Moje zkušenosti se zasvěcením do Merkaby

21.2.2012 v Čtenáři 18

Předkládám upřímný dopis čtenářky, která popisuje vlastní zkušenost se zasvěcením do Merkaby:

Dobrý den,
chtěla bych se vyjádřit k seriálu o zasvěcovacích technikách na Vašich stránkách. Především bych Vám chtěla poděkovat, že se tím zabýváte, myslím, že je to opravdu důležité, aby to někdo popsal i z druhé stránky.

Bohužel mi pod články o zasvěcování chybí komentáře, takže píšu formou mailu. Je to škoda, protože právě k tomu by se mohli lidi vyjádřit a možná bychom se divili, co všechno jsou lidé v rámci nějakého kurzu absolvovat.


Jen mě u Merkaby překvapilo Vaše samozřejmé tvrzení, že každý ví, že úrovní je jen devět. Já to teda
nevím, tak bych byla ráda, kdybyste to rozvedla podrobněji nebo uvedla nějaký odkaz na nějakou stránku nebo článek, kde se to lze dozvědět.

Jinak já osobně mám osobní zkušenost se zasvěcením do Merkaby v Haluzicích a ta zkušenost je dost hrozná.

Kurz jsem měla zadarmo jako kompenzaci za svoje služby, tak jsem do toho šla.

Lektorce jsem věřila, přece jen jsme se trochu znaly. Bohužel (nebo spíš bohudík) mám dost silnou intuici, takže mi v průběhu semináře bylo dost špatně od žaludku a u některých meditací se mi neustále vnucoval pocit, že tohle je špatně, že je tam nějaká chyba.

Navíc jsem se tam setkala s osobou zabývající se černou magií, ke které se lektorka chovala velmi přátelsky, což mě zarazilo.

Říkala jsem si ,,Tak co proboha ví, když není schopná poznat, s kým má tu čest – nebo to
ví, ale nechce to dát najevo“.

V průběhu semináře povídala o tom, jak jsme všichni čisté duše (ha,ha) a vyprávěla co všechno vidí. Nevím, co vidí, ale když je schopná do skupiny, kde se lidé ,,otevírají“ v rámci nějaké meditace pustit vyloženě temnou bytost, tak mi to přijde přinejmenším podivné.

Během semináře jsem si musela vzít kinedryl, jak mi bylo špatně od žaludku.

Bylo mi zle ještě dost dlouho po semináři, tak jsem je znovu zkontaktovala. Bylo mi řečeno, že se čistím. Tak jsem šla za jednou psychotroničkou u nás a ta mi řekla, že to je blbost, že se člověk může ,,čistit“ tak tři dny, ale ne měsíc a že to vypadá jako kdybych prožila nějaký energetický šok.
Abych to zkrátila – dávala jsem se dohromady dlouho a náhodné setkání s onou temnou osobou pro mě bylo osudné, protože je tam od nás a jeho energetického ,,obtěžování“ jsem se nemohla zbavit velmi dlouho.

Po roce jsem našla odvahu, abych se jim ozvala se svými prožitky ze semináře.

Bylo mi řečeno, že oni už jsou úplně někde jinde, že seminář je pro ně minulostí a že oni jdou tak rychle dopředu, že jim lidi prostě nestačí (kam ale proboha jdou tak rychle dopředu?).

Prostě naprostý nezájem o důsledky toho kurzu a nulový pocit zodpovědnosti za klienty. Abych to jen neshazovala – ta zkušenost mi sice vzala rok života, ale posunula mě obrovský kus vpřed, protože jsem si musela spoustu věcí vyjasnit a spoustu věcí se sama naučit bez jakéhokoliv vedení, protože moje důvěra v lidi se ,,schopnostmi“ utržila velkou ránu.

Jinak se mi Vaše stránky líbí, i když na některé věci mám trochu jiný názor, ale to je normální. Vzhledem k tomu, že Vám je 20!?, tak je to neuvěřitelný úspěch a děláte to dost dobře. Držím palce i do budoucna.

Já si nemyslím, že v Haluzicích je všechno špatně. Strávila jsem tam jedno úžasné léto a přínos těchto kurzů a pobytů vidím v tom, že se člověk setká se spoustou zajímavých lidí, většinou upřímně hledajících, kteří vás neodsuzují za to, že jste vegetarián a věříte na duchy.

Jen se mi zdá, že se to těm lidem, co to tam vedou, nějak vymklo z ruky, a stala se z toho taková velká zasvěcovací továrna.

Jejich názor je, že i negativní lidé tam mají svůj smysl, protože jim pomáhají růst, což se asi stalo mě (sice posun, ale za jakou cenu). Mrzí mě prostě jen ten přístup. Když se mi na tom něco nelíbí, tak jsem černá ovce, která je duchovně pozadu a nedokáže to tím pádem plně docenit.

Úplně mi přechází hlava z té bohaté nabídky, co dneska je – lemurské léčitelství, atlantské léčitelství. Člověk má úplně komplexy méněcennosti z toho, že nic takového neumí a málem by se klaněl těm velikánům, kteří mají takové neskutečné znalosti.

Přitom když do toho proniknete, tak zjistíte, že opravdu cenná je jen intuice, kterou mají všichni a mohou si ji trénovat bez cizí pomoci a s její pomocí se mohou dostat k jakýmkoliv informacím, protože ty jsou k dispozici všem stejně bez poplatku a ,,zasvěcování“.

Přeju víc pozitivních reakcí a hezký den.

Iris

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Dopisy čtenářů“ – ZDE

Další obrázky víl – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

Otevřít seriál Zákony Vesmíru

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Farah 2012-02-21 07:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo, je to z prirody stejne jako elektrina jde z prirody, jenze lidi maji tendenci vsechno komercializovat, aby byly prachy. Pokud se stane, ze zacneme byt prekupniky energii vcetne duchovnich, tak to jsme se dostali odkud jsme zacli a to vsichni. Ne ze nekdo je kvuli tomu lepsi. Prave ten, kdo dela z duchovna obchod, tak naopak mi prijde, ze nechape podstatu. Proc platit za neco, co si muzu obstarat sama 😉 Timto dekuji Alusce za navody, aby lide vedeli, jak s energii pracovat a jak pracovat na sobe 🙂

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-02-21 09:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná jsem dost neznalej co se týče tohohle, ale nechápu proč furt někdo má potřebu se do něčeho zasvěcovat… platit za něco, co neni jistý jestli mi pomůže nebo uškodí, zvlášť když informace je tu pro lidi od toho aby se sdílela – ne za prachy, pak akorát vzniká tohle:

Ikona diskutujiciho Vepřik 2012-02-21 12:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

kvik som cholerický flegmatik. Všetko mi je jedno, ale ak mi nedajú čo potrebujem do válova, tak mám amok hnevu!

Ikona diskutujiciho Petr 2012-02-21 13:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj. K aktivaci merkaby se nepoužívá zádné zasvecení, ale jedná se o dechová cvičení, použití muder a vizualizace 3 hvezd-čtyřstěnů.

Ikona diskutujiciho barandes 2012-02-21 14:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj moc pěkný a zajímavý blog a pěkné články

Ikona diskutujiciho cajovnaprozeny 2012-02-21 19:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

naprosto souhlasím s příspěvkem, jako bych ho psala já. Nicméně i mě trvalo řadu let, než jsem přišla na to, že existuje pouze jedna moudrost, která je v nás, cesta k ní je skrze intuici a je mnoho rádoby líbivých pomocných cest, kterými se k ní dostat. Ale že to můžeme umět i my samy, bez berliček. Jen je třeba se prokousat tou těžkou, tvrdou slupkou našich životů, předsudků, traumat a ran od života a sebou samými.

Ikona diskutujiciho Peťa 2012-02-21 19:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

(článek)"Přitom když do toho proniknete, tak zjistíte, že opravdu cenná je jen intuice, kterou mají všichni a mohou si ji trénovat bez cizí pomoci a s její pomocí se mohou dostat k jakýmkoliv informacím, protože ty jsou k dispozici všem stejně bez poplatku a zasvěcování" – naprostý souhlas.

Ikona diskutujiciho Vladimír Švéda 2012-02-21 20:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky moc za otevřené zážitky. V roce 2010 jsme se ženou jezdili do Haluzic a prošli jejich meditacemi a některými semináři. Většinou jsem byl spokojený a s dobrým pocitem jsem odjížděl domů. Líbili se mi i plány na přírodní bydlení v haluzickém údolí. Ale… něco mi tam taky nesedělo. Něco jako umělé pozitivní myšlení. A používání různých technik a směrování duchovní energie mi připadalo dost nezodpovědné.

Ikona diskutujiciho Peter 2012-02-22 13:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hmm, tak nevím. Ze své zkušenosti soudím že:

Ikona diskutujiciho Alue 2012-02-22 15:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Jejda.. vypadá to, že jsme natrefili na něco, o čem jsem neměla ani tušení… dobře, že se to odkrylo.

Ikona diskutujiciho Durino 2012-02-23 08:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ak chce niekto praktizovať meditácie, cvičenia na získavanie a rozvíjanie energie a zdravotné cvičenia, tak odporúčam Zhan Zhuang Qigong, Osem kusov brokátu, meditácie ZaZen, Yi Jin Jing (Premena šliach a svalov). Sú to bezpečné a jednoduché cvičenia. Vychádzajú z princípov Tradičnej Čínskej medicíny. Na internete je dostatok literatúry.

Ikona diskutujiciho Coccinelle 2012-02-23 21:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:No tak do HALUZIC(!!!!) bych na žádné meditace nejela 🙂 🙂 🙂

Ikona diskutujiciho Aran 2012-02-24 17:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Já už taky ne. Stačilo.

Ikona diskutujiciho Ew 2012-02-26 17:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: ahoj, možná jen reaguješ na to slovo.. Haluzice, haluz… haha.. Nebo Kateřinu M. znáš osobně a s pobytem v H., který s manželem nabízí, máš svou osobní zkušenost?? Ptám se jen, že mi její přednášky na internetu(Cesty k sobě) připadaly výborné, líbila se mi a o prázdninovém pobytu u nich jsem jednu dobu uvažovala, dík

Ikona diskutujiciho Coccinelle 2012-03-05 11:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Ne, reaguju jen na to jméno:)… není náhoda, že se to koná zrovna v HALUZICÍCH:)

Ikona diskutujiciho Alabastra 2014-02-17 03:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je zvláštní, narazila jsem na tento dopis náhodou.Byla jsem na jedné přednášce té paní,co jsi říká Karaimi.To je ta samá o které se tady mluví.Šla jsem tam natěšená a nabitá.Šla jsem tam jen tak kvůli inspiraci a odcházela vybitá a s divným pocitem.Tak ted už vím,že jsem nebyla sama.Bylo mi to divný.Jsem se zařekla,že to nemám zapotřebí a že už nikam chodit nebudu.

Ikona diskutujiciho Rennu 2016-08-31 15:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak poznat osvícence? Zřetelným signálem je, že se v jeho přítomnosti cítíte silnější.Člověk duchovně zralý, tedy harmonický,altruistický a láskyplný,si ve vaší přítomnosti uvědomuje a vnímá vaši vnitřní hodnotu. Dává vám to najevo svou úctou a bezpodmínečným (tedy bez nároku na fin.výdělek)přijetím. Máte v jeho přítomnosti pocit přílivu energie, sebejistoty,sebelásky, radosti a hlavně zvýrazněného sebevědomí. Pokud jakýkoliv "guru" v pravdě" (lásce-světle) není, máte v jeho přítomnosti pocit jakéhosi umenšení, snížení sebehodnoty,zvýraznění pocitů smutku, frustrace,nejistoty nebo jakékoli fyzické slabosti.

Ikona diskutujiciho Nad'a 2017-12-06 06:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Renu,  jak pěkně jste to vystihl/la :-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek