purinů, opatrně s ním, pokud máte potíže se zvýšenou kyselinou močovou. Nepijte ani pivo.

8. Potraviny s vysokým obsahem vlákniny a polysacharidů
Potraviny s vysokým obsahem vlákniny pomáhají snižovat hladinu kyseliny močové tím, že ji absorbují. Konzumujte proto potraviny s vysokým obsahem polysacharidů. Kromě vlákniny mají výhodu i v tom, že obsahují jen malé množství purinů.
Celá zrna, jablka, hrušky, pomeranče a jahody jsou příklady potravin s vysokým obsahem vlákniny, které můžete zařadit do své stravy.

Mezi potraviny s obsahem polysacharidů patří rýže, celozrnné těstoviny, tapioka (též nazývaná sabudana), quinoa, brambory, oves a banány. Doporučujeme pít čaj ze zelené papáji, abyste předešli nahromadění kyseliny močové a léčili problémy s jejím vysokým obsahem a dnou. Enzym papain v zelené papáji pomáhá tělu udržovat zásaditý stav a působí protizánětlivě.

9. Mléčné výrobky
Nízkotučné mléko a mléčné výrobky se spojují s nižší koncentrací urátu v plazmě a se snížením rizika dny. Odstředěné mléko obsahuje kyselinu orotovou, která snižuje vstřebávání kyseliny močové a podporuje její vylučování ledvinami.
Pijte jeden až 3 šálky odstředěného mléka denně. Do své stravy můžete také zahrnout nízkotučné jogurty a jiné mléčné výrobky. S mlékem to však nepřehánějte, protože má své vlastní nevýhody. Spojuje se například se zvýšeným rizikem vzniku hormonálních problémů, alergií a vzniku cyst.
I tofu (fermentovaná sója) dokáže změnit koncentraci bílkovin v plazmě a zvýšit vylučování kyseliny močové. U sójového mléka bylo však zjištěno, že zvyšuje obsah kyseliny močové v krvi. Nefermentované sóji se proto vyhýbejte.

10. Šťáva z listové zeleniny
Listová zelenina pomáhá obnovit zásaditost krve. Kromě toho je bohatá na vitamin C, chlorofyl a látky, které podporují detoxikaci. Je také dobrým zdrojem bílkovin a aminokyselin, díky čemuž představuje skvělou alternativu živočišných bílkovin.
Pijte denně dvě polévkové lžíce šťávy z listové zeleniny, smíchanou s citrónovou šťávou, dokud se vám hladina kyseliny močové nesníží.

Pár dalších tipů na závěr
Kromě výše uvedených tipů se vyplatí dodržovat i následující doporučení:

Omezte konzumaci alkoholu, protože brání snižování kyseliny močové.
Vyhněte se kukuřičnému sirupu s vysokým obsahem fruktózy nebo glukózo-fruktózovému sirupu, protože zvyšuje hladinu kyseliny močové.
Začněte pravidelně cvičit a udržte si zdravou váhu. Předpokládá se, že tuk má tendenci zvyšovat tvorbu kyseliny močové.
Jezte vyváženou stravu s vysokým obsahem komplexních sacharidů a nízkým obsahem bílkovin. Vyhněte se rafinovaným cukrům, jako jsou bílý chléb, koláče a bonbony.
Také se doporučuje omezit potraviny s vysokým obsahem tuků, protože snižují schopnost těla eliminovat kyselinu močovou.


do češtiny připravila www.aluska.org 2020 / podle slovenského zdroje / originální článek zde

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Monisek 2020-07-14 14:24:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný,prakticky článek 👌a ten salát je dokonalý😍🤗

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-07-14 17:56:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si dávám, ráno a večer pol. lžíci toho octa, tak snad to nepřeháním 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-14 18:33:39
Ikona diskutujiciho
sipka

přírodní jablečný dobře naředěný neublíží. maximální dávka je 3x denně dvě velké lžíce, víc bych fakt už nepila

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-07-14 21:35:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, tak to je v poho, každopádně je to super. Trávení je mnohem lepší a jde to pak i vidět. Fyzička se celkově zlepšila, víc energie a síly. I pohyblivost je lepší.

Ikona diskutujiciho JARCA 2020-07-16 15:37:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyz to tady tak procitam, ty doporuceni, tak s vetsinou se da souhlasit. ALE – napr. zrovna pivo bych rozporovala, ma spousty pozitivnich ucinku. Bilkoviny jsou dulezite pro tvorbu svaloviny. Jsem toho nazoru jist vyvazenou stravu a pit dostatek tekutin, hlavnee vodu, napr. sungitovou. Omezit premiru tuku, hlavne prepaleneho, premiru bile mouky a cukru. Hlavne se hybat a alespon dvakrat za rok, tj. na jare a na podzim si vycistit cevy, protoze ciste cevy jsou zaklad zdravi. Vyborny je citronovo-cesnekovy zazrak.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-16 15:47:41
Ikona diskutujiciho
sipka

tenhle článek je k tématu: https://aluska.org/viktor-jefimov-alkohol-je-geneticka-zbran-doporucuji/
cituji:

O pivu se záměrně tají pravda. Je velmi nebezpečné, a přestože televize už mají ode mě rozhovory, nepustili je do vysílání. Zametá se to cíleně pod koberec.

Při spojení sladu a chmele vzniká FYTOESTROGEN. To je ženský pohlavní hormon.

Pokud pije pivo žena, je u ní potlačena tvorba jejího vlastního estrogenu. Tím zhrubne, je potom podobná muži. Má hranatou postavu a hluboký hlas.

Pokud pivo pije muž, zaoblí se mu postava, naroste břicho a prsa, dokonce včetně mléčné žlázy! Někdy mužům z prsou i teče mléko.

Proč se o tom nemluví? Díky matrici, která si pravdu nepřeje. Mluvte o tom a budou si na vás ukazovat: ,,Nepije alkohol, je nemocný.”

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-07-16 16:58:00
Ikona diskutujiciho
sipka

:O tak tohle budu googlit, děkuju. to je brutál. už nechci pivo ani vidět.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-07-16 21:00:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Fuj, ještěže pivo nemám ráda…nikdy jsem nepochopila, jak to někdo může pít, jednou jsem si ho dala mezi lidmi, abych jakože nebyla out a málem jsem se pozvracela 😀 Hodně fytoestrogenu má i soja, u hodně mužů, co jí výrobky ze soji každý den, je pozorovatelná i změna hlasu – zní více žensky…prsa jim rostou taky. Ale tak o soje tu všichni víme, že je to hnus. Významným zdrojem fytoestrogenu je prý i lněné semínko a pak celkově luštěniny, ale ta soja vede, tu fakt nebrat. Ale viděla jsem nedávno video, kde se rozebíral vliv fytoestrogenu právě u veganů, kteří mají sklony je konzumovat více.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-16 21:21:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to zajímavý paradox, protože zrovna u žen při menopauze a po ní je užívání fytoestrogenů způsob jak výrazně zpomalit stárnutí a ulehčit si život… (třeba vyhlášený výrobek sarapis soja) další příklad toho, že některé věci se dají posuzovat různě, podle toho jakou optikou se na ně díváš.
Dokud umíš vyrábět svoje, stačí udržet se zdravá abys vyráběla.. a ve chvíli kdy už nevyrábíš, začít to suplovat doplňky. Důvod proč se u fytoestrogenů narušuje tvorba přirozených hormonů je, že tělo je chytré a zkrátka nebude vyrábět hormony, když jich v sobě vnímá dostatek z píva nebo soji… a pak když mu to najednou nedáš, mu zase trvá nějaký čas, než se opět přizpůsobí nové situaci. Tím se vyčerpává.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-07-18 09:47:25
Ikona diskutujiciho
sipka

To je zajímavé, to jsem nevěděla, že pak ve stáří mohou působit takto 🙂
Je fakt, že já často vídala hlavně videa a diskuze o tom, jaký to má vliv na mladé lidi, když se stravují potravou bohatou na fytoestrogeny, což je fakt, že v mladém věku je to dost kontraproduktivní. Viděla jsem i videa, kde jsou rodiče vegani a svým malým dětem dělají každý den tofu, dávají jim sojové mléko atd., to mi nepřijde moc v pohodě pro malé děti. Ale jsem ráda, že jsem se dozvěděla, že ve starším věku to může být užitečné, i když osobně bych ty fytoestrogeny nečerpala ze soji, po spoustě článcích, které zminují, že není vůbec vhodná ke konzumaci.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-18 10:38:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Když se podíváš na přírodní doplňky stravy pro ženy po přechodu, tak je to samá soja nebo jiné věci které v sobě mají fytoestrogeny. Protože jak přestaneš dělat svůj estrogen, začneš rychle stárnout, vysychají chrupavky, pleť zpapírovatí, přijde vaginismus, ztráta libida, nemáš sílu, vlasy nerostou, řídnou, padají… ale když vychytáš dobré a kvalitní doplňky, může si jimi zmírnit přechod a po přechodu zmírnit dopady stárnutí. Budeš déle krásná, nebudeš tak nemocná a víc se dožiješ.
Škoda že nemám fotky té sedmsedátileté bábi z Kanady, ta brala každej den hrst drahých moderních léků. Říkala že to je sestava hormonů, nebyly to jenom fytoestrogeny. Nechala si to předepsat na míru svému organismu od profíků a říkám ti, fakt to šlo na ní vidět. Měla spoustu energie a vůbec nevypadala špatně. Navíc držela i low carb, takže postava na sedmdesátku fakt dobrá. Jde to, když fakt chceš a celý život se o sebe staráš.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-07-18 11:49:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty jo, zajímavé, zajímavé. Jako je fakt, že cítit se a vypadat dobře i v takovém věku zní velmi lákavě a je mi jasné, že to je možné, když se člověk o sebe, jak říkáš, celý život stará. Ono je jasné, že s přibývajícím věkem je potřeba pořád tu péči o tělo upravovat, není to zadarmo. Já mám zatím do přechodu daleko, tak je fakt, že přímo o tyto účinky soji v tomto období jsem se zatím nezajímala, je to pro mě určitě velmi přínosné a pohledám si o tom. Mně by zajímalo, zda tím zdravým životním stylem a vším okolo lze přechod i oddálit, třeba i o dost? Třeba moje máma už v něm je a ted jí je 52, ale prý to může přijít klidně v 60., tak mě zajímá, jestli to mohu ovlivnit nebo ne.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-18 12:10:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Přechod může přijít i ve 40ti když nejsi zdravá. Dokonce existuje lékaři řízená procedura, když má žena hodně extrémní endometriozu, tak aby jí přestala ta děložní sliznice růst po těle (oni tomu neumí jinak zabránit neví jak se léčí… je to vedlejší efekt když se bere HA, ženy co menstruují normálně ji nemají, proto se objevila až v moderní době s příchodem HA), jí uměle převedou do přechodu. Tím zabrání srůstům. Jenomže se z ní instantně stane stařena. Je to chemický způsob jak zabít hormonální systém. DušeK o tom měla několikahodinovou přednášku kde o tom mluvila holka co to fakt zažila.
Je to moc zajímavé a poučné: https://www.youtube.com/watch?v=jauoxA5WoqM

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-07-18 16:02:25
Ikona diskutujiciho
sipka

pardon, že se vám vecpu do konverzace, ale Aluško, co si myslíš o nízkohormonální HA?? já fakt nevim už… 🙁 HA se bojím a zároveň… :/ možná to vyzní blbě, ale na plnou pusu řikám, že pesar je hrozná věc. to fakt ne prostě, je to podobně strašlivý jako menstruační kalíšek… jsem myslela, že nízkohormonální by třeba byla lepší volba 🤷‍♀️ doma mi v tom nemá kdo poradit, máma prostě roky brala HA… a na gyndě mi samozřejmě řeknou, že se rizik HA bát nemusím..

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-18 16:19:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Já nejsem gynekoložka a žádné ,,léky na plodnost“ jsem nikdy nebrala, takže nemůžu poradit. V chemických lécích se prostě nevyznám. Ale důvěru to ve mě nevzbuzuje, protože pokud to má zabrat a dělat co má, tak tam určitá pevná dávka hormonů být musí. Jinak by to nic nedělalo.
Ještě jsem slyšela o zajímavém vynálezu co se jmenuje LadyComp. Počítá plodné a neplodné dny, každý den si s ním jenom změříš teplotu.

A jinak ještě můžeš: https://www.youtube.com/watch?v=c_0bhT98g9Y
Ještě je výborná antikoncepce podívat se na video jak někdo rodí, nebo někomu na celý den pohlídat 2-3letého hyperaktivního bobka co všechno oslintá a rozbije. 😀 Smrt libida na týden zaručena.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-07-18 16:52:34
Ikona diskutujiciho
sipka

😂😂😂 ta reklama mě dostala 😂

ps: díky za odpověď

Ikona diskutujiciho Přemek 2020-07-20 23:52:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue: Ano, o tom, že pivo obsahuje ženské hormony, se ví. Díky tomu je výsledkem nadměrného pití piva neschopnost řídit auto, říci smysluplnou větu…

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-07-22 13:09:41
Ikona diskutujiciho
sipka

lmao. Přemku to nebylo ani vtipný. co já znám ženskejch co říděj dobře, jen se o tom neví, páč nezpůsobujou svojí neurvalostí a neopatrností tolik dopravních nehod 😛

Ikona diskutujiciho JARCA 2020-07-16 19:59:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemyslim si, ze by sklenka piva denne skodila. To same sklenka vina denne, bile vino na traveni a cervene na tvorbu cervenych krvinek. Resveratrol ma pozitivni ucinky na organismus. Ano, vseho moc skodi, obzvlast pak, kdyz je to „sama chemie,“. Toz tak.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-16 20:21:40
Ikona diskutujiciho
sipka

tož to samé můžeš dostat z přemražených borůvek nebo kakaa jestli se nepletu.. a máš to bez alkoholu

Ikona diskutujiciho Anna Poláčková 2020-07-18 00:27:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško pozor, jabl. ocet a v podstatě jakýkoliv ocet vyplavuje vápník z kostí a draslík z tkání.Na pravidelnéužívání to není, Také kr. sk. A nemá antigeny na krevních destičkách a tudíž těmto lidem ocet velmi škodí, nemůžou ho metabolizovat. Autor článku nemá dostatečné znalosti. A co se týká stevie, pamatuji si, že byla dříve zakázaná, protože se o ní vědělo, že sterilizuje muže i ženy. Dnes se doporučuje jako „zdravá “ náhrada cukru a straší se lidi, jak řepný cukr škodí. Proč asi? Trocha pravého řepného cukru ještě nikoho nezabila ani nezasterilizovala. Rozhodně lepší a bezpečnější než stevie, glukoza(hroznový cukr) a fruktoza(ovocnýcukr), různé sirupy ze zdr. výživy, třtinový cukr, apod. Přijatelný dnes není ani med, protože je v něm velmi vysoká koncentrace látek ze spadu z chemtrailů a z Fukušimy.Z tohoto hlediska je pravý řepný cukr v rozumném množství nejlepší, pouze pozor na náhražky – cukr uměle vyrobený z celulozy, ze kterého jsou bonbony, kobližky a všecky ty dobroty v obchodech – ten naše tělo neumí vyloučit a vytváří cukrovku.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-18 08:31:20
Ikona diskutujiciho
sipka

A přesto jablečný ocet léčí spoustu nemocí včetně lupénky. Je jasné, že když někdo jí jako pr. a do toho pije ocet, tak se tím stejně nezachrání. Ale na pár týdnů nasadit jablečný ocet a zároveň s tím změnit stravu, to je řešení. Obecně se žádný lék nemá brát příliš dlouho. Ale to snad každý ví.

mimochodem stévie… toto video se ti bude líbit: https://www.youtube.com/watch?v=DWMpHT9uxjI

Ikona diskutujiciho ginze 2020-07-18 10:08:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Stévie je hlavně pěkně hnusná, jednou jsem měla možnost vyzkoušet nějaké kapky, že si to nakapeš kam chceš a máš to místo cukru…je to tam hrozně hnusně cítit, ale spousta lidí se dušuje, jak to cítit není 😀 A stejně mi to už pak ani nepřijde moc přírodní, když z toho dělají různé kapky, tablety a nikde se pořádně nedočteš, jak to vlastně vyrábějí. Za mě je nejlepší si prostě na všechno to sladké odvyknout, protože mám zkušenost, že jakmile člověk trošku upustí a něco si s tím cukrem dá, tak ho to k tomu cukru zase táhne…prostě ukázková droga. Zjistila jsem, že i když si člověk odvykne od cukru, tak má stejně takový blbý zvyk si dát třeba po obědě něco dobrého, ale není to ani tak chut na sladké, ale prostě zvyk, protože když jsem byla malá, tak po obědě byl často nějaký dezert a hodně to tak lidi mají spojené, že si dají kávičku, dortíček…
Já celkově vidím alkohol, cukr a kofein jako drogy…uznávám, že občasná kvalitní káva nemusí být vyloženě špatná, ale ve svém okolí spíš vídám lidi, co si udělaj instantní kafe, nalejou do toho UHT mlíko z krabice a hodí si tam dvě lžičky cukru :/ Vypijou třeba 4 hrnky denně a řeknou ti, že by bez toho nepřežili den, přitom to je možná tak zadělávání si na zdravotní problémy.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-07-18 16:04:47
Ikona diskutujiciho
sipka

stévie je kentus, zkus sacharin, projde tvým tělem v nezměněné podobě a nemá kalorie 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-18 16:13:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Problém je, že tělo vylučuje inzulin při vnímání sladké chuti, co je společný problém všech sladidel včetně stévie. Poškozují metabolismus, vyčerpávají slinivku a budují náběh na cukrovku. Protože ten inzulin je příprava těla na zpracování cukru který ale nedostane. Když už sladké, tak normální med nebo cukr, nebo nic. Oblbovat tělo není nikdy dobrý nápad.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-07-21 12:45:03
Ikona diskutujiciho
sipka

no moment… a nevylučuje se náhodou inzulin při vysoké hladině glukózy v krvi a ne když tělo cítí sladké ??

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-21 12:47:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Právě že ne, tvoje tělo je tak chytré, že se metabolicky připraví už ve chvíli kdy to vezmeš do ruky a teprve strkáš do pusy. Načte všechna data a spustí procesy. Málokdo si uvědomuje, jak silně inteligentní organismus ve skutečnosti obývá.

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-07-21 22:04:28
Ikona diskutujiciho
sipka

tady je konzumace jablečného octu dobře popsaná…tyto problémy vznikají pouze při nadměrné konzumaci…https://www.vitaminybezcenzury.cz/nezarazene/jablecny-ocet

takže pravidelně se brát může, ale v malém množství.

Ikona diskutujiciho mirec 2020-07-18 20:28:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue K. Loskotová: Dovolím si oponovat. Sladidla Neovlivňují inzulín. Zkuste si dát sladidlo, a pak se poměřte cukroměrem, hladina cukru v krvi se ani nehne, tím se nazsatávám sladidel, spíš e konzumovat v rozumné míře nejlépe vůbec…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-19 07:55:19
Ikona diskutujiciho
sipka

inzulín není cukr, to jsou dvě rozdílné látky

Ikona diskutujiciho Přemek 2020-07-21 00:22:39
Ikona diskutujiciho
sipka

A kdy to měříš? A jaký výsledek je při požití cukru? To jsou podstatné údaje pro utvoření závěru.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-21 08:32:50
Ikona diskutujiciho
sipka

podívej se na video margit slimáková, slazení stévií na youtube. dávala jsem tady i odkaz

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek