Je homeopatie v pořádku? – Jak vlastně funguje?

1.4.2012 v Poradna 22

Dotaz:

Ahoj milá Aluška, veľmi pekne ťa prosím o tvoj názor na homeopatiu. Prečo sú homeopati – aspoň niektorí, presvedčení, že sa jedná o bielu mágiu, v ich ponímaní je to pomoc ľuďom.

Nemyslím si, že liečba homeopatikami je nejaké zlo ako ho opisuje jedna pani lekárka http://www.modlitba.sk/htm/svedectva/zlo/homeo.htm. Tento odkaz a článok mi dala kolegyňa v práci potom čo som jej povedala že som dala svojej dcére užiť oscillococcinum.

Vraj by si homeopatikum nikdy nedala lebo je to biela mágia. Je silne nábožensky založená a po prečítaní jedného článku dospela k takémuto záveru.

Ja osobne mám skúsenosti s homeopatiou také, že som minulý rok v auguste mala ísť na operáciu maternice – hysterectómiu, mala som asi 6 cm myom a homeopatiká mi pomohli.

Ženská lekárka mi dávala na to horm. injekcie a lieky, ktoré zdrav. stav zhoršili 10 násobne, za rok som pribrala asi 13 kg, nabúralo to bunky v tele, ktoré sa stále nevedia dať dohromady.

Veľmi ma zaujíma tvoj názor na homeopatiu, je to práca s energiou? Chodím do Popradu za jedným pánom doktorom a teraz neviem, či mám v liečbe pokračovať.

Veľmi pekne ďakujem za odpoveďOdpověď:

Ahoj,
Homeopatie rozhodně nemá vůbec nic společného s magií. Pracuje s tělem na bázi biofyziky.
Výroba homeopatik bývá různá, je jich hodně druhů. Buďto se dělají postupným ředěním, nebo se dají nahrávat přes nějaké přístroje data do tekutiny, nebo do pilulek, či prášku. Možností je hodně.

Ať už je to ale vyrobené jakoukoliv metodou, princip je snadný a funguje cca pořád stejně.
Ty užiješ homeopatika, která prakticky neobsahují vůbec nic léčivého. Obsahují pouze DATA. Tato data se přes rezonanci dostanou do tvého mozku, mozek tato data vyhodnotí a na jejich základě začne na něčem pracovat, ale po pár hodinách toho nechá, když data přestanou proudit. Proto je potřeba homeopatika užívat alespoň 1-2x krát denně, aby mozek dostával pořád příliv dat a nepřestával pracovat.

Například pokud máš v těle Candida Albicans a máš oslabenou imunitu, tvůj mozek s ní nic nedělá. Pokud ale začneš užívat homeopatika, která řeknou mozku, aby začal ničit Candidu, začne to dělat. – Mimochodem na plísně tohoto druhu jsou homeopatika výborná.

Znovu opakuji, rozhodně to není žádná magie, je to seriozní vědecká metoda, ačkoliv ji mnoho lidí neuznává. Ale to jsou jednoduší blbci, kteří této metodě nerozumí a neví, jak funguje. Místo aby si ji nastudovali a zkusili, tak ji odsoudí jako šarlatánství.

Lidské tělo nepracuje na bázi biochemie (prášky), ale na bázi biofyziky (homeopatika). Proto mají homeopatika mnohem lepší účinky než klasická léčiva, protože nezatěžují tvé tělo jedy, ale pouze dají mozku příkaz a tělo si poradí úplně samo, aniž by se do něj muselo nějak invazivně zasahovat.

Z toho důvodu homeopatii velice doporučuji úplně každému. Neexistuje problém, který by se nedal pořešit homeopaticky, ale osobně bych doporučila spíše léčitele, kteří homeopatii berou seriozně. Pokud ji totiž někdo označuje za magii, potom evidentně vůbec nic nechápe a nerozumí této léčebné metodě. Abys něco mohla dělat dobře, musíš tomu v první řadě opravdu rozumět.

Dobrého homeopata poznáš podle toho, že ti umí sáhodlouze vysvětlit, jak jeho homeopatika fungují, jak se přesně vyrábí a jaké má v léčbě lidí výsledky. Pokud to označuje za bílou magii, nebo při tvých otázkách mlčí, potom tomu nerozumí a je lepší najít si někoho zkušeného.

Pokud jsou totiž homeopatika v rukách nevědomého člověka, může být problém se správnou diagnostikou, nasazením správné frekvence a výsledky. V těle jsou orgány i paraziti provázaní a kolikrát léčbou jednoho rozjedeš problémy jinde.

Například pokud trpíš zánětem ve střevě a začneš užívat homeopatika na záněty všeobecně, probudíš si i ostatní záněty v těle, o kterých ani nevíš… To je potom palba. Z toho důvodu je důležité, když potřebuješ postupně řešit určitou věc, zjistit CO KONKRÉTNĚ způsobuje problém tvého střeva a vyzabíjet konkrétní bakterii, nebo virus. – Tím se automaticky předejde rozjíždění dalších zánětů. – Pokud ale máš nezkušeného homeopata, který udělá chybu a nepočítá s tím (tohle je ještě takový banální a hodně základní příklad z praxe), můžeš za to zaplatit.

Proto jsou homeopatika náročná v tom, že musíš znát dobře lidské tělo a musíš vědět, co se probudí při léčbě, kterou chceš použít. Podle toho se musí frekvence správně nakombinovat (Z toho důvodu ti zkušený homeopat raději naordinuje cca tři druhy frekvencí, přestože třeba chceš řešit jenom jeden problém. Všeobecně by se ale nemělo užívat více než čtyři druhy, protože je potom tělo hodně unavené od honění nemocí v těle. Homeopatie je postupná, dlouhodobá léčba, ale přináší mnoho ovoce.) a také musíš vědět, co se musí kde a čím posílit, protože například na mutované formy Borellie, Chlamydie a Toxosplasmozy jsou jakákoliv homeopatika příliš slabá. Dokáží je držet na uzdě, ale nezničí, jde o příliš agresivní formy. A to znám mnoho druhů homeopatik a mám, široké zkušenosti a možnosti užívání těch nejlepších a nejsilnějších. – Ale ani ta je nezničí úplně.

Proto je výběr schopného homeopata tak moc důležitý. Musí se tomu rozumět. – Žádná bílá magie, to je vrcholně trapné označení.

Hodně štěstí 🙂
Alue

(Dodatek: Osobně se distancuji od tvrzení uvedených v odkaze výše. Považuji je za zcestný hysterický výlev fanatické ženské, která narazila na něco, co se správnou homeopatií nemá nic společného. Chová se jako za dob svaté inkvizice, kdy zase každá žena, která pracovala s bylinami, byla označena za čarodějnici, přitom jde o zcela jednoduché principy, které akorát tamní omezené církevní mozky nepochopily.

Stejně tak považuji za vrchol stupidity a chorého mozku, pokud někdo spojí homeopatii s magií a ještě o tom napíše knihu.

Já s homeopatiky pracuji aktuálně 8 let a mám s nimi pouze skvělé zkušenosti. Tam, kde vše ostatní jindy funkční a skvělé selže, pomohou často jedině homeopatika.)Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Zdraví” pro další otázky a odpovědi – ZDE

Další obrázky mandal: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Monika 2012-04-01 07:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mne kedysi homeopatia tiež pomohla, roky som nemohla otehotnieť a potom zrazu po využívaní jedinej ampulky…

Ikona diskutujiciho Božka 2012-04-01 08:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Voľba duše. Tiež intuícia a pod. Každý z nás jednoducho niekde vo svojom vnútri rozozná, čo je pre neho dobré.. Chyba je v tom, že nás od malička učia porovnávať sa s inými a nechať si všetko "odobriť" od niekoho "Múdrejšieho?" Je to ľahšia cesta, pretože je potom na koho zvaliť vinu, ak urobíme prešľap. Ale stáť na vlastných  nohách a prijať zodpovednosť za svoje rozhodnutia stojí za to. Naša duša rozhodne VIE, čo je pre nás v danej chvíli dobré.

Ikona diskutujiciho Terka 2012-04-01 10:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chodila jsem k homeopatce s jedním vážnějším problémem, za třičtvrtě roku léčby, kdy mi neustále tvrdila, že to bude fajn a že vidí jen zlepšení, se mi nemoc tak zhoršila a rozjela, že jsem musela akutně do nemocnice. Museli mi hned nasadit klasickou léčbu. Homeopatii nezatracuji, asi jsem měla "štěstí" na homeopatku. Nemoc jsem řešila i vnitřně, protože nejdřív začíná v psychice, pak se projeví navenek. Brala jsem i bylinky. A dopadlo to hrozně. Nevím vlastně proč.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-04-01 10:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Přesně tak jako jsou špatní a neschopní doktoři, jsou i špatní  a neschopní homeopatici. – Ve tvém případě bych tipovala, že paní asi řešila něco úplně jiného, než s čím jsi za ní přišla, čili že nezjistila to skutečné jádro pudla a upnula se jinam.

Ikona diskutujiciho Myší královna 2012-04-01 12:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Homeopatika jsou super! Hodlám si je pořídit na maturitu, na paměť, na nervozitu a tak…

Ikona diskutujiciho Tina 2012-04-01 12:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na homeopatikách je zaujímavé to, že fungujú aj na zvieratách a tam sa o nejakom placebo efekte nedá hovoriť. Viem o viacerých veterinároch, ktorý zviera lieča klasicky alebo alternatívne podľa toho ako sa majiteľ zvieraťa rozhodne. Niekedy je klasická liečba veľmi potrebná (operácie, antibiotiká na život ohrozujúce infekcie), inokedy alternatívna liečba zaberie tam, kde si ta klasická, školská nevedela nijak poradiť.

Ikona diskutujiciho Jan 2012-04-01 12:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Celou homeopatii strčí do kapsy vlastní urina ze živé kvalitní stravy (nejlépe ovoce + zelené lupení).

Ikona diskutujiciho Alue 2012-04-01 12:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Ajé… zas jeden z těch nadšených veganů, co používají pojem ,,junk-food", pijí vlastní moč a mylně zařazují léčbu koloidním zlatem či stříbrem do oddělení homeopatického, přestože jde o diametrálně rozlišné pojmy. – Koloidní roztoky rozhodně nejsou homeopatika, něco si o tom nastuduj.

Ikona diskutujiciho Adminka^^ 2012-04-01 12:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný blog! 🙂 Moc se mi to tu líbí 🙂

Ikona diskutujiciho Jediman 2012-04-01 14:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Jak píše alue, máš v tom zmatek kámo :D. A sice máš pravdu, ale to bys ji musel jíst od narození, nežít v znečištěném prostředí atd. :D

Ikona diskutujiciho Jediman 2012-04-01 14:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A někteří lidé mají i různá omezení v jídle, na to si musíš přijít sám.. třeba krevní skupina 0 nemůžou být vegetariáni, protože potřebují víc bílkovin.

Ikona diskutujiciho Leni 2012-04-01 15:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem užívala homeopatika asi před pěti lety. Tehdy jsem byla malá a nikdo mi nevysvětlil jak to funguje. Měla jsem velice rozsáhlý ekzém a nikdo nevěděl co s tím. Cpali mi antibiotika a všemožný "léčivý" mastičky. Homeopatika byla poslední možnost. Jenže paní, co to dělala, nebyla moc příjemná a nic mi nevysvětlila (tedy vysvětlila, ale odborně, což desetileté děcko moc dobře nechápe). Takže jsem je brala-nebrala a vlastně celkově jsem rezignovala.

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-04-01 15:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Homeopatie funguje, samozřejmě se dá nemocem předejít stravou, dobrou psychikou a prostředím… ale co pro ty, který už nemoc postihla?

Ikona diskutujiciho Jan 2012-04-01 19:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:Nejsem vegan ani nepiji svojí moč. Řízkožerko Alue.

Ikona diskutujiciho Ava 2012-04-01 20:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Léčba urinou: osobní zkušenosti s ní mám jen krátkodobé, zvládala jsem ji ovšem před rokem v pohodě:) Přestala jsem dost brzo, chyběla mi motivace..

Ikona diskutujiciho Jan 2012-04-02 12:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Žádný zmatek příteli. Nikde nepíšu že jím něco od narození. Pouze že nahrazuji homeopatii výše uvedeným.

Ikona diskutujiciho Jediman 2012-04-02 14:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Zmatek v tom smyslu, že si pleteš používání koloidního stříbra s homeopatií. Možná jsem vyzněl trochu hůře než jsem chtěl a omlouvám se. A jak dokáže strava vyhnat parazity? Např. ze srdce?

Ikona diskutujiciho Petan 2012-04-03 20:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vysvětlení, co je urina docela dobře popsáno zde : http://zelenepotraviny1.webnode.cz/news/jak-urina-vznika-pusobi-a-leci-aplikace/

Ikona diskutujiciho Coccinelle 2012-04-06 11:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: No tak to klidně dělej, můžu doporučit, já jsem vegan a piju svoji moč a je to super:)

Ikona diskutujiciho Divoké Vepřecí 2012-04-12 11:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já beru homeopatika na uklidnění asi rok a vůbec sem nechápala jak to funguje a jaký je rozdíl mezi običejnými prášky a homeopatiky. Zezačátku sem se bála brát homeopatika protože običejné prášky my zničily sklovinu u jednoho zubu, ale teď vím že se nemusím bát o mé zdraví. Děkuji

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2014-03-20 00:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"… neobsahují vůbec nic léčivého. Obsahují pouze DATA. … " – Ta data jsou na jakési energetické úrovni, mimo hmotnou, že ano? (Teda- nezačnou se třeba atomy a molekuly točit a měnit struktury, že?)

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-16 13:13:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tomu říkám inteligentní odpověď na dotaz.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek