Můj otec viděl v Mexiku čarodějnici… A další svědectví ze světa

9.3.2021 v Bytosti 15

Pro velký zájem a ohlasy na článek, který řešil otázku co je pravdy na čarodějnicích létajících na koštěti, jsem pro vás připravila překlad zahraničních svědectví na stejné téma. Jedná se o sbírku zážitků, které si čtenáři napsali na webu reddit.
Otec viděl v Mexiku čarodějnici, když byl náctiletý
,,Můj otec mi čas od času vypráví tento příběh. Není to ten typ člověka co by si vymýšlel hlouposti a o tom, co viděl jako teenager, je skálopevně přesvědčen.
Cestoval do práce (bylo mu tehdy asi 19-20 let) v dodávce, ještě se třemi dalšími lidmi. Cesta vedla silnicí vysoko v horách, kde žilo málo lidí, místy tam už civilizace nebyla vůbec. Jezdil tudy denně, takže to pro něj nebylo nic nového.
Jednoho dne, kolem 9. nebo 10. hodiny ráno, však viděl na vlastní oči čarodějnici, jak letí nad horami.
Možná to bude znít hloupě, ale byla to ta typická čarodějnice. Stará dáma s kapucí, letící na klacku.
Rychle na to upozornil své spolupracovníky a všichni viděli to samé.
Pokud si na internetu vyhledáte výraz „Bruja de Monterrey“, je to to nejpřesnější, co popisuje to samé, co spatřil i můj otec. Říká, že to nebylo UFO, byla to zřetelně humanoidní postava, a rychle zmizela, když přeletěla přes hory.
Zeptal bych se i jeho starých kolegů, zda je tento příběh pravdivý, ale od té doby, co se přestěhoval do Spojených států,  s nimi už není v kontaktu.
V oblasti, kde moji rodiče vyrostli, se věřilo, že jsou čarodějnice velmi aktivní, a bylo tam hlášeno mnoho podobných svědectví. Znova zdůrazňuji, můj otec rozhodně nelže a nemá k tomu ani žádný důvod.“

Doporučené heslo, které svědectví popisuje ,,Bruja de Monterrey“, odkazuje na následující film:

Na tento zážitek reagují čtenáři sdílením dalších zážitků. Některé příběhy jsou těžko uvěřitelné.

Baba, která se proměňuje
,,V mém rodném městě kolují příběhy o záhadném mizení dětí. Občané měli podezření, že se jedná o lechuzu*.
Říkali, že to byla ta stará paní, o které všichni říkali, že je bruja (bruja = zlá čarodějnice). Farmáři šli v noci na tuto čarodějnici a uviděli, jak je sleduje mohutná sova, která pak nad nimi letěla. Začali po ní střílet a ustřelili jí křídlo. Viděli, jak to křídlo padá na zem, ale když se k němu dostali, bylo pryč.
Následujícího dne se zmíněná žena s nedobrou pověstí sešla s ostatními v kostele a měla provizorně zafixovanou ruku. Byla to ruka na té straně, do které byla střelena i ta velká sova! Když místní pochopili, že je to čarodějnice, tak zmizela. Jakože úplně, včetně jejího domu. Je to šílené.“

* Lechuza je bájné stvoření, něco podobného Mothmanovi. Umělecké ztvárnění vypadá následovně:

Špehující kočka
,,To je bláznivé, moje máma měla podobnou zkušenost!
Říkala mi, že pokaždé, když se jako malá se svými sestrami sprchovala v koupelně, seděla jim u okna černá kočka a zírala na ně tak dlouho, dokud se sprchovaly.
Moje máma to řekla babičce. Ta dala vařit vodu a vylila ji na kočku, která to dost schytala.
Následujícího dne byl jejich soused, což byl starý muž, spatřen se silně spálenou a podrážděnou kůží. Šílené.“

Tři čarodějnice u stromu
,,Moje babička mi vyprávěla, že když jí bylo asi 7 let, její matka ji požádala, aby šla se sourozenci napást jejich krávy a ovce do údolí vedle města.
Řekla, že po cestě domů spatřili tři veliké ptáky, jak neustále naráželi na eukalyptové stromy, zatímco se pokoušeli létat. Děti si myslely, že to byli mladí kondoři, kteří se učili létat, proto se snažily tiše a rychle příblížit, aby mohly tyto majestátní ptáky pozorovat.
K jejich velkému překvapení děti zjistily, že to, co viděly, byly 3 podsadité ženy, zcela oblečené do černých šatů.

Babička řekla, že si pokaždé, než baby začaly létat, pokropily hlavu nějakou speciální vodou z mísy, kterou měly připravenou poblíž.
Děti utíkaly zpátky domů a vyprávěly o tom své matce. Matka to vzala vážně a té noci postavila na všechny jejich dveře košťata otočená vzhůru nohama a spálila nějaké byliny, aby udržela brujy daleko od jejich domu.“

V Mexiku toho je hodně
,,Možná proto jsou čarodějnice líčeny jako baby létající na košťatech.
Možná, že je mnoho našich příběhů o čarodějnicích, skřítcích a vílách založeno na skutečných událostech. Možná je to součástí stejného paranormálního jevu. Přál bych si, abychom mohli přenášet své vzpomínky na obrazovky, abychom mohli ostatním ukázat, co jsme viděli.
Viděl jsem jednou přízračnou ženu, nebo nevěstu v bílém, jak bloudí po zahradě u mých přátel. Zjistil jsem, že je to velmi často pozorovaný jev, zejména tady v Mexiku.“

Líbí se vám tyto zážitky? Na další pokračování se můžete těšit zase příště…

připravila © www.aluska.org 2021

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nini 2021-03-09 06:06:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No teda, já bych nemohla takhle ublížit kočce nebo jinému zvířeti, takže by mě ten starý úchyl pozoroval, dokud bych to okno něčím nezakryla 😩 ale dobře, že to jejich babičce došlo.
Otázka je, umí se dobří čarodějové a čarodějnice taky měnit ve zvířata a létat nebo to je poznávací znamení jen těch zlých?! 🤔

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-03-09 08:52:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady není řeč o normálních lidech, to jsou jakési bytosti z jiné dimenze. Lidé nemění fyzickou formu.

Ikona diskutujiciho Nini 2021-03-09 09:31:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha, no tak to tím pádem musí předstírat, že jsou lidi, když mezi nimi žijí v „lidské podobě“ a v naší dimenzi a pohybují se mezi dimenzemi…nebo to nechápu, jestli ne 😅

Ikona diskutujiciho nagualista 2021-03-09 07:57:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vznášet se a lítat není nic neobvyklého a je možné se naučit svou praxí a pílí . Jde o dokonalé zvládnutí živlu vzduchu, jehož nakupením a následným rozpouštěním zpět do univerza, se stává tělo stále lehčí , až se nakonec vznáší ve vzduchu, mám vyzkoušeno, např. chozením po vodě. Ceremoniální magickou učebnicí k tomuto tématu lze využít 5. a 6. lekci Františka Bardona -Bránu k opravdovému zasvěcení. Určitě však doporučuji nepřeskakovat magické lekce a začít praxí 1. lekce , tedy kontrolou a ovládáním myšlenek. Hezký den.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-03-09 08:52:55
Ikona diskutujiciho
sipka

pošli video, pak uvěřím

Ikona diskutujiciho aťa 2021-03-09 08:09:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mne stará mama vravela príbehy o čarodejniciach a ja som ich vnímala ako rozprávky. Jeden bol o susedovi, ktorému kravy strácali mlieko a to, čo nadojil bolo krvavé. Raz uvidel pri kravách velikánsku ropuchu. Hodil do nej vidly, trafil ju, ale zmizla. Na druhý deň sa dozvedel, že sused leží dopichaný. Kravy mu mali znova dobré mlieko.

Ikona diskutujiciho Fantomas 2021-03-09 08:24:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, já jsem taky slyšel o jedný, prej je dokonce zachycena na internetu.

Jmenuje se Alue nebo tak nějak. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-03-09 08:49:37
Ikona diskutujiciho
sipka

A Zlatého bludišťáka za blbej vtip týdne dostává… 😀
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS7Ov5u-oTxa7vAMZLPj5Pda7HHV3obu1hJOg&usqp=CAU

Ikona diskutujiciho tauri 2021-03-09 09:40:17
Ikona diskutujiciho
sipka

U nás ve škole byla taková tradice odvětit, “ Kdo to říká, ten to je, tomu se to rýmuje“ 😀
A nebo, když někdo ukázal fakáče, tak my na něho zrcátko z ruky..tak rád bych oprášil tyto gesta..Přece ti nic neudělala ne?
Když to člověk vidí, kolik ježibab je v televizi vč. Maláčové, tak těm bych klidně to koště koupil, ať si táhnou, odkud přiletěli…

Ikona diskutujiciho Louis de Funés 2021-03-09 14:03:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Safra, zase tu byl první a sebral mi zlatého bludišťáka.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-03-09 10:41:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Článok snáď nevyvolá hon na čierne mačky-kocúrov 🙂 V Mexiku existuje komunita čarodejníkov a čarodejnic (ľudí venujúcich sa mágii). Preto sú určité mexické mestá tak vyhľadávané i medzi politikmi a celebritami. Takže sa ani nedivím že im tam lieta čarodejnica na metle. Zrejme sa jedná o démona ktorého si asi privolali na pomoc. A ak by sa jednalo o reálnu – hmotnú osobu, ktorá žije v chalúpke niekde v bažinách (či kde) ako v rozprávkach, to by bolo ešte viac ,,husté“. Tá chalúpka by bola pod ochranou mágie preto ju ľudia nemôžu objaviť a zničiť.

Ikona diskutujiciho Kuník 2021-03-09 11:16:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já tyhle články nemůžu číst. Mám pak v noci strach ! 🙂

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2021-03-09 19:09:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ja kdybych něco takového viděl okamžitě bych na to zavolal zvědavost je u mě kolikrát větší než strach , co by vám mohla ona udělat maximálně si vás prohlídne a poletí dál myslím že alue by na ni okamžitě zavolala kdyby ji viděla ,hned by bylo o zážitek postaráno

jinak všiml jste si někdo v neděli kolem 19,00 hodin hromadného ufa na večerní jasné obloze zjevovali se se z ničeho nic a bylo jich kolem 20 a letěli za sebou satelity to nebyli protože některé jasně zářili otázka je kam letěli ono se fakt asi něco děje oni fakt ty myšlenky vidí pokud si jich všimneš

Ikona diskutujiciho Sobota 2021-03-11 21:32:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Před asi tak 5 lety šel internetem divný zážitek, že piloti dopravního letadla viděli člověka, který letěl kolem jejich letadla. Ve výšce. Takhle to bylo převzaté z cizích zpráv, žádné osočování k tomu.

Ikona diskutujiciho Dar 2021-03-18 22:56:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na Mystery v pořadu Shaun Ryder o ufo byly také natočené létající postavy, nějací rytíři na koních.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek