Nemůžu spát a viděla jsem temný tunel. Co to znamená?

10.10.2010 v Poradna 14

Poznámka Alue: Jméno tazatelky jsem záměrně změnila na ,,Q”.

Otázka:

Ahoj Alue,

díky za to, že se mohu ptát, že mám koho. Stala se mi před pár měsíci taková příhoda. Už několik let řeším svoji nespavost, asi dost špatně, už tím, že ji v myšlenkách stále řeším a tím si problém “držím u sebe”. Když mi nejde usnout, tak se snažím usnout a to je asi úplně špatně. A když už nespím třeba několik hodin, začínám mít strach. Takový neurčitý, divný, ošklivý, že snad něco se mnou není v pořádku, rozklepu se po celém těle. Ale k té příhodě, která s tímto souvisí. Četla jsem knihu od Brandon Bay Cesta a tam autorka popisuje postup vypořádání se s emocí – musí se do ní vejít, prožít, projít postupně všemi jejími vrstvami až ke Zdroji, kterým je Láska- a tak jsem se rozhodla prozkoumat svoji emoci strachu. Pravda, autorka doporučuje provádět Cestu raději s někým, kdo slovem povede a pomůže, tuto radu jsem trochu podcenila, kde bych taky v noci, když na mne přijde emoce, hledala někoho spřízněného? A tak jsem se do toho pustila sama. Poměrně jednoduše jsem do strachu vstoupila. Bylo to ale hrozné, taková černá hustá díra, která mne táhla dovnitř. Ihned jsem zpanikařila a chtěla ven, ale nešlo to. Nechtělo mne to pustit. Začal takový boj “na život a na smrt”. Modlila jsem se k Bohu a ke všem svatým a cítila jsem obrovskou sílu myšlenky. Každá kladná myšlenka mnou vyslaná mne od toho Zla osvobozovala, ale Zlo mne neustále stahovalo zpátky. Nevím, jak dlouho to trvalo, nemohla jsem otevřít oči, křičet a téměř ani se pohnout. Uvědomovala jsem si, že to asi nezvládnu. Najednou jsem uviděla za dveřma, jak postává moje desetiletá dcera – nevím jak, oči jsem měla zavřené – pak vešla do pokoje, obešla postel a skočila na mne. Rázem bylo vše pryč, já jsem mohla otevřít oči, byla jsem v pohodě, jen pořádně vyklepaná. Moje dcera u mne nebyla.
Tak, to je moje příhodička a s experimentama tohoto druhu mám na delší čas vystaráno. Ale nedá mi to, chtěla bych rozumět tomu, co se se mnou vlastně dělo. Myslím si, že Ty budeš mít pro mne vysvětlení. Zajímalo by mne, kde se taková emoce bere, sama jsem si ji vytvořila, přinesla třeba i z minulých životů nebo jen tak přitáhla “něco” po stejné frekvenci.? A co moje dcera, která mne zachránila? Ve skutečnosti spala jako špalek a ráno říkala, že se jí nic nezdálo. Moc Ti děkuji za odpověď, skláním se před Tvojí odvahou a duchovní vyzrálostí. S láskou Q

Odpověď:

Milá Q,

Víla - Alue.cz

Tvá situace se jeví poněkud složitě. Z nějakého důvodu, mě absolutně neznámého, máš složku osobnosti, která silně rezonuje na destrukci. To je důvod, proč nemůžeš spát. Kdo v noci nespí, ten rezonuje na temnotě a temnota symbolizuje v tomto světě destrukci.
V knize Nemoc jako symbol od pana Dalhke se o nespavosti také píše, že je to problém vědomí. Strach ze ztráty kontroly nad sebou, nadbytek energie, která nedochází ke zklidnění. Přílišné zdůraznění aktivního mužského polu na úkor ženského, pasivního. Kniha radí vědomě prožívat den. Před spaním se pomodlit na dobrou noc, konat večerní procházky, meditovat, malovat mandaly a vědomě přepojovat v levé na pravou polovinu mozku. Pravá je ta správná, intuitivní. Kniha mluví hodně heslovitě a v náznacích, proto je pro mě trochu obtížné v ní číst. Jsou tam i rady. Počítat do sta a zpátky, nebo udělat si teplou koupel nohou. Přijmout temnou stránku noci, nechat nevyřešené věci na druhý den a přijmout je, zbavit se perfekcionalismu.
I mě se občas stává, že nemůžu spát, protože strašně moc přemýšlím. Chci něco vyřešit teď hned, ale ono to třeba hned nejde, chce to čas a já to řeším a řeším, nic nevyřeším a nespím. To je problém lidí, kteří musejí mít vždycky ve všem jasno. Možná je právě tohle jeden z důvodů, proč nespíš. Řešíš nevyřešitelné a s něčím se nejsi schopná smířit. Co mi v takové přemýšlivé situaci pomáhá, je utnout sama sebe, násilím vyprázdnit hlavu, pomodlit se k andělovi, aby mi pomohl ,,neřešit a spát” a fakt to zabere. Ale člověk musí mít tu vůli a fakt nemyslet. Jednu dobu jsem dokonce měla příliš mnoho energie, takže jsem opravdu nechtěla spát. Dvě ráno a já ještě třeba ani nezývla. Hodně jsem to řešila, bylo to takové hrozně blbé období, protože já ráda spím a nikdo dodnes neví, co to mělo být. Řešila jsem to jednoduše. ,,Nechce se ti spát? No tak nespi, no.” V tu chvíli to přestalo a začala jsem spát zase normálně, protože jsem to přestala řešit a uvolnilo se to, co stagnovalo. Někdy zkrátka rezignace problém vyřeší, protože člověk přestane bránit průtoku svého problému. Když před spaním rezignuješ na všechno, i na svůj spánek i na ty věci, co nemůžeš vyřešit, usneš.
Ta černá díra, o které jsi psala, bude brána do temného světa. Nevím věru, co jsi dělala, nebo co děláš, že je to na tebe napojené. Je možné, že jsi to nezavinila přímo ty, ale někdo ve tvém okolí. Zkus se pídit, zda-li se někdo tobě blízký nezabývá magií, nebo jestli na tebe někdo schválně neútočí, popř. neútočil. Důvod, proč na tebe skočila dcera je prostý. Jedná se o zásah z vyšších sfér. Tvá dcera je na tebe napojená, což je logické, protože je to tvá rodina. Děti bývají čisté duše a intuitivně své rodiče chrání. Možná je to pro tebe znamení, že tvá dcera ti může pomoci zbavit se toho temného tunelu, popř. té složky osobnosti, která ho na tebe napojuje. Sleduj svou dceru a dobře poslouchej, co ti říká. Pokud už je starší, zkus se s ní o tom poradit. Děti někdy poskytnou tak směšně geniálně jednoduché řešení, že se člověk div nepleskne do čela.
Na tu díru už se nenapojuj, posílila bys ten tunel a to by celou situaci mohlo jen zhoršit. Ale pokud se ti stane, že se dostaneš do podobného stavu, byť jen omylem, mysli na svoji dceru a na to, jak ji máš moc ráda. Rezonance lásky to utne, hlavně se nesmíš bát. Strach saje energii, to je také důvod, proč jsi se nemohla pohnout.  Před spaním si okolo postele představuj bílý kruh, aby na tebe nic zlého nemohlo. A samozřejmě se pokus přes den naložit si na záda více práce. Šůrovat dům, celý den běhat po lese, zkrátka se pokus vybít ze sebe co nejvíc. Taky zkontroluj, jestli nebereš nějaké prášky, popřípadě jiné drijáky, které mají za vedlejší účinek nespavost.
Taky by tě mohly možná zajímat tyto návody na spaní:
Jak usnout jako špalek? – Z nevýhody výhoda
Jak perfektně usnout?
Jak vidíš, možných příčin a řešení je více. Teď záleží a tobě, co si z toho vezmeš. Měla bys vyzkoušet všechno, co tě v souvisloti s tímto mailem napadne a pozorovat, co funguje a  co ne. Taky bych využila automatického písma Lenky, které by mohlo dát nápovědu, kterou třeba já nevidím:
Paní Lenka / Automatická tvorba skrze vyšší Já

Hodně štěstí 🙂
Alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho slnecnica 2010-10-10 07:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… no ja ten stav, kedy sa v noci nemozes pohnut, kricat, otvorit oci … – tiez poznam a vobec neviem co to moze znamenat (v ziadnom tunely som nebola).

Ikona diskutujiciho Alue 2010-10-10 09:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Jesti nevidíš žádný tunel, mohl by to být tranz, který je v podstatě začátek astrálního cestování. Slyšíš při takových stavech bzučení, vrnění, nebo silné vibrace v hlavě?

Ikona diskutujiciho slnecnica 2010-10-10 10:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, tie vibracie v hlave …  Len ja sa toho "stavu" vzdy zlaknem a potom to asi tym strachom oslabujem a "nejdem dalej" …

Ikona diskutujiciho Alue 2010-10-10 10:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Tak to je tranz. Kdyby ses nebála, můžeš silou vůle cestovat.

Ikona diskutujiciho Monika 2010-10-10 11:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý deň múdra Alue, stav, keď sa nedá a nedá úsnúť pozná asi každý a môže to mať mnoho príčin. Mne veľmi pomáha zapnúť si CD s názvom : "ALFA I. s hudbou SATORI,TAO je so sprievodným slovom,ktoré Vás postupnými krokmi uvedie do stavu úplnej relaxácie a to potom spíte a spíte, dokonca aj hoci kedy v priebehu dňa.Ja ho teraz veľmi nevyužívam ale mnohokrát mi veľmi pomohlo. Neviem či sa dá ešte niekde zohnať lebo ho už mám asi 10 rokov, kúpila som ho v Čechách, na Slovensku sú ale len hudobné bez sprievodného slova a to už nie je ono. Prajem všetkým ľahké usínanie.

Ikona diskutujiciho slnecnica 2010-10-10 15:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, som ti velmi vdacna, ze si ma usmernila … a vlastne si mi to potvrdila, pretoze som si myslela, ze by to mohlo byt TO. Zazivam to cca. raz do mesiaca a naposledy to bolo velmi intenzivne, pretoze som videla "svetlo" ktore ma akokeby islo "vcucnut" – ma tahalo. No len ja sa vzdy zlaknem. A potom to prestane. Mozno sa podvedome bojim, ze sa nedokazem vratit spät …

Ikona diskutujiciho Alue 2010-10-10 16:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Zkus pokaždé, když se to stane, myslet na nějakou ochrannou sílu, nejlepší je osobní anděl. Prostě ho v duchu popros, aby na tebe dohlédl a aby tě chránil. Mě to pomáhá být při AC jistější, navíc se mi to vyplácí.

Ikona diskutujiciho M 2010-10-10 17:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Clanek chvalim kvuli delce jinak sem ho necetl protoze sem si jistej ze bych na to pri AC nemohl prestat myslet :D A k te ochrane pri AC jednak ten andel jak rika Alue , ale take mam vyzkouseny ze je dobry kdyz clovek dodrzuje delku spanku aspon 10hodin denne po dobu 1 tydnu a pote po nejake namahave cinnosti nejlepe treba po vecernim plavani jde spat tak mam vyzkouseny ze budu mit tutove prijemny AC jelikoz me asi to uvolneni ve vode naladi na tu spravnou energii a rekl bych ze by to mohlo fungovat u kazdeho 🙂

Ikona diskutujiciho Khira 2010-10-10 17:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Jé, tak to mě se asi taky stalo. To jsem taky nemohla usnout a byla jsem ukecaná. Akorát jsem si vzpomněla na věci, na které bych neměla myslet zrovna při AC. Sestra má v pokoji symbol obrácený pentagram a v tom číslo "šěstšestšest", krom toho má na stole rozbité zrcátko.. na to jsem si zrovna vzpomněla, a díky tomu se ve dveřích cosi šustlo.

Ikona diskutujiciho ok 2010-10-10 18:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Za neschopností usnout je často hypoglykemie. Experimentálně bych snědl velkej banán nebo lžicu medu, plus 3 deci vody. Když mozek dostane cukr, uklidní se. A samozřejmě přestat přemýšlet.

Ikona diskutujiciho malé srdce 2010-10-10 19:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Tvá sestra si nevědomky zahrává s ohněm a ani si to možná neuvědomuje. Měla by okamžitě zlikvidovat tyto symboly a neotevírat bránu pro satana, toho draka, slizkého hada do své duše. Já vím, že když si tvá sestra přečte, co jsem napsal, bude se smát, bude možná říkat, že ona nic necítí, vůbec nic negativního. Jenže ono se to může projevit až za pár let. To zlo, které ona tou bránou skrz obrácený pentagram se třemi šestkami vpustila do její reality Bytí se na ni bude nabalovat až si najednou po letech uvědomí, že je jaksi slepená. Už jen chybí, aby tam dokreslila toho starého kozla -baphometa. I když je klasický pentagram prastarým magickým znamením s nádherným zlatým řezem a původní pozitivní symbolikou, v té obrácené podobě navíc znásobené třemi šestkami, v jaké ho má tvá sestra je satanovou bránou, tedy bránou pro všechny temné síly, do tohoto světa. Radím tvé sestře, aby dávala obrovský pozor na symboly, které používá. Toto není hra a vůbec ne žádná legrace!!!

Ikona diskutujiciho land 2010-10-10 23:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

…A jak je na tom šesticípá hvězda (ta udělaná propojením dvou trojúhelníků)?

Ikona diskutujiciho daniela 2010-10-11 18:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím ťa Alue.Ja som tiež taký typ, že musím prísť veci na koreň a potom mám plnú hlavu.Naučila som sa počúvať liečivé CD Jána Pravdu / je to liečiteľ z budúcnosti, mám s ním aj dobré osobné skúsenosti /alebo zhlboka dýcham a predstavujem si ako s vydýchnutím sa mi vyprázdnuje hlava od všetkých myšlienok a pomáha to. Prajem hodne LÁSKY.

Ikona diskutujiciho land 2010-10-11 22:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[Smazaný komentář] Ano, ten horní má být trojjedinost prapodstaty a ten dolní má symbolizovat ideální lidskou bytost vibrující na stejné trojici – lásce, tvořivosti a rovnováze! :-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek