Je mi 13, ráda bych si udělala více jasno ohledně alternativní sféry, o kterou jsem se začala zajímat…

5.8.2012 v Poradna 10

Dopis:

Milá Aluško,
vím, že máš spoustu práce a že na odpovídání e-mailů nemáš tolik času, ale psala jsem ti jenom dvakrát a to jeden z nich byl pouze děkovací e-mail. No jdu k věci.
Poslední dobou co jsem se začala zajímat o paranormální jevy, elementární říši a atd. tak se cítím jiná. Dřív jsem si myslela že svět je něco normálního, jednoduchého a že nikdy nebudeš mít to co chceš.

První co mě začalo bavit bylo čtení Enigmy co mi poradil můj bratranec Lukáš. Potom mi má maminka dala knížku the secret a později jsem se podívala i na film což mi také něco řeklo. Kamarádka Káťa mi pak řekla o tvých stránkách a pak jsem si přečetla tvojí knížku, kterou jsem četla celý den, protože jsem se od ní nemohla odtrhnout.

To je zatím vše co jsem za svuj život stihla. Je mi 13 let. Víš potřebuji poradit a optat se.
Jak jsem zjistila, tak mluvíš se svým andělem, a tak mě napadlo jestli by ses ho nemohla zeptat na mého anděla. Nevím co všechno o mě budeš muset znát aby jste mého anděla vyhledali a proto jsem ti pár věcí napsala: narodila jsem se (cenzura). víc věcí mě nanapadá co bych ti měla zdělit a tak to snad bude stačit.
Víš strašně ráda bych se se svým andělem začala normálně bavit, aby mi radil v životě a aby mi prostě pomohl překonávat překážky. Co mám pro to udělat?


A další otázka je: Nevím jestli je to jenom vychlubování nebo jenom si moc věřím, ale cítím že jsem jiná než ostatní. Nebojím se mluvit a hlavně se cítím jiná. Kdyby ses zeptala někoho jaká jsem asi by ti odpověděl střelená a kamarádská.

Ale střelená nejsem skrývám sebe pod dekou aby mě lidé nepovažovali za blázna, když se o toto zajímám. Poraď mi jestli se mám stále takto schovávat nebo ukázat jaká jsem. A pak další věc jednou jsem ti psala, že umím ovládat své sny a zlé myšlenky ke mě přichází jenom když se mi čistí mozek.

Ale poslední dobou se mi zdá, že tu schopnost strácím. Bojím se, protože pro me bylo vždy lehké usnout a když jsem svému mladšímu bratrovi řikala jak já usnu, podíval se na mě jak na idiota a raději řekl ať jdu pryč že už bude spát.

S pozdravem B.
děkuji ti za všechno…

Odpověď:

Ahoj,
Já se taky o podobné věci začala nějak víc aktivně zabývat zhruba ve tvém věku. – Je to možná brzy, ale o pár let později, když to jde dobře, ucítíš ten náskok oproti ostatním. Gratuluji 🙂
Enigmu čtu taky. Je pravda, že je tam spousta hloupostí a redaktoři tomu kolikrát rozumí jako kozel pastvě, ale nedá se tomu časopisu upřít, že ti poví o různých zajímavých věcech, o kterých ani člověk neví, že někde jsou, nebo že se někde staly. Ovšem vysvětlení už v časopise není možné hledat, ty jejich spekulace, to se jeden semtam úplně drží za hlavu 😀

Co se týče tvé prosby o kontakt s andělem, řeknu to tak: Mým záměrem je učit lidi, aby byli schopni sami druhou stranu kontaktovat, nebo alespoň vycítit. Když bych dělala lidem prostředníka, za prvé se zbytečně zapletu do jejich životů což nechci a za druhé to pro ně není nijak hodnotné, protože se nic nenaučí a pro zjištění čehokoliv by vždy vyhledávali prostředníka, což je samozřejmě nesmysl. Byl by to možná super kšeft, dělat lidem andělského kontaktéra na požádání, ale takový přístup není fér, když vím, že to má být osobní intimní záležitost, kterou si má každý v sobě pěstovat a hýčkat jako poklad. Z toho důvodu nežádej o kontakt s tvým andělem cizí lidi, ale žádej o to sebe sama a tvého anděla. Uč se to sama a spoléhej jen na sebe.
Můžeš začít s tímto návodem: ,,Jak navázat kontakt se svým andělem
Jinak jich u mne najdeš spoustu (použij vyhledávání) a hromadu tipů najdeš taky v poradně.

V tomto věku, když je ti 13, ti vyloženě radím, neříkej lidem co umíš, co eventuelně znáš a o co se zajímáš. Z toho důvodu, že tě okolí považuje za dítě a když se to tvému okolí nebude líbit, tak zakročí, což by ti mohlo způsobit mnoho potíží a traumat, zcela zbytečně. O těchto věcech se bav s lidmi, kteří mají podobné zájmy a u kterých víš, že je to v bezpečí. Veřejně si to roztrubuj až budeš větší, případně dospělá, protože to už ti nikdo nebude moci nic přikazovat. Sice asi budeš i tak za blázna a stáhneš se do společnosti těch málo lidí, kteří ti budou rozumět, ale ta situace už bude zkrátka jiná, budeš si ji moci vybrat. – Radím ti dobře. Já si část toho co jsem znala jako dítě pro sebe nenechávala a byla to veliká chyba, dnes už vím, že by bylo lepší absolutně mlžit všechno a pustit to až o pár let později.
Moje okolí z toho co jsem říkala dostalo velký strach a aby se s tímto strachem vyrovnalo, začalo se se mnou zacházet velice špatně, což nikomu nepřeji.

Smiř se s tím, že ti je 13, tedy fyzicky se z tebe pomaličku stává žena a dospíváš. Bohužel dospívání má vliv na schopnosti, které jsi měla jako dítě a část z nich můžeš ztratit. Je málo lidí, kterým by se tohle vyhnulo. Pokud už se ti něco konkrétně ztrácí, nemůžeš to moc ovlivnit, ale je strašně moc důležité na to nikdy nezapomenout. Většina dospělých lidí, kdyby pečlivě zalovilo v paměti, vybaví se jim spousta nevysvětlitelných věcí, které uměli/pozorovali jako děti. Jenomže mysl puberťáka a následného dospěláka, na tyhle poklady zapomene, zatratí je kamsi do tmavého koutku své paměti, kde na ně není vidět a pak se často smějí něčemu, co pro ně v dětství bylo normální.

Tohle je důležité pochopit a zkrátka přijmout. Na druhou stranu ale získáš jiné věci, podle toho jak budeš dál žít a na co se zaměříš. Něco ztratíš, ale v budoucnu máš možnost mnoho jiných věcí objevit a získat. Proto nemusíš házet flintu do žita, já si dodneška pamatuji na spoustu věcí, které jsem před spaním jako dítě prožívala každou noc a když se to začalo ztrácet, sice mě to trápilo, ale našla jsem si jiné způsoby a metody, jak realizovat věci, které jsem potřebovala. Vždy existuje nějaká jiná cesta, nebo řešení. Musí se jenom najít.

Hodně štěstí 🙂

Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr” pro další otázky a odpovědi – ZDE

Další obrazy od umělce Kirk Reinert: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/


Komentáře

Ikona diskutujiciho Cielin 2012-08-05 07:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Páni, tak tohle mi rozhodně pomohlo 🙂

Ikona diskutujiciho Yuuna 2012-08-05 09:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tiež mám trinásť a zaujímajú ma takéto veci a dokázala by som o nich hovoriť do aleluja, len ako si písala nevyplatí sa to hovoriť každému, lebo čo človek nechápe to odsúdi a neprajných ľudí máme až až.

Ikona diskutujiciho Firzen 2012-08-05 11:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prosím vás, pokud tohle čte aspoň jeden z Vás ve věku kolem těch 13 let, tak dobře poslouchejte. Je úžasný dar se zabývat duchovnem už v tak útlém věku. V tomhle věku objevíte věci tak velké, že potom za celý zbytek života už nikdy nemusíte proniknout tak hluboko.

Ikona diskutujiciho Farah 2012-08-05 11:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rozhodně nedávejte lidem najevo, co víte nebo umíte, dokud nejste nezávislí- tím myslím mít vlastní bydlení, práci atd.

Ikona diskutujiciho Lucidité 2012-08-05 13:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bohužel musím souhlasit, že je to lepší nikomu neříkat a opravdu si chvíli počkat. Pokud se zajímáš o tyto věci, tak časem budeš podobně smýšlející lidi k sobě přitahovat, takže nakonec budeš mít s kým se o tom všem pobavit. Ale i v tomto případě – čím víc obezřetnosti, tím líp!

Ikona diskutujiciho meditaceprodeti 2012-08-05 14:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm, to musí být něco takhle brzy na takové věci přijít a zabývat se jimi, opravdu, že ano. Já se vším začala zabývat až letos, i když tak nějak podvědomně jsem to vlasně věděla už dávno.

Ikona diskutujiciho Vesmírná Sestra Khalia 2012-08-05 14:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo, mě to chytlo nějak ve 12 nebo ve 13 také. Jsem ráda, že kvůli tomuhle jsem nebyla terčem posměchu, samozřejmě začátky nebyly snadné hlavně z důvodu chaosu v mé hlavě, ale to se po čase ustálilo a jsme ráda, že jsem tam, kde jsem. Posměch a nechápavost ze strany druhých přicházela když jsem byla menší. A taky jsem ráda, že na ty věci z dětství si umím vzpomenout :))

Ikona diskutujiciho foxoffire 2012-08-05 22:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to je vazne zajimave  i mě  ve veku 13-14 to chytlo :D vazne zajimave :-):D

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-08-06 11:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě je teď taky 13, ale pravda je, že takové věci mě přitahovaly už od začátku. Vůbec si nepamatuju, kdy jsem s tím začala. Esoterika je prostě nedílnou součástí mého života 🙂

Ikona diskutujiciho Sissy 2012-09-09 19:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek