Konstruktivní a ochranné symboly v praxi 5.díl: Éterické bytosti / Doporučuji

14.4.2018 v Symbolika 21

5. díl

Mezi konstruktivní symboly patří samozřejmě také vyobrazení různých éterických bytostí, ale i ,,bájných“ zvířat, která sice fyzicky v přírodě neexistují, ale jejich vyobrazení všichni známe. Je také známo, že některé éterické bytosti na sebe mohou brát podobu zvířat, i těch bájných. Možná právě díky tomu lidé na dané symboly přišli a začali je tak kreslit a spojovat si s nimi učité významy.

KŮŇ

Velmi známé a oblíbené jsou bytosti spojené se symbolikou koně.

Kůn je pochopitelně také symbol. Pokud se někde ukáže, například ve čtecí kávě, obvykle se pojí k cestování. Bílý v symbolismu videoklipů stojí za symbol lidstva. Jako charakteristika člověka je to ten, který na místě neposedí a pořád putuje, ať už fyzicky, nebo pracovně. Těch rovin je hodně a mění se podle toho v jakém kontextu symbol potkáme.


JEDNOROŽEC

Od podoby koně je odvozen symbol jednorožce.

Jednorožec symbolizuje Konstruktivní sílu Vesmíru a dobro tohoto světa. Mohli jste si například všimnout, že se velice často vyskytuje u článků na Aluška.org a že se ty obrázky hodně opakují. Je to proto, že dobře vykreslený symbol jednorožce vyzařuje vysoce konstruktivní energii a pak nejenom dobře vypadá, ale také velmi dobře vyzařuje na čtenáře.

Podle toho, jestli má někdo z vašich známých jednorožce v oblibě a často je kreslí nebo sbírá, poznáte také charakter člověka. Rezonujeme na tom, jací sami jsme. Je dobré a vhodné zdobit si jimi oděv i interiér. Jednorožci jsou krásní, milí a pokud rezonujeme na stejné energii, může nám to přinést štěstí. Výjimečně lze jednorožce nalézt i na šperku, dejte si však pozor, aby šperk neobsahoval dodatečnou symboliku, která by měnila jeho význam. Jednorožec by měl být vždy bílý. Když je černý, už to není jednorožec v pravém slovasmyslu.

PEGAS

Druhá známá varianta je Pegas, okřídlený bílý kůň.

Pegas má podobnou symboliku jako jednorožec, opět symbolizuje konstruktivní sílu tohoto světa. Ve vztahu k člověku bývá pegas používán jako symbol duchovního vedení. Hodně pegase používají duchové Vesmíru, když malují symboly do kávy či do mraků a chtějí mluvit o našem napojení na tuto sílu. Sedí-li určený člověk v jejich malůvce na pegasovi, pak to má velice dobré a stále ho vede konstruktivní síla Vesmíru. Ale běda jakmile z něj spadne. Také je potřeba dávat veliký pozor na to, co se nachází před ním, tedy kam směřuje, jaký bude další vývoj, co ho tam čeká. Bývá tam nakreslené, jestli se může nebo nemůže něco pokazit.

Pegasové se ale neukazují u každého člověka. Ukazují se u vysoce konstruktivních lidí, kteří doslova a do písmene zasvětili svůj život dobru, konání dobra a všechno tomu přizpůsobili i na úkor svého pohodlí, peněz, rodiny, nebo čehokoliv jiného. Své kroky seřídili právě se směrem vedení tohoto bílého pegase. Také to bývají velice spirituální lidé, kteří komunikují s konstruktivními bytostmi. Symbolicky tedy lidé, kteří nejsou zcela dobří a nemají zcela čisté myšlení, na pegasovi nesedí. Pokud se však v mracích či kávě přesto ukáže, i když na něm nikdo nesedí, bývá to velice dobré znamení, že k nám promlouvá toto duchovní vedení a je poté potřeba bedlivě sledovat další znamení, abychom zjistili s čím vzkaz souvisí.

Jeden takový zážitek o létání na pegasovi, jak se zjevuje a rozšifrování souvislostí a symboliky, jste mohli číst (nebo si teprve můžete přečíst) v mé třetí knize Anděl strážný, kterou vám vřele doporučuji. Zde popisuji svůj zážitek, který svého času hodně změnil můj život. Knihu najdete zde: Anděl strážný – koupit

I pegasové jsou proto můj oblíbený symbol a je to důvod, proč je hodně často dávám do různých článků a proč se v nich vyžívám. Vyzařují velmi dobrou energii i na čtenáře. S čím se člověk setkává často, na tom začíná postupně více a více rezonovat. Je však opět potřeba dbát na to, aby byli Pegasové bílí. Černý pegas už není pegas.

ÉTERICKÉ BYTOSTI

Éterické bytosti, tak jak tato slova chápu já, jsou obecně nehmotná stvoření, či nehmotné shluky vědomé inteligentní energie, které v kontaktu s člověkem nabývají konkrétní formu a podobu. Nebo jim člověk konkrétní formu a podobu vtiskne, aby je mohl lépe uchopit a pochopit. V základu je tedy jedno, jestli se bavíme o bytostech přírodních, nebo andělích, protože prapůvod této energie je společný a význam této energie pro člověka je také společný. Všechny tyto bytosti jsou vysoce konstruktivní, velmi dobré a pokud se nám ukazují v symbolech, vždy je to dobré znamení. Opět je však potřeba dávat pozor na jejich barvu, musí být vždy světlé a ideálně bílé.

ANDĚLÉ

Andělé se mohou ukazovat všude. V našich snech, na symbolech které potkáme při běžném denním provozu, v knihách, či na nebi v mracích a ve čtecí kávě.

Duchové vesmíru, pokud vám je tento pojem stále neznámý, jsou v jiném pojmenování také andělé. Když mluví sami o sobě, malují bílé anděly do mraků, do kávy, nebo nám je posílají i jinými způsoby do života. Tito líbí andělé, jako symboly, obvykle znamenají ochranu konstruktivní síly vesmíru, štěstí, dobro, nebo znamení že problém který řešíme dobře dopadne. Když duchové vesmíru malují anděly, malují je prakticky vždy s křídly.

Pokud je anděl vyvedený v uměleckém pojetí, dáváme si pozor na dodatečnou symboliku kolem něj, gesta rukou a barvu jeho křídel. Samozřejmě smí být oblečený do barev, ale jeho křídla musí být vždy světlá. Jakmile tmavnou, už by to nebyla dobrá bytost… Více o andílcích popisuji v již zmíněné knize Anděl strážný.

VÍLY

Symbolika víl též vyjadřuje konstruktivní tvořivou sílu na tomto světě, týká se však přírody.

V přírodě existuje mnoho druhů energií, které obklopují různá místa, skalní masivy, lesy, louky, ale i předzahrádky u domků. Víly existují v mnoha variantách, podobách i barvách. Nedávno tu proběhla diskuze, jestli když kreslím nějakou vílu nebo andílka, jestli má oblečení, nebo co si na něm domýšlím.

Je to tak, že pokud se snažíte vidět vílu (alespoň já to tak mám, jiní lidé mohou mít trochu jiné zkušenosti) první se napojíte na světýlko, které se pojí k nějakému místu, nebo květině a postupně jak se na světýlko soustředíte a prosíte aby se vám vyjevilo, v něm můžete začít rozpoznávat rysy, které někdy vystupují postupně. Podle toho jak moc jste dobří nebo jak moc to máte nacvičené, tyto rysy rozpoznáte lépe nebo hůře, rychleji či pomaleji. Pokud se některé rysy neukážou, nebo nejsou úplně konkrétní a já chci bytost kreslit, domyslím si je, nebo se snažím trefit zhruba to, co jsem viděla. Někdy se víly ukazují ve formě, kterou nelze nakreslit, nebo nevíte jak to nakreslit a proto musíte domýšlet a žádná kresba tak nemůže být naprosto věrná, minimálně ne s mými amatérskými kreslířskými schopnostmi. A tak se ve vyobrazeních víl můžeme setkat prakticky s jakoukoliv podobou a s různými odstíny barev, protože skoro žádné dvě víly které potkáte nejsou úplně stejné, pokud se vám vyjeví. Jinak je vidíte jako světýlka a ty se mohou lišit barvou. Proto u symboliky víl není tak přesně dáno, jestli musí být za každou cenu bílé, protože ony nebývají vždy bílé, přírodní bytosti jsou celkově barevnější.

Typická květinová víla vypadá velice podobně:

Pokud se víly ukazují v symbolech či ve čtecí kávě, je to dobré znamení, které říká, že je nám tento druh energie nakloněn a máme její podporu. Víly přinášejí štěstí a když se za nimi vydáme do přírody, konejší unavenou či smutnou mysl. Rozhovory s nimi bývají jiné než s anděly, některé tyto bytosti mají velmi výrazný smysl pro humor.

Další varianty, které vyobrazují zosobněnou přírodní energii, mohou být stromoví dévové, tedy duchové stromů.

Dévové jsou moji oblíbenci, protože bývají velice moudří, ale uměleckých vyobrazení s nimi je velice málo. Dévové bývají bez křídel.

Vodní víly bývají také bez křídel, vypadají velice podobně jako toto umělecké ztvárnění.

Skřítci jsou také vysoce konstruktivní symbol vyjadřující energii přírody. Skřítky můžeme potkat i v barvách země, tedy hnědé i šedé. Často mají čepičky se kterými se zjevují jasnozřivým lidem. Pokud se objevují ve čtecí kávě, symbolizují drobné pomocníčky, kteří přinášejí člověku štěstí a chtějí mu pomoci, nebo ho hlídají. (Musíme však vždy skřítka dobře odlišit od skřeta, který má zcela jiný význam.)

Skřítkové jsou hodní a obvykle velice veselí. Někdy si je člověk může přinést domů z lesa, pokud se jim extra moc zalíbil. Tehdy obohacují konstruktivní energii doma a člověka i chrání, ale člověk je nesmí ničím naštvat.

Spolehlivý způsob, jak naštvat bytosti v přírodě nebo dévy stromů je znečišťovat jejich životní prostor, nebo ničit jejich domovy. Mohou se kvůli tomu urazit a pak nechtějí s člověkem mluvit. Pokud člověk svou chybu nenapraví, může u nich upadnout v nemilost a už mu nebudou pomáhat. Nemají rádi ani lidi, kteří zabíjejí zvířata, protože podobný druh bytostí se vyskytuje u každého zvířete. Kdo má destruktivní energie, s tím automaticky nemluví už vůbec. Pokud se vám tedy skřítkové a víly ukazují a jejich symbolika vás doprovází, je to pro vás velmi dobré znamení a také čest. Bytosti přírody si vybírají lidi kteří jim stojí za ochranu a pomoc, nebudou péct s každým kdo se jim namane.

I proto jsem kdysi při tvorbě loga pro Aluška.org použila symboliku bílé víly, která charakterizuje účel projektu. Tento symbol není umístěný náhodně, ale má pevný význam.

vysvětlivka: Jste noví na Aluška.org a netušíte co je ,,čtecí káva“? Zde je na dané téma celý seriál: Jak číst z kávové sedliny

(pokračování příště)


© Alue K. Loskotová, www.Aluska.org

Líbí se vám tento článek? Napište mi svůj názor do diskuze a nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli. Děkuji!

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-04-14 02:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A víš, co je zajímavé? Už dva dny si říkám, že si musím udělat důležitou čtecí kávu a kdyby mi nedošel turek, už ji mám dnes. Tak holt až zítra… No a ty tu o tom zrovna píšeš. :-) Díky za další moc hezký článek. Jinak osobně jsem si nikdy nevšimla, že by mě doprovázela přímo symbolika víl a přírodních bytostí, ale andělů a čehokoliv koňského ano. :D Každopádně všechny bytůstky zdravím skoro pokaždé když vyjdu ven, dévy stromů obzvlášť s úctou. Teď na jaře se venku krásně probouzejí energie, je to velmi příjemný pocit, neumím ho popsat, ale je takový "jemný a lehký". Prostě se člověk cítí součástí přírody, není potřeba ty bytůstky ani vidět, já je spolehlivě cítím vždy když je už nějakou dobu zdravím a už mě znají, začnu se pak po energetické stránce cítit jinak, líp. Jak říkám, není to moc popsatelné, ale cítím se pak v přírodě tak zajímavě přijímaná. :-) Vidět je zatím nepotřebuji, vím, že mě slyší a mám je ráda. Prána mým očím aktuálně stačí, i to je moc krásná energie(a jak jsi říkala, fakt umí reagovat na myšlenku. Venku jsem jí tuhle poprosila, aby se mi začala vyobrazovat víc a přesněji a byl to krásný zážitek, jelikož se začala hemžit před mýma očima fakt hodně viditelně, zcela zřetelně a ostře. Člověk pak zjistí, že se nepohybuje ani tak moc rychle a neorganizovaně, jak to na první pohled vypadá. Prostě se objevuje a zase zaniká takovým na oko velmi příjemným způsobem).

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-04-14 03:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a mimochodem… Ještě jsem chtěla říct, že před nějakou dobou se v "dnešní mladé generaci"(haha, píšu to, jako kdyby mi snad bylo přes dvacet) rozjel hodně právě tenhle symbol jednorožce. Konečně něco "pro ně cool" co je zároveň i konstruktivní, yey, je to posun správným směrem, protože stovky mladých si jednorožce zamilovalo a začalo je nosit na všem. Myslím a doufám, že to něco vypovídá i o budoucím osudu lidstva. A zapomněla jsem dodat, že mě odmala VELMI SILNĚ doprovází symbolika koček, ať už chci nebo ne, jsou všude už od útlého věku – začalo to plyšákem v raných letech, pak vymyšlením "tajného kočičího světa" až po kreslení koček místo lidí. A v dospělosti(i když těžko říct, jestli se já můžu nazvat dospělou)skoro až úchylko na tahle milá chlupatá zvířátka. Něco mezi námi prostě je :-D

Ikona diskutujiciho Dave 2018-04-14 05:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super :-)

Ikona diskutujiciho Alice 2018-04-14 08:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja mam skúsenosť s jednorožec s krídlami. A bol najskôr jeden a spolu sme chodili po astrali a ukázal mi miesta kde som mala akoby svoju miestnosť niečo ako čarodejka a bylinkarka. Potom sa ku mne pripojili try jednorožce s krídlami Bieli zlatý biely v tomto poradi. Po nejakom čase spolupráce ako ma sprevádzali diali sa nejake veci a dostala som dary z vesmíru. Jeden z tých darov je ten zlatý jednorožec. Prvý biely mi daroval svoj roh a tretí ktorý bol biely mi daroval svoje kopítko ako stal oproti mne ten jednorožec tak pravá predna noha. A viem aj ich mena. Bolo to v ťažkých chvilach ale nedopadlo to zatial tak ako by som ja túžila. Ako by si vnimala tuto skutočnosť. Ono stale ich viem k sebe zavolať Toho prvého uplne na začiatku a zlatého. Tie dva čo mi dali dary nie.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-04-14 08:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  Ve tvém případě se nedivím. Podle toho jak tu dlouhodobě píšeš jde hodně poznat že to napojení prostě máš, a úplně přirozeně, nenuceně.

Ikona diskutujiciho Ayeri 2018-04-14 09:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opět krásný článek. Osobně hodně vyhledávám andělskou symboliku, jen mě někdy trochu štve, že jsem kvůli tomu hned považovaná za křesťanku. Stejně jako pentagram je podle některých lidí hned znak satanismu. Moje kamarádka zase miluje jednorožce, má je úplně na všem. Dřív byla ulítlá na kříže, je zajímavý, že tehdy jsme se moc neshodly a nesetkávaly a jednorožčím období je z ní zase jiný člověk, rozumnější a hodnější, bez tolika předsudků :D z přírodních bytostí jsem mluvila s dévy mockrát, s vílami jednou, když jsem sbírala odpadky v lese. Ale objetí dévy je něco, co se nedá popsat ani zapomenout. Mám je strašně moc ráda a mrzí mě vždycky, když vidím pokácený strom.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2018-04-14 14:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Že bych si vytvořila na blog design s jednorožci? Už ho před sebou vidím, jak by měl vypadat.

Ikona diskutujiciho Andi 2018-04-14 15:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:  Unicorn mánie už ale bohužel skončila … :-?

Ikona diskutujiciho Andi 2018-04-14 16:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hehe :-D a ještě mě tak napadlo, ty vodní víly se ale podle mě určitě nemalují jako slečna na obrázku, tmavě modrá rtěnka a oči zmalované jako klaun. 🙂

Ikona diskutujiciho Andi 2018-04-14 16:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Mě museli andělské bytosti celkem 3 krát !!! 3* upozornit na jednoho chlápka, stalo se mi totiž to co Alue popisuje ve své knížce o tom klukovi, co nosil klobouky. (ve svítání)

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-04-14 19:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Děkuji Aluško, to mi lichotí :-)

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2018-04-15 01:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Vlastně jsem se zrovna na nic neptala. To tam vylezlo samo od sebe. Třeba to nějak odráželo aktuální myšlenkové rozpoložení nebo tak něco. To už se asi nedozvím.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-04-15 08:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:  Tak to máš jako se vším. Když se o to nezajímáš, tak máš jenom velmi zkreslenou trošku poznatků a pak se ptáš na hlouposti, protože pleteš hrušky s jablky… symboliku na školách neučí a málo dětí se po škole ještě vzdělává samo.

Ikona diskutujiciho Milča 2018-04-15 13:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc mě tahle symbolika baví a hodně mi otevřela i oči. (např. u sluníčka, tam jsem si nějakou dobu nebyla furt jistá a také u hvězd)

Ikona diskutujiciho kalia 2018-04-16 03:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tohle je pěkný tričko:

Ikona diskutujiciho hanka 2018-04-16 18:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: ooch, slint slint 🙂 k legínám nebo úzkým džínám úžasné….asi se taky porozhlídnu po jednorožčích tričkách :-D

Ikona diskutujiciho :) 2018-04-16 21:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alus a co srdce?

Ikona diskutujiciho Alue 2018-04-17 08:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]:  srdce je gut :-D ale v seriálu o něm není.

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-04-19 03:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Konečně někdo vyjádřil "moje" pocity slovy. Jinde si říkám "boha jeho, ten článek má ještě… To nebudu číst celý" a tady? "Né, ono už to skončilo! Už zase, proč se to pokaždý stane! Já chci víc!" :-D

Ikona diskutujiciho myší královna 2018-04-19 12:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se kdysi zdál nádhernej sen. Odehrával se na Islandu, byla jsem v nějakým domě, který byl většinou ze skla a dřeva a měla jsem tam žít. Chodila jsem krajinou a potkávala různá zvláštní zvířata, která ke mně mluvila a říkala mi různý motivační věci. Nakonec jsem potkala ohradu s koňmi. Řekli mi: Tohle si dobře zapamatuj. A vysypali ze sebe nějaký totální moudro.

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-11-01 03:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem zase tady.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek