Je měsíc opravdu taková potvora, nebo jen lidé něco nepochopili?

5.5.2013 v Poselství 23

Bavím se, jak lidé často a rádi řeší měsíc a svalují na něj své zdravotní problémy, nebo nespavost. Pořád se píše ,,Bacha, dneska bude měsíc dělat to a ono, připravte se na energetické čoro moro.“ – Anebo něco v tom smyslu: ,,Bylo mi dneska strašně blbě, tak se kouknu do kalendáře a co nevidím! Zase ten měsíc!“

Nebo se mě lidé ptají, jestli když je měsíc uměle vytvořený, tak jestli všechno co s ním souvisí, je taky umělé? – Nedávno mi na toto téma položilo pár lidí otázku, že je možná i menstruace umělá..?

Dobrá, nepopírám v žádném případě, že je měsíc jakýmsi protipolem ke slunci. – Slunce je životadárné, teplé, dodává energie. Měsíc je studený a … Destruktivní? – Nebo je pro to nějaký lepší název, když je v určitých fázích, a některým lidem to nedělá dobře? (Jestli je fakt umělý nebo ne, to s dovolením odsunu stranou, to už bysme se příliš zamotali. 🙂 )

Osobně se však celkem bráním myšlence, že by byl měsíc vyloženě špatný, nebo že jeho úplňky jsou destruktivní, rozhazující a zlé. Důvod, proč lidé v noci nespí, převalují se a potí, by se dal totiž vysvětlit i jinak. Bez obviňování chudáka měsíce…..


Mám k měsíci celkově dobrý vztah. Za prvé, když si čistím preventivně játra, dělá se to PO úplňku, což má vliv na kamínky, ono jich pak vyjde hodně hodně hodně. Měsíc v úplňku má totiž speciální energii, která se v cyklech mění.

Když se vrátím tématem zpátky k článku ČAS MĚSÍCE, (komu utekl, určitě je dobré se zpětně podívat, stojí za to – hlavně ženy!) tam je to dost dobře vysvětleno. Indiáni tohle věděli, jenom ,,moderní lidé, kteří všemu rozumí“, na to zapomněli:

Když měsíc svítí hodně, jsou lidé nabuzení. Žijeme v neustále se opakujících cyklech a doba úplňku nám určuje, kdy máme v noci řádit, slavit, radovat se, bubnovat, tancovat kolem ohňů. Za úplňku je někdy jako ve dne, tedy není tak úplně ,,noc“. Spíš je jakoby ,,šero“.

Když je měsíce málo, naopak se zklidňujeme a více spíme. Taktéž připomínám, že kdyby neexistovalo umělé osvětlení, řídí se všechny ženy a jejich menstruace podle měsíce. – Za úplňku indiánky tančí a řádí po nocích, při novoluní se uzavírají do sebe, odpočívají a menstruují. Tělo přirozeně reaguje na míru měsíčního svitu, bohužel tomu tak teď není, protože žijeme ve svých betonových kukaních a tak už měsíc moderním ženám menstruaci neřídí, protože máme žárovky a obrazovky.

Avšak měsíc stále perfektně pomáhá při jaterních očistách… Ono to ani nejde jinak, když by se nedodržely fáze měsíce, tak nám měsíc ty kamínky naopak zadrží v játrech a efekt se nedostaví.

Já osobně nikdy měsíc moc nevnímala, vliv má na mě pouze úplněk, kdy je málo tmy, což mě ruší a jsem nabuzená. Pořád se v posteli otáčím jako buřtík nad ohněm a ne a ne tvrdě spát. – To je přesně ta doba, kdy máme přírodou nastaveny noční reje. – Někdy měsíci ustoupím a jak ponocování bytostně nesnáším, tak si v tuhle dobu protáhnu večerku a udělám si nějaký zajímavý program, nebo alespoň něco píšu. Ono to spaní pak jde lépe. – Nejraději na úplňky vyrážím na návštěvy a zdržuji se tam déle, o to později pak zalehnu. V pubertě jsem za úplňků sedávala na posteli a psala dlouhé básně, dokud se mi oči nezavřely samy.

Jakmile úplňky přejdou, spím jako miminko. – A tu máme přírodou zase nastaven noční odpočinek.

Je tedy měsíc potvora, která nás za úplňku nenechá spát a způsobuje nám nevolnosti? – Já cítím, že tomu tak není. Příroda je přece nastavena ideálně pro člověka a všechno živé. Jakmile něco člověk dělá špatně a vyskočí z daného rytmu, ubližuje jen sám sobě. – Když myslíme destruktivně, nebo když jsme nemocní, neubližuje to vesmíru ani přírodě, ale nám. Stejně tak je to i s měsícem. Neposloucháme ho, neřídíme se jeho cykly, tak si pak stěžujeme, že za úplňku nespíme a že se nám dělá zle.

Jelikož má měsíc vliv na kamínky v játrech a vůbec má vliv na pohyb mnohého, bývá za úplňku nejvíc špatně právě lidem, kteří mají zdravotní problémy a něco uvnitř nich není v pořádku. Lapidárně řečeno: Hýbe se to v nich jinak, než by správně mělo.

Kdyby byli zdraví, měsíc jen udělá to, co má nakodované: Bude člověka tahat ven z postele a povzbuzovat ho k aktivitě. Když na to člověk reaguje nevolností, průjmem, depresí, podrážděností, nebo něčím podobným, tak spíš než nadávat na měsíc, by se měl zabývat svým zdravím a zeptat se sebe, jestli se cítí dobře a jestli je jeho tělo takové, jaké by mělo být…

Osobně sleduji, že úplňkáři* bývají nemocní, mají veliké břicho, berou léky, jedí nezdravě, či něco podobného.

Naopak zcela zdraví lidé jen přiznají, že za úplňku rejdí po bytě a ne a ne usnout… Podráždění a depresivní nejsou, nemají ani průjmy, neskřípou zuby, či jaké jsem to ještě zachytila úplňkové příznaky…

Rada na závěr:

Dělá vám měsíc zle? – Pečujte lépe o své zdraví. Jezte zdravě, vyčistěte si játra, detoxikujte, pijte čistou vodu a pracujte na destruktivních vzorcích ve svém myšlení. Dejte se zase dohromady, abyste byli v harmonii s přírodou. Pak vám její cykly nebudou dělat zle.

Nemůžete při úplňku spát? – Respektujte cyklus přírody a prodlužte si večerku. Udělejte si například na zahradě pořádný táborák, pobavte se u něj s přáteli, zahrajte si na kytaru, nastrkejte brambory do uhlíků a buďte libovolně akční dle svých možností. Když se večerka prodlouží, člověk si zarejdí a jde spát později, druhý den se dokonce necítí ani tak zle, jako když celou noc nespí a kouká do stropu.

Z těchto důvodů nepokládám měsíc za destruktivní a nezdravý. Měsíc má stanovenou funkci, řád a má své vlastní záhadné síly. Když se naučíme je respektovat a opravíme se, stane se naším kamarádem.

*úplňkář: Moje přezdívka pro člověka, který si za úplňků stěžuje na různé problémy.

© Aluška.org, Alue K. Loskotová 2013. Článek není určen k volnému šíření.

Kam dál:

Otevřít rubriku: ,,Zamyšlení“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Bofinka 2013-05-05 07:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Miluju od malíčku Měsíce, ráda koukám z okny :-) Neřeším jeho vlivy. Ale to je pravda, když jsem byla mladá slečna, jsem měla nepříznivé sny, když Měsíc svítil přímo ke mně. Teď mi to nevadí, nemám s tím potíže. Děkuju Měsíce. :-)

Ikona diskutujiciho Spyro 2013-05-05 08:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já v úplňku nejlépe spím a nejsem ráno unavená :D

Ikona diskutujiciho Ananas 2013-05-05 08:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to je zajímavé, úplněk na můj spánek vliv nemá, zato při novu ne a ne zabrat. mám to nějak otočené, koukám…

Ikona diskutujiciho mg 2013-05-05 08:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, súhlasím…

Ikona diskutujiciho Arten 2013-05-05 08:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na mě úplněk nijak nepůsobí. Kromě toho,že si sednu na postel a něco žvatlám, tak nijak.Spím jako dřevo 🙂

Ikona diskutujiciho Nika 2013-05-05 09:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nikdy jsem nechápala, o čem to kamarádky mluví, když si stěžují: "Zítra bude úplněk, to se zase nevyspím!" Já spím jako špalek kdykoliv. :D

Ikona diskutujiciho Posol 2013-05-05 09:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ľudom už všetko vadí, len jedno nie, oni sami. Teda začnem od seba, komu niečo vadí, a potom až inde, ale môžem vám povedať, že ak so sebou skončíte, tak už nič vám vadiť nebude, lebo pochopíte, že chyba vždy predsa bola u vás, nie inde!

Ikona diskutujiciho Betty 2013-05-05 11:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobré zamyšlení :)!!

Ikona diskutujiciho grétka 2013-05-05 12:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

skvělí článek alue

Ikona diskutujiciho Marta 2013-05-05 12:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mno, někde jsem četla, že měsíční cyklus ženy není přirozený, že původně byl cyklus sluneční, jednou za rok, ale kvůli vyšší plodnosti se pokoušeli (ne lidé samozřejmě, ale ti, co s námi manipulovali pro svoji potřebu)upravovat cyklus na vícekrát v roce, až se to ustálilo na měsíci. Popravdě, jednou v roce by bohatě stačilo…

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2013-05-05 14:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A já mám menstruaci jako ten největší lůzr za úplňku. No aspoň mám vysvetlení pro to, proč jsem já a vůbec všechno kolem mě tak nevyrovnané.

Ikona diskutujiciho Merrie 2013-05-05 14:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No to som rada, že mesiac nie je v skutočnosti tak deštruktívny, ja ho mám rada 🙂 A to že nemôžem pri splne spať sa mi stáva…Človek ale má vtedy čas aspoň na premýšlanie, ktoré si ja odkladám na večer 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2013-05-05 14:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:[3]:[5]: Jo, to mi říkalo už víc lidí, že s nimi měsíc nic nedělá… Možná dělá, akorát to cítí jenom trošku jinak. Třeba jsou v době úplňku více aktivní přes den, ale spí normálně…?

Ikona diskutujiciho Posol 2013-05-05 15:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]:Mohli by ste to rozviesť, že na ktorých iných planétach?

Ikona diskutujiciho Ameline 2013-05-05 16:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jako správný rak měsíc zbožňuju. Měsíční světlo mi dává pocit neskutečné harmonie a celá pookřívám. Nejkrásnější sny mám, když usínám v měsíčním světle, ale se spánkem problémy nemám – chodím totiž spát nepravidelně – až se mi spát prostě chce tak zalehnu – nenapadlo mě to sledovat v závislosti na obloze. Cykly s měsícem srovnané ale nemám, se 40-denním cyklem by to ani nešlo 🙂 Nevím, s čím tohle souvisí, s umělým osvětlením spíš ne, máme dlouhý cyklus v rodině… A jestli se říká, že se to s věkem prodlužuje, tak bych se alespoň té 500 dožít mohla :D :D [13]:

Ikona diskutujiciho Luboš 2013-05-05 23:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: a je to podstatne? narodili sme sa tu tak zime tu 🙂 skus sa zamysliet na co ti tato informacia bude…zbierajme mudrosti kedze informacie nas mudrymi nenaucia

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2013-05-06 14:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ha! Já funguju jak hodinky, přesně o novoluní :-) Díky za pěkný článek, uvědomila jsem si, že bych měla s měsícem začít vědomě slaďovat svoje aktivity, pokud mají mít nějaké výsledky. To jsou ty věci, které si člověk cyklicky uvědomuje, zapomíná na ně a pak se zase samy vynořují…

Ikona diskutujiciho Posol 2013-05-06 20:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]:Nie či je to podstatné, ale ma to jednoducho zaujíma, keď niektop niečo povedal, že niekde, tak ma zaujíma, že kde.

Ikona diskutujiciho Jimmy Mindfucker 2013-05-06 22:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Jenom Alue doplním, i když možná to na "jiných planetách" mají zas jinak, to nevim, s cizoplaneťákama nekamošim a neslyšela jsem o nich 🙂

Ikona diskutujiciho Lori 2013-08-11 19:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som sa pýtala určitých ľudí na úplnok a oni mi povedali, že " hoci sa im to nezná, dvaja rôzni noční na dvoch rôznych farmách s ošípanými potvrdili, že počas úplnkov zomiera oveľa viac prasiatok, najmä tých najmenších" …ale tak, takéto veľkofarmy rozhodne nie sú dobré, pre zvieratka je to trýznenie…ale prišlo mi to zaujímavé

Ikona diskutujiciho Kandee 2013-08-21 09:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, měsíc mám ráda, ale když příjde jako dnes v úplňku (pod vlivem Vodnáře), tak už před úplňkem, mám špatné spaní a ne a ne usnout a při úplňku už vůbec, někde jsem četla že sen, který se mi bude zdát tak se stane. Dám na tvoje rady a snad to pomůže.

Ikona diskutujiciho Alex 2014-06-09 22:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobry vecer.Clanek je to pekny.az bych tomu mozna uveril.Ale musite si.ze se rodi i lide.kteri maji dedicne choroby.se zdravym.a taky psichycke a dusevni poruchy.Jako Depresivni porucha.Porucha osobnosti.zmena osobnosti.nebo Schyzofrenni poruchou.myslim ze naky strava a prasky na Jatra jim asi nepomuze.to je trochu lacine.

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2015-03-04 21:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je zírání do měsíce prospěšné?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek