NÁVOD: Jak správně platit penězi, aby se Vám vracely zpátky

4.3.2015 v Návody 221

Nedávno jsem byla v Rakousku na takovém hodně speciálním setkání. Něco jsem se potřebovala dozvědět já, pak nějak vyšlo najevo co jsem zač, tak se zase dozvěděli něco ostatní, a takhle jsme sdíleli vědomosti o mnoha tématech, která se vlastně ani netýkala toho, proč jsme se sjeli dohromady.

A o jednu věc z tohoto setkání bych se s vámi chtěla podělit, protože je podle mého názoru velice důležitá, praktická a přeji vám všem, kteří mě máte rádi a podporujete mě s láskou v tom co dělám, abyste měli v životě dostatek a byli spokojení.

Je to pro mne nová znalost a hodlám se jí teď taky řídit.

… Smysl celé věci vysvětlím svými slovy, protože veškerá komunikace se odehrávala v němčině, takže citovat slovo od slova by mi asi moc nešlo.

Placení peněz je rituál.

Vezměte si Eura nebo České koruny a podívejte se na tu bankovku. Každá bankovka má v sobě symbolicky schovaná určitá znamení. Mají to jak všechna Eura, tak České koruny. Měna je zakodovaná po celém světě stejně, stále stejnou symbolikou. Pokud člověk pozná symboliku, vždy je tam nějak najde. Na některých je to vidět okamžitě, na jiných se to hledá opravdu hodně těžce, ale rituál je platný ve všech případech.

I když neznáte symboliku obou stran bankovek kterými platíte, jejich neznalost vás nijak neomlouvá a rituál, který zacházením s penězi nevědomě provádíte, na vás má plnohodnotný účinek.

Schovaná symbolika na bankovkách

Peníze jsou elitami navrženy tak, aby sloužily jim a ne lidem. Abyste vy s nimi neuměli správně zacházet, měli s nimi problémy a trápili se chudobou, zatímco elitáři u korýtek se na záchodě můžou utírat pětitisícovkama. Samozřejmě, že důvodů k tomuto nepoměru je mnoho, ale symbolika schovaná za penězmi, tomu napomáhá. Máte ale možnost, naučit se ji používat tak, aby pracovala pro vás a ne proti vám.


Bylo mi vysvětleno (člověkem pohybujícím se v oboru), že přední strana bankovky ,,hlava“ obsahuje symboliku bezedné díry. Díry, u které většinou nějaká osobnost hlídá (hlavy). Hlava není vždy na každé bankovce přímo vidět, zato díra ano.

Spodní strana bankovky naopak obsahuje most. Buď je to vyloženě most, nebo pouze jeho náznak. I linie, která by se s trochou nadsázky tak mohla nazývat, je pro bankovku i pro vás platný most. Takto byly peníze zakodovány.

Namalovala jsem vám pár příkladů na bankovky, na kterých je to dobře vidět. Dívejte se: Vepředu je hlava (někdy) s dírou (vždy), vzadu je most, nebo linie naznačující, či připomínající most:

Pět euro je bankovka, kde je to všechno vidět opravdu perfektně a most je jasně ukázaný:

100 euro také krásně zdůrazňuje bezednou díru. Je zajímavé, že zrovna eurobankovky mají tak mimořádně obrovské, ozdobené a výrazné díry. (že by proto, že celá EU je jedna velká černá díra?) Na stoeurovce mě mimo jiné zaujaly dvě postavy, které díru hlídají (náhražka hlavy) a jedna hvězda, která je jako na potvoru ,,náhodou“ přímo umístěna do díry. Hvězda stojící takto, je symbol člověka. Na této bankovce padá do díry s penězma snad i celý člověk? – Jajks!

Zde je také most výjimečně jasně ukázaný. Věřte, že to skutečně není náhoda:

I Česká koruna to přiznává. Výborně to jde vidět na dvoustovce, kde J.A. Komenský hlídá bezednou šestihrannou díru, naznačenou na pozadí. Na druhé straně bankovky vidíte spojené ruce, což je symbolické vyjádření mostu:

Pět tisíc zase hlídá hlava T.G. Masaryka, nalevo od něj je krásná velká díra, kam padají vaše peníze, když touto dírou platíte. Symbolika mostu je vzadu naznačená mírně pouhými liniemi:

U dolarů bývá hlava dokonce přímo vsazena do bezedné díry. Elitář si ji hlídá přímo, ani se na díru nedívá, jako na České koruně, ale přímo si vleze do ní. Myslím, že i to dost vypovídá…

Záleží, kterou stranu bankovky použijete při placení.

Podle toho pracuje symbolika pro vás, nebo proti vám. Laicky by se dalo říct, že platit penězmi hlavou a dírou nahoru, je pro chudý plebs. Platit penězi mostem nahoru, to je pro elity, nebo lidi, kteří vědí, co se za tím skrývá.

Přeučte se brát peníze jako: hlava je přední strana, orel je zadní strana. Myslete na to, že nesmíte platit dírou, ale mostem. Ať už jste nebo nejste schopni na bankovce díru a most vidět, vždy plaťte tak, aby hlava byla otočena dolů.

Zatímco díra vám peníze krade a nevydá, most vám je vrátí zpátky, protože vždy spojuje jednu stranu s druhou. Když někomu dáte peníze po mostě, mostem se vám zase vrátí zpátky. Oproti tomu díra je jednosměrka, kterou se vám nic vracet nebude.

Každým odevzdáváním bankovky provádíte rituál. Buď uzavřete rituál chudoby, nebo uzavřete rituál hojnosti.

Neustálé uzavírání rituálu chudoby vám může bránit zbohatnout, rozvíjet se, vydělávat více. Když budete posílat peníze po mostě, přestane vás energie peněz brzdit a rituál se vám přestane plést do života, naopak vás začne podporovat a začne pro vás pracovat.

….. Přeji vám všem hojnost, abyste vždy byli správně ohodnocemi jak zasloužíte, abyste měli k penězům dobrý vztah a aby byly zdrojem vašeho potěšení, ne smutku a starostí. Přeji vám všem, aby vám osvojení tohoto nového rituálu přineslo co největší užitek a radost.

© Alue K. Loskotová 2015. Přebírání článku bez společné domluvy není povoleno.

 

Komentáře

Ikona diskutujiciho Khira 2015-03-04 17:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky, tohle je rada nad zlato. 🙂 A to jako fakt. Moc. Děkuji.

Ikona diskutujiciho pRedox 2015-03-04 17:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím, mám otázku a jak je to teda při placení v obchodu když mi prodavačka vrací peníze ne mostem, ale hlavou ? Má to pro mě neblahý vliv a nebo pro tu firmu, kterou prodavačka zastupuje ? A pokud to má trochu neblahý vliv na mě, nejpsíš s tím moc nenadělám že ? Jedině tak, že to prostě budou vracet mostem vzhůru.

Ikona diskutujiciho lenka f 2015-03-04 18:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky Aluško za článek.  No to se povedlo, já mám taky už delší dobu červenou peněženku, po které jsem taky intuitivně kdysi sáhla. A pravda prázdná bývá málokdy. 🙂

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2015-03-04 18:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hodně zajímavé a přitom jednoduché, vyzkouším, díky :-)

Ikona diskutujiciho Ailin 2015-03-04 20:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc zajímavý článek. Ale ještě by se lidé měli naučit být finančně gramotní, protože jinak jsou stejně oškubáváni jako slepice 😉

Ikona diskutujiciho Mára 2015-03-04 21:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj lidičky, našly jsme s mámou díry a mosty i na kile, pětistovkách a litru, jsou tam. Aluško moc díky, sice jsem něco takovýho někde slyšel, ale nijak jsem to neřešil. Ovšem když to říkáš Ty, nabylo to hodnoty. A je nějaký rozdíl jakou stranou je dávám člověku? Jako jestli číslem k němu nebo k sobě?

Ikona diskutujiciho Mára 2015-03-04 21:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A jak mají být naskládaný v peněžence? Když otevřu peněnku tak nejmenší bankovka blízko mě a největší nejdál?

Ikona diskutujiciho betrusgar 2015-03-04 21:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No páni, čekala jsem, že tvůj postup bude přinášet výsledky, ale až tak rychle…? 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-04 21:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[52]: Když ti dává hlavou, obrať na most  a pak si vezmi. Když vydáváš, vydávej mostem. Je to jednoduché.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-04 21:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[56]: Díky:) – číslo neřeš, řeš stranu.

Ikona diskutujiciho mira 2015-03-04 22:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Rekl bych,ze z drobnych v malem poctu se neda vydelat,Ty patri chudejm.Proto tam ty znaky nejsou.

Ikona diskutujiciho BE 2015-03-04 22:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je vidieť, že viac ako nejaký vzostup zaujímajú ľudí  p e n i a z e !  :-D

Ikona diskutujiciho mira 2015-03-04 22:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S temi bankovkami to zkusim,jen aby se to nepopletlo pri vydavani.Treba misto 500 dat tisicovku.Nechal jsem si kdysi navibrovat minci(Sahaja joga),aby mi nesla penize,nosim v penezence,je to 2koruna,a mam vic nez bych si pral.Ale pred tim jsem na tom taky nebyl tak spatne.Jo a musi se taky makat

Ikona diskutujiciho Asteracea 2015-03-04 23:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: To není její jediná pravopisná chyba, i když je nejčastější. V každém článku má moře pravopisných chyb. Od člověka píšící knihy to není povzbudivá skutečnost.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-04 23:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[62]:  No, jediná kdo má problém s tím, že se lidem tento článek líbí, jsi ty. Otázka je, proč. Odpovídat sem nemusíš, myslím že je to i tak jasné.

Ikona diskutujiciho tsp 2015-03-04 23:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tou červenou peněženkou jsem trochu skeptická. Slyšela jsem o tom triku už před dobře osmi deseti lety od osoby, která ji už tenkrát měla a pořád je doslova jako kostelní myš. S tím, že se má platit rubem nahoru jsem se taky setkala, nebylo ale vysvětlené, proč (ty díry a mosty). Někdy jsem to dělala, ale nedůsledně, ale s penězma já v poho. Taky jsem slyšela, že když se platí, má se penězům říct, ať jdou do světa a vrátí se s kamarády ;-) A to sice taky zapomínám, ale někdy to dělám, mám ráda hravost. Soustředím se tedy zas na ty ruby/mosty a vybrat si vidle, až budu doma ty haldy přehazovat.:-) Jsem z dnešního článku moc potěšena a cítím, že tady nejsem jediná! Palec hore!

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-04 23:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[64]: Mohu tě zaměstnat zadarmo jako svou korektorku, když ti to vadí. Vychází to 2 články na 3 dny.

Ikona diskutujiciho lili 2015-03-05 01:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, nerieš ludom sa vždy niečo nebude páčiť….

Ikona diskutujiciho BE 2015-03-05 05:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[65]: Líbí-nelíbí :-), jediný problém tu je  mágia, ktorá do novej doby nepatrí. Podporuješ starý systém Alue.

Ikona diskutujiciho Martin Hruštínec 2015-03-05 07:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Symbolika nás síce obklopuje ale ak chceme zbohatnúť to najpodstatnejšie už povedal Baťa, že sa nemáme naháňať za peniazmi ale máme slúžiť. Potom nebudeme trpieť núdzou.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-05 08:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[69]: Symboly nejsou magie, to když už, tak leda hermetismus. Pleteš nesmyslně páté přes deváté.

Ikona diskutujiciho Morwen 2015-03-05 08:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[65]: Nenapsala, že s tím má problém, jen si z toho dělá srandu, to je dost rozdíl 😉

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-05 09:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[72]: Ty jsi neviděla, co BE psala předtím a do diskuze to neprošlo.

Ikona diskutujiciho BE 2015-03-05 09:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, to nie je odo mňa nevděk. Je to môj názor na takéto rituály. – Ak budeš objektívna upozorníš tunajších na pochvalu, ktorú som ti dala na nejeden článok. – Zrovna ten o Bovisoch …:-)

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2015-03-05 10:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K těm nařčením z magie – připadá mi úplně nesmyslné, že tu někdo mele něco o magii, navíc, když o magii sám ví hodně. Že by záměr?

Ikona diskutujiciho Neytiri 2015-03-05 10:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velmi zajimavy clanek. Dekuji, Alue.

Ikona diskutujiciho Mára 2015-03-05 11:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K těm kreditkám, na mojí Airbank platební kartě jsou díry a mosty vidět zcela jasně a stejně tak i u matčiné Equa bank, ostatně myslím že to je na všech.

Ikona diskutujiciho Blaf 2015-03-05 14:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[77]: A kde? Každá platební karta je s jiným motivem a vlastně si tam člověk může dát i svůj. U fio nic takového nevidím.

Ikona diskutujiciho tm 2015-03-05 14:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V případě, že budete platit kreditními kartami, děláte velikou chybu. Peníze, tak jako kreditní kartu, cpete do černé díry, pak ji sice vytáhnete, ale už s omezeným počtem peněz. Je to v podstatě nevratné uložiště pro bytosti ovládající tento systém a peníze. Je mnohem lepší paltit hotovostí. Bylo by dobré si toto uvědomit. Většina lidí používající karty má peněz čím dál tím méně, a taky neustále vybavuje kredity, které jim dělají ještě větší problémy. Zacházejí v podstatě s penězi, které neexistují. Děkuji za přečtení a pochopení…..tm

Ikona diskutujiciho junior-star 2015-03-05 14:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Není jednodušší si bankovky prostě složit, aby hlava nebyla vidět vůbec, nebo je při placení důležité, aby byla bankovka rozevřená a celá mostem nahoru? Mně to totiž přijde takhle docela nepraktické, protože to ten člověk pak může uchopit jakkoliv.. . :D

Ikona diskutujiciho BE 2015-03-05 15:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[75]: Ano Spííídy, mám zámer upozorniť na symboly i na spôsob narábania s peniazmi, čo je očividný magický rituál.

Ikona diskutujiciho VS 2015-03-05 15:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám pocit že s kovovými je to obráceně, na zadní straně je lev a ocas vždy tvoří díru a v předu je často hrad s mostem. Je to možné?

Ikona diskutujiciho Svatka 2015-03-05 15:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[67]:Aluško nerozčiluj se s nima,pořád je nás jistě většina,co si váží cenného obsahu,který nám zde sděluješ a chyby vůbec neřešíme…Třeba slavný Bohumil Hrabal byl čtyřkař a vyhlášený počtem pravopisných chyb (dnes by ho uznali dislektikem či disgrafikem,či jak se jim to říká),jeho díla museli mnohokrát přepisovat a opravovat…a jak jsou lidé ještě dnes rádi,že mohou z jeho bohaté tvorby čerpat…!

Ikona diskutujiciho Hey Nana 2015-03-05 16:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alusko, milý webe,

Ikona diskutujiciho Valiane 2015-03-05 16:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[74]: Pěkný koment.

Ikona diskutujiciho jarad 2015-03-05 17:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

však pozor na materiální podstatu (samael) a pozor na uvěznění ve hmotě /efekt bohatství /ego či být materiálně bohatý….

Ikona diskutujiciho Mára 2015-03-05 18:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[79]: Máte pravdu Tomáši, ale je to velice pohodlné a má to mnoho výhod, bohužel jsou v zásadě špatné a je to jenom jako placení. Nicméně i když veškerá negativa vím a znám, Internetového bankovnictví a kreditky se nevzdám.

Ikona diskutujiciho Mariana 2015-03-05 18:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, děkuji za super článek! 76 NEYTIRI-naprostý souhlas.

Ikona diskutujiciho Valiane 2015-03-05 19:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[83]: přesně !

Ikona diskutujiciho Ema 2015-03-05 19:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, a co když platím z 90% kartou nebo před účet?

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2015-03-05 19:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je ale návod… Už se nemůžu dočkat, až něco budu kupovat a budu platit penězma hubou dolu.

Ikona diskutujiciho VS 2015-03-05 20:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[84]: Ale řekl bych tím, že dojde k zveřejnění v úmyslu pomoci všem, bez nároku na odměnu se kouzlo ruší a pomáhá všem ?

Ikona diskutujiciho Amálka 2015-03-05 21:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: Děkuji za odpověď a celkově za tento článek, je velmi přínosný.

Ikona diskutujiciho :-) 2015-03-05 22:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkný článek, ale za mě bych monetární a bankovní systém hned zrušil. Stejně ti, co kontrolují světový tok peněz,vždy na tom vydělají nejvíce. A navíc, oni ty peníze ani nepotřebují. Jinak vyzkouším, ano, každá bankovka má svoji symboliku. A někdy zkuste použít UV světlo, lze vidět více ;-)

Ikona diskutujiciho Eva 2015-03-06 00:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za upozornění ;-)

Ikona diskutujiciho Lúthien 2015-03-06 08:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za velice přínosný článek 🙂

Ikona diskutujiciho Luz 2015-03-06 09:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[83]: Takže nemá smysl, aby se spisovatel zabýval gramatikou či pravopisem a jejich správným použitím, ale jen obsahem? Bez snahy o zlepšování formy? Nesouhlasím. (Mimochodem chyby v čárkách někdy můžou i změnit význam věty). Pravidla gramatiky nejsou něco, co ti je buď dáno nebo ne, ale dá se to prostě naučit. A tím spíš je vhodné se tím zabývat, pokud chceš být profesionální autor a ne jen příležitostný blogger. Přece jsem se s tím nevypisovala jen kvůli tomu, abych měla co kritizovat! Ale protože doufám, že si to Alue uvědomí, až bude psát další texty, a nebude opakovat tenhle typ chyb. Snad každý někdy udělá chybu z nepozornosti, ale psala jsem o něčem, co se pravidelně opakuje, takže asi nevěděla, že to je chyba.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-06 15:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[98]: Souhlasím Luz, tady se ale neřešila připomínka na chybu v čárkách jako taková, ale spíš něco trochu jiného, ale to určitě sama vidíš, kdo na tebe jak reagoval a jaký byl vývoj. (začíná to komentářem č.64)

Ikona diskutujiciho Mia 2015-03-06 19:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[79]:A platí to samé o bezkontaktních kartách? Ty se do žádné černé díry nestrkají…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek