MMS a cestování

15.1.2014 v Čtenáři 8

Příspěvek čtenáře o tom, jak je důležité mít s sebou lahvičku MMS i na cestách

MMS a cestování

Úmorný celodenní výšlap do strmých hor ukrajinské divočiny s minimem jídla. Na horizontu začal končit rozsáhlý jehličnatý les. Rovina před očima, poprvé za celý den. Konečně! Klidná cesta po hřebenu. Zapadající slunce dokreslovalo idylu horské dovolené. Po obloze občas pomaloučku proplul mrak, jako vystřižený z omalovánky. Usednutí na lavičce u nejbližší pastviny. Dokázali jsme to! Žlab s vodou pro dobytek na dosah ruky. Žízeň uhašena, přichází soumrak. V rendlíku spokojeně bublá bramborová kaše. Druhý chod v podobě těstovin s bohatou rajčatovou omáčkou v nás po celodenním půstu vyvolal pocit naprostého uspokojení. Poslední zbytky propan-butanu v útrobách plynového vařiče stačily na večerní kávu i dvojitou porci černého čaje. Připadali jsme si jako Angličani o páté. Horská scenerie pomalu mizela pod pláštíkem tmy. Noční procházka neznámou krajinou pomohla strávit bohatou večeři. Stavba stanu, rozložení spacáků. Usínání pod hvězdami, jasnými jako světlo samo.

Přišel spánek, přišla otrava.

Opakované zvracení, prokládané neustálou běhavkou. Ráno připomínající velice ošklivou kocovinu. Okolí stanu se proměnilo v minové pole. Chvíle, kdy vám kolega oznámí, že ho začíná chytat slepák, je k nezaplacení. Znamená to nechat vybavení v hodnotě padesáti tisíc korun napospas ovcím, bačům, i další divé zvěři a ve stavu, kdy je pro vás nejvyšším dosažitelným výkonem udělat pár kroků, než se skácíte na zem, naložit na záda člověka, který váží dvakrát tolik co vy a sejít s ním do údolí strmými kopci, které jste zdolávali celý předcházející den.


Potom odřídit dvacet kilometrů neznámým autem k doktorovi cestou připomínající tankodrom poznamenaný bombardováním, protože poslední rekonstrukce proběhla před padesáti lety. Zub času, stáda dobytku i plně naložené armádní transportéry na ní zanechaly svůj jedinečný otisk.

Vzpomínka na dvě tajemné plastové lahvičky označené jako „MMS“ a „aktivátor„.

Přehrabování batohu, míchání obsahu obou lahviček v malinkém hrnečku, a krajem se rozléhá opojná vůně nemocniční dezinfekce. Zalití směsi trochou infikované vody vytváří sterilní nažloutlou tekutinu, která by měla s nákazou zatočit. Pokud nepomůže tohle, tak už opravdu nic. Odporná chuť je tím posledním, co nás v danou chvíli trápí.

Polehávání na zatravněné pastvině, ostré horské sluníčko a několik dávek MMS přináší své ovoce.

Během poledne prochází bača v doprovodu zhruba stovky ovcí. Jejich sborové mečení, poryvy větru i občasný výstřel pistole dotváří jedinečnou atmosféru.

Po poledni se navrací schopnost obyčejné chůze. Několikahodinové balení vercajku, jehož úklid bývá otázkou třiceti minut. Cesta do údolí, prokládaná častými přestávkami.

Bača na lavičce v blízkosti inkriminovaného žlabu tvrdí, že voda je pitná. Tvrdý kraj, tuhé kořeny. Asi byl zvyklý.

Naplnění kanystru infikovanou vodou. Mohutná dávka MMS dodává čiré tekutině nažloutlý nádech. Pach dezinfekce zaručující sterilitu představuje možnost bezpečného uhašení žízně. Potrava by měla být tvým lékem a lék tvou potravou.

Odpolední slunce barví tváře kolemjdoucích turistů.

Pár kilometrů před údolím znenadání přichází letní bouřka. Prudká, stejně jako nečekaná. Zběsilý kulhavý úprk k nejbližšímu stohu se senem připomíná teatrální výjev špatně zinscenované komedie. Ochlazení si vyžádalo přehrabání celého batohu a vítězoslavné nalezení svetru. Škvírami uvnitř nahrubo sbitých, prohnilých dubových prken, tvořících provizorní střechu seníku, pronikají čůrky chladivé vody.

K večeru přestává pršet. Přicházející mlžný opar halí blízký lesík s rozbahněnou zeminou do bělavého mléčného závoje. Cesta oranicí rozhodně není snem otráveného turisty. Přichází pokraj sil a poslední dva kilometry do údolí. Z šera vystupují siluety rozvalin vypáleného hotelu. Přivítání s místními, stavba stanu, hledání spacáku, tma.

Ráno připomínající běžnou kocovinu. Sluníčko nás nabíjí optimismem. Popíjení MMS, balení vercajku, startování auta, loučení s místními, výměna dárečků. Nastal čas brázdit ukrajinské silnice.

POUČENÍ? – Neznámou vodu okamžitě dezinfikovat.

Jednoduší je problémům předcházet, než problémy řešit.

Nosit s sebou trochu MMS pro strýčka příhodu.

Běhavka je příjemnější, než pomalá smrt uprostřed bolestivých křečí.

Být připraven na neočekávané zvraty událostí.

Martin Matulík

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Příspěvky čtenářů“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Peter 2014-01-15 04:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ehm, a existují i tací lidé, jako i já třeba, kterým postačí k tomuto účelu obyčejná slivovice/rakija/atd. dle svých a ještě lépe místních zdrojů. Jinak voda bývá obecně většinou pitná až nad cca 1700 metry n. m., prostě tam kde nějakými se již kravince a jiné záležitosti které by jsme nejspíš nepapali prostě do toho potoka nevsáknou.

Ikona diskutujiciho Ryshoun 2014-01-15 08:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A opět výborný článek, o mms jsem hodně slyšel ale ještě jsem ho nezkusil.

Ikona diskutujiciho BP 2014-01-15 10:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

MMS znam a pouzivam uz pres 3 roky. Mam s nim doted jen skvelou zkusenost. Lecim s nim vse – vnitrne i vnejse se 100 % ucinnosti. Na dovolenou beru tez vzdy sebou jako pojistku. K lekarum chodim uz jen s urazy jinak vubec. Max. 1x za pet let zubar a to jen v pripade vypadnuti plomby, kazy a paradentoza se nevytvari po pravidelnem cisteni ci kloktani MMS. MMS a Jim Humblovi zdar. Komu to se to nezda, nevyhovuje nebo nepomohlo, at to nezatracuje a hleda si proste jinou alternativu.  

Ikona diskutujiciho lejdynka123 2014-01-15 10:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám za sebou 21 denní kůru s MMS, přestalo mne vše bolet, dokonce i koleno, ve kterém mám výrůstky. Teď už mi bude stačit 2x týdně tzv. udržovat stav. Doporučuji a nebojte se.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-01-15 10:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já beru každý večer před spaním tři kapky. Srdce a celé tělo se po něm perfektně zklidní a já pak rychleji usnu i mám klidnější sny.

Ikona diskutujiciho Lothar 2014-01-16 16:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když nemáte desinfekci, stačí tu vodu převařit. Sice to dlouho trvá, ale je to účinnější a líp to chutná.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-01-17 15:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Převařenou vodou ale nezabiješ všechno. Jenom primitivnější typy organismů. Na mnoho náročnějších kmenů už teploty nefungují.

Ikona diskutujiciho Bílej vlk 2014-01-18 22:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[Lothar]: Chuť lze vylepšit vhodným množstvím jedlé sody. Dle preferencí na zcela neutrální tekutinu, zásaditější minerálku, případně až do stadia "tekutého betonu"…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek