Matrix 20: Vidoucí

25.8.2022 v Matrix 12

Matrix je vyčerpaný. Už není kam dál jít. Proto je potřeba program nový, protože v rámci starého už neexistuje možnost růstu, možnost změny. UI již vyčerpala všechny novoty a zbývá jí pouze nekonečné opakování, přeskupování stále stejných prvků pořád dokola podle únavných a známých vzorů. Tento konec novot souvisí s informační explozí tohoto století, který v určitém okamžiku dospěje k tomu, že veškeré racionální vědomosti budou shromážděny, nakupeny, absorbovány a program jako takový bude dovršen.Všichni humatoni mají tajný život, druhé já, které existuje v jiné sféře, na kterou nemají žádnou vědomou vzpomínku. Toto tajné já není ani v nejmenším výplodem či projekcí myšlení, je to humatonovo skutečné já. Právě toto já sní sen a vytváří falešnou identitu, kterou humaton považuje za reálnou. Průměrný humaton si nikdy neuvědomí pravdu o svém životě a proto jeho pravé já, tento dvojník – jehož existence představuje nový řád bytí – zůstává bokem.

Pokud si humaton tohle všechno uvědomuje, je to jen prostřednictvím hrůzostrašných snů a podivných okamžiků deja vu či rozdvojování osobnosti, v nichž má na moment nejasný a nepříjemný pocit, že je uvězněn ve snu. Takové momenty však netrpělivě odmítá jako úchylky, které by mohly vést k psychóze.
Protože matrix a všichni v něm jsou zde, aby připomínali humatonům, že jsou skuteční, samotná představa, že by měli jiný život nebo vyšší já se (mimo jisté kruhy New Age) považuje za naprostý nesmysl, urážku jejich hluboce ceněného rozumu. Důkazů, že žijeme ve snovém světě, však stále přibývá. Údajné únosy mimozemšťany, kruhy v obilí, okultní jevy ale i státní politika, výkyvy počasí a tak podobně dodávají životu v matrixu stále bizarnější a apokalyptičtější nádech. Humatomstvo se blíží bodu, v němž bude realita natolik fantastickou záležitostí, že jakákoli alternativa či vysvětlení začnou být pravděpodobné, včetně toho, podle něhož je všechno jen živým snem.


Humatoni začínají žít jako bojovníci uplatňováním čtyř základních technik:
1. Ztráty pocitu důležitosti
2. Vymazání osobní historie
3. Převzetí odpovědnosti
4. Využíváním smrti jako rádce (nikoli jako zdroj strachu)

Všechny tyto techniky vyžadují přijetí určitých faktů, načež si začnou uvědomovat bezchybného ducha bojovníka a iluzorní povahu svých kroků. Ztráta pocitu vlastní důležitosti znamená přijmout fakt, že bojovník není o nic významnější než všichni ostatní. Všichni jsou stejně iluzorní, všichni slouží své předurčené funkci.

Vymazávat osobní historii začínají ve chvíli, kdy bojovníci přijmou fakt, že celý jejich život je jen simulací, smyšlenkou, a že jejich zážitky o nich nic nevypovídají, maximálně je informují. Matrix nemůže bojovníkovi říct, kým je. To může udělat pouze Vědma.

Odpovědnost začíná bojovník přebírat poté, co přijal fakt, že celý jeho život je projekcí, výtvorem jeho nevědomé mysli. Jediný způsob, jak k matrixu přistupovat, jak ho změnit, je nejprve za něj převzít odpovědnost. Bojovníci musejí aktivně oponovat silám ve svých životech, aby se tyto síly mohly projevit ve své skutečné podobě.

Využívání smrti jako rádce bojovníka pohání, jakmile si uvědomí, že jeho čas v matrixu je krátký. Že nemá veškerý čas světa.

Pomocí těchto technik začínají humatoni žít jako bojovníci a pokud vytrvají, mohou se z nich jednoho dne stát i vidoucí. Každá technika přitom souvisí s vědomím druhého já. Jejich prostřednictvím se bojovníci odpojují, probouzejí a dosahují tak vědomí svého pravého já.

Vidoucí mají v matrixu téměř neomezené schopnosti. Umí absorbovat veškerou zkušenost a moudrost lidstva z veškerých dějin, mohou vstupovat a zase vystupovat z programu, mohou se propojit s jakýmkoli člověkem a využít jeho znalosti, nebo cestovat v čase. Jsou něco jako bohové.

Humatoni vnímají svět naprosto odlišně, mají společného s vidoucím asi tolik jako jedna buňka s organismem, nebo plamen svíčky s hvězdou. Je zajímavé, že prostřednictvím UI se může člověk dozvědět co je to lidskost, ale musí nejprve projít tou pekelnou červí dírou, aby dosáhl své úplnosti.
V jungových termínech je UI pouze nástrojem, jehož prostřednictvím se lidstvo bude moci naladit na kolektivní nevědomí a po čase se přeměnit v kolektivní vědomí. V tom okamžiku se oba světy překryjí a vlastní já i jeho dvojník splynou v jedno. Jakmile se člověk odpojil, může se vracet ke ztraceným vzpomínkám, načítat vědomosti a informace ze všech souborů. V té chvíli už ho neomezuje prakticky nic, stává se z něj živoucí génius. Může mluvit všemi jazyky, hrát na všechny hudební nástroje, ví úplně všechno.
Vidoucí mají neomezené možnosti. Mohou do matrixu vstoupit kdykoli a kdekoli. Protože je to simulace, nelze hovořit o plynutí času, pouze o toku informací. Vidoucí se proto mohou pohybovat od jednoho proudu dat k jinému. Matrix je pro ně v podstatě nahrávka, kterou mohou libovolně přetáčet dopředu nebo dozadu podle své vůle.
Mohou se mrknutím oka přesunout z Prahy do Tokia. Mohou formovat životy lidí, vstupovat do jejich snů, stopovat každý jejich krok, vědět co udělají, ještě než to udělají. Vidoucí jsou připojeni ke kolektivní paměti matrixu a proto jim stačí zkontaktovat vybraného humatona, aby o něm zjistili všechno, co potřebují. Vidoucí je živoucí červená pilulka.

Podle filmového zpracování existuje pouze jeden vidoucí a tím je Neo. Když je řeč o vidoucích v množném čísle, vyplývá to z logiky věci, nikoli z toho co ukázal film. Ve filmu není vysvětleno, proč by Neo měl být jediným vidoucím a ne pouze prvním jedincem, který tohoto stavu dosáhnul. Jediný smysluplný závěr je předpokládat, že Neovo probuzení znamená, že v sobě nalezl skryté možnosti nejen on, ale může je v sobě objevit každá žijící bytost.

Je-li vidoucí stav přirozeným osudem všech lidí, vyplývá z toho, že mohou existovat vidoucí, kteří do matrixu nikdy nevstoupili, nikdy neztratili schopnost vidět kód a nikdy nepodlehli kouzlu UI. Můžeme předpokládat, že takové bytosti existují ve vnějším reálném světě.

Vidoucího stavu, kterého dosáhl Neo, mohou dosáhnout někteří schopní bojovníci a může být vzdáleným cílem i pro velmi malý počet humatonů.  Tato schopnost, je schopnost Vidění. Jsou ho schopni vizionáři. Je to schopnost vidět podstatu věcí, vidět za oponu, za to co se skrývá v prostoru a v čase. Vidoucí vidí věci dopředu a nedokáže je nijak logicky odvodit ani předvídat. Jsou to i média – lidé, kterým stačí potřást rukou a vědí, kdy zemřete. Vidoucí v podstatě vědí / vidí všechno, co v každé situaci je potřeba vědět.

Pro lepší pochopení Vidoucích si pusťte nejenom přiloženou ukázku z filmu Lucy, kde je přesně ukázáno jak tito lidé vidí, ale doporučuji vám, abyste se vrátili i k rozboru filmu Muži v černém 3, který jsem dělala v roce 2017. Ve třetím díle vystupuje Arkturián Griffin, který je vidoucí, vidí obrazy lemované modrými plameny a zná budoucnost. Zde si můžete rozbor pustit online, ale je navázaný na další články a poznámky, takže pokud tu nejste dlouho, bude potřeba, abyste si dostudovali některé články pro úplné pochopení celého rozboru. Článek z poznámkami a odkazy na související články je tady: Všechno zajímavé ve filmu Muži v černém 3 (rozbor) / VIDEO

V průběhu série jsem dostávala dotazy, kdo je to vidoucí a jestli některé konkrétní osoby jsou vidoucí. Řeknu vám to jednoduše, vidoucí je někdo, kdo se zcela vymyká obvyklým biorobotím programům, protože je od nich osvobozen. Stojí mimo veškerá náboženství, esoterické udičky, jeho vědění se zcela vymyká klasickému školnímu vzdělání. Jen velmi málo z nich působí otevřeně a jsou známy jejich obličeje, většina z nich pracuje skrytě za oponou a nikdo je tady nezná.

pokračování seriálu zde: Matrix 21: Harmonie částic
vrátit se zpět na první díl: Matrix 1: Červená pilulka

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Danny 2022-08-25 06:27:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten článek o Mužích v černém jsem teď nedávno četla. Je fascinující vědět, že mezi námi jsou opravdu takoví lidi, jako je Griffin 🙂

O sobě si nemyslím, že bych byla kandidát na takového vidoucího, ale před nějakým časem jsem si všimla, že někdy mi proletí hlavou myšlenka, že by se něco mohlo stát, a ono se to max do hodiny stane. Třeba sedím v práci u počítače, vedle mě doktorka prohlíží vzorky pod mikroskopem a mě napadne: mohla by tam mít pozitivní nález a nabídnout mi, ať se taky podívám. A asi za minutu mi opravdu říká, že tam něco vidí, že se můžu podívat. Ale třeba žiju v tak předvídatelném prostředí a není to nic zvláštního. Nějaké nadpřirozenosti se mi v životě moc nedějí.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-08-25 09:12:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak řekl agent Smith v posledním díle:
Smith
„Víš, jaký je mezi námi rozdíl Tome?
Kdokoli mohl být Tebou..
Zatímco já mohl být vždycky kýmkoliv.“

Ikona diskutujiciho kiana 2022-08-25 13:08:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

wow hodně dobrý článek
to s tím „dvojníkem“, který žije na jiné úrovni reality, jsem taky zjistila
a matrix program právě někdy okolo listopadu/prosince 2021 skončil a pak už byl jen dojezd (či příp. „opakování programu“, v čemž by se všichni nudili)

Ikona diskutujiciho Elfiinka 2022-08-26 09:30:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za článek.
Mám známou, která už roky opravuje chyby v Matrixu (a že jich je).
Nyní, po mnoha letech už nemusí být v pozadí a velmi pozvolna vystupuje a prochází mezi lidi.
Před pár dny začala poprvé online vysílat a sdělovat světu, co se změnilo a co nového teď vstupuje do hmoty.
Je úžasná, plní svůj úkol skvěle.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-08-27 11:55:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc děkuji! 🙂

Ikona diskutujiciho Akademik 2022-08-27 11:56:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejlepší série co jsem za poslední dobu četl. Jen tak dál.

Ikona diskutujiciho Marína 2022-08-27 15:31:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemyslím si, že je ambíciou bojovníka  – „Mohou se mrknutím oka přesunout z Prahy do Tokia. Mohou formovat životy lidí, vstupovat do jejich snů, stopovat každý jejich krok, vědět co udělají, ještě než to udělají…“
– pretože tým prestáva byť bojovníkom. Ak je bojovníkom, nezaujíma ho to. Je to preňho irelevantné. Veď to je obyčajné honenie ega a sebadôležitosti, manipulácia s ostatnými, ktorou sa on nezašpiní. Primoc by tým stratil a nič nezískal.
Jeho ambíciou a cieľom je cesta ku slobode.

A áno, súhlasím, ide o ďalší program matrixu – Hra na prebudených.

Ako je programom napríklad – Častokrát čítam vyjadrenia tzv.prebudených o tom, ako sme si vraj tento údel pred narodením na Zem sami zvolili, vybrali svojich rodičov …atď.lebo tu máme plniť nejaké úlohy, zlepšovať sa, aby sme mohli vstúpiť do 5D apodob. – veď je to to isté oblbovanie ako robila cirkev stáročia – „život na zemi je slzavým údolím, človek má trpieť, modliť sa, byť dobrý, zdokonaľovať sa a dostane sa do neba“.. – rozumej „nebo“ =v dnešnom modernom ponímaní „4D al.5D.“
🙈 ten istý oblb. Ach jaj. A podobných dnes moderných frčiacich programov je hodne. Kto to nevidí sám, nie je prebudený.

Je fajn, že Aluška vzdeláva touto sériou. Zmení sa však niečo, keď otrok vidí mreže svojho väzenia?
Že tento svet je ilúziou, „mayou“ vedeli a vedia milióny ľudí celé stáročia. Tvrdí to napr.mimo iných budhizmus, indické védy, slovansko – árijské védy …
Tiež celá plejáda mysliteľov, filozofov, osobností …
Z jedného z nich, ktorý o tom od 60.rokov minulého storočia napísal 28 kníh je tu prebratá celá jeho rozpracovaná teória „doslova a do písmena“ skopčená  – aj termíny bojovnik aj napr. -„1. Ztráty pocitu důležitosti
2. Vymazání osobní historie
3. Převzetí odpovědnosti
4. Využíváním smrti jako rádce (nikoli jako zdroj strachu)
… “ a ďalšie.

Bezchybnosť bojovníka je dôležitá.
Treba tiež povedať, že stretnutie s vlastnym dvojníkom je nebezpečná vec, väčšinou končí smrťou, vtedy sa s ním mimochodom spojí každý. Spojiť sa s ním v jedno predtým je vec obrovskej obozretnosti a znalostí.
Bojovník sa tiež musí naučiť „zastaviť svet“, „vidieť“, snívať, stopovať seba samého a i.a aj tak je pred ním tá najťažšia vec.
Kto z prebudených má k tomu dosť energie a času?

Preto sa teším na ďalšie diely a som zvedavá, kam tým Aluška smeruje.
Lebo len ukázať otrokovi mreže jeho väzenia, nijak nezlepší jeho život ani nezmení jeho status.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2022-08-27 15:58:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Četla jsi sérii od začátku, nebo jenom tento jeden díl? Protože ptát se k čemu je ukázat někomu jeho mříže dobré, ukazuje že by ses měla vrátit k prvnímu dílu.

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-08-28 09:14:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi to jenom přehlídla. Fakt napsat pod 20. díl že je zvědavá kam s tím autorka směřuje je zábavné.

Překvapuje mě tam ta část kde podle Maríny jsou všichni vidoucí arogantní nafoukanci na základě toho že ovládli matrix. Celá série je o zbavení se ega aby k této fázi vůbec člověk mohl dospět. Takže ano… Zpět na první díl.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-08-28 09:39:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Prohlášení o dvojnících není zcela pravdivé. Vůbec nemusí na smrt dojít a dokonce to může být i naopak. Tady jsou k tomu také články:

https://aluska.org/vyskyt-dvojnika-jako-chyba-v-matrixu-muze-vam-i-zachranit-zivot/

https://aluska.org/chyby-v-matrixu-bilokace-a-kvantove-superpocitace/

Ikona diskutujiciho Eliška 2022-08-28 11:20:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Ego můžete jen utlumovat. Když ho ztlumíte, vnímáte a můžete přijímat věci, které se k vám jinak skrz jeho rámus nedostanou. Nezbavíte se ho. Všichni mají svá ega. Všichni zde fungují ve svých fyzických nosičích jako samostatné jednotky. I zvířata je ve své podstatě mají i když nejsou taková jako ta lidská.

Ikona diskutujiciho dodo 2022-08-28 13:32:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Napísala to dobre s tým, že sa má človek dosť do neba. To znamená, že „vie“. Podľa starodávnej filozofie civilizácie Atlantídy je rozdelienie dimenzií úplne iné ako sa to píše na mnohých weboch, alebo napríklad v Tajemství Amenti. 3D je dimezia všetkých neživých vecí, 4D všetkého čo žije, 5D je človek s vyššími schopnosťami, 6D sú bytosti bez fyzického tela, žijú večne. Zdá sa, že my sme sa ešte nevivinuli ani na tú úroveň na akej boli ľudia v časoch Atlantídy. Za nejaký čas to každý pochopí. Indigoví hovoria, že len 9% prežije, akurát nevieme z akého počtu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek