Melodie mého srdce

13.3.2014 v Doporučení 11

Film Melodie mého srdce mne oslovil především kvůli svému poselství.

Příběh začíná malým chlapcem, který je v sirotčinci, kde ho všichni mají za podivína, protože je jiný než ostatní. Hlavní hrdina je totiž obdařen obrovským hudebním geniem, který ostatní lidé nechápou. Slyší hudbu všude a ve všem…

Ale právě díky svému daru si splní svůj hlavní životní sen – najít biologické rodiče.

Jednoho dne už nebude chtít čekat, až si pro něj ,,možná někdy přijdou” do domova, ale rozhodne se svoji rodinu hledat sám. Protože vnitřně ví, že oba rodiče žijí a že existuje důvod, proč s nimi není. Věří tomu pevně, navzdory všem kecům, které mu vykládají ostatní děti.

Rodiče najde právě prostřednictvím svého obrovského talentu a přijde i na velmi napínavý Happy End.

Je to v podstatě pohádka o lásce dítěte ke svým nepoznaným rodičům, ale je velice hluboká.

Nakonec říká přesně to, na co většina lidí ještě dodneška nepřišla:

Všichni ti, kterým se ostatní posmívají, že jsou divní a hloupí, mnohdy předčí všechny své vrstevníky nějakým nevídaným talentem. Právě oni odlišní lidé jsou ti, kteří táhnout společnost dopředu. Kteří na něco v životě přijdou, kteří něco velkého v životě dokážou.


Ne ti průměrní, obyčejní, kterým se není za co smát… Průměrní v dětství, průměrní v životě, průměrní na stáří. – Ti dějiny nepíšou, ale posmívat se ostatním, na to je vždy užije.

Dějiny píšou právě ti jiní, na které si ostatní děcka ukazují přes prsty a kterým se pořád hážou klacky pod nohy, protože velký talent a úspěch vždy provází velká závist a nenávist z okolí.

Tímto je mi film velice blízký a pokud máte náladu na citlivý a místy velmi dojemný film, Melodie mého srdce vás určitě zaujme a potěší.

Oficiální text distributora:

Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan “August Rush” (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči.

http://www.csfd.cz/film/221331-melodie-meho-srdce/galerie/strana-3/?type=1

Kam dál:

Další doporučené filmy – ZDE

Znáte skvělý film, který stojí za zmíňku? – Doporučte mi ho ►mailem◄

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Miluška 2014-03-13 08:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádherný film.Stáhla jsem si "ulož.to" a

Ikona diskutujiciho Amálka 2014-03-13 09:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Také můj oblíbený film – dojemné, milé, hudba, herci, prostředí, všecko. Hlavně se mi na něm ale líbí, jak tu dokázali propojit zdánlivě nepropojitelné žánry hudby a do toho ještě vhodně vkloubit děj filmu. Na konci sice trošku přeslazené, nicméně milovníci happyendů si smlsnou:)

Ikona diskutujiciho mg 2014-03-13 10:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:-) tak tak

Ikona diskutujiciho Victoria 2014-03-13 18:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádherný film! Nejvíc mě dojala scéna, kdy otec se synem hrají na kytaru :-).

Ikona diskutujiciho Domča 2014-03-13 18:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jéé, tak to děkuji za nový tip na film;)A s tím posmíváním, to je naprostá pravda…

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2014-03-13 19:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento film dávajú občas na stanici film+. Raz sme ho pozerali a niekto povedal že ho už videl a že je to blbý film a prepol to, tak som ho ani nevidel. Asi už ani neuvidím lebo film+ už nemáme, a táto stanica je známa tým že tam dávajú stále dokola lacné filmy. Ale film som nevidel celý, takže neodsudzujem.

Ikona diskutujiciho Marta 2014-03-14 17:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vypadá to zajímavě, už ten popis zní dojemně :-D

Ikona diskutujiciho Domča 2014-03-15 09:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem to zkoukla, bylo to náádherné, ale podle mě to rozhodně není pohádka teda:D

Ikona diskutujiciho Nasgol 2014-03-16 00:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný filmek, konec jsem protekl slzama :))

Ikona diskutujiciho Karel DC 2014-03-16 19:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný film, díky za tip

Ikona diskutujiciho adonajpetr 2014-07-27 23:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento film se mě hluboce dotkl…je v něm podle mě opravdu mnoho pro hlubší pocity člověka…  Herci podle mě zahráli své role překrásně… všichni lidé (herci) tam měli svou hloubku jako zajímavé osobnosti :-). V ději filmu je taky ukázáno mnoho do života: například jak jsou si blízké duše(Lujs-taťka, Lajla-mamka, Even-jejich dítě) blízké-jakoby spojené- občas se navzájem cítí a občas se zaktivují- pocitově ožijí se zápalem k tomu, co mají společné: hudbu- hraní na basu(Lajla), zpívání (Lujs), skládání písniček (Even) a jakoby se doplňují ve svých rozhodnutích(začnou se navzájem hledat, když to uvnitř sebe cítí), i když je každý jeden z nich úplně v jiném městě jdou něco dělat! A na konec po mnoha překážkách, kterými si každý jeden z nich prošel- například Evena brzdil ten chlápek hrající na foukací harmoniku, Lajlu brzdily pochybnosti hledat své dítě mezi statisíci obyvateli ve městě a Lujse jakoby brzdily jeho staří věrní přátelé se kterými jel v autě, ale byl schopen okamžitě zareagovat na reklamní nápis koncertu a jít si za svým …-na koncert- setkat se. Občas je třeba hodit všechno za hlavu a jít si za svým vnitřním vedením- hlubším pocitovým zájmem, který nás občas v průběhu našeho života navštíví. Proto je dobré být ve svém životě ve střehu a občas dát na naši intuici, takové hlubší příležitosti nepřichází každý den. Promiňte mi pokud mluvím hlouposti, já to tak vidím :-) a prožil si něco podobného jako ve filmu- překážky k zajímavým prožitkům.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek