Nejčastější dotazy / FAQ

12.3.2017 v Aluška.org 0

Nejčastěji kladené otázky ohledně stránek Aluška.org, jejich provozu a mne (Alue)

1. Proč vycházejí články nejčastěji v čase 00:54, nebo 02:54? Je za tím nějaký speciální význam?

Stránky Aluška.org využívají na několika rovinách energii konstruktivní symboliky, aby kromě kvalitního obsahu fungovaly také jako energetický zářič. Mnoho stálých čtenářů tento efekt zná. Číslo 540 a jeho kombinace je nejkonstruktivnější číslo ve Vesmíru z hlediska energií působících na člověka.


2. Kde si mohu koupit knihy, pokud nežiji v České republice?

Napište na e-mail ,,[email protected]“, vždy se snažím vyjít vstříc podle momentálních možností.

3. Proč jsou zde moderované diskuze?

Diskuze nevnímám jako skladiště na sebe nenavazujících výkřiků do tmy, na jejichž obsahu nezáleží. Diskuze plní na Aluška.org funkci doplňkového obsahu, který tvoří čtenáři. Nemám zájem, aby pod mými články byly reklamy, spamy, nadávky a různé skřeky bez smyslu a logiky, které nikam nevedou a nic dobrého nepřináší. Neudržované diskuze, kde nikdo nečistí odpad, snižují kvalitu a konstruktivitu stránek. Moderované diskuze jsou i váš ostrůvek bezpečí, kde vás nebude nikdo nezdůvodně sprostě napadat za váš názor. Pište komentáře, když máte co říci a máte jak konstruktivně obohatit dané téma článku. Také nesouhlasit s obsahem je naprosto v pořádku, protože všichni nejsme stejní a nemyslíme stejně. Je však důležité umět svůj názor podat slušně a normálně, bez osobního napadání. K lepší orientaci pomůžou pravidla diskutování, vypsaná v Pravidlech používání stránek.

4. Jaké jsou zdroje, odkud stránky čerpají, nebo odkud pocházejí data publikovaná na webu a psaná v knihách?

Mé články i mé knihy (vyjma přebíraného obsahu) odráží vědomosti a zkušenosti, které sbírám postupem života. Některé mi byly dány, už jsem s nimi přišla na svět, a jiné jsem se naučila. Postupně se rozvíjím, učím nové věci a se mnou se takto rozvíjí a mění i můj web a jeho obsah. Nejsem dokonalá a nejsem ve finální etapě. Učím se pořád, hledám, hloubám, bádám a u toho tvořím obsah, podle toho co mě zajímá, na co jsem narazila, nebo přišla. Aluška.org proto není tématicky jasně vyhraněný web, který by se neměnil. Obsahuje mnoho témat z mnoha oborů a je to soubor věcí, kterými se intenzivně zabývám.

5. Můžeme se soukromě setkat? Na rande? Či konzultaci?

Z časových a osobních důvodů jsem v posledních letech upustila od nahodilého setkávání. Bohužel až na výjimky si z nich odnáším nepříjemné zkušenosti, a tak se můžeme setkat výjimečně na veřejných akcích. V takovém případě dávám echo na webu. Pokud potřebujete s něčím poradit, nebo vědět můj názor, napište mi na e-mail.

6. Je pravda, že stránky neměly vždy jednoho autora, nebo je psal někdo jiný?

Některé pomlouvačné články píší, že můj web není můj, nebo jenom z části. Paradoxně to píší pouze lidé, kteří mě vůbec neznají, tudíž ani pozadí mé práce. Je to samozřejmě nesmysl, stránky jsem si založila ve 13ti letech jako svůj osobní blog, kam jsem si zapisovala zážitky, názory a nikdy jsem nikomu nedala do nich vstup. Bylo by to příliš nezodpovědné, nemám takovou důvěru, abych někomu dala volný vstup do takto důležitého projektu, kde zodpovídám za obsah. Pro mnoho lidí je neuvěřitelné, že mám takovou dlouhodobou výdrž, tak o mně vymýšlejí různé pohádky. Než jsem dala na internet své fotografie a videa, povídalo se zase, že já nejsem já, teď se povídá zase něco jiného. Tak to vždycky bylo, když se jedna fáma omrzí, vymyslí se nová. K webu i svému e-mailu mám přístup pouze já, vždy to tak bylo a vždy to tak pravděpodobně bude, protože plně se mohu spolehnout pouze sama na sebe. Pokud by se někdy změnily okolnosti, rozhodně bych o tom dala čtenářům veřejně vědět, spolupracovníka bych otevřeně představila a ujasnila jeho konkrétní funkci. Spolupracovníka ale v blízké době neplánuji. Práce ve skupinách mi příliš nevyhovuje. Všechno důležité si pokud možno spravuji sama, protože pak mám jistotu, že to bude udělané pořádně. 🙂 Někoho třeba zmate název ,,redakce“ v mailu, ale je to spíše o tom, že jsem nevěděla, jaký jiný pěkný název na tu doménu nasadit, aby tam nebylo 2x Alue po sobě. Redakce neredakce, můj mail i web jsou zcela soukromé. Nemám žádný důvod nepřiznat nějakého spolupracovníka, nebo spoluautora. Zakládám si na upřímnosti a osobním přístupu k čtenářům. Pokud někdy někoho zaměstnám, rozhodně se to dozvíte.

7. Máš a dáš nějaký soukromý kontakt? Mail je na dlouho.

Můj soukromý kontakt je můj pracovní kontakt. Nerozděluji to, na všechno mám jeden mail. Vím, že to není standard, ale pravděpodobně bych nestíhala spravovat více schránek naráz. Vím, že občas odepisuji dost opožděně, snažím se dělat co nejrychleji, ale jsem nonstop zahlcená zprávami a než se jimi prokoušu, potřebuje to svůj čas. Pokud máte nějaký stručný nepříliš intimní dotaz a chcete na něj odpověď co nejdřív, doporučuji nevyužívat mail, ale poslat mi to přímo do diskuze pod aktuální článek. Je tam vyšší pravděpodobnost, že odpovím tentýž den. Pokud však na nějaký dotaz v diskuzi neodpovídám, znamená to většinou, že k němu nemám co říct.

8. Kde jsi se naučila astrálně cestovat?

Moje cesty jsou odmalička spontánní, ale velmi zásadní pokrok jsem udělala díky knize Cesty mimo tělo. Napsal ji Michael Raduga a je na internetu k dispozici ve formě e-booku zdarma. Velice doporučuji si ji první nastudovat a uvést do praxe, než se budete ptát na další věci okolo tématiky AC. Skoro všechno v ní totiž najdete velice pěkně a srozumitelně vysvětlené.

9. Proč už nepíšeš na to či ono téma?

Aluška.org se neustále mění, stejně tak jako se měním já. Není možné, abych byla pořád stejná, stránky mají obrovskou historii a prošly si za tu dobu množstvím vývojových etap spolu se mnou. Nechtějte po mně, abych byla např. po deseti letech pořád stejná a psala pořád stejné věci ve stejném poměru. Jednak by to nebylo normální, druhak by to byla nuda. V minulosti jsem měla například mnoho obsahu na téma přírodních bytostí a psala jsem o nich zážitky. Poté jsem přešla na nová témata a po internetu začaly kolovat fámy, že už o nich nepíšu proto, že je nevidím. Lidé neustále hledají něco co je špatně a vymýšlejí si nesmysly, ale pravda je přitom úplně jednoduchá a zjevná. Ve skutečnosti s úspěchem přišla větší opatrnost na soukromá data a i když tyto zážitky pořád mám, většinou jsou pro veřejnost nepoužitelné. Buď jsou příliš intimní a to co zbyde na článek už nestačí, nebo mi to nepřipadá čtenářsky zajímavé. A když je to něco mezi tím, spíš to napíšu do Zápisníčku, kam dávám vedlejší obsah, který právě nevydá na samostatný velký článek. Když však nějaké téma uberu, nebo si od něj dám pauzu, zpravidla přidávám něco nového, o čem začnu psát. Neznamená to ale, že mě to staré už nezajímá, nebo že to nedělám. Podobně je na tom andělská tématika. Dostávala jsem hodně dotazy, proč už nepíšu o andělech, v době, kdy jsem právě připravovala svoji třetí knihu na toto téma. A protože andělé jsou téma velice komplexní a niterné, raději se pořádně rozšoupnu v knize, než to kouskovat do článků a u toho přemýšlet, co je dobré a co není dobré dávat na internet. Andělská kniha tak byla velice příjemné překvapení pro čtenáře, kteří dva roky čekali, co to nakonec bude. Stejný vývoj jednou potká i zmíněné přírodní bytosti, protože i na toto téma bych někdy ráda udělala vlastní knihu… Chápu, že lidé jsou konzervy a mají rádi když jsou věci stejné, ale vy také nejste po deseti letech stejní a nejste stejní v dospělosti, poté co jste prošli pubertou. Nechtějte to ani po mně, rozvíjím se stejně jako vy. Moje stránky prošly pubertu spolu se mnou, protože jsem si je založila jako dítě! Nechci a nemůžu být pořád stejná. Pořád objevuji nové věci.

10. Proč si říkáš Alue?

Křestním jsem Karolína, ale toto jméno se mi nikdy moc nelíbilo a nikdy jsem se s ním neztotožnila. Proto jsem během dětství přešla na Alue, které mi vyhovuje a se kterým se cítím dobře. Na Karolínu už neslyším. Říkají mi tak všichni i v osobním životě. Karolína jsem jenom pro úřady, ale pro své přátele vždycky a jedině Alue. Své čtenáře považuji také za své přátele, i když jsme se třeba nikdy osobně neviděli. Berte to primárně jako pseudonym, ale skutečný původ tohoto jména najdete v mé knize Anděl strážný. Potom pochopíte, proč ho používám.

11. Uděláš mi automatickou kresbu, nebo výklad, channeling etc., já vím že píšeš že to neděláš, ale když bohatě zaplatím?

Nedělám to z časových důvodů a také proto, že nechci, aby se lidé spoléhali na nějakou finální odpověď, kterou jim někdo druhý podstrčí. Co když hypoteticky někomu řeknu jak se má rozhodnout, ten druhý to přesně udělá, třeba pak nebude s výsledkem spokojený a řekne že za to můžu já, protože jsem rozhodla o jeho životě? – Ne ne… Každý člověk je zodpovědný sám za sebe a svá rozhodnutí. Já za nikoho nic rozhodovat ani zjišťovat nechci. Peníze v tom nehrají absolutně žádnou roli, jinak bych to přece nabízela. Razím životní filozofii Věděním ke svobodě, to znamená že sice můžu ukázat dveře, ale projít nimi už musí každý sám a samostatně. Raději se podělím o data, která z lidí udělají samostatnější a svobodnější bytosti, než aby se na někoho upínali a nepoužívali vlastní úsudek a intuici. Navíc nemám patent na váš život a nenesu za něj zodpovědnost. Jenom za ten svůj.

12. Poradíš, jak mám vydat svou vlastní knihu?

Pokud to je ve fázi, že je kniha napsaná, jsi plnoletý, víš kolik toho chceš vydat a máš na ni našetřené peníze, ráda ti dám kontakt na profesionály, aby se tvůj sen stal skutečností. Napiš mi klidně e-mail. Ale všechno jde z tvé kapsy. Pokud chceš jít cestou nakladatelství, nemůžu ti v tom poradit, protože s nakladateli nemám zkušenosti. Sice jsem toho už vydala dost, ale taky nerozumím úplně všem metodám a cestám. Jsem autor co to umí napsat a zaplatit, ale tisk a vydávání je rozsáhlý obor, ve kterém se orientuji pouze jako amatér. Proto musíš hlavně vědět co chceš, jakou cestou za tím půjdeš.

13. Jak můžu zjistit číselnou rezonanci svého jména, kde se dá sehnat kalkulačka a jak s ní zacházet?

http://www.gematrix.org – Zadávejte slova a jména bez interpunkce, protože tento kalkulátor umí pracovat pouze s holými písmeny. Výsledky vyjedou tři, sledujte English Gematria Equals, to je výsledek který hledáte. Zbylé dva fungují na jiném principu, mají i jiné použití a význam.

….. s láskou a úsměvem Alue ….

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek