Kam odejdu po smrti? Bude tam moje rodina?

21.1.2020 v Poradna 25

Jaká je skutečná podstata lidské bytosti? Kam odcházíme po smrti fyzického těla? Jak vypadá místo, kde se jednou všichni sejdeme? Je karma skutečná a je tu každý z nás dobrovolně? ….. O tom si můžete počíst v dnešním výběru z e-mailové poradny.Dotaz:
Ahoj Alue,
četla jsem, že posmrtný život je ten oficiální život na tomto si pouze řešíme své chyby a činy, nebo duchovně rosteme,  taky že se sejdeme se svými blízkými lidmi a dají se obejmout.. Ale zajímalo by mě pár věcí, a to jsou například vztahy.

Co když mám přítele, můžeme spolu dále žít i „nahoře“? Nebo co když se mi někdo líbí, cítím k němu lásku, ale nejsme spolu… Můžu se s ním jako duše s duší bavit a navazovat vztahy i když jsem duše a ne člověk?

Taky by mě zajímalo, jestli to „nahoře“ nějak vypadá? Prý si můžeme představit a vytvářet své místo ale já nechci na tom mém místě žít odděleně ale nějakým způsobem bydlet s rodinou, jestli to vůbec jde. Jsou nahoře vůbec emoce? :“(

Jako tady každý vypadá jinak, tak je nahoře taky něco jako vzhled?

A ještě jedna otázka by mě zajímala a to je ta, jestli si můžu vybrat, že zůstanu jako duše a až se mně bude chtít tak půjdu sem na zem, nebo je to povinnost? Co když se sem nebudu nějakou dobu chtít vrátit, je to rozhodnutí na mně?

Předem děkuji, mám v tom zmatek a věřím že ty to víš Alue♥
A. 16 let


Odpověď:

Ahoj,
Na Zem jsi přišla zcela dobrovolně s konkrétním záměrem a úkolem (Každý z nás tu má úkoly, ale ne každý je splní). Nejsi tu povinně, ani za trest. Za tvé činy tě nikdo netrestá a za nic nepykáš (Ani za minulé životy. To si vymysleli lidé, co odmítají přijmout zodpovědnost za své chyby a potřebují to svádět na něco imaginárního, nebo na jiné lidi).

Máš ale za úkol dodržovat určité mechanismy podle kterých se řídí tento svět, my tomu pro zjednodušení říkáme ,,Zákony Vesmíru“. V kostce jsou to zákony dobra a jsou o běžné lidské dobrotě a o dobrém charakteru.

Nesmíš nikomu ubližovat, nikoho omezovat, nikoho zabít, nesmíš přát druhým lidem zlo ani jim škodit, nesmíš být zlomyslná, krást, podvádět, chovat se bezohledně atd. Za své fyzické tělo ručíš a máš povinnost chovat se k němu šetrně, hodně spát, kvalitně jíst a starat se aby bylo zdravé.

Pokud tyto mechanismy dodržuješ a jsi hodná, ve výsledku se ti povede dobře. Máš také vyšší potenciál splnit svůj úkol, kvůli kterému jsi se narodila. To jak myslíš a jak se chováš, takové máš energie (Slyšela jsi o auře? – To co vyzařuješ, barvy a energie, může mít různou frekvenci a ta frekvence se mění podle toho, jak se chováš, nebo jak jsi na tom zdravotně. Může být velice silná a konstruktivní, nebo slabá a destruktivní – o tom rozhoduješ ty svými činy)

Naopak porušování Zákonů vesmíru (když jsi zlá) vede k tomu, že tvé energie jsou destruktivní, díky tomu máš pak v životě smůlu, jsi nemocná, rychleji stárneš, nebo máš duševní potíže (deprese). Není tady žádný soudce nad námi, který by nás dělil na hodné a zlé a pak nás trestal. Každý člověk je zcela svobodný a sám si rozhoduje o svém osudu i o svém zdraví tím, jak se chová k sobě a ke svému okolí.

Tvoje skutečná podstata je nehmotná, nejsi své tělo, jsi duše. To už víš. Pokud máš takové hluboké a složité otázky, určitě jsi už slyšela i o tom, že člověk existuje přes více různých dimenzí, že má energetická nebo éterická těla. Někdo říká sedm, někdo jiný devět, ale smysl je pořád stejný.

Vůbec se netrap tím, kam půjdeš po tomto životě. Vrátíš se sama k sobě, do svého vlastního zdroje, protože to co jsi teď, je pouze malá část z tvé skutečné bytosti, která sestoupila dolů do hmotné úrovně bytí a po smrti těla se tato část zase vrací zpátky. ,,Posmrtný život“, ,,smrt“ nebo ,,nebe“ je jiný nepřesný název pro návrat do svého vlastního Zdroje, návrat do vyšší dimenze, návrat sám k sobě.

V této vyšší úrovni bytí kam se vracíš, máš úplně jiné vlastnosti, než tady a je hodně těžké si to představit. Ale zkus si představit prostor, kde může být cokoliv na co pomyslíš. Prostor, kde neexistuje čas, nejsou tam nemoci ani zlo. Můžeš se přesouvat po celém vesmíru pouze svou myšlenkou a jsi schopná cítit vše, na co zaměříš pozornost. To znamená, že s dušemi dalších lidí se setkáváš ve chvíli kdy si to přeješ a kdy na ně pomyslíš. Zvířata mají duši, takže můžeš potkat i je. Nejste omezení časem ani prostorem.

Jsi nehmotná dokonalá bytost, takže nemusíš jíst, spát, nestárneš, nepotřebuješ žádné věci, nepracuješ. Jsi věčná. Vše víš a jsi kompletní tak jak jsi. Máš přístup k veškerému vědění vesmíru, neznáš strach, zlobu ani bolest. Tvoje podoba může být jakákoliv, protože nejsi fyzická bytost a nejsi proto definovaná žádným tělem. V podstatě jsi něco jako bohyně, každý člověk je ve své skutečné podstatě bůh sám pro sebe. Nejsi tam od nikoho oddělená, jsi součást obrovské rodiny a všichni se tam nahoře známe.

Člověk je nejdokonalejší bytost v celém vesmíru, ale tady na Zemi se většina lidí chová jako banda volů, protože při vtělení zapomněli na to kdo jsou a proč sem přišli. Celá místní hra je o tom, nenechat se strhnout proudem, neučit se destruktivní programy chování a myšlení, nenechat si nabulíkovat, že po smrti nic není a na co se nedá sáhnout, to neexistuje.

Na tvoje otázky také částečně odpovídá tento článek: Všem dobrým lidem: Brzy přejdeme do Zlatého věku, máme pro vás pokyny jak vyhrát nad systémem

s pozdravem
Alue

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-21 02:55:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím, jestli to dělá i to, že právě poslouchám zas Novo Amor, ale ten text je geniální. Vzbuzuje ve mně obrovský vnitřní klid(o který teď díky škole dost často přicházím) a hrozně moc s tím rezonuji. Chystám se masivně předělávat byt, takže tohle vezmu, vytisknu a nalepím si to nejspíš buď nad klavír nebo pracovní stůl(brzo si od tebe konečně pořídím Himalájský křišťál, juch! 🙂 protože… Já nevím, v tom textu je nějakým podivným způsobem prostě všechnno. Dochází mi tak znovu, že nic vlastně není komplikované, pokud to nekomplikujeme. A nikdo nám nemůže tak snadno ublížit, když si jeho s jeho problémy k sobě nepustíme.

děkuji drahá Alue, že dýcháš a píšeš. prostě opravdu děkuji. vždy mě tvé texty zvládnou zcela jednoduše a „lehce“ navést zpět, kde mám být a uklidnit mě. mám odmala jistý vnitřní cit pro to, co je a není správné – a jistě vím, že ty správná jsi.

ps: Novo Amor jsou úúúúžasný – https://open.spotify.com/artist/0rZp7G3gIH6WkyeXbrZnGi

Ikona diskutujiciho Elis 2022-04-23 22:33:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky ve mě článek velmi výrazně vyvolal klid. Měla jsem strach, jestli jsme po smrti samostatní, nbeo ,,zapadneme“ do nějakého velkého komplexu a budeme součást společenství (něco jako borgové ze star treku😀). Samozřejmě vše co čtu, beru s jistou mírou opatrně, ale hodně mi to pomohlo se s životem zde srovnat a začít hledat svůj úkol. Aluško, taky ti moc děkuji za to co děláš.

Ikona diskutujiciho Peace 2020-01-21 10:59:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný článek, v podstatě ale ve mě vzbuzuje podobné otázky jako u toho „Všem dobrým lidem“. Pokud karma neexistuje, „nahoře“ víme vše, pokud víme vše, tak není potřeba tady prožívat něco co už víme. Proč se pak někdo narodí do velmi destruktivní rodiny má tělo ve špatném stavu apod. a druhý se narodí do konstruktivní uvědomělé rodiny kde ho od mala vedou konstruktivním směrem?
V podstatě ani moc nechápu proč sem vlastně chodíme (kromě toho že zkoušíme jak se dá žít v tomto zcela destruktivním světě, kteří vymysleli „projektanti“ nevím k čemu).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-21 11:14:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud víš něco dopředu, tak to víš pouze pokud jsi v dimenzi, kde neexistuje čas. Vše je v mžiku hotovo, proběhnuto a ty znáš výsledek. (Vědět dopředu není magická schopnost, má to své zákonitosti a nikdo si to z prstu nevycucá, musí to mít v něčem původ) Ale pokud máš avatara v dimenzi kde čas je, tak to celé prožíváš od začátku do konce vteřinu po vteřině. Vyšší já sice zná výsledek, ale avatar žije v lineárním čase. Přečti si ten článek od indigové dívenky znova, je to tam vysvětlené, akorát jsi to asi přehlídnul, nebo jsi nepobral úplně všechno naráz.

Ikona diskutujiciho elbar 2020-01-21 14:48:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O dokonalosti lidské bytosti pochybuji,domnívám se že se rodíme do hmoty,
abychom se učili,získávali potřebné zkušenosti,prosvětlovali naši duši
a když je naše duše plná světla a poznání nejsou již další reinkarnace
zapotřebí.Kdysi jsem chtěl vědět co jsem byl v minulých životech.
Objevil se mi obrázek lidoopa,černocha a fotografie z předešlého života.
Jednou jsem také viděl v astrále řadu nehybných temných postav
velikosti člověka,což mohlo znázorňovat mé minulé inkarnace.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-21 15:56:10
Ikona diskutujiciho
sipka

elbar: 🙂 nedokonalý je tento systém, proto se do něj záměrně rodíme(abychom tu pomohli) a na nedokonalost si zde pouze „hrajeme“. naše duše dávno „plná světla“ je, tedy přesněji naše duše jsou čisté, nádherné, zářivé světlo.

Ikona diskutujiciho Ab1 2020-01-21 18:51:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue ak sa mi už rok a pol plnia vízie zo snov to znamená že som videla niekde pred rokmi nejakú udalosť a ľudí vo sne a teraz sa to presne stalo do botky. Ako to je u mňa s tým avatarom. Proste neprejde pomaly deň aby sa nestalo niečo čo viem že som videla vo sne. Pritom to nie sú vazné udalosti . Prečo mi boli ukázané vo sne.? Akoby som to celé žila dva krát. Raz v snoch a teraz v realite. Je toho veľa nie jeden deň ale skutočne veľmi vela. Teraz sa mi zdá že sa zrýchlilo to že čo si želám zoženiem do dvoch dní a cenách ktoré sú naozaj dobre. Proste sa to zhmotni. A neviem prečo to tak je. Vravím si asi je to znamenie že idem správnou cestou. Ale toľko znamení? Prečo?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-21 19:18:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Jasnovidnost souvisí s aktivním třetím okem, které způsobuje intenzivnější napojení na tvůj vlastní zdroj.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-21 20:43:56
Ikona diskutujiciho
sipka

to by aspoň vysvětlovalo, proč se mi někdy zdá co bude druhý den i když je to absolutně nepotřebná informace 😀

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-01-21 15:52:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Človek vznikol postupne z opice a má sa tu zdokonalovať, problém je že sa zdokonaľujeme smerom k materializmu a nie duchovnu, takže ľudstvo zase zdegeneruje a vráti sa k opici. Niektorí to možno zvládnu a dosiahnu osvietenie.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-21 18:45:12
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 jop jop.

Ikona diskutujiciho sirren 2020-01-22 17:23:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Darwinova teorie ještě oficiálně platí? Četl jsem několik na sobě nezávislých článků o nálezech pozůstatků člověka dnešního typu z doby, kdy tu podle Darwinovi teorie být určitě neměl ..

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-01-22 19:26:51
Ikona diskutujiciho
sipka

To boli možno pozostalí z minulých matrixov. Inak dôkazy Darwinovej teórie sa dajú ťažko vyvrátiť sú vidieť na vývoji ľudského tela, takže teória asi stále platí i keď niektoré veci mohli byť aj inak, popravde o historii moc nevieme.

https://refresher.sk/47006-Muzske-bradavky-chvost-ci-tretie-ocne-viecko-10-dokazov-evolucie-v-ludskom-tele?gdpr-accept=1

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-22 22:40:51
Ikona diskutujiciho
sipka

,,důkazy“? myslíš ty napůl mutované opice po minulých matrixech co vykopávají ze země? 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-01-22 23:16:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Né, netreba žiadne opice 🙂 Stačí sa pozrieť na ľudské embryo ktoré spočiatku vyzerá ako obojživelník alebo niečo podobné, má zakrpatený chvost ktorý pár chudákom zostal i po narodení. To značí že človek sa vyvíjal z nižších živočíchov… Alebo je to len nejaký klam matrixu?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-23 09:07:52
Ikona diskutujiciho
sipka

podívej se na embryo ptáka, prasete, ovce… nikdo nevypadá jako svůj druh, proto je taky v děloze, dokud není hotovej

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-23 00:39:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Darwinova teorie možná, ale tohle je o moc složitější téma, když se do toho člověk pořádně ponoří. chci tím říct, že nikdo nevíme, jak to ve skutečnosti bylo – je opravdu dost dobře možné, že do vývoje lidstva zasahovaly mimozemské civilizace(doporučuji začít třeba seriálem „Vetřelci dávnověků“, jsou tam zajímavý poznámky).

Ikona diskutujiciho elbar 2020-01-21 19:24:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podstatou člověka je vědomí,které je živým světlem,světelným dítětem.
Pak je tu lidská mysl,která se učí a zdokonaluje v různých světech i ve hmotě.
V astrální úrovni lze potkat světelné bytosti, ty už dokonalosti dosáhli.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-21 20:44:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jo a.. ten obrázek jednorožce uprostřed je krásný <3

Ikona diskutujiciho M 2020-01-21 21:50:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co je to avatar? Díky.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-22 11:48:22
Ikona diskutujiciho
sipka

je to v článku https://aluska.org/vsem-dobrym-lidem-brzy-prejdeme-do-zlateho-veku-mame-pro-vas-pokyny-jak-vyhrat-nad-systemem/

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-01-21 22:29:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tu sme zvyknutý žiť v určitom prostredí, záhrada, byt, okolie, kam sme chodili venčiť psa atď. Tak čo z toho že tam budú ludia a zvieratá, keď bude chýbať prostredie v ktorom sme s nimi žili, proste tam to už asi nebude ono. Ale trebars to bude i lepšie, ale iné, neviem si to moc predstaviť.

Ikona diskutujiciho Jirka H 2020-01-22 18:26:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hodně zajimavý článek který mě posunul zase blíže k odpovědím na otázky které jsem hledal a dodává mi to vnitřní klid i naději. Já jsem téhož názoru že tenhle materialistický svět je jenom taková počítačová hra a přemýšlel jsem nad tím už hodně dlouho i před tímhle duchovním probuzením, protože i předtím mě trápili různé deja-vu pocity a měl jsem pocit že tohle je taková simulace. Od doby co jsem si uvědomil prožitky blízké smrti a o tom že jsem v minulosti hodně astralně cestoval tuto mojí teorii ještě prohloubilo.

Pro mariankosnac: Co vím z vlastní zkušeností tak vyší dimenze funguje a reaguje na tvoje myšlenky, na vše co pomyslíš se skutečně stane, takže kdyby jsi chtěl tu zahrádku můžeš ji pouhou myšlenkou nejenom vytvořit ale taky ji i vylepšit a zavolat si tam třeba i anděly aby tu atmosféru vylepšili, takže nebude hrozit že by chybělo prostředí, spíše se ti odsud nebude chtít odcházet jak to jednou zažiješ. Když jsem byl hodně malý povedlo se mi vyvolat stav kdy jsem se ocitl ve velice překrásné modré planetě s obřím modrobílým měsícem na obloze se stovkami velice jasných hvězd a modrobílý měsíc noční oblohu tak osvětlil že prostředí bylo krásně vidět a i rostliny byli překrásně modré s troškou zelené, nebyli tam žádní lidé byl jsem tam sám a měl jsem tu planetu celou pro sebe, tenhle stav se mi povedlo udržet jen na pár minut a pak mě to vtáhlo zpátky do naší reality a já byl celý nešťastný protože v realitě v té době byl na nás otec agresivní opilý apod. Pak byli ty rozchody a od této doby se mi tento stav už nepodařilo nikdy vyvolat, naopak mě to začalo čím dál více stahovat do nižší sféry astralního světa které mě už více děsili, protože v realitě jsem začal poznávat agresi vztek smutek zlost násilí i šikanu a nikomu tohle fakt nepřeji protože oproti tomu je i křesťanské peklo rájem. Proto jsem rád že jsem se o astralním cestování a jeho pravidlech dozvěděl jak od Alušky tak i z jiných zdrojů, díky tomu už vím jak zvládnout svůj strach a dokonce se mi tu potlačenou schopnost astralně cestovat opětovně povedlo aspoň zčástí obnovit.

Ikona diskutujiciho Rado 2020-01-24 22:39:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když tu někdo nechce být, je nějaká legální možnost jak se života zbavit? V restauraci si objednáš špagety ale jíst tě to nikdo nasilu nenutí. Bohužel dost lidí to řeší samovraždou a to není dobré, duše žije dál, samovražda je ve většině případů úplně jasně nelegální věc. Aluško ty říkaš, že zabíjet nesmíme, to platí i pro sebe, ovšem. Je nějaký legální zpúsob pro ty, kterí vůbec nechtějí být? Protože když vidím ty ubohé životy, bolest, uvězneni na lůžku v nemocnicích, doživotí ústavech a domovech důchodců, kdybych svůj život shledal nesnesitelným, je nějaká legální možnost ho vrátit jako špatný výrobek? Tolik trpícich ani jednou nekradlo, ani nezabíjeli, byli docela normální lidi a trpí jako raňená zvěř celá léta kdoví proč. Aluško když říkáš, že není karma, tak takové životy jsou jasným zločinem na lidech, to by si mohla nějak vysvětlit?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-25 11:26:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Matrix je navržený tak, aby tě polapil a zotročil. Těžká nemoc je jedna z udiček – jak se píše v článku od indigové dívenky. Ti trpící lidi na lůžkách co pak můžeš vidět, jsou následek té cesty.
Smlouvu o svém životě a další závazky ji uzavřel před narozením, nemůžeš se jich teď během života zříct. Nezbývá ti nic jiného, než vydržet.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek