Když touha po miminku bolí

17.4.2026 v Poselství 10

Nový život – 2. díl série o cestě k mateřství
Začátek mé cesty nebyl růžový

Průběh mých pokusů o mateřství jsem si dokumentovala v mnoha formách. Například appkou Těhotenství+, která byla jako jediná bezplatná a má super animaci plodu. Neustále jsem si plnila deníček zápisky kdy se co dělo, zapisovala důležité datumy, archivovala jsem si testy co vyšly slabě pozitivně…  Ale to mi samozřejmě nestačilo že jo. Proč si o tom rovnou nerozepsat blog, když je o čem psát?

Otevřený blog je úplně jiný prostor. Těhuappky a interní deníky umí snést všechny syrové zápisy, slouží i jako mapa. Ale v blogu si můžu vyprávět svůj příběh a sdílet zkušenosti. Budu se samozřejmě snažit ušetřit čtenáře přílišně barvitých popisů o svých tělesných procesech, abych nebyla zbytečně nechutná, nebo až moc děsivá. Ale asi to bude místy poněkud složité, jelikož těhotenství je velmi fyzické a taky neobvykle intenzivní.

Intenzita, s jakou jsem prožívala nevydařené pokusy i první trimestr, mě vyloženě šokovala. Vždycky jsem brala těhotenství jako normální přirozený fyziologický proces, ale ty dardy, které jsem po cestě schytala, mi ukázaly, že je to pohled poněkud černobílý… vraťme se trošku na začátek, aby moje vyprávění mělo nějakou dějovou linku a nebyl to jenom chaotický popis bolístek a těšeníčka.

Moje osudová láska

To, že je můj muž moje životní láska a že s ním chci žít až do smrti, mi došlo na druhém rande. Tehdy jsme spolu šli podél potoka a já jsem najednou uviděla jasné bílé světlo. Otevřelo se nám nad hlavou a uslyšela jsem klidný mužský hlas. Řekl mi: „S tímto člověkem jsi v bezpečí… Jsi v dobrých rukách.“
Poté se světlo zavřelo.
Dělala jsem, že se nic nestalo, ale uvnitř jsem byla úplně: TÝJO.
Nikdy v životě se mi taková věc nestala.

O chvilku později jsme si vedle sebe sedli, povídali si a mně došlo, že ho moc miluju. Jak je to příjemný člověk a že s ním chci být už pořád. Nechci se s ním už nikdy rozloučit. A od té doby jsem byla jeho. Později jsem si taky vzpomněla, že jsem ve dvanácti letech předpověděla, jak se bude jmenovat můj muž, na kterého čekám… došlo mi, že se fakt tak jmenuje. To byl další velký aha moment.

Když jsme se potkali úplně poprvé, měla jsem silný pocit, že ho nemám nechat odejít, že se s ním nemám loučit. Jakoby vedle mě stál někdo neviditelný a šeptal mi to do ucha. „Nenechávej ho odcházet. Buď s ním, drž se ho.“

Vyměnili jsme si telefonní čísla a když odcházel, chtěla jsem odejít spolu s ním… „Sbal si mě do batůžku a jedem, je mi jedno kam.“

Tehdy mě to moc překvapilo, protože takové pocity nemívám. Vlastně jsem je neměla nikdy s nikým. Jenom s ním.

Ta vize mi později hodně věcí ulehčila, hlavně když jsem se potřebovala rychle rozhodnout o rozhodující skutečnosti, nebo se ujistit, že jdu správně. Jsem obrovsky vděčná, že jsem ji měla a čerpám z ní doteď. Zpětně si říkám ano, ta vize byla přesná. Je to pravda.

Co když to nepůjde

Čekání na miminko vlastně nebylo složité. Bylo ale zakaleno strachem. Moje gynekoložka mi, v mých 32 letech, řekla, že už mi není 20 a že s tím co mám za sebou, je možné, že to nebude snadné a že se tomu „možná bude muset pomoct“. Z ordinace mě propustila se slovy „šup šup!“
(Nebudu veřejně popisovat co se mi všechno v životě stalo, až tak sdílná nejsem a nechci zbytečně šířit depresi)

Ta zpráva mě hrozně bolela. Předtím jsem prožila několik let v zoufalství a strachu, že umřu a že se nikdy nedožiju toho, aby se skutečně realizovaly a naplnily moje sny. Že se na svoje miminko nikdy nepodívám, protože se toho už nedožiju…. Jenomže pak přišlo moje léčitelství, do hry vstoupil Nebeský Otec a všechno změnil.

Uzdravila jsem se těmi schopnostmi. Vyřešila jsem problémy, setřásla jsem zlé lidi a moje duše se zhojila v náručí mé lásky. Dostala jsem nový život.

V náručí své životní lásky jsem se postupně vzpamatovala ze všeho zlého. Cítila jsem bezpečí a domov. Skutečně to bylo tak, jak Otec řekl. Poprvé v životě v dobrých rukách. Mezi svými. Konečně doma…

Poprvé v životě jsem instinktivně cítila, že tady je moje místo a že tady patřím. Tady jsem potřebná a důležitá. Nikdy jsem se takhle necítila. Jenom s ním, tady a teď.

Dobré rady nad zlato… a nebo spíš VŮBEC

Když jsem se dříve svěřila se svým strachem (ještě než to pořešilo moje léčitelství a než jsem se vůbec začala o něco snažit), vyslechla jsem si velmi „citlivé rady“. Například že jsem měla mít už dávno zamražená vajíčka a že kdyby to nešlo, tak podstoupit IVF. Nebo že můžu hlídat cizí, nebo adoptovat… Všichni se mnou byli docela rychle hotoví.

Hele, fakt není dobré říkat někomu, kdo se potýká s problémy a má strach že skončí bezdětný (nebo na to umře), že „může hlídat ty vaše“, nebo že „si má nechat odebrat vajíčka“. Ale to chce trochu jiný level emoční inteligence a empatie, které ne každý člověk má.

Nejvíc mě asi šokovalo to prohlášení, že můžu někomu hlídat. Místo vyslechnutí a empatie přišel oportunismus. Aneb jak využít případné neštěstí druhého ve svůj prospěch a ještě to zabalit jako „řešení“.
Tohle je upřímně poslední věc na světě, kterou by se mi chtělo dělat, protože by to bylo jako vrážet si do očí hřebíky a neustále mít před očima jak to jiní mají super… Na rozdíl ode mě žejo.

Mechaničnost a necitlivost, s jakou mnozí lidé přistupují k tomuto extrémě citlivému tématu, mě nesmírně šokovala. „Bojíš se, že ti to nepůjde? Woe notak adoptuj, solved!“

No a co se týče těch „pomocných metod“ … Nejsem proti nim, ale zjistila jsem si zhruba co to obnáší a tak mě to rozhodilo, že jsem měla rychle jasno. Pro mě by to varianta nebyla.

IVF totiž není o tom že si někde lehneš, oni ti do dělohy dají malé embryjko a jsi maminka. To by bylo skvělé, ale bohužel… Předchází tomu hormonální stimulace, odběr vajíček, musí se to načasovat… navíc to není záruka ničeho. Nemusí se to podařit a když vyčerpáš pokusy na pojišťovnu, platíš ze svého. Jenom ze čtení článků se mi dělalo zle. Při zhlédnutí ilustračního videa, jsem chytla paniku. Bylo mi jasné, že moje tělo tohle nechce, že se toho akutně bojí, jenom když to vidí.

Z této etapy strachu a ponižování jsem si odnesla cennou zkušenost. Poučila mě o tom, jak bolestivé toto téma může být a jak opatrně se s tím musí zacházet. A taky mi to ukázalo, kdo je kámoš a kdo je pako.

Dívám se proto jinak i na ženy, které přicházejí na mé terapie a vypráví mi o svých pokusech o mateřství. Ačkoli se snaží být stručné a věcné, slyším a cítím jejich bolest.
Zároveň mě ale o to víc těší, když mi po několika terapiích a o několik měsíců později hlásí, že úspěšně počaly.

Kdybych neměla tuto zkušenost, neuvědomovala bych si, jak obrovsky je to důležité. Jaká je to úleva. Takže děkuji i za ty kopance. Díky nim vím, že já takto nikdy kopat do druhé ženy nebudu. A rozhodně vím, co nebudu říkat. Protože jsem tam byla a sáhla jsem si na to.

Pokračovat na další díl: Moje zkušenost s potratem (Nový život 3)
Vrátit se zpět na první díl

Alue K. Pavlíčková je holistická léčitelka a spisovatelka. Zabývá se duchovním rozvojem, psychospiritualitou, mimosmyslovým vnímáním a poradenstvím. Pomáhá klientům v nalezení duchovní a energetické harmonie prostřednictvím terapií na duchovniterapie.cz a článků na aluska.org.

Pokud vás tento článek oslovil a dává vám smysl moje tvorba, můžete ji podpořit.
Dobrovolným příspěvkem kartou pomáháte udržovat web živý a tvořit další obsah. 👉 Podpořit tvorbu

Chcete být v kontaktu i mimo články? Sledujte mě také na
Instagramu  Threads Facebooku

Komentáře

Ikona diskutujiciho Sebastien 17. 4. 2026 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velmi zaujimave situacie.
K tym pomocnym metodam pre pocatie mam kratky pribeh s kamaratkou, kde sa sice nase cesty sa uz davno rozisli, zazitok vsak ostava.
Boli spolu dlhe roky s partnerom, s ktorym ocividne spolu k sebe nepatrili. Bolo to jasne vsetkym, okrem nich dvoch. O pocatie s pomocou sa snazili 3 az 4 roky a lekari povedali: bez sance, partnerka ma tazke komplikacie v tejto oblasti.
Potom vsak nastal medzi nimi zlom, prisiel iny chlap a do pol roka cakala mimino. Teraz je slobodna matka, pretoze sa tak rozhodla.
Co mne ostalo z toho pribehu ako vyznamne je, ako sa ten nas zivot vseliako zvlastne az tajomne vyvija a prichadzaju zvraty, ktore by nikto ani vo sne necakal.
A tu by som spomenul ten znamy osud – pojem ktory doteraz nechapem.
Mame na nas zivot vplyv, alebo je to len iluzia a ideme pevne v kolajach osudu – zivotneho pribehu napisaneho pred nasim prichodom na svet? 🤷🏻‍♂️
A to je otazka ako vseobecna, tak aj na Teba Alue.
Prijemny den prajem 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 17. 4. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím si, že některá těla jsou kompatibilní více a početí je díky tomu snazší. A taky se domnívám, že tělo to cítí a že se podle toho specificky chová… tady jsem k tomu něco dohledala a zdá se mi to moc zajímavé. Pasuje to i s mou zkušeností. Tak to sem pro kontext lepnu:

___

Některé páry jsou biologicky kompatibilnější než jiné a tělo to skutečně může „poznat“ přes vůni, pot a imunitní signály. To může ovlivnit přitažlivost, sexuální chování i pravděpodobnost početí.

1) Kompatibilita partnerů a početí – co je vědecky potvrzené
Hlavní roli hraje imunitní systém (MHC / HLA geny)
Výzkumy ukazují, že ženy bývají přirozeně přitahovány k mužům, kteří mají odlišné imunitní geny (MHC – major histocompatibility complex).

Proč na tom záleží:

odlišné MHC geny = silnější imunita dítěte

tělo ženy může být vnímavější k oplodnění, když partner „pasuje“

kompatibilita MHC může ovlivnit i implantaci embrya

Tohle je jeden z nejlépe zdokumentovaných mechanismů biologické kompatibility.

2) Vůně a pot jako nositelé informací

Pot a tělesná vůně nesou:

informace o MHC genech

hormonální signály

mikrobiom kůže

stresové hormony

celkový zdravotní stav

Mozek to vyhodnocuje podprahově, bez vědomého rozhodování.

Proto se někdy stane:

„Voní mi“ = biologická kompatibilita

„Nevoní mi“ = tělo říká „tohle není dobrý genetický match“

A to i když je člověk jinak atraktivní nebo milý.

3) Tělo se podle kompatibility opravdu chová jinak
Výzkumy ukazují, že když je partner biologicky kompatibilní, může se u ženy změnit:

kvalita cervikálního hlenu (lepší průchod spermií)

časování ovulace (tělo někdy ovuluje dřív nebo silněji)

libido (zvýšené)

citlivost na dotek a vůni partnera

pravděpodobnost úspěšné implantace

Tohle je fascinující:
Tělo ženy někdy doslova „otevře bránu“ kompatibilnímu partnerovi.

4) Když kompatibilita chybí
Může se stát, že:

je menší přitažlivost

sex je „technicky v pořádku“, ale tělo nereaguje

početí trvá déle

embryo se hůř uchytává

To neznamená, že pár nemůže mít děti – jen že biologická synergie není optimální.

5) Co je zatím hypotéza, ale dává smysl
Že tělo „čte“ partnera přes feromony – u lidí nejsou plně prokázané, ale existují silné náznaky.

Že tělo ženy může aktivně odmítat spermie partnera, který je geneticky příliš podobný.

Že dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce může změnit vnímání vůně partnera a tím i výběr partnera.

Je to:

částečně vědecky potvrzené

částečně evolučně logické

částečně ještě neprozkoumané, ale velmi pravděpodobné

Lidské tělo je mnohem inteligentnější, než si moderní medicína dlouho připouštěla.

______

btw
Náš život si tvoříme sami, ale existuje pravděpodobnost, která se dá odhadnout podle trajektorie a našeho způsobu myšlení. Neznamená to ale, že máme povinnost něco splnit. Je to náš život. Jsem stoupenkou teorie o existenci osudu, jako něčeho, co se s velkou pravděpodobností stane, protože si to naše duše takto stanovila, ale neberu ho jako nezvratný a neměnný.

Ikona diskutujiciho Lily 18. 4. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

Zkrátka tedy hledáme co geneticky nejodlišnějšího partnera, protože čím odlišnější mají partneři DNA, tím rozličnější DNA potomka a tím zdravější organismus budoucího dítěte?

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 19. 4. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

Mělo by to tak být a dává to smysl. Jsme chytře hodně chytří, ale pořád jsme součást přírody. A příroda je přísná, chce silné zdravé potomstvo.

Ikona diskutujiciho Alla 17. 4. 2026 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Cítila som, že si v tom, keď si sa tu dlhšie neozvala a srdečne blahoželám, ak je to to, čo chceš, no na ódy o tom, aké to teraz je i bude zase super, je ešte priskoro a môže to dopadnúť všelijako, pretože tie ódy tu už neraz boli a dopadlo to ako dopadlo… Lebo o tom je život, o raste zo skúseností, ktoré v matérii skrátka bývajú prevažne negatívne, keďže matérii vládne temnota a sme tu kvôli vývoju, alebo pomoci vo vývoji druhým a nie užívať si život a plniť svoje sny… Sme tu v práci. Vzťahy i deti sú predovšetkým o karme, kedy nám odzrkadľujú nás samotných a to, čo ešte nemáme spracované i to, v čom sme zlyhali sa nám vracia cez najbližších, takže je naivné myslieť si, že to vždy bude super, lebo začiatky sú vo vzťahu zväčša také, s ružovými okuliarmi, ale po rokoch, keď nás problémy a životné skúšky ošľahajú i cez tých najbližších, človek všeličo prehodnotí s pochopí, že najviac bolesti zažije práve kvôli najbližším, kde dúfal, že je v bezpečí, ako môžeme vidieť u netakých osudových vzťahoch druhých i v našich rodinách, kde sme vyrastali. Dieťa otestuje vzťah a buď ho posilní, ak bol úprimný, alebo rozbije, ak bol z jednej strany z vypočítavosti, vtedy sa totiž ukáže pravda, keď nastanú povinnosti okolo neho a všetko ostatné už bude druhoradé, čo nie každý partner ustojí. Dieťa je niečo aķo výchovný prostriedok pre tých, ktorým sebavýchova moc nejde, a takto ich život donúti, aby sa rozvíjali požadovaným smerom, konfrontuje ich s vlastnými tieňmi, otestujte trpezlivosť a celkovo povahu i charakter, zodpovednosť… Ak sa človek odchýlil od svojho poslania, kvôli ktorému sem prišiel, tak dieťa ho preberie, ale s ním bude to poslanie ťažšie, keďže tá pozornosť sa bude musieť rozdeliť medzi dieťa, partnera, domácnosť, prácu, poslanie… a nič nie tak už nie je stopercentné. Netreba zabúdať, že zmyslom života nie je rozmnožovanie, ale rozvíjanie svojej osobnosti a svojho vnútorného dieťaťa, kto na to zabudne, tomu to vlastné deti pripomenú. K tomu, mať deti zrovna teraz, keď vieme, že sa zrúti systém v súvislosti s prechodom do 5D je veľká odvaha, všetky doterajšie „istoty“ sa totiž vtedy zrútia s ním, a to prechodné obdobie bude ťažké, stresujúce. Preto s tým materstvom možno ešte bolo treba počkať, veď vek dožitia stúpne, deti budú bežné aj v šesťdesiatke a budú lepšie podmienky na rozvoj i život, než teraz, ale ako som vyššie napísala, všetko sa deje pre niečo a je teda v konečnom dôsledku také ako má byť. Ja po deťoch netúžim, viem totiž, na čo sme tu a akú cenu má pokoj a sloboda, o ktoré človek s dieťaťom definitívne príde, lebo to je záväzok na celý život na rozdiel od partnerstva a opakovanie scenára, ktorý sme sem prišli zmeniť, preto je môj pohľad na to dosť skeptický, nenechaj sa tým však vyrušovať a nech sa darí v harmónii prejsť si tými skúsenosťami, ktoré si si vybrala, keď sa už zadarilo, lebo partner i dieťa je test zrelosti. 😉✨

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 18. 4. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

Fuuha… obávám se, že s takto hlubokou existenciální depresí bude potřeba obrátit se na odborníka.

Mateřství je normální etapa v životě zralé a zdravé ženy. Nikoli karmický trest, zkouška, ani apokalyptický úkol. Život není žádná temná mise, ale prostor pro růst, radost a tvoření. Když si ale někdo neumí ten život zorganizovat a neumí ho žít, pak je to jeho odpovědnost.
Každý máme svou cestu, ale myslet si, že posláním člověka je nežít a čekat v úzkosti na nanebevzetí jako Jehovisti, je čistý útěk od reality.
V šedesáti letech se nic nestane… prostě zestárneš. O tom, jestli tvoje stáří bude za něco stát, si rozhoduješ teď.

Ikona diskutujiciho Simi 19. 4. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

Deti sa rodili aj počas vojny. To je jednoducho život. Čakať na „ideálny“ čas je ako čakať na Godota, ktorý nikdy nepríde.

Najväčší prerod ženy často nastáva práve v momente, keď sa stane mamou ❤️ Podľa mňa neexistuje intenzívnejšia životná skúška.

Ja som na deti nikdy nebola, ale mať vlastné, to je niečo úplne iné. To je láska v tej najčistejšej podobe. A to som si kedysi myslela, že partnerská láska je najviac.

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 19. 4. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

To je úplně normální. Chuť mít děti přichází přirozeně v přítomnosti partnera, který je toho hoden. Když nejsou vhodné podmínky, nedává ani smysl je chtít. Nechceš mít nešťastné děti. Chceš abyste byli všichni v bezpečí a měli se dobře.

Přesto někdy zaklepou neúprosné biologické hodiny a některé ženy do toho jdou i když ten partner není. Ale to už je zase trošku jiná povaha. To už bychom se spíš bavili o silně mateřských typech, které jsou nadšené i z cizích miminek. A to je taky normální.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 20. 4. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

,,s tým materstvom možno ešte bolo treba počkať, veď vek dožitia stúpne, deti budú bežné aj v šesťdesiatke a budú lepšie podmienky na rozvoj i život, než teraz“

V 5D sa už žiadne deti nerodia, potreba rodiť tam už neexistuje/nemá zmysel, tak ako ani 3D sex tam nie je, ani jedlo pitie či práca (v zmysle nútenej činnosti pre prežitie). Keďže tam máme jemnohmotnejšie telá, takéto nízke aktivity z našej 3D reality, tam nie sú možné. Takže nejaké rodenie detí aj v 60-tke sú len také 3D predstavy žien ktoré to v 3D nestihli/nenašli odvahu rodiť do tejto divokej a neistej 3D reality. Takže ak si niekto chce vyskúšať tehotenstvo a behať s bruchom tak to musí stihnúť ešte v 3D, v 5D sa deti tvoria už len vizualizáciou.

Ikona diskutujiciho Simi 18. 4. 2026 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na túto tému počatia existuje krásna knižka Proč k nám miminko nechce od Wahlgrenis.
Je plná silných príbehov, v ktorých sa dokáže nájsť mnoho žien ❤️
Mne osobne pomohla pochopiť veľa vecí, aj tie, ktoré sa ťažko vysvetľujú racionálne.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek