Nebezpečí spojená s astrálním cestováním: Existují vůbec?

4.5.2021 v Spiritualita 24

Astrální projekce je vědomá mimotělní zkušenost (OBE), která předpokládá existenci duše nebo vědomí, nazývaného „astrální tělo“, které je po omezenou dobu odděleno od fyzického těla a je schopno cestovat mimo něj po celém vesmíru.Mýty o astrálním cestování
Dva z nejčastějších omylů, s nimiž se můžeme opakovaně setkat, jsou strach ze „ztracení se“ na naší cestě a z toho, že fyzické tělo obsadí jiná entita, zatímco my budeme pryč.

Ani jedna z těchto věcí není možná. Když vyrážíte na cesty, vaše duše nikdy zcela neopouští vaše tělo. Cestuje pouze určitá část z vás. Člověk je bytost, která existuje v několika dimenzích současně. Dobrý způsob, jak si to člověk může představit, je, že vytváříte mentální kopii sebe sama a zkoumáte prostor venku tímto dvojníkem.
To znamená, že kdykoli se chcete vrátit do svého těla, můžete. Pokud vás něco venku dostatečně vyděsí, stane se pouze to, že se probudíte v těle, i když možná vystrašení, nebo neklidní.

A dostáváme se k druhému mýtu. Jelikož ve svém těle nejste skutečně nepřítomní, nic jiného se do něj nedostane. Je nepravděpodobné, že by vaše tělo utrpělo fyzickou újmu, zatímco vy jste někde jinde.

Jakmile se objeví nebezpečí – i kdyby jen ve vaší hlavě v podobě strachu – probudíte se.

Úskalí astrálního cestování
Astrální projekce není úplně bez rizik, ale většina vychází spíše z psychologického dopadu, než z něčeho nadpřirozeného.

Posedlost
Jakmile se dostanete astrální projekci na kobylku, možná to budete chtít dělat pořád. Astrální svět je tak skvělý, že se nebudete chtít vracet zpátky a to, čeho jste se první báli, si najednou můžete začít přát. Abyste se už neprobudili a zůstali tam.
Věci, na kterých jste předtím lpěli, vám mohou začít připadat nedůležité – což je někdy dobré, jindy až tak moc ne.
Protože je vědomé AC pro většinu lidí obtížné dosáhnout a málokdo toho dosáhne lusknutím prstu, je prakticky nemožné, abyste pořád cestovali na úkor svého fyzického života, ale vaše vnímání fyzična nový zážitek z astrálu změní.

Nedostatečné uzemnění
Úplně první věc, kterou byste se měli naučit, je uzemnit se, než začnete s astrální projekcí. Existuje nespočet metod, najděte si mezi nimi tu, která vám vyhovuje.
Nedostatečné uzemnění může vést k jevům jako neschopnost koncentrace, špatná sociální interakce, neklid a dokonce i fyzické problémy, obvykle založené na nohou nebo chodidlech. Obvykle je nelze vysvětlit lékařsky. Mohou se projevovat různě, od bolesti kotníků, po bolestivé puchýře.
Někteří cestovatelé říkají, že bývají po AC málo uzemnění. Moje zkušenost je opačná, dobré uzemnění způsobuje častější a kvalitnější astrální cesty. Takže chození do přírody, objímání stromů a chození bosky je velice důležité.

Čtěte také: Energetické uzemnění: Jak na to

Vyčerpání
Někteří cestovatelé tvrdí, že je možné se vrátit z astrálního výletu a zažít hluboké vyčerpání, které může přejít až do deprese. Musíte se pořádně prospat, cestujte jen když jste psychicky v pohodě a hlavně se o sebe starejte.
Proč to některé lidi vyčerpává, mi není známo. Možná to souvisí s rovinami, kam cestovatel směřuje podle své rezonance. (viz. článek: Jak funguje astrální svět a co určuje, co tam uvidíme )
Nízké energie směřují do nižších rovin a ty mohou být nepříjemné. Konstruktivní cestovatel spěje do vyšších rajských rovin, které ho naopak intenzivně regenerují a posílí, takže se po probuzení cítí jako znovuzrozený.

V astrálním světě platí, že co jste, to tam potkáte. Jak myslíte, to se vám vyjeví. Zlé zážitky tedy vypovídají o cestovateli jako takovém.

Nabalený duch
Mezi astrálními cestovateli jsou i tací, kteří tvrdí, že si z astrální pláně přitáhli ducha. Prý se mohou napojit, pokud není cestovatel řádně ochráněn. Opět to patrně souvisí s tím, že cestovatel buď nebyl dobře připraven, nebo měl destruktivní energie a přešel do světů, které odpovídaly jeho rezonanci. Jinak se dá jen těžko vysvětlit, proč se naše zkušenosti tak liší.

Není však pravděpodobné, že si z astrálu přinesete špatnou bytost, pokud myslíte konstruktivně a víte, na co si máte dávat pozor.

Článek si můžete také poslechnout na youtube v audioverzi zde: Nebezpečí spojená s astrálním cestováním: Existují vůbec?

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021

 Komentáře

Ikona diskutujiciho erness 2021-05-04 05:54:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za článek. Je to velmi přínosné, pěkně a myslím si dobře napsáno od někoho, kdo má nasbírano dost zkušeností. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-04 09:33:48
Ikona diskutujiciho
sipka

díky 🙂 brzo bude navazující pokračování

Ikona diskutujiciho Jůlikema 2021-05-04 08:22:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vím nesouvisí to s článkem,ale snad neva.Jedná se o zážitek z dnešní noci. Nemohla jsem spát, protože hlavou mi jelo tolik věcí najednou , že to ani nešlo. Takže ležím na posteli a po tmě studuji strop. Mám vysokou postel na patře a pode mnou jsou jen morčata, která ale spala a pak už se mnou v pokoji nikdo. Znám svůj pokoj a vím kde co dělá jaký zvuk a tak. Během toho myšlení jsem slyšela jak okolo lino u mojí postele a jak něco našlaplo na první schůdek ke mně nahoru. Bylo to jako když by za mnou lezl člověk. Zamžourala jsem na hodiny a byla 1 ráno, takže nikdo z rodiny to být nemohl.Ani dýchání jsem neslyšela. Zmrčela jsem něco co stylu: jdi pryč přemýšlím. A ono to zmizelo. Něco zlého to být nemohlo máme doba milion ochran , takže pokud mě šel někdo ulevit od toho nekonečnýho proudu myšlenek tak jsem ho vyhnala.Nikdo z rodiny to nebyl dveře jsem měla zavřené a tak prostě no.

Ikona diskutujiciho nagualista 2021-05-04 09:13:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Cestování do rajských zahrad ihned po usnutí, to je opravdové labůžo. Podmínkou je dostatek nalovené snící energie a srdce světelného válečníka. Pak už stačí jen lusknout prsty a Zlatý věk je tu. Bohužel mnozí lidé jsou otroky a služebníky Satana -jsou lapeni penězi a hmotou , žijí v iluzi a tak zůstávají v otrockém vězení, pokud nevystřízliví. Země je velice prestižní školou ve vesmíru a teď se opravdu hraje na všech patrech několika dimenzionální šach a mat. Odděluje se strach jako pleva od zrna- od radosti , zmar od ráje, mravní bída od duchovního bohatství, věčný život od smrti atd. Čemu sloužíme -duchovi ( bohovi) a nebo Luciferovi , viz dnešní covidismus ? Takže ať jsou šťastné všechny bytosti, byť každá po svém.

Ikona diskutujiciho kiko 2021-05-04 10:05:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, nemá niekto skúsenosť s tým že priestor je až príliš stabilný? tzn. nejde ho ovládať/meniť (vobec nereaguje :D), je takmer ako bežná realita? Už vážne neviem aká technika by zabrala…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-04 10:16:16
Ikona diskutujiciho
sipka

To je podle hloubky AC. Pokud máš realitu takhle pevnou, jsi v ní stabilnější a vydržíš dýl. Za to buď rád. Zkus se prolítnout, nebo teleportovat přes dveře do jiného prostoru, pak zažiješ dobrodružství.
Čím víc je ten svět tekutý, tím méně je stabilní.

Ikona diskutujiciho kiko 2021-05-04 10:45:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Veď práveže ani port ani lietať nič nejde, tak to býva solídne niekedy :D, skúšal som aj techniku s dverami ale márne :/

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-04 11:05:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš tam dveře s klikou, které jdou otevřít? Pokud už jsou otevřené, tak je zavři. Pokud je tam klíč, tak ho vezmi do ruky, zamkni. Pak si přej PŘECHOD DO JINÉHO PROSTORU. Můžeš si určit ten prostor kam chceš, ale mě to většinou zahodí někam úplně jinam, takže jdu náhodně kam mě to přivede, už se nesnažím si to určovat, nakonec je to zajímavé pokaždé.
Odemkni, otevři dveře a sebevědomě projdi. Mělo by tě to přenést. Tahle technika funguje stejně i ve snu, jednou mě teleportovalo to, že jsem jenom obešla dokola strom (nebyly tam dveře, tak jsem improvizovala ve snu). Jindy jsem si tam futra zvizualizovala – vyrobila a prošla. To mě přeneslo.

Jednou jsem zkusila projít zrcadlem v AC, byla jsem zvědavá co tam bude.. nebylo tam vůbec nic. Jenom černá nicota. Nemohla jsem se vrátit zpátky, pohybovat se, ani tam nebyla podlaha… nebylo tam prostě nic. A pak mě to vrátilo zpátky do těla.

Pokud tě pustí dveře bez teleportu, tak vyjdi ven z domu vchodovýma dveřma a jdi se projít po okolí. Prohlídni si nebe. Pokud v okolí domu (i v dálce) uvidíš nějaké lidi, jdi za nimi. Přej si jít za nimi a zkus popoběhnout a nadlítnout – pravděpodobně k nim dolevituješ, nebo tě to teleportne.

Zkus rozmáchnout ruky a vyslat do nich energii, sílu, proti zemi. A přej si vzlítnout, jako bys měl křídla. Zamávej rukama, jako s křídlama. Rozběhni se a skoč do výšky jako při rozletu. Musíš si uvědomovat, že to umíš, děláš to každou noc.

Ikona diskutujiciho kiko 2021-05-04 12:38:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Ďakujem skúsim. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-04 13:17:27
Ikona diskutujiciho
sipka

a jak jsi to přesně udělal s těma dveřma, když to nešlo? pamatuješ si to ještě?

Ikona diskutujiciho kiko 2021-05-05 01:02:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Klasika, zatvorené dvere a za nimi nový priestor (v novom priestore musím často krát zapojit najprv stabilizančé techniky ale za to je reaktívnejší) akurát že tá mrcha je niekedy tak stabilná že prvotný priestor/lokácia sa nie a nie zmeniť a za dverami nech sa snažím ako chcem furt to isté :D, ptm jedine naslepo do zeme ale ani to niekedy nefunguje plus ak hej, je velká šanca že ma to vykopne a to už som tak nasr… že idem spať 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-05 10:03:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Já když měním dimenze přes futra, tak někdy tam ani nejsou ty dveře a když se dívám před sebe tak se musím pochválit lol 😀, tak za těmi futry není jiný prostor vidět, ale přehodí mě to, jak projdu. Prostě vím že mě to přenese i když to není vidět, takže mě to přenese.

Ikona diskutujiciho erness 2021-05-05 06:21:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Jako asi desetiletý jsem měl, ve svých živých snech, za chůze jen mírně odpažené ruce od těla, téměř připažené, dlaně namířené k zemi a šel jsem několik kroků do mírného kopečku s myšlenkou, že chci vzlétnout. Když jsem vyšel na vrchol toho chodníčku, ucítil jsem krok do prázdna a měl jsem nohy již ve vzduchu. Měl jsem strnulou vzpřímenou pozici, ruce nějak u toho těla, až lehce od, namířeny k zemi a sílou myšlenky jsem ovlivňoval tah nahoru. Takto jsem tehdy vzlétával. Později jsem to dělal i na rovinkách. Byl jsem u toho vždycky takový celý strnulý, byl to takový boj s gravitací, ale vznášel jsem se.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-05 10:08:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se většinou rozběhnu, skočím a letím. Když je to nějaký složitější sen co mě nechce pustit, tak si najdu vyvýšené místo a skočím z něho. Pak si let koriguju rukama, ale někdy mě to táhne k zemi, občas mám pocit že se mi do rukou motá jakási bunda co mě zpomaluje a mívám z toho unavené svaly… jindy letím tak, že nemusím dělat nic. Někdy se mi podaří vzlítnout z místa bez rozběhu, ale ne každý sen mi to dovolí.
Úplně nejradši mám sny, kde nemusím chodit, ale proplouvám si prostorem tak, že levituju ve stoje asi 20cm nad zemí. Všichni chodí do schodů, já je komfortně přelítnu… to jsem jako v bavlnce.

Ikona diskutujiciho Lada 2021-05-04 19:45:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Může se člověk dostat (navštívit) při AC k druhému člověku, který žije ve stejné době, ale na jiném kontinentu? 😊

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-04 20:15:09
Ikona diskutujiciho
sipka

pokud to zvládne, tak ano.. ale většinou je výkon se dostat jenom ven ze svého baráku a nezabloudit 😀

Ikona diskutujiciho Jana 2021-05-05 08:46:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja keď som lucidne snívala, som sa snažila lietať a aj mi to šlo, no potom ma to ťahalo k zemi. Keďže som vedela, že snívam, vyletela som z okna a chcela som ísť čo najviac nad obzor až do Vesmíru, no nepodarilo sa mi to. Ak však raz zažijem AC, budem sa o to pokúšať alebo mám predstavu ísť sa pozrieť na nejaký opustený ostrov v tichomorí (alebo napr. na severný pól), na ktorý sa normálne pravdepodobne nikdy nedostanem, no asi sú to vysoké ciele 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-05 10:12:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Už jsem dělala tyhle pokusy. Možná budeš úspěšnější než já, ale není to žádná sranda. Vyletěla jsem kolmo vzhůru do vesmíru, ale po cestě, jak jsem neměla kontakt s okolím, mě to vrátilo do těla. Kvůli malému uzemnění v té dimenzi. Viděla jsem kolem sebe vířit barvy, všechny bylo rozplizlé, cítila jsem pohyb vzhůru, ale viděla jsem jinak úplný houby.
Jindy se mi zase podařilo vylítnout vzhůru a neztratit kontakt s dimenzí, jenomže jak letím, tak jsem se najednou napleskla na nějakou bariéru, bylo to jak skleněná kopule z filmu se Simpsony. A ta mě nechtěla pustit dál. Nebyl odtud vidět ani vesmír, nebyla jsem dost vysoko. Nějakou dobu jsem na tu kopuli bušila a snažila se přes ni prorvat, ale nakonec mě to vrátilo do těla.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-05 09:26:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jáj.. tak já o tom píšu a dneska v noci jsem byla venku a bylo to super. Dokonce jsem tam potkala skřítka 😀

Ikona diskutujiciho Lada 2021-05-05 11:35:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásně sis to přitáhla. Vidíš, víly a skřítkové, to je krásná motivace pro AC. Mohly bychom se dozvědět spoustu moudrostí a tajemství.
Jsem si přečetla všechny vaše návody a zkušenosti pro vstup do astrálních polí. Často používáte dveře. Já se párkrát přehoupla i přes strop vzhůru. Asi to není příliš slušné, máme nad sebou ještě dvoje sousedy. Ale já letěla se záměrem dostat se rychle nad bytovku, což se i zadařilo. A sousedy jsem téměř nezaregistrovala, teda..vím, na jakém místě mají postel, no.. 😄
S tím létáním to máme koukám všichni podobné, většinu z nás to táhne stále dolů, drží nás to při zemi, blíž u těla.
Poslední měsíce jako vstup do astrálního pole nepoužívám už strop, ani dveře od pokoje, ale dveře na balkón. Navykla jsem si skákat z balkónu. 😄 Psychiatři, klid. Žádný sebevražedný choutky nemám. Ale ten pocit, když vaše astrální tělo skočí do prostoru, roztáhnete ruce a letíte..v tu chvíli jsem jako poletucha nebo delfín. 😊 Na začátku jsem cítila trošku úzkost, ale stačí si uvědomit, že jde o astrální tělo a průzkumné astrální cesty a vaše hmotné tělo leží v klidu na posteli.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-05 14:57:49
Ikona diskutujiciho
sipka

To jo, ale s tím skákáním z balkonu a z oken (jakože jo, taky jsem to dneska udělala) fakt strašně opatrně, jenom když je na 1000% JISTÉ, že jste v AC. Udělat si předtím pár testů reality, uvědomit si ty rozdíly, aby člověk neskočil doopravdy, někdy je to AC skoro úplně jako reál.

Ikona diskutujiciho Diana 2021-05-07 10:04:08
Ikona diskutujiciho
sipka

To se mi jednou takhle podařilo být v astrálu. Den před tím jsem taky byla a skočila jsem z okna. Ale tentokrát jsem si nebyla jistá. Hodila jsem jablko z okna (nějak se mi zjevilo v pokoji – přála jsem si předmět, který bych vyhodila z okna a jestli jsem v astrálu, chtěla jsem, aby se vznášelo). A ono to jablko letělo krásným obloukem na zem. Tak jsem si lehla do postele a šla spát. Ale jak říkáš, Alu, je lepší zaspat astrální cestování než mít zlomenou nohu (nebo hůř) 🙂

Ikona diskutujiciho Lucka 2021-05-06 20:39:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluš,mohu se tě na něco zeptat.Synovec se mi kouknul do ruky,a prý,že tam mám kamínky.Dva.Nic jsem v rukách samozřemně neměla.Po té co si je jakože vzal, a dal do knížky.Říkal,že už tam nejsou.Pak řekl,prosím dej mi kamínky.Tak jsem sevřela ruku v pěst a pak otevřela.A už tam jakože zas podle něj byli.
Může to být tak,že viděl auru?
Děkuji

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-06 22:34:45
Ikona diskutujiciho
sipka

spíš si hrál 🙂 já takhle chodila s dvouletou imaginárně nakupovat na prázdném nádvoří

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek