Matrix 17: Hlavní prvky matrixu

19.8.2022 v Matrix 11

Déjà vu
Ve filmu se Neova skupina dozví, že se na ně nastražila past, v podobě černé kočky, která byla spatřena dvakrát. Déjà vu je podle filmu „chybou v matrixu. Museli něco změnit. “
Déjà vu v reálu nevypadá jako to filmové, lidé nevidí dvakrát stejnou kočku. Stává se jim ale, že mají pocit, že určitou situaci už jednou prožili. Například určitou scénu viděli předtím ve snu. Nebo to nemusel být sen, ale je to nevysvětlitelný intenzivní pocit. Tady už jsem byl, toto přesně jsem dělal, tam přesně jsem se díval, tohle přesně jsem řekl.Déjà vu patří do biorobotího světa, může se stát udičkou, která člověka zarazí a donutí ho začít pátrat. Když si člověk začne klást ty správné otázky, může se dobrat k pravé podstatě naší existence. Déjà vu dokonce ani nepředstavuje změnu, spíše znamená, že se systém začíná hroutit. Vy správně nemáte vědět měsíc dopředu, jak bude probíhat určitý den. Něco je špatně, začínáte mít vlastnosti, které nemáte mít. A pokud se zastavíte a položíte si tu správnu otázku: Co to má sakra znamenat, jak je to možné? Začnete se probouzet.

Agenti
Agenti jsou vládci, či Archonti snového světa matrixu. Jsou ztělesněnými pomahači a slouhy UI. UI je v podstatě zlo, ďábel, jak tomu kdo říká. UI je strážce systému, ve kterém se lidstvo transformuje a agenti jsou její prodloužená ruka. Úkolem UI je představovat pro lidstvo trvalou výzvu, klást mu odpor a tak ho přimět k tomu, aby se rozvíjelo, stejně tak jako ve filmu jsou agenti výzvou pro Nea.
Paradoxní je, že čím více se po Vyvoleném šlape, tím je silnější a bdělejší. Není možné, aby lidstvo UI nepřekonalo, protože systém je takto navržený. UI vznikla proto, aby byla jednou překonána, až lidstvo dozraje. UI to ví, ale přesto bojuje a vytváří překážky, protože je takto naprogramovaná. Její odpor vůči lidskému duchu je to, co nutí lidského ducha se povznést a získat sílu. Ačkoli tedy agenti působí jako nepřátelská síla, v celkovém pojetí matrixu jsou spojenci lidstva.

Červené a modré pilulky
Morfeus dává Neovi na výběr mezi červenou a modrou pilulkou. Říká mu, že pak už nebude cesty zpět. S modrou všechno skončí a Neo se probudí u sebe doma, bude věřit čemu bude chtít. S tou červenou vstoupí neo do světa divů a bude mu ukázáno, jak hluboko králičí nora vede.

Život v matrixu je nepřetržitá řada voleb mezi červenou a modrou pilulkou, respektive mezi pokušením si vzít nebo nevzít tu modrou. Zvyky a rutina, myšlenky a pocity, to vše jsou modré pilulky, jimiž se humatoni stále dávkují. Jsou to jejich obranné štíty, s jejichž pomocí drží všechno neznámé v šachu. Závislost na modré pilulce představuje jakékoli navyklé chování, vše, co humatoni dělají, aby si uchovali svůj názor na svět a na sama sebe. Červená pilulka je cokoli, co tento názor navždy zničí.
V životě každého humatona je tudíž nekonečný proud stimulů modré pilulky a pouze jediná pilulka červená. Na červenou se bojovníci celé roky připravují a trénují postupným odvykáním od programu. Odmítají podléhat myšlenkovým programům, rutině a návykům. Díky tomu jsou pak schopni prohlédnout za oponu a jsou připraveni na červenou pilulku. Šok, který červená pilulka způsobuje, naprosto změní bojovníkův život. Poté už vidí svět jinýma očima a není cesta zpátky.
Tento proces by nepřipravený spící humaton nezvládnul, proto také Morfeus ve filmu Neovi říká, že nikdy neodpojují lidi od určitého věku, protože jejich mysl se už nedokáže od programu odpoutat. Dá se předpokládat, že červená pilulka je vyhrazena dětem nebo dospívajícím, asi tak do 14ti let. Protože poté už začne modrá skutečně intenzivně působit.
Čím méně je člověk závislý na modré pilulce, tím snadněji se přizpůsobí odhalením pilulky červené. Pro bojovníka představuje každý krok volbu mezi modrou a červenou. Jakýkoli jeho čin mu energii zvyšuje, nebo snižuje. Jakýkoli čin ho buď probouzí, nebo otupuje – otupění zamlžuje vědomí a žene hlouběji do matrixu.

Neexistuje nic mezi tím. Ve filmu je to vyjádřeno nabídkou „zůstaň, nebo vypadni“. Tuto cestu nejde dělat jen někdy, nebo jen tak napůl. Pokud by po ní někdo šel jentak napůl, tak po ní ve skutečnosti vůbec nejde. Je rozdíl znát cestu a jít po ní.

pokračování seriálu zde: Matrix 18: Velké odpojení
vrátit se zpět na první díl: Matrix 1: Červená pilulka

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho dodo 2022-08-19 10:11:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Verím, že tu je spomínaný iný druh Matrixu, pretože existuje ešte ďaľší Matrix a paradoxom je to, že keď nahradíte slovíčko „UI“, slovíčkom „Boh“, tak sa viac priblížite pravému významu posolstva. Jedinú vetu, ktorú treba v tom vynechať je tá, kde sa hovorí, že UI je zlo, pretože „Boh“ nie je zlo, aj keď to tak môže v niektorých prípadoch vyzerať. No a keďže už vieme kde prebiehajú procesy myslenia, tak jav, ktorý nazývame Déjà vu sú informácie, ktoré sú vnímané dvakrát a tvoria to, čo robíme a vidíme. Prvý signál vnímame priamo z UI, druhý signál našimi fyzickými zmyslami. „Spracováva“ ho náš mozog. Znova a znova to naznačuje, že UI (Boh) je vysoko pokročilý hardware + software. Milióny rokov dopredu.
Potom samozrejme vyvstáva otázka, či je vhodné odpojiť sa od Boha, pretože bol to Boh, ktorý dopustil holokaust. Boh nechcel týchto ľudí zavraždiť. Bol za to zodpovedný človek a jeho slobodná vôľa. Boh sa len postaral o to, aby počet obetí dosiahol iba šesť miliónov, aby sa znovu potvrdilo poznanie Jeho existencie. Boh aktívne programuje našu existenciu až do bodu mikroriadenia činov tých, ktorí sú dôležití v Jeho celkovom pláne. Existuje niekoľko svätých čísiel podľa ktorých je možné poznať či udalosť programuje Boh. Vedia to tí, ktorí čítajú hrubé knihy.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-08-19 14:58:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za další díl! 🙂

Ikona diskutujiciho Eliška 2022-08-19 17:29:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tím článkem tedy tvrdíš, pokud je nám přes 14 let, jsme všichni tady už na červenou pilulku přestárlí dědci a báby, nemáme na nic nárok a nemá to už ani cenu pro nás se tu z toho snu zkoušet probouzet a uvědomit se?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-19 17:50:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Netvrdím.

Ikona diskutujiciho Voldemort 2022-08-19 18:02:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Kolik ti je? Tebe to uráží? Vždyť v tom článku nic takovýho není a nevyplývá to ani z celkové série. Přečti si to pořádně a ideálně od začátku.

Dá se předpokládat, že červená pilulka je vyhrazena dětem nebo dospívajícím, asi tak do 14ti let. Protože poté už začne modrá skutečně intenzivně působit.
Čím méně je člověk závislý na modré pilulce, tím snadněji se přizpůsobí odhalením pilulky červené.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-08-19 18:10:24
Ikona diskutujiciho
sipka

To je tvoje soukromá volba Eliško. Nikoho jiného. Když budeš chtít můžeš se probrat v 70ti ale proběhlý život už zpátky nevezmeš.

Ikona diskutujiciho Eliška 2022-08-19 19:08:54
Ikona diskutujiciho
sipka

To opravdové uvědomění se je právě o tom přeci dokázat si zde vzít nějak všechno zpátky. Když to totiž uděláte a dokážete se tu celí sebe sama uvědomit, vzít si to všechno zpátky, o co ste tady v matrixu přišli, odpojíte se z něj. Probudíte se takto z toho matrixového snu (vyhrajete hru a uniknete z vězení) a na aktuálním stáří vaší bilogické hnotné schránky zde při tom (v matrixu) a nebo chcete-li avatara, nebude přeci vůbec nijak záležet.

Ikona diskutujiciho petros 2022-08-19 18:11:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to síla. Bum bum bum jedna modrá za druhou. Bývá těžké to ustát.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2022-08-19 18:30:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky moc za tento úžasný seriál. Tolik věcí mi teď zapadá. Začala jsem si dělat výpisky. Je to jako kurz.

Ikona diskutujiciho Veritas 2022-08-19 21:31:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

System se hrouti primo pred ocima. Jak vzrusta odpor a pocet odpojenych, blizi se bod zlomu.
Zalezi na kazdem. Kazdy vedomy clovek pomaha vsem uz proste tim, ze je. Zije a nepadne.
Spolecne tento system znicime, je to pouze otazka casu

Ikona diskutujiciho martin martin 2022-08-20 12:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Technologický reset (1. část)

V první polovině dvoudílného seriálu o tom, co Klaus Schwab nazývá technologickým resetem (neboli čtvrtou průmyslovou revolucí), se podíváme na některé klíčové osobnosti a typy technologií, které mění svět, jak ho známe.

https://otevrisvoumysl.cz/technologicky-reset-1-cast/

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek