Kouzelní jednorožci: Co vypráví pověsti a jak je přivolat

10.1.2020 v Bytosti 11

Jedno z nejoblíbenějších zvířat, přesněji magických bytostí, které okouzlí mladé i staré, je krásný bílý kůň s kouzelným rohem, jednorožec. S touto kouzelnou bytostí je spojeno mnoho příběhů. Od historických záznamů po mýty a legendy, kde najdeme zmíňky o jeho vzhledu, magických vlastnostech a atributech.Setkání s Jednorožcem
Dnes rozkoumáme co nejvíce aspektů jednorožce a začneme s dostupnými bájemi a historickými záznamy.

Historie a legendy
Jednorožec je zmíněn v mnoha řeckých textech mnoha spisovateli. Předpokládalo se, že jde o exotickou bytost podobnou koni, která sídlila ve východní části světa, povětšinou v Indii.

Ctesias byl první, kdo se ve své knize Indika zmínil o existenci jednorožce. Popisuje jednorožce podobné divokým oslům s velkým rohem na čele přibližně o délce 70 cm s černým, červeným a bílým zbarvením.

Strabo zmiňuje, že v oblasti Kavkazu existuje divoké zvíře nazvané ,,monoceros“, který je popisován jako rohatý kůň s hlavou podobnou hlavě jelena, ale nesoucí pouze jeden roh.

Cosmas Indicopleustes uvádí ve svých denících ze 6. století, že viděl mosaznou sochu jednorožce v paláci v Etiopii, kterou popsal jako prudké divé zvíře, které může uniknout nebezpečí díky síle svého rohu.
Pokud bylo zvíře pronásledováno, skočilo i ze srázu a přistálo tak šikovně, že byl veškerý šok z pádu absorbován jeho rohem, což mu umožnilo uniknout z nebezpečí.

Kromě toho byly objeveny pečetě, které zobrazují jednorožce, v dochovaných artefaktech po civilizaci z doby bronzové (Harappská kultura, sídlila v poříčí řeky Indu), která žila v oblasti dnešního Pákistánu a Afghánistánu. Nalezenou pečeť, která je dnes k dispozici v Indickém muzeu v Kalkatě, lze vidět níže:

Středověk a Jednorožec v křesťanství
Od starověku do středověku a renesance se příběhy o tomto tvorovi začínají mírně měnit. Důraz na existenci tohoto stvoření můžeme najít v biblických pramenech. Vidíme podobizny jednorožce na náboženských obrazech, které mají křesťanský nádech.
Existuje příběh o tom, že jednorožce přitahují panny a může jimi být chycen. Mnozí vidí paralelu mezi tímto příběhem a příběhem o vtělení a pojetí Krista.
Jednorožec se stal symbolem čistoty, ochrany, božské inkarnace, věrnosti a dokonce cudnosti.

Da Vinci v jednom ze svých deníků napsal, že jednorožec zbožňuje spanilé dívky, lehne si k nim a usne s hlavou položenou v jejich klíně. To byl také údajně nejlepší způsob, jak jednorožce polapit.

Jednorožcův roh Alicorn
Existuje mnoho bájí o lovu tohoto magického stvoření a ukořistění jeho rohu, kterému se říká ,,alicorn“. Roh měl údajně magické vlastnosti, které mohly vyléčit jakoukoliv nemoc a měl schopnost neutralizovat jedy.

Pokud se roh dotkl šálku obsahujícího jakoukoliv tekutinu, měl neutralizovat veškerý jed, a proto bylo mnoho králů i bohatých lidí oklamáno ve snaze získat předmět, který měl zachránit jejich životy.
Zabít zvíře, které mělo být inkarnací čistoty?  – Čisté sobectví! Samozřejmě, že mnoho rohů a předmětů vyrobených z údajného jednorožčího alicornu, bylo ve skutečnosti ze slonoviny.

Jednorožec jako totemové zvíře
Někdo by mohl namítat, že by se podoba jednorožce šamanovi nikdy neukázala, a takový totem by měl být správně interpretován jako kůň. Někteří lidé však interpretují toto vzácné stvoření ne jako koně, ale skutečného jednorožce, který má své vlastní jedinečné schopnosti a nese speciální poselství.

Čtěte také:
 Meditace pro poznání totemového zvířete
7 Znamení která prozrazují, že máte šamanské schopnosti

Jednorožec žádá, abychom zůstali silní v naší víře. Působí jako připomínka čistoty, která dlí v každém z nás. Andělská jiskra, aspekt, který je ve všem živém a spojuje nás s božstvím. Čistá a bezpodmínečná láska je naše součást.

Kromě toho působí jednorožec jako léčitel, který dokáže odstranit jedy na energetické úrovni, které jsme v sobě mohli nashromáždit.

Autor Dr. Steven Farmer ve své knize „Průvodce duchovními zvířaty“ uvádí, že podoba jednorožce působí jako připomínka našich uměleckých talentů a kreativity, a vyzývá nás, abychom je vyjádřili.
To je spojeno s dětstvím a pocitem bezstarostného přístupu. Život je zábava. Jednorožec působí jako připomínka naší osobní síly a vyzývá nás, abychom ji tvůrčím způsobem vyjadřovali. Zjevení podoby jednorožce je znak toho, že máme svěřit důvěru v neviditelný svět duchů a požádat ho o pomoc, pokud je třeba.

Jednorožčí kouzlení
Podle dávného čarodějného učení je jednorožec Monoceros strážcem vody a měsíce. Také přináší uzdravení, emoční stabilitu a pomůže nám ke štěstí, spojení s božstvím a s životním prostředím. Jednorožec údajně může ženám pomoci při snaze o otěhotnění a při porodu. Také hlídá a chrání malé děti.

Jednorožec je velmi dobrý duch. Může být přivolán různými vizualizacemi a rituály.

Jednorožec přináší:
Ochranu
Čistotu
Lásku a romantiku
Vedení
Plodnost a ulehčí porod
Spojení s duchovním světem, zejména s vílami a živly
Otevření lásce a božství
Spojení s přírodou

Jak přivolat jednorožce
Jednorožci prý milují řebříček (Achillea millefolium). Je to rostlina se skvělými léčivými vlastnostmi a údajně jeho květ vábí jednorožce, aby k vám přišli.

Čarodějky měly pro přivolání jednorožce speciálně určená  kouzla, například ,,kouzelný váček“ 
Ten obsahuje květ řebříčku, kousek přírodního křišťálu a květ sporýše lékařského (Verbena officinalis). Váček se pak nechá ovanout kouřem z kadidelnice, ve které se zapálí myrha a poté namočí do mořské vody.
Rituál doprovázelo i zaklínadlo, jeho přesný obsah se bohužel nedochoval a je otázka, jestli je vůbec nutné znát ho zpaměti pro dosažení správného efektu.
Váček se pak nechával za úplňkové noci venku na bílé desce, která se posypala bílými okvětními lístky růží. K tomu se zapalovalo 9 svíček pomazaných Myrhou a Jasmínovým olejem, které se nechaly dohořet až do konce.
Čarodějky pak za odměnu nechávaly venku jablko pro jednorožce pokaždé, když jim pomohl.

Jednodušší metoda je jednoduše zapálit svíčku a požádat jednorožce o pomoc.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020Komentáře

Ikona diskutujiciho Bříza 2020-01-10 16:28:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neuvěřitelný – předevčírem se mi zdálo o jednorožcích – že pořád existují, ale chovají si je jen tajně globální elity. Já se s nimi v tom snu setkala a přišli mi jako takový ,,dobro”, cítila jsem z nich vznešenost a klid. Nikdy dřív se mi o nich nezdálo. Musela jsem na ten sen myslet a včera hledala, co to znamená, ve snářích. Našlo mi to ,,štěstí” a nic moc konkrétního. A dnes je tu tento článek, neuvěřitelný.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-10 16:53:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli tě jednorožci berou jako mě, tak mám úžasnej objev… Tady na tom shopu mají překrásný obrázky jednorožců na plátně. Už jsem pořídila tři, tak mám sérii a ještě jsem si zarámovala jednorožčí pohlednici. Už dlouho jsem něco takového sháněla a nikde to neměli 🙂
https://www.bombastus.cz/index.php?stoken=E2D1991C&force_sid=b7aa92b92b493121a351d2e630a98e2d&lang=2&currency=0&cl=searchfulltext&searchparamfull=jednorožec

Ikona diskutujiciho Hana 2020-01-10 18:09:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tomto eshopu sem tam objednávám, dneska mi akorát přišlo orgonitový srdíčko na krk, orgonitový zářič na mobil a orgonitová pyramida, všechno s měsíčním kamenem a vypadá to moc krásně, mám z toho dobrý pocit. Jinak na obrázky jednorožců jsem tam nedávno taky koukala a jsou opravdu skvostný 🙂 mám odtamtud i peněženku s vlkem a taky super..zkrátka spoustu hezkých a zajímavých věcí tam mají 🙂

Ikona diskutujiciho Ajuška 2020-01-17 20:52:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Pekne zdravim…:-) mimo tema-dnes rano jsem zjistila,ze vcera pokaceli moji milovanou brizu pred oknem loznice-a ted vecer najedu na Alusku a prvni komentar ma jmeno briza…:-) Moc hezke-i kdyz moji milovanou brizu uz mi to nevrati…je mi z toho strasne smutno…aspon v tom smutku me potesilo Vase jmeno…:-) Diky Ajuska

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-18 09:06:03
Ikona diskutujiciho
sipka

achjo!! 🙁 nedá se znova vysadit na podobném místě?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-01-18 16:14:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Možno zasadia zas iný, ak nebudú robiť parkovisko. Asi obmena starých druhov stromov. Jo, bříza bude vzácnosť, už sa moc nevysádza. I keď tiež sa mi to nepáči, dospelé stromy sú nenahraditelné.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-10 17:56:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já naprosto bez přemýšlení někdy dávám názvy věcem po jednorožcích. třeba wifinu, když jsme ji jednu dobu doma měli, jsem pojmenovala „unicorn wifi“ 😀 aniž bych se nad tím zamyslela.. nebo jako malá jsem je furt kreslila 🙂 jsou to nádherní bájní tvorové. a jednoho nádherného jednorožce jsem měla jednu dobu jako tapetu na pc protože je to konstruktivní 🙂 líbí se mi na nich, že sice mají roh, ale neubližují ním, bráni se právěže jen tím, že jsou konstruktivní a nedělají nic víc, než že si brání svou svobodnou vůli, aniž by někoho omezovali – jestli chápete, jak to myslím.

a ten hrnek na první stránce toho eshopu je krásnej! nebo ty postavičky jsou náherný, to bych si mohla koupit jednoho na poličku na zeď, zrovna tam něco pěkného sháním :3 jen ta cena teda.. 😀

Ikona diskutujiciho Aneta 2020-01-10 21:01:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za odkaz!

Ikona diskutujiciho Adonajpetr 2020-01-13 21:39:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na jedné staré mapě byli jednorozci zakresleni na území v Iráku (jen zajimavost). Píšu to tu, protoze tam bych je zrovna nečekal :-).

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-01-18 14:57:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U nás na vesnici
porazili nádherný
mohutný smrk.Byl
u cesty když se
sjíždí ze silnice na
zaďák (uzoučká
zadní silnička),ale
nemyslím,že by
nějak překážel nebo
byl nemocný.
Tuhle jsem jela
autobusem z nákupu, dívám se
z okna na ten pařez,
a….trvalo pár vteřin
než mi došlo co to
vlastně vidím,a pak
mě málem omyli.
Hlavně,že před lety
jedni lidé žádali
jestli smí porazit
starý,nalomený strom,který měli
těsně u domu.To
ale nesměli,až přišla bouřka,strom
padl a větev rozbila
střechu a poškození
bylo tak velké že
se odstěhovali a dům od té doby
vesele chátrá.A tady
teď porazili tak
nádherný strom.

Ikona diskutujiciho Tamara lehotská 2022-04-30 17:21:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A nedá sa aj inak privolať lebo ja som dieťa 8 ročné a verím na ne.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek