Matrix 12: Biorobotí nekomfortní zóna

9.8.2022 v Matrix 18

Bioroboti žijí odříznutí od přirozeného organického prostředí. Nemusí si dávat pozor na žádné predátory, ani nemusí řešit kde seženou jídlo. Místo toho mají k dispozici náhradní vjemy, které jim dává matrix, aby se měli čím zabývat. Bioroboti vděčně přijímají pseudoproblémy a různé strachy. Když se společně sejdou, soustředí se na rozebírání témat, která upevňují jejich pocit sounáležitosti, což je něco, co je charakterizuje a vymezuje.Na rozdíl od zvířat se bioroboti nemusí starat o počasí, potravu, dopravu či práci, protože jim to matrix všechno poskytnul, aby na něm byli závislí a zároveň aby byli v takovém pohodlí, aby nad věcmi příliš moc nepřemýšleli a nezpochybňovali je. Matrix sice poskytuje tyto výhody, ale zároveň vytváří trvalý pocit nejistoty ohledně toho, jak dlouho budou tyto výhody trvat. Na domě je hypotéka, z práce můžou člověka vyhodit, doprava zdražuje. Biorobot proto nemůže relaxovat a brát to jako samozřejmost, nemá čas se soustředit ani na jiné tvůrčí činnosti.
Aby matrix udržel bioroboty vděčné za své nejisté pohodlí, posílá jim skrz masmédia obrázky, které je ujišťují o tom, jak jsou privilegovaní tím, že jim ukazuje hladovějící děti, bombardované kostely a trpící menšiny. Proto je skoro nemožné, aby humaton matrix zpochybňoval, natož aby se bouřil.
Naopak ti, kteří o systému a jeho hodnotách pochybují, nebo je nesdílejí, jsou v očích humatonů pomatenci a podivíni. Biorobota dráždí hlavně lhostejnost bojovníka vůči hodnotám, které on sám považuje za moc důležité. Bojovníci si proto musejí dávat pozor, aby své okolí neuráželi svou lhostejností vůči programu.

Protože bojovníci neplavou po proudu ale proti němu, musejí většinou tuto skutečnost důmyslně skrývat, protože tím proudem, proti kterému plavou, jsou právě bioroboti. Ti se velmi snadno urazí a útočí na každého, koho vyhodnotí jako svoji hrozbu.
Proto se bojovníci snaží probouzet bioroboty ze spánku ohleduplně, laskavě a šetrně. Nemluví o počasí, dopravě, ani nemají osobní historii o které by mohli mluvit, snaží se však vést rozhovory do nezmapovaných a tvořivých vod. Jsou to témata mimo oblast zájmu, kterou matrix bioroboty vybavil. Biorobot se sám do těchto vod nevydává, nezná je.
Udržováním očního kontaktu a kladením správných otázek – pátravých, nikoli však neslušných, osobních či drzých – a tím že bojovníci vzbuzují svou sebedůvěrou a otevřeností zvědavost, je možné biorobota alespoň na chvilku vytáhnout mimo jeho zajetý program, mimo smyčku stále se opakujících nahraných myšlenek. Než se vzpamatují, prožijí zakázané vzrušení z originálních a nových myšlenek. Jsou jako puberťák, co se poprvé pomiloval.
Bojovníci se tím baví, ale o zábavu jim nejde. Protože běh matrixu udržují právě spáči, čím víc jich bojovník jemně dovede k probuzení, tím menší vliv bude mít matrix na myšlenky a činy samotných bojovníků. Bojovníci si přejí probudit všechny bioroboty a ukázat jim pravdu.

I přes naprogramovaný odpor k červené pilulce, se mnoho spáčů nechá poměrně snadno zlákat na představu holografického vesmíru a jiných možností. Minimálně ti, kteří odmalička cítí, že svět je nějaký podivný.
Jakmile se však přiblíží k třicítce, nebo přes ni přejdou, akceptují život jako špinavou hru, ve které jdou málokdy věci podle jejich představ, kde nevinné nikdo nechrání, kde spravedlnost nevítězí a pravda nevyjde najevo, alespoň ne za jejich života. Rezignovali na tento neustálý boj a nekonečnou otročinu, kde polovinu života tráví nádeničinou v práci, která je ani nezajímá a druhou polovinu tráví zotavováním se z této otročiny. Pokud není biorobot zrovna bezdomovcem, tak celý život dře a veškerý svůj život obětuje ekonomice, které sice ani nevěří, ale nevidí žádný jiný způsob, jak by se dal život žít jinak.
Sní o tom, že se jednou osvobodí („až vyhraju ve sportce, až zdědím barák po rodičích, až si najdu zazobaného manžela“), ale tyto sny jen slouží k tomu, aby ho ukonejšily, aby lépe snášel nepříjemnou realitu. Místo, aby své sny naplnil, nachází v nich jen myšlenkové útočiště.

Matrix je neustálým bojem i pro bojovníky a deziluze je podstatou jejich cesty. V jejich životě však není hořkost, protože chápou tuto iluzi a mají radost, že se této iluze mohli zbavit. Nelamentují nad tím.
To je rozdíl mezi spáčem a bojovníkem. Biorobot lpí na tom co má, i když je díky tomu slabý, závislý a nešťastný. Bojovník se toho všeho klidně vzdal a přitom věděl, že o nic nepřišel. I když je připoutaný ke stejnému systému a ekonomice jako biorobot, naučil se předvídat vzestupy a pády programu a než aby sebou nechal zmítat, vozí se na příznivých vlnách.
Bojovníci postupně kloužou po vlnách a mění směr, až dokloužou ke svobodě. Jejich kroky jsou přitom v kolektivním systému a ekonomice matrixu nevyzpytatelné a nepředvídatelné.

Jakmile přijdou k dojmu, že jejich činy nikam nevedou, prostě to zahodí a jdou jiným směrem. Bojovníci musí neustále improvizovat a právě díky této improvizaci jsou jejich kroky nepředvídatelné.
Bojovníci investují podle toho, jestli jim daná situace dodá energii, nebo jestli z ní vytěží zkušenosti a znalosti. Tato zaměřenost na cíl je vlastnost, kterou bioroboti nemohou jinak než obdivovat.

Bojovníci jsou v matrixu jako doma právě proto, že vědí, že do něj nepatří. Naučili se využívat výzvy, které jim matrix předhazuje, jako podněty pro svou kreativitu, na překážkách si trénují své svaly a sílu vůle, příležitosti využívají pro svou improvizaci a to vše s ostražitostí, pružností a elánem sportovce.
Bojovníci se utkávají s matrixem silou svého důvtipu. Bojovníci jsou tu proto, aby sbírali zkušenosti, vědomosti a proměňovali je na sílu. To pro ně znamená život v matrixu a jiné věci pro ně nemají smysl.

pokračování seriálu zde: Matrix 13: Přechod z Biorobota na Bojovníka
vrátit se zpět na první díl: Matrix 1: Červená pilulka

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Danny 2022-08-09 07:10:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já někdy dělám to, že ve srandě nadhodím nějakou „konspiraci“ a sleduju, jak se na to budou lidi tvářit. No, většinou ani nevnímají, že jsem něco řekla. Asi špatně soudím ostatní podle sebe. Mně by stačilo naznačit.

Bohužel, někteří spí velmi tvrdě. Měli jsme ve škole na zdravovědu učitelku, která nám vyprávěla o tom, jak její vnuk zůstal po očkování s autismem. Dokonce jsem v tom předmětu měla o očkování a autismu referát. A co myslíte? O pár měsíců později se mi objeví na fb článek „Bylo dokázáno, že očkování nezpůsobuje autismus“ olajkovaný spolužákama, co na ty hodiny chodili se mnou.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-09 09:17:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Plot twist bude, že to ani nečetli. Pokud tohle někdo dokázal, šlo o zaplacené PR od farmamafie.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-08-09 08:50:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem obklopený bioroboty každý den, v ulici, v rodině, „přátelé“atd. A přesně jak píšeš, mluvím o jiných civilizacích, vesmírech, technologiích, energiích a dalších věcech, které se vzdalují rutině. Ve své podstatě vedu kolikrát dost dlouhé monology a oni se zaujetím poslouchají. Přestanu a jako mávnutím kouzelného proutku jsou zpátky v matrixu a začnou mluvit o tom, že zítra pojedou nakoupit, jaké bude počasí a co děti a co práce atd. Po přečtení toho posledního článku jsem se strašně uklidnil, že je tu někdo jako ty. Dám si ho dneska povinně ještě aspoň jednou, abych ten klid ukotvil. Díky Alue.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-08-09 08:57:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejlepší jsou stejně reakce dětí, s dcerou například často probíráme téma „smrt“. Ale taky se musíme hodně krotit, když v okolí vidíme nechápavé reakce. S partnerkou to mám tak půl na půl, což si myslím, že je docela výhra. Zajímá se o moje vnímání, ale stejně ještě dost často sklouzne do materializmu. Nicméně moje žvanění způsobilo určitý posun, aspoň částečně.

Ikona diskutujiciho peace 2022-08-09 16:48:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Včera jsem tak přemýšlel nad tím „naším“ Matrixem. Zvířata přece také mají duši, takže jsou zde uvězněny i duše zvířat? A co stromy a další bytosti? Stromy jsou přece velmi moudré bytosti, také jsou tu uvězněny?
Jinak při čtení tohoto článku jsem si vzpomněl na mého nejlepšího kamaráda. Ten mě kdysi přivedl k duchovnu a i on sám byl se o tyto věci dost zajímal. Teď už najednou ničemu z toho nevěří a úplně „usnul“, dokonce se nechal očkovat, napřed jsem mu to ani nechtěl věřit, že na to očkování šel. I tak je to ale můj nejlepší kámoš, jen je mi to trošku líto, že tak „dopadl“ i když on to vidí spíš naopak, že já pořád věřím nějakým blbostem o Matrixu apod.

Ikona diskutujiciho adria 2022-08-10 00:17:01
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj vše je simulace, tedy včetně nás i přírody. I stromů, zvířat. … když jsem si to uvědomila, plakala jsem. Přírodní bytosti jsou tu proto, aby lidem pomáhali, operují ze své dimenze. ani ty, ani já tu nejsme, náš zdroj je jinde, také v jiné dimenzi. Stejně tak duše zvířat, jsme multidimentzionální, tudíž si to představuji tak, že naše duše všemi těmi dimenzemi prostupuje. od zdroje až sem … ale reálně tu nejsi chápeš, nó, jediná zvířata, která tu opravdu jsou, a které matrix nedokáže nijak ovlivnit či na ně působit – jsou kočky … jsou průvodkyně … a aluška tu kedysi ještě psala, že se to týká i vran? těchto dvou druhů dobrých duchů

Ikona diskutujiciho dodo 2022-08-10 10:28:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Konečne niekto, kto chápe, že žijeme v simulácii. Je to tak. Toto v čom žijeme je stvorená realita. Otázka by mohla znieť, čo vytvára našu realitu? Odpoveď na túto otázku už poznáme, ale nebude sa vám páčiť. Nie sú to naše mysle. My túto realitu netvoríme.

Ikona diskutujiciho peace 2022-08-10 14:11:44
Ikona diskutujiciho
sipka

No to jste oba dva moc nového neřekli… nemyslím to špatně, ale však to co píšete se píše v této sérii a já s tím souhlasím. Samozřejmě, že nic z toho co tu je ve skutečnosti není. Ale mě jde právě o ty duše těch zvířat, rostlin, že jestli jsou tu taky v „zajetí“ jako my, nebo to mají nějak jinak.
@adria: Ani kočky ani jiná zvířata tu nemůžou fyzicky být, všechno je to tu jen holografická projekce.. nebo to možná myslíš nějak jinak. Že jsou v této projekci, ale myslíš to ve smyslu, že na ně neplatí některá pravidla Matrixu.
@dodo: co tedy vytváří naši realitu? A jestli je to věc, kdo tuto věc vytvořil? Můj odhad je, že to tedy asi nejspíš bylo těch 7 „moudrých“ bytostí co popisuje indigová dívenka.

Pak ještě tak přemýšlím, jestli má smysl vůbec nějakou dobu být spící v Matrixu, nebo jestli je pro všechny bez vyjímky vhodné se stát bojovníkem hned jakmile to jde.. samozřejmě, že k takovému stavu myšlení musí člověk dojít, ale myslím to tak, že kdyby nějaká duše byla tak otevřená změnám, že ač by tu v Matrixu byla třeba jen první život, tak by se hned dala do toho stát se bojovníkem, jestli Matrix i pro spáče nenabízí alespoň něco co je vlastně „dobré“ … no snad jste to pochopili jak jsem to myslel a nebude to někdo nějak převracet, poslední dobou mám pocit, že jaksi nikdo nerozumí mým myšlenkám, 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-10 15:01:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Probudit by se měli všichni, ale málokdo na to má. Není to pro duševně nemocné, hloupé, materialistické, závislé, nebo příliš logické typy.

To, kolikrát tu člověk je, vůbec nesouvisí s jeho zralostí nebo připraveností. Někomu nebude stačit 100 životů na to aby se probral, ale vyspělé duši může stačit prvních pár let prvního života. Ani se nemusí probrat, může už probuzená přijít. Místní lidé nevím proč mají pocit, že čím víc času tu kdo strávil tím je starší a tudíž zkušenější / vyspělejší duše, ale není to pravda. Může sem napoprvé přijít level 100, a může se sem podvacáté nalogovat level 3. Čas v matrixu ve skutečnosti neplyne, je to program. Ve vnějším světě za těch našich pár tisíc let uběhne pár hodin.

Pokud jsi hodně hluboký spáč a budeš žít přesně tak jak matrix chce, můžeš se v něm mít dobře a prožít pěkný průměrný život průměrného humatona s běžnými radostmi i starostmi. Ale nesmíš cuknout za vodítko.

Ikona diskutujiciho dodo 2022-08-10 19:50:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že ste to už niekde čítali a ste s týmto názorom v súlade, keď sa hovorí, že Boh sa pozerá na svet našima očami. A čo taká otázka: Kto vytvoril človeka k obrazu svojmu? Odpoveď na túto otázku by mala byť zrejmá. Západný svet je odpojený od Boha, preto nemôže vyhrať. Naopak, Rusko ide s Bohom, preto vyhrá. Ač to môže niekto považovať za divné, ale Boh je neooddeliteľnou súčasťou našich životov. Tam sa skrýva aj odpoveď na to, kto vytvára našu realitu. Vieme aj to, kto stvoril Boha a tiež aj to, kto, alebo čo je to Boh. Vieme to z knihy kníh o ktorej sa píšu dizertačné práce a vedie sa o nej množstvo diskusií. Hovoríme o Biblii. Bohužial, nie všetko je také priamočiare aby sa táto kniha mohla definitívne vylúčiť z našich životov. Biblia (ale nie celá) je kódová kniha a obsahuje posolstvo práve pre nás v tomto čase. Objaví sa iba vtedy ak sa správne prečíta a nie je to tak, ako ju bežne čitame. Môžem vám dať odkaz na publikáciu od autora, ktorý prvý krát po 2600 rokoch prišiel na to, ako treba Bibliu správne prečítať, ale dosť pochybujem o tom, že by ste mal záujem. Jednak preto, lebo je to populárne vedecká kniha a za druhé, len málo ľudí dokáže čítať hrubé 500 stranové knihy.

Ikona diskutujiciho Eliška 2022-08-10 21:24:07
Ikona diskutujiciho
sipka

Probudit se? Kdo je probuzený? Porovnejme si tady tento náš stav v matrixu s lucidním sněním. Už se mi podařilo mít i takový, kdy jdete spát, ležíte se zavřenými očima v posteli a najednou vám tma před očima zmizí, přepne se to a vy stojíte už někde na cestě venku. Víte přitom, že v ten okamžik vaše hmotné tělo leží v posteli, ale přitom stojíte už někde venku na cestě. Procházíte se, pobíháte tam a dotýkáte se tam třeba listů rostlin. Zkoušíte si to tam a užíváte si to jak je všechno naprosto dokonalý a reálný s tím vědomím, že ležíte přitom zrovna doma ve svý posteli. Prožijete ten sen tam s plným vědomím, že ležíte doma v posteli od samého začátku až do konce, až dokud se vám najednou před očima nerozplyne a je zase najednou jen tma a vy ležíte zase doma jenom v té posteli. Vaše vlastní malá virtuální simulace se prostě ukončila. Ale jak je to tady v tom velkým matrixovým snu? Ano. Někteří procitli v tom smyslu, že se nějak dopídili k tomu, že zde jenom spí a mají sen. Prostě to již nějak vědí, uvědomují si to. Prostě dospěli nějak k tomu, že zde, v tomto světě, za bdělého stavu, jen sní. Ale kdo z nich si pamatuje na to, když šel spát? Ano, jsou asi lidé, kteří si pamatují své předchozí životy (sny). Ale kdo si pamatuje něco mimo tento umělý, hmotný svět (sen)? Jedině takový, kdo by si tohle pamatoval, věděl o sobě, kým je a kde ve skutečnosti nyní zrovna leží, kde těď spí, když tady teď s námi sní (hraje tu velkou virtuální hru). Jedině takový člověk, který by věděl všechno komplet sám o sobě by se mohl podle mne definovat zde skutečně zcela probuzeným člověkem. Aluško, prosím, jakpak to vidíš ty? Souhlasíš se mnou a nebo to vidíš nějak odlišně?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-10 21:45:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlas. A jsou lidi co si pamatují věci před zrozením. Já si pamatuju svůj přílet z nebe a jak jsem se vtělila do mámy a vím že jsou tady čtenářky které si pamatují jak si v nebi vybíraly rodinu.

Ikona diskutujiciho Eliška 2022-08-10 22:26:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Já žádné vzpomínky před svým zrozením nepamatuji. Asi si pamatuješ jen něco a nemáš teď asi přístup k tomu, aby sis vybavila všechno, co bylo před tím, jest-li to dobře chápu. Asi jako, když si já vybavuji nějaký záblesk prvních vzpomínek z počátků tady po zrození v dětství. Člověk si z té doby o sobě také příliš moc nepamatuje. Je to velmi zajímavý. Moc ti děkuji za odpověď, Aluško.

Ikona diskutujiciho adria 2022-08-11 18:17:41
Ikona diskutujiciho
sipka

mír: … prý nic neřekla, ne … přírodní bytosti se starají o své „svěřence“ z jiné dimenze, rostliny, půdu, vodu … i zvířata mají své ochranné bytosti a NE nejsou na tom jako my … nejsou v zajetí, i zvířata nám pomáhají se probudit, … nejvíce na nás působí ty druhy, které s lidmi žijí – koně, psi, kočky, … všimla jsem si, že mnoho druhů zvířat lidi jakoby nezajímají 😀 no zkrátka, každý druh má své poslání … doporučuji si prostudovat publikace od lidí, kteří umí mluvit se zvířaty …

Ikona diskutujiciho Q 2022-08-09 23:05:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělá série. Zatím mám pocit že čím dál tím lepší.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-08-09 23:06:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alu moc děkujeme!

Ikona diskutujiciho petros 2022-08-09 23:07:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano je pravda že nesystémový člověk samotnou svou existencí klasické členy společnosti uráží. Nedokážou pochopit proč vás nezajímá to samé a proč nemáte stejné životní cíle. Ta homogenita mi upřímně leze na nervy dost. Necítím potřebu vydat se stejnou cestou jako všichni ostatní protože už se ví kam to vede a proto mě to nezajímá.. většinou není moc o co stát.

Ikona diskutujiciho marmaris 2022-08-14 13:00:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Existuje mnoho „matrixů“ jinak se tomu říká májá. Existuje mája na Zemi, Marsu, Jupiteru a mnoha dalších planetách. Smyslem života jogína je vypracovat se prostřednictvím inkarnací do dokonalejších matrixů a následně do „osvobozené realizace“. Člověk je jen zárodečný červík na své cestě k dokonalosti. Opustit máju Země je pěkná fuška. I nebe je májá, patří k Zemi. Je to v podstatě sranda.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek