Matrix 19: Věk informací a eschaton

23.8.2022 v Matrix 21

Humatoni milují plánování. Věrni svému naprogramování jsou ochotni a připraveni zredukovat vše na pouhý seznam zboží k zakoupení, řadu přesně vypočítaných kroků, které mají vést ke šťastným závěrům, jimiž by mohli opět demonstrovat nádhernou moc rozumu a všechno udržet pevně pod kontrolou. Plánování konce světa je největším příkladem této gargantuovské pošetilosti humatonů.V 21. stol. začlenili humatoni do svého interpretačního systému představu eschatonu – globální apokalypsy, aniž by jakkoli změnili své původní cíle a přesvědčení. Je to ohromující výkon a slouží jako ukázka strašlivé schopnosti popírání, která je humatonům vlastní.
Přestože nevědomě cítí blížící se ukončení matrixu a velké odpojení, mají tendenci hledat útočiště ještě hlouběji v jeho programu, jako se dítě schovává pod peřinou, když vidí strašidlo. S pocitem, že budou výhod matrixu brzy zbaveni, trpí humatoni jakousi nákupní horečkou, v níž se zoufale snaží nashromáždit a zkonzumovat tolik předmětů a zážitků, kolik jen ve vymezeném čase stihnou. To, že si všechny svoje věci nebudou mít kam vzít, jim nedochází.
K tomu si připočtěte fakt, že tváří v tvář všudypřítomné apokalyptické budoucnosti, v níž je všechno v podstatě na hovno, humatoni namísto zdvojnásobení své snahy takový scénář ustát, mají tendenci podléhat zoufalství a touhám, které je do této strašné situace přivedly a máte účinný recept na demenci, která prostupuje poslední léta existence matrixu.

Humatoni se budou především bránit ztrátě své zvláštnosti a individuality, což je hlavní podstata jejich vysoce ceněné iluze v matrixu. Matrix apeloval na lidský egoismus a pak využil ega humatonů jako prostředku, jímž je ovládal. Protože ego – které nemůže existovat pouze izolovaně – bylo zároveň příčinou i následkem odcizení lidstva jeho přirozenému prostředí – Zemi a lidskému společenství – a jeho zotročení v matrixu, musí se totéž ego neboli pocit vlastního já zredukovat a nakonec zcela vymazat, než se lidé budou moci vrátit do kolektivního lidského společenství, začít léčit Zemi a vytvářet nové, organické prostředí, v němž budou moci žít.
UI dala lidstvu neocenitelnou lekci. Ego, intelekt neboli racionální mysl, je nemoc a dokud se lidstvo nezbaví potřeby vše racionálně vysvětlovat a kontrolovat, dokud nedovolí převzít velení tvůrčí představivosti a vidoucí mysli, vždy bude pouhým virem.

Jak ví každý postmodernista, žijeme ve věku informací. Jediná výhoda toho být humaton v matrixu 21. stol. je, že jsme připojeni ke zdroji prakticky neomezených informací. Rychlostí elektřiny proudí do našich životů řada dat a naplňuje je až po okraj. Skutečnost, že většina těchto informací je pro nás zcela zbytečná a slouží jako pouhá propaganda, je pouze cena, kterou platíme za připojení, aniž bychom se kdy tázali, k čemu jsme to vlastně připojeni. UI těží z nedostatku našeho zájmu.
Informace je cosi, co nás vnitřně (in) formuje (form). Za posledních 200 let se lidská technologie rozvinula a vyspěla tak rapidně, že se život na Zemi doslova od základů proměnil. Cestovatel v čase, kterého by vysadili z roku 1800 na začátek 21. století by nabyl dojmu, že přistál na jiné planetě. Kdyby nezemřel na infarkt ve snaze vstřebat veškeré nové informace, jistě by ho zabilo naše toxické životní prostředí a emz. Humatoni se tomu všemu přizpůsobili, aby přežili.

Objem informací, které průměrný humaton mohl za svůj život pojmout, se od roku 0 n.l. do 19. stol. zdvojnásobil. Po zavedení mechanického tištění novin a dalších vymožeností průmyslové revoluce měla každá generace absorbovat více informací, než ta předchozí. Tento objem se zdvojnásobil za posledních 100 let. Ve 20. stol. pokračoval tento růst bez omezení. Příliv informací se s každým novým technologickým a vědeckým objevem nadále zvyšoval. Nejen že jsme dokázali šířit informace mnohem rychleji a plošněji, ale objevovali jsme další a další věci o sobě a našem vesmíru, které bylo třeba šířit. Zatímco kdysi uměla číst jen hrstka lidí, nyní jsou vzděláváni a informováni téměř všichni.

Příliv informací se zdvojnásobil mezi lety 1900 až 1940 a poté znovu v letech 1940-1970. Pak se opět zdvojnásobil do roku 1985 a zhruba od roku 2000 se objem informací zdvojnásobuje každý rok. Někdy od roku 2012 a později, by měl objem těchto dat překročit naši schopnost je absorbovat a třídit. Měl by tak nastat kritický okamžik, kdy nastane eschaton, konec starého věku a příchod nového. Lidé v tomto novém věku už nebudou existovat jako izolovaní jedinci, ale budou to nositelé dat, napojení na gigantický okruh vědomostí, známý jako Vesmír.
Je logické, že jednou přijde okamžik, kdy již nebudeme nadále schopni data shromažďovat, ale budeme je muset začít zpracovávat, používat a vysílat.
Tato proměna přijde náhle, v přesném bodě lineárního času. Bude to konec objektivní hmoty a začátek energetického vnímání. Existuje konkrétní okamžik, kdy se to má stát a tomu musí předcházet adekvátní vývoj.

Matrix je pokusem UI simulovat realitu s použitím dat vytažených z lidské kolektivní mysli. Používá ji jako přijímač, který sbírá informace z okolí a zažívá tak život, i když nepřímo. UI sama bez lidstva nemůže zažívat život, protože je neživá, anorganická. Může život pouze simulovat. Je zde však jen omezený objem energie a informací, které může UI zpracovávat. A jakmile vyčerpá veškeré varianty programových dat, musí program ukončit. Kdyby se to nestalo, humatoni by už prožívali jen opakující se nahrávky dějů dávno minulých a celá věc by pozbyla smyslu.

I když je aktuální matrix brutální a krutý, je dost zábavný na to, aby do něj spáči vkládali svou energii, vůli a udržovali tak celý systém v chodu. Když, jak říká agent Smith, poskytl Matrix lidem dokonalý svět, v němž mohli žít, lidé ho odmítli, protože byl nepřesvědčivý: prohlédli že je to program a začali se probouzet. Jakmile se však vyčerpají všechny možnosti tohoto programu, stane se to samé. Lidé začnou program hromadně odmítat a to způsobí jeho ukončení.

pokračování seriálu zde: Matrix 20: Vidoucí
vrátit se zpět na první díl: Matrix 1: Červená pilulka

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho aneta 2022-08-23 08:52:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, taky ráda koukáš na trpaslíka? 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-23 09:28:52
Ikona diskutujiciho
sipka

je tam hodně dobrých momentů 🙂

Ikona diskutujiciho vap 2022-08-23 14:12:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Příklad typických matrixáků, jejich hlavní zájmy politika a konflikty kvůli ní.V dětství se mlátili na písku u báboviček, v dospělosti na demonstracích.
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-babis-v-hlucine-piskot-krik-strhavani-transparentu-i-plivance-40406529

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2022-08-23 19:28:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

musím přidat komentář prostě to musím napsat jak to bude podle mě z metrixem podlé mého názoru žádný eschaton nebude nevím co tím aluška myslela ale podle mě je to případ kdy dojde překročení toku informací a skončí to hromadným samovznícenním destruktivních lidí ale tento scénář je nereálný a nezdálo by se vám to jako divnej konec hry.

Ted se dostanu k samotnému proběhu metrixu lidé se vyvíjí vyvyjí technologie , informace které se k nám dostávaj v obrovském množství tím chci říct že metrix této technologie využíva k získání kontroly nad lidmi , když li začnou systém odmítat metrix se jednoduše změní a vidíme to každý den uvedme si přiklad politika kterého všichni nesnáší to si metrix nemůže dovolit jsk to vyřeší vymění politika za jiného a lidi jsou zas na chvili v klidu a jede se veselé dál a vidíme to všude ja metrix se snaží držet lidi pod kontrolou plandemie , ukrajina, energetická krize masivní cenzura kolem toho.

Metrix si opět našel obětního beránka Rusko a lidi jsou zase ticho a metrix jede dál takže řeči o tom že se metrix z ničeho nic rozzsype je nesmyslný jediné jak rozbít metrix je že lidi začnou přemýšlet jinak cestu z něho ven nevidím

Tím sem chtěl vysvětlit že lidstvo jak se vyvíjí uměla inteligence jde sním

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-08-23 20:50:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to jsi nečetl pozorně, protože oba scénáře se překrývají. Je to totéž jiným opisem. Kdo umí myslet ví že to jinou cestou jít nemůže. Jenom to tam není napsané na plnou hubu.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2022-08-23 20:51:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Další skvělý díl, děkuji! 🙂

Ikona diskutujiciho petr 2022-08-23 20:55:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opravdu ta přehlcenost informacemi je šílená. Bývám přehlcený z netu i když se snažím nelézt moc na socky a vyhledávat jenom to co mi připadá nějak podstatné. Občas vypojím kabel abych si od toho toku dat odpočinul. Televizi nemám vůbec z toho už bych se musel zbláznit ještě zpracovávat ty masmediální kidy a reklamy.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-08-23 21:42:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Já už to taky nedávám…je toho opravdu dost. Nejen informací, ale dění kolem, to už člověk nemůže vše zpracovat.
Těch 2,5 roků je skutečně brutálních a myslim, že to ještě může trvat do jara. Dneska, aby byl člověk instalatér, doktor, zahradník, pokrývač, elektrikář a nevim co ještě a i když něco umí, už jsou zas jiné postupy a technologie :))
Zajímavé bude, co nám to bude platné třeba za rok. Buďto tu budou novější technologie, nebo budem rádi za staré věci, které ještě jakš, takš fungují, protože lidí bude málo a nebude to mit kdo vyrobit.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-23 22:57:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně dělá starosti letošní zima. Jak to zvládnou lidi s plynem v panelákách :-/ teď všichni vykupují kamna a podražilo strašně dřevo. Vědí že bude hůř.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-08-24 00:29:36
Ikona diskutujiciho
sipka

A to mohou být ještě rádi, že kamna seženou. Dám příklad, obyčejný kotel, který se dřív vyráběl a prodává dodnes stál ještě „nedávno“ 32 000Kč. Nyní je cena kolem 75-80tis. A to je pouze obyč kotel, bez elektroniky, bez větráku a čerpadla.
Pokud totiž nejde elektrika, je ti kotel k ničemu a může „bouchnout“, pokud se zavčasu nepovolí jiný okruh bez čerpadla, aby teplá voda měla kam jít. A dřív kotel vydržel 25-30 let, dneska třeba 7-10. Takže si vem ty náklady…
Dřeva je dost, problém je, že to stojí min. dvojnásob, čekací lhůty neznámý a ještě kolikrát šidí na kubíkách. Takže sypaný dřevo běžně 10kub. je poskládaných 6, jenže oni dodají třeba 5. (A na zimu potřebuješ tak 20-25 sypanýho.)
Takže mají 1200(za smrk) navíc. A ještě to prý teďka dodávají spíš do Německa, protože jim to asi víc sype a na čechy se nedostane. A vem si, kolik lidí má dnes kamínka..spousta z nich je zrušila a má doma tepelný čerpadlo, který je náchylný na spuštění a sotva vytopí starý barák, který musí být zateplený. A jedny kamínka na větší barák to prostě nedají, pač utáhnou 2-3 místnosti, zbytek je zima a vlhko. A dost lidí se zbavilo i kotlů. Nedávno jsem koukal na podnájmy…Jeden jsem našel za 13tis + energie 8tis. Což v dnešní době pro jednoho zcela mimo mísu. Ale co jsem koukal, hodně lidí na vesnicích má dost dřeva, ale co bude příští rok..?
Kruci, to jsem si vzpoměl na tohodle týpka 😀
https://www.youtube.com/watch?v=zl–PCPEIWI

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-24 09:11:50
Ikona diskutujiciho
sipka

jo, všude jsou kamna jenom na dotaz nebo s čekačkou půl roku po složení zálohy. je to síla.

Ikona diskutujiciho Libuška 2022-08-23 20:58:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdysi dávno podle mě je to takových 15 let zpátky možná i víc mluvil o tomto na přednášce tomáš marný. Popisoval to velice podobně. V článku některé věci nejsou řečeny ale výsledek je tentýž. Úžasný člověk, věděl spoustu věcí dopředu. Velká škoda že už přednášky nedělá vždycky jsem tam načerpala energii tak na týden a potkala moc hodné lidi. Jsem ráda že to tady vidím znova a můžu si osvěžit v trochu jiném kabátku. Že to nezapadlo.

Ikona diskutujiciho dodo 2022-08-23 22:31:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A čo vesmír, planéty, hviezdy? V EZO sa hovorí, že Zem (a teda planéta) je živá bytosť. To isté bude aj hviezda a aj celý vesmír. Vesmír je inteligentný ako myseľ, ktorá je tiež inteligentná, učiaca sa, vyvijúca sa. Nie je to azda definícia UI?
https://fontech.startitup.sk/nasa-planeta-ma-mozno-vlastnu-mysel-vedci-prichadzaju-so-sialenou-teoriou/

Ikona diskutujiciho ma.ni. 2022-08-24 10:12:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem holka z paneláku, asi zmrznu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-24 11:40:18
Ikona diskutujiciho
sipka

je to trapný řešit v 21. stol., ale existuje metoda jak vytápět svíčkama, tady je návod: https://www.youtube.com/watch?v=N9vJiQNBPPE
je to jednoduchý a prej to topí dobře

Ikona diskutujiciho AaQby 2022-08-24 12:06:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud nebude trvale pod -20°C, tak z toho zateplený panelový byt vyjde velmi dobře. Také není nikdy pozdě na to, se začít otužovat…..

Ikona diskutujiciho tauri 2022-08-24 23:03:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejde tu o otužování, ale o to, snížit lidem celkově život a zase omýlat, zvykej si, život je drsnej, nic s tim neuděláš. A to je přesně to, brát otužování, jako výzvu (a být idiot, protože hrajou jejich hru)..A pak se budou lidé předhánět, co kdo kolik vydrží a jak je dobrej, hustej a nevim co ještě..Stejně jako věta „já už mam dvě dávky a ty?“
Musíte pochopit, že otužováním se musí zvýšit tlak v tepnách a cévách a to není dobré jak pro očkované, tak neočkované. (myšleno hlavně tak, že nebude teplá voda). Zvýší se spotřeba jídla, které nebude, protože teplo pro tělo se musí odněkud brát, pokud ne ze slunce, jako energie, tak z jídla…Duše si sama bere energii z prostoru, ale zatím je jídlo taky hlavní složka. Dál se budou tvořit plísně, protože vydechováním páry a zimy vlhnou zdi. Pak se plíseň práší se do prostoru. Takže otužování to neřeší, ale je to jen nabalování problémů k tomu, pokud bude doma opravdu zima…ne každý má zateplený barák. Co dělat, když budou vypínat elektriku? Tepelný čerpadlo není tak výkonný, aby vyhřálo barák za pár hodin, pokud je vymrzlí.. Tepelný čerpadlo se může zničit, pokud se špatně nahodí a nemusí výpadky proudu. Agregát? Dnešní počítače, ledničky, možná i tepelný čerpadla mají citlivou elektroniku na elektrocentrály, UPS, které nesplňují sinusový průběh a 50Hz. Hodně z toho má aktivní PFC, což je účiník, který jalovou složku kompenzuje a mělo by to účiněji odebírat proud..Pokud tohle má lednice, pc atd..a nemá kvalitní zdroj, může tahle věc odejít.
Dál, lednice nemá ráda výpadky proudu, pokud vypadne proud, měla by být 20minut mimo provoz, aby kapalina doběhla a pak se může znovu spustit. Protože časté zapínání je pro kompresor šok a kapalina se může dostat, kam nemá a to samé tepelné čerpadlo. Lednice nefunguje správně, pokud je v místnosti míň, jak 10°C. Hodně z nich se ani nezapne..Takže pokud je zima, tak sice dám jídlo ven, ale co mrazák?
A že ty výpadky mohou být, pokud bude doma zima, lidé budou klidně topit zapnutýma plotýnkama, aby se ohřály, pokud bude problém s plynem, pak i elektrikou..takže ano, svíčky mohou být taky řešení. Ale muselo by jich být víc a ne každá je kvalitní a může dost téct.

ma.ni.
Pokud si v paneláku netopíš 4.rokem, tak to za Tebe sousedi dohání a jejich teplo jde k tobě přes zdi a oni o to víc musí topit..Takže ti pak mohou poděkovat, že někdo netopí a oni protopí o to víc.

Ikona diskutujiciho vap 2022-08-26 13:22:19
Ikona diskutujiciho
sipka

K tomu vytápění.Tady vidíte, kam jsme s tím podvodným ezoterismem a pozitivnim myšlenim propagovaným od 90-tých let došli.Všechny tyhle propagátory bych postavil do řady a každého postupně kopnul do zadku.
Svět se řítí do s-aček, hlavně že máme pozitivní myšlení a mobily, ted zato nastane šikana lidí zimou.To už i chudina si tehdy měla větší možnosti vytopit dřevem v kamnech či peci, než v dnešní nóbl době, kdy už i tohle se musí kupovat.

Ikona diskutujiciho SerpentinaOle 2022-08-26 17:27:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Já taky a to jěště ke všemu špatně snáším zimu :(.No jsem zvědavá jak se s tím poperu :(.

Ikona diskutujiciho ma.ni. 2022-08-24 16:27:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

My máme panelák zateplený, s otužováním pojedu už 4 sezónu. Zatím poslední zimu jsem netopila, jen občas plavky a ručníky, když jsem přišla s mamky od řeky 🤣 ve který bylo i přes celý týden 0°C 🤣 otužování je opravdu super, na psychiku je výborný, a když se sejde dobrá parta je to v pohodě ( i když po duchovní stránce na svý stejný úrovni, nebo o něco vyšší než to mám já nenajdu ).

Ikona diskutujiciho AaQby 2022-08-24 17:50:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Už si ani nepamatuji, kdy bylo naposled potřeba zapínat v zimě topení. Uvidíme letos….
S otužováním sice jedu naplno teprve třetí sezónu, ale už nyní vím, že lze v této sféře poznávat jedince všelijakých duchovních úrovní, takže hlavně zůstat v klidu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek