Matrix 9: Systém má vyšší smysl

3.8.2022 v Matrix 16

Zatímco bojovníci pracují na svém odpojení a přibližují se stále více pohledu vidoucího, začínají chápat skutečnou povahu své situace. To, co zprvu vypadalo jako zlovolný komplot a vězení na odčerpávání jejich energie a síly vůle, je ve skutečnosti něco mnohem choulostivějšího a složitějšího. Jelikož se na vytvoření matrixu člověk podílí, je jasné, že tento systém slouží vyššímu účelu, který přesahuje definici nějakého obyčejného vězení.Ano, váš život a samotná vaše existence MÁ VYŠŠÍ SMYSL, ale musíte ho v sobě první najít.
Je to něco podobného, jako když se housenka musí prvně zakuklit, aby se mohla proměnit v krásného motýla. Její kukla je bezpečný prostor a zároveň dává housence možnost získat svou novou podobu, kterou by housenka bez kukly získat nemohla.
Jakmile kukla splní účel a z housenky je motýl, ten kuklu otevře a vylétne. Taková je funkce bojovníka v matrixu. Bojovník jednou bude vidoucí, pokud po cestě nezakopne nebo nevezme modrou pilulku. To, co se prezentuje jako vězení, je ve skutečnosti úžasná příležitost k transformaci a Probuzený dostává možnost toho naplno využít, zatímco se pohybuje v populaci hlubokých spáčů, kteří nevidí pravdu ani když ji mají přímo před očima – ti se ještě nezakuklili, ale každý člověk má tuto možnost. Problém je volba.
Spáči, kteří žijí jako nezakuklené housenky, nejenom že nemají ani ponětí o tomto procesu, ale jsou naprogramovaní tak, aby z něho měli strach a aby také měli strach z Probuzených. Jakmile nad nimi přelítne stín transformovaného motýla, utíkají se schovat do bezpečí a nedovolí si vzhlédnout k obloze a vidět pravdu.

Matrix je na jednu stranu transformační kukla, ale tato transformace je zasloužena a vykoupena usilovnou prací na sobě. Matrix je totiž zároveň i farma na emoce, kde se z lidí krade energie. Energie lidí má všechny možné formy, jako barvy duhy. Je to široké spektrum od úplně temné energie (strach, bolest, vztek, nenávist) po silně konstruktivní a nejryzejší (láska, radost). Předivem těchto energií je myšlení daného jedince.

Znovu opakuji, toto je velice důležité: Podle toho jak člověk myslí, takové má energie a podle toho jak v životě jedná, jak si vybírá, z něj odchází nebo neodchází životní energie. To je moc důležité pochopit, systém aktivně pracuje na tom, aby vaši energii nakonec nějak získal a vy se mu ji cíleně snažíte neodevzdat.

Zdánlivě nevinná veselá „pohádka“ o světě příšer, které získávají energii pro svůj svět získáváním děsu a jekotu z lidí – dětí. Dobře se na to podívejte:

Dejme tomu, že systém matrixu spravují určité bytosti (ve filmu jsou to stroje, ale skutečnost není takto hrůzná), které udržují lidstvo ve spánku a přežívají ze získané energie. Jejich potravou jsou destruktivní myšlenky. Zoufalství, utrpení, frustrace. Systém vznik těchto emocí podporuje tím, že na lidi klade extrémní požadavky a žene je do maximálního výkonu aby jedinec neměl na chvilku klid ani sám před sebou. V podstatě je to udělané tak, abyste nikdy nebyli dost dobří, dost výkonní, dost vzdělaní a dost úspěšní, pořád vás to někam žene. A kdybyste náhodou se sebou chtěli být spokojení a nikam už se nehnat, nasadí další páku: krása, špeky a boj proti stárnutí. Nebo rodinné problémy, fatální smůla, ztráta jistot, bydlení, ztrátu blízkého… Na každého se něco najde.

Bojovník si časem začne uvědomovat, že systém vlastně není tak ďábelský jak to prvně vypadalo, protože tyto bytosti vlastně pracují pro vyšší cíl, než je pouze jejich vlastní přežití. Kultivují lidstvo, lidské duše. Zušlechťují podstatu lidstva na vyšší úroveň. Motýl by vám na to řekl, že smyslem rozkladu je transformace.

Úkolem každého člověka je stát se vidoucím, který zcela vědomě produkuje lásku. Aby toho člověk dosáhl, musí se prvně zbavit svých vnitřních nečistot. Musí stále vybrušovat a transformovat své emoce do ryzí energie, do energie lásky. Učí se milovat navzdory nepřízni osudu, milovat bezpodmínečně, nebo i bezdůvodně.
Když se člověk naučí milovat život a mít z něj radost i v těch nejdrsnější podmínkách, tehdy se stává vidoucím.
Jakmile začnete kontrolovat a kultivovat své reakce na situace, tehdy začnete produkovat vyšší energie a začnete se napojovat na svůj zdroj, který leží mimo matrix. Krok za krokem tak začínáte pracovat pro Vidoucí a pro lidstvo. Posunete se od stavu kdy vás vysává a vyčerpává matrix, do stavu kdy jste posilováni a vyživováni vědomím Vidoucího. Je to setrvalý postupný proces, který se postupem času urychluje. Čím dál se dostanete, tím jasněji vidíte pravdu. Musíte však umět udržet svůj správný směr. Matrix je hra.

Co vás odlišuje od humatonů, je zejména znalost pravidel matrixu. Některá se dají využít, změnit, jiná se dají obejít. Bojovník v této hře vyrovnává skóre prostřednictvím kontroly svých emocí, čím kontroluje zároveň i hladinu své energie. Čím lépe bojovník hru hraje, tím má více energie a tím konstruktivnější má reakce na přicházející výzvy. O to jasnější má myšlení, stoupá jeho míra uvědomělosti. Čím víc energie bojovník dokázal nashromáždit, tím více se může těšit ze života, tím lépe může hru hrát. Energie plodí další energii.

Nyní jsme ve fázi, kdy dokončujeme svůj transformační proces v kukličkách. Všechno to intenzivní zlo, které se děje ve společnosti, je zkouška, kterou společně absolvujeme, abychom se stali lepší verzí sebe sama. Důležité je udržovat naději, konstruktivní naladění a víru, že vše dobře dopadne. Nenechte se udusat pesimismem a děsivými zprávami, protože byste tím jen zbytečně přicházeli o energii. Nebojte se. Ve vnitřním klidu leží ta největší síla.

pokračování seriálu zde: Matrix 10: Věříš na osud, Neo?
vrátit se zpět na první díl: Matrix 1: Červená pilulka

© aluska.org 2022Komentáře

Ikona diskutujiciho Pavel 2022-08-03 09:56:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Perfektní Děkuji

Ikona diskutujiciho kiana 2022-08-03 10:35:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za tento článek, odpověděl mi na jednu otázku, kterou jsem zrovna v těchto dnech měla:)

Ikona diskutujiciho Vladka 2022-08-03 15:14:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajimalo by me to..jak to je v realnem beznem zivote.Jak to funguje..ten zivot vidouciho bojovnika.
Rekla bych,ze jediny clovek,ktereho miluji bez podminek jsem ja sama.Pak mam rada manzela,deti a vnoucka.Zbytek lidi ne.Nebo spis ne tak moc.Ted treba nemam rada vsechny ockovane proti C19.Vyjma hodne starych bezmocnych a malych deti.Pristihuji se i pri myslence..ze uz meli byt na onom svete..ze mohli zvolit jiny zpusob odchodu z tohoto zivota.Ze si. zivota tak malo vazi..ze si ho nezaslouzi.A oni si vesele s temi bodanci couraji fit po svete..myslim vetsina v mem okoli.A smeji se tomu memu odporu vuci nim.Snazim se byt konstruktivni..jde mi to jen pri praci..v prirode..s vnouckem..atp.Jinak to moc nedavam tuhle dobu.Jsem rada..ze jsem zdrava..ze mi nehrablo..Sem tam jsem hodne smutna.Nastesti jsem flegmous.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-08-04 17:09:59
Ikona diskutujiciho
sipka

To buďte ráda Vlaďko se nemáte v blízkém okolí fatální případy. Přejte jim zdraví a dlouhý život alespoň si nebudete kazit náladu a energii. Mé okolí bohužel tak šťastné nebylo.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-08-04 19:41:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Květo:
Jak můžete přát takovým lidem jen to nej? Právě díky takovým jsme tam, kde jsme…To je jako přát smrti jen to nejlepší, protože je součást našeho života..
Ať je každému přáno, co si sám zaslouží…
Nic víc, nic míň…zbytek je jen naprogramování mysli druhými, že všem musíme přát to nejlepší a všude posílat světlo a lásku..Právě díky tomu, že takový lidé mají naši pozornost a stále jim dáváme energii jsou tam, kde jsou a být už neměli..Každý by měl vystačit sám se svoji energii, pokud ne, něco dělá špatně a ne ji čekat od druhých, že ho každý zachrání, když jednal špatně. Jen tak člověk pochopí následky svých činů a jejich hodnoty.
Když budete žít s tyranem, taky mu budete přát to nejlepší? Pokud ano, tak Vás bude tríznit co nejdéle to půjde, protože bude myslet, že je to správné a nikdy nebude nést následky a každý mu bude stále přát to nej..
Zkrátka ať každý hodnotí a přeje jen sám sobě a bude mu přáno. Tímto stále podporujete Matrix, že podporujete chování druhých a dáváte jim svoji energii za nic. Jen aby si uvědomili něco, co jim utíká a dokud jim bude energie prodit, budou stále jednat na nevědomé úrovni.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-08-04 21:11:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Všem slušným normálním lidem přeji jen to dobré. Že je někdo hloupý a nechal se zmanipulovat neznamená že je zlý a že si zaslouží špatně skončit nebo zemřít. Nerozumím kde se v lidech bere taková nenávist. Respektujte volbu druhých lidí a jejich právo vybrat si způsob života. I pokud je to špatná volba. Nenávidět druhé lidi za to že se stali obětí propagandy z vás nedělá lepší lidi spíš naopak. Ti lidé mají taky rodiny a přátele lidi kteří je mají rádi. Nejsou to kusy masa. Jestli se smějí nenaočkovaným je to proto že mají strach. Podvědomě cítí že prohráli a smíchem zlehčují svou špatnou situaci. To je politováníhodné.
Vás snad tauri někdo týrá? Můj příspěvek o týrání nebyl. Samozřejmě že pokud je někdo zločinec nebo vědomě páchá zlo jsem pro jeho potrestání ale o takových samozřejmých věcech snad nemusíme začínat debatu.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-08-04 21:13:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Nerozumím tomu. Co se změní na světě nebo co získáte nenávistí k očkovaným lidem? Vůbec nic to nezmění. Jenom vám bude špatně ze svých myšlenek.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-08-05 10:11:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Květa, zuzi:
Vůbec jste nepochopili poslání mé odpovědi. Pokud budete zlým lidem přát jen to dobré, stále je budete udržovat v chodu. Každý by se měl v každém případě starat o sebe a vyžít ze své energie a neposílat věčně svoji energii někomu, kdo si ji neváží a vážit nikdy nebude. Bude si ji vážit až tehdy, pokud o ní příjde..a to je ten bod zvratu, kdy lidem svitne a uvědomí si, že všechno není neomezené a člověk se pak naučí zacházet s energii, kterou mu někdo věnuje, pokud ji má nedostatek. Když je někdo zabodaný a bude v mžiku vyléčen, myslíte si, že takový člověk si uvědomí následky svého jednání a toho, jaký má lidský život hodnotu? Tento koment není o nenávisti, ale přímo popisuje to, aby lidé poznali, co je zodpovědnost…zodpovědnost není něco, co se hodí na druhé a oni budou tahat cizí bříme! To je pouze pro velice blízké přátelé, co by jeden udělal pro druhého. Ale platí to pouze v případě, kdy se oba snaží..Pokud se někdo celý život nesnaží, parazituje na druhých a pak ještě chce udravení od těch, kteří to měli těžké právě díky takovým lidem..no nevím, každého věc. Stále tu platí, příčina-následek. Když hodím do vody kámen, nikdy se nestane, že nevznikne vlna. Každý čin má svoji cenu a svůj následek. A že mě někdo něco udělal? Víte, jak je těžké najít práci mezi nezabodanými? To je téměř nemmožné..a proč to? Protože odmítám nést následky za jejich rozhodnutí a mám z nich zdravotní problémy..Mám být tedy sluníčkář a přát jim to nejlepší, i když sám mám problémy? Ne..to je pak čiré šílenství a pak by to byla i moje nevědomá psychóza, proč s takovými lidmi jsem… Ať si sami přejou to, co si zaslouží. Já jim nic nepřeji..ani to dobré, ani to zlé. Jen už skončila moje podpora takových lidí, kteří si nevidí ani na špičku nosu a stále vyžadují pozornost, lítost a pomoc druhých. Za sebe řeknu, že jsem chytrý člověk, který to má v hlavě srovnané. A když vidím, jak placena je většina lidí za to, co neumí a jen předstírá, že ano, tak mají peníze téměř zadarmo..Jen se stačí naučit pár věcí a ty pak papouškovat a dělat, jak to umí. Přitom v normálním životě jsou absolutně nepoužitelní a ani bych jim nepodal ruku. A proč to píšu? Každý je se sebou rovným. Každý si myslí, že většina lidí je dobrých..ano i ne. Podle sebe soudím Tebe..Když sám budu mít hodně bloků, nebo temné energie uvnitř, taky mě bude většina lidí připadat ok. Pokud pořeším bloky, očistím svoji duši, najednou poznáte, kolik lidí má na sobě odporný balast a nechcete s nimi mít nic společného. Prostě jejich hru odmítáte hrát, potože je hnusná a podlá. Většina lidí i z probuzených je stejně stále zaslepená..a většinou si k tomu dojdou sami, protože když jim to říkám, nevědí o čem mluvím. Musí si tim sami projít, pokud se chtějí očistit a musí si narazit kokos právě od těch, od kterých jsem je odrazoval. Většina lidí, co si zažila trauma, chce rozdávat lásku a slunce..protože sami potřebují pomoct, tak to čekají od druhých. A když svítím falešným, neupřímným světlem, nevidím kam ho směřuju a nevidím ani na cestu. Proto člověk se musí naučit směřovat svoji energii tam, kam padne na úrodnou půdu. Směřovat svoji čistotu, ne světlo od světlonoše. Rozdíl mezi čistotou a světlem je podle mé dedukce ten, že čistota má rovnováhu. Zná obě energie–tmu a světlo. Jin-Jang. Kdežto světlo je jen světlo a myslí si, že je lepší, než tma. Pak se stane, že narazí. Prosím, uvědomte si, že vše je zrcadlení. Pokud já dávám energii nevědomosti a temnotě, Matrixu..to samé platí, že očekávám, kdybych byl v podobné situaci na opačné straně. Pokud bych byl nevědomí, jako oni, tak bych chtěl to samé od druhých za nic. Proto člověk má občas nějaké bloky, které mu toto zamezují a posouvají ho dál, i když není v takové situaci, ale mohl by být, protože ho život posunul jinam. Člověk sám na sebe musí být rázný a pokud by se dostal do takové situace, neměl by se zachovat jako ona ovce. Když jsem ovce a budu mit stále podporu davu a příval energie od světlých bytostí, myslíte, že mě někdy něco dojde, pokud bude přísun? Člověku to dojde až tehdy, pokud zjistí, že je něco v nepořádku a až pak teprve řeší, proč tomu tak je.

Ikona diskutujiciho Kora 2022-09-14 12:31:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, Vaše pocity jsem také měla, je to práh postupu myšlení k pochopení druhých a k přátelství s nimi. Neměli informace ani selský instinkt, teď se i oni probouzejí.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-08-04 09:36:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji!

Ikona diskutujiciho petros 2022-08-04 10:44:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasné pohlazení po duši… moc děkuju za tuto sérii.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-08-04 10:45:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opravdu skvělá série. Zejména v této době kdy se na nás valí samé špatné zprávy jsou tyto články velice osvěžující.

Ikona diskutujiciho Lumír 2022-08-04 17:05:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Parádní články. Sdílím dál a děkuju za vysvětlení toho všeho.. cirkusu. Bude doufám ještě hodně dílů. Moc mě to povzbuzuje.

Ikona diskutujiciho anonympro 2022-08-04 17:11:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc vám děkuji Alue za tyto články!! Chodím na váš web už hodně let a vždycky mě dokážete něčím mile překvapit. Posílám je přátelům kteří také zápasí.

Ikona diskutujiciho Dani 2022-10-13 22:08:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, když jsem začala číst na tvém webu, tak jsem měla pocit, že to je “až moc”, nezapadalo mi to do toho, co si myslím o světě a o našem poselství na světě, ale čím víc čtu, tím víc vidím a vím, že řešíme vlastně to samé, jen pro to máme jiná jména. Takže čím víc čtu, tím víc chápu, jak je to myšlené. A děkuji za lidi jako ty, co šiři dobro a vedou nás ke světlu. Poslední dny jsem hodně dumala nad smyslem života a bylo mi z toho fyzicky i psychicky špatně, ale teď to do sebe všechno zapadá a tolik se mi ulevilo a opět cítím vnitřní klid. Systém nás zkouší. Klade nám překážky. Ale my kolem nich prokličkujeme s láskou a grácií. Protože jak píšeš, láska je ten smysl. Smysl všeho. A je to tak krásné, až to bere dech. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-10-14 11:30:47
Ikona diskutujiciho
sipka

A co ti přišlo „až moc“, myslím jako téma? Snažím se, aby měl web pokud možno široký záběr, aby byl všestranně užitečný, pestrý a zajímavý.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek