Konzumní děti aneb Komercializace dětství

22.3.2014 v Nezařazené 14

Dnešní děti vyrůstají ve společnosti, která je přesycená reklamou, cílenou přímo na ně. Využívající obrovské znalosti o dětské mysli a nebojí se cokoliv použít, jen aby se toho prodalo co nejvíc. ,,Kup si tohle, tamto a budeš šťastný. Bez tohoto výrobku nejsi nic, nemáš hodnotu. S tímto budeš cool, – buď cooll!…”

Dnešní děti skoro nemají ponětí o duchovních a duševních hodnotách. Vyrůstají z nich materialisté, kteří neustále nakupují, neustále chtějí nějakou věc. ,,Nový mobil, nový počítač, oblečení určité značky, střihu, co nejmodernější.”

Krade se jim jejich dětství, období nevinnosti. Vytrácí se jejich schopnost imaginace, kreativní hra. – Dnešní děti potřebují k životu hlavně obrazovku a neustálý přísun nové a nové zábavy, her…

Dítě je každý den průměrně vystaveno útoku 3000 komerčních sdělení, proti kterým se nedokáže bránit.

Jaký vliv to má na jejich duševní a fyzické zdraví? – OBROVSKÝ, nepředstavitelný. Děti za to platí psychickými poruchami, zakrnělou schopností sám se zabavit, sám si něco vymyslet nebo vytvořit, závislostí na věcech. Berou antidepresiva, trpí poruchami soustředění, jsou hyperaktivní. Jsou tlusté, mají cukrovku, rakovinu, vysoký krevní tlak a mají velice pokřivenou představu o skutečném světě, protože je v podstatě vychovává reklama, tedy výrobci… Dnešní rodiče na své děti totiž nemají čas. Přenechali nedobrovolně tuto roli médiím a reklamě.


Následující dokument je děsivým svědectvím a vysvětlením mechanismů a principů. Vysvětluje, jak perfektně obchodníci využívají psychology (a celou řadu jiných odborníků), k vytvoření neodolatelných reklam, které z dětí dělají to, co dneska už můžete vidět. Bez mobilu ani krok, kdo nemá nejnovější věci, nebo preferuje vnitřní hodnoty, je podivín a stojí odstrčený bokem, protože není dost cool.

Máme vážný důvod se obávat, jak si takové dítě poradí ve skutečném světě, až vyroste a zjistí, že nic není zadarmo a že svět není růžový.

Konzumní děti aneb Komercializace dětství

http://www.youtube.com/watch?v=57lj2galvOU

Film vrhá světlo na multimiliardové tržní odvětví, které se rozhodlo bombardovat reklamou děti již od toho nejranějšího věku. Podstrkuje jim i jejich rodičům vše od hraček, přes nezdravé potraviny, násilné videohry či podvodné vzdělávací produkty až po rodinná auta. Prostřednictvím odborníků přes zdraví, obhájců dětí i zástupců průmyslu se Consuming Kids zaměřuje na prudký nárůst dětského trhu v důsledku deregulace. Ukazuje, jak obchodníci využívají v boji proti dětskému podvědomí nejmodernější poznatky psychologie, antropologie, neurologie i sociologie prostřednictvím zástupů diplomovaných profesionálů a velmi pokročilých zařízení pro monitorování mozkové činnosti, sledování pohybu očí a pod. Vytváří tak nejmocnější a nejziskovější trh nutící děti předčasně dospívat.

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Oblíbená videa” – Zde

Máte dotaz? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ryshoun 2014-03-22 08:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, moc pěkný a smutný článek. Bohužel pravdivý. Reklama je vlastně propakanda, tedy manipulace kterou vlastně stvořil Gebls za druhé války. S těch děti vyrostou hloupý a povrchní dospělý. Už teď to lze vidět. Tito lidé si myslí že penězi a věcmi nahradí inteligenci, moudrost a celkově vnitřní kvalitu a shopnosti člověka. Je to lákavé i blb muže ukrást prachy a pak si koupit titul a dělat slušného a poctivého intoše. Do toho nás všehny cíleně tlačí systém a elitam to vyhovuje a to o něčem svědči.

Ikona diskutujiciho Lucka 2014-03-22 10:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Naše děti takové nejsou (5 a 7 let). Stojí nás to nemalé úsilí, ale jde to ;-) A zákon přitažlivosti funguje – mají kolem sebe okruh kamarádů, kteří jdou stejnou cestou :-)

Ikona diskutujiciho Alek 2014-03-22 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak ale nejde všechny házet do jednoho pytle. Ano jsem divnej ano jsem podivín že čtu tyto stránky a se spoustou názorů se ztotožnuji, ano jsem podivín že dobrovolně čtu ale zase mám kolem sebe spoustu dalších kamarádů se kterýma jezdíme na výlety do přírody,na vandr apod. Ještě nejsou zdaleka všichni takový jaký jsi napsala.

Ikona diskutujiciho Colliode 2014-03-22 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Dnešní děti skoro nemají ponětí o duchovních a duševních hodnotách. Vyrůstají z nich materialisté, kteří neustále nakupují, neustále chtějí nějakou věc."

Ikona diskutujiciho Abby 2014-03-22 11:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Víte, připadá mi to jako nějaké stigma – být v dnešní době náctiletá. Jsem přece automaticky nevychovaný spratek, co ruinuje svoje rodiče, bez počítače nedá ani ránu, přírodu vidí maximálně v dokumentárních filmech (než je samozřejmě zhnuseně přepne na nějaký hudební kanál)…

Ikona diskutujiciho Firzen 2014-03-22 12:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pamatuju si jako dneska, jak jsem se jako malý vždycky cítil, když jsem neměl to nebo ono, co měli spolužáci. Já jsem se na reklamy nedíval, ale spolužáci asi ano, a ti to pak jakoby předávali dál, a opravdu to bylo hrozné. Mám na dětství v tomhle ohledu špatné vzpomínky. Je škoda, že to tak je..

Ikona diskutujiciho Domča 2014-03-22 18:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:Pro mě velice pravdivé a hezky napsáne;)

Ikona diskutujiciho 16 y 2 m 8 d 2014-03-22 19:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No super :(.

Ikona diskutujiciho Venëa 2014-03-22 20:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: To se máte… můj bráška(6) takový skoro je… i když se snažím. A bratranec (7) a sestřenice(4) se obávám, že takoví jsou… a na ty já vliv nemám.

Ikona diskutujiciho Cherryna 2014-03-23 00:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pravda pravdoucí. Děti jsou úžasné, strašně ráda se od nich učím. Když se dívám na tu jejich ,,nezkaženou povahu", jak si dokáží užívat každou minutu svého života, nadchnou je maličkosti, rády se všechno učí, tím myslím fakt úúúplně všechno. Kolik maminek si stěžuje že nemá čas ani uklidit bo má děti doma…ale dejte dítěti hadřík, řekněte mu, ať si utře hračky a máte na hodinu vystaráno :). Ještě jsem snad neviděla dítě které by nebylo otevřené novým věcem či novým činnostem. No a jsou i takoví rodiče, kteří svoje úžasné a kreativní děti nechají sedět celý den doma koukat na telku…a na tyhle úúúžasné reklamy a kolikrát i nechutné kreslené seriály. Jejich kreativita se jak už bylo řečeno v článku úplně vytrácí. Je to fakt škoda no…neříkám že všechny děti jsou takové, ale hrozně moc jich takových bohužel je :(.

Ikona diskutujiciho Čerf 2014-03-23 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V principu úplně stejné to je ale v každé době, vždy samozřejmě úměrně aktuálnímu stupni poznání. Když si přečteš něco ze starých římských autorů, najdeš tam typově podobné stesky, týkající se nastupující generace. Přitom lék je v tomto případě zřejmý odedávna: rodina, která má dostatečný nadhled a dokáže v každých podmínkách to dobré využít a tomu špatnému (ale ani dobrému) neotročit :-).

Ikona diskutujiciho Nikola 2014-03-23 11:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mě jsou podivíni právě oni. Neví nic a dělají, že ví všechno. Problém je, že já nemám kolem sebe nikoho, kdy by byl stejný jako já.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2014-03-23 13:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nepřijde mi, že by to bylo až zase tak žhavé. Možná jsem vyrostla z cílové skupiny, ale kolem mě vysoce převažují inteligentní děti (? bavím se nejvíce s lidmi v rozmezí 13-18), které se dokáží bavit o spoustě rozumných věcech, nejen o nakupování…

Ikona diskutujiciho Rondir 2014-03-24 16:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem byl malý, ptal jsem se mamky, proč lidé v reklamách lžou.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek