Neobvyklé věci, které ovlivňují duchovně nadané lidi

18.2.2023 v Spiritualita 8

Přestože je každý člověk nečím unikátní, někteří z nás disponují dary, které přesahují schopnosti většiny lidí. Pokud přemýšlíte nad tím, zda máte nějaký dar, pravděpodobně se odpověď dozvíte, když se poptáte lidí ve vašem okolí. To, co vy považujete za normální a samozřejmé, může být pro vaše okolí velice neobvyklé, nebo obdivuhodné. I velice nadaní lidé někdy nepoznají svůj dar, dokud na něj nejsou upozorněni, protože ho považují za něco normálního.A pokud se na to necítíte, můžete se porovnat s následujícím článkem. Duchovním darem může být skoro cokoli. Od schopnosti utěšit druhé, až po schopnost mluvit s mrtvými. Duchovní dary mají různé formy a každý z nich je člověku dán z určitého důvodu, má splnit specifický účel.

Věci, které obvykle ovlivňují duchovně nadané lidi:

Hodně je ovlivňují energie z okolí. Tito lidé nejsou schopni vyhnout se cizorodým energiím, které jsou zkrátka všude. Zatímco ostatní lidé jsou schopni je ignorovat, neco ani neví že existují, nadaní lidé si většinou nemohou pomoci a všechny je nasáknou do sebe jako houby. Na nadaného člověka to pak může mít i drastické účinky.

Často vycítí změny v přírodě. Venku může být úplně jasno a tato osoba stejně nějak pozná, že za chvíli začne pršet. Někdy jsou schopni předpovědět počasí přesněji než většina ostatních lidí a dříve než meteorologové.

Jejich noční můry a sny jsou tak reálné, že působí spíše jako vzpomínky. Mají tendenci mít poměrně živé noční můry a barevné sny, protože v tom je mnohem víc. Když spíme, je závoj oddělující náš svět a svět astrální tenký a věci z druhé strany s námi mohou navázat kontakt skrze naše sny. Ve snech můžeme prožívat i své minulé životy, nebo paralelní reality. Naši předkové, kteří už nejsou mezi námi, mají tendenci ve snech s nadanými lidmi mluvit.

Bývají hodně obklopení cizími lidmi. Lidé, kteří potřebují napravit nebo zachránit, jsou přitahováni k nadanému člověku, protože cítí jeho dar a zvláštní energii. Vzbuzuje v nich důvěru a naději. Nadaný člověk sice musí vědět, kdy má přerušit toxickou vazbu, ale často s tím vnitřně bojuje. Lidé chtějí od takového člověka vždy něco získat a to pro něj bývá vyčerpávající.

Vyhledávají je také zvířata, protože cítí jejich laskavost a vidí jejich čistou harmonickou auru. Duchovně nadaní lidé jsou obvykle velcí optimisté, vnitřně září a jsou obdařeni silně empatickou osobností.

Duchovně nadaní lidé se obvykle obklopují odrazem svých skutečných emocí. Když jsou na dně, věci se jim zdají být ponuré, a když jsou šťastní, je to naopak. Jakou mají náladu, obvykle poznáte pouhým pohledem na ně a na jejich pokoj.

Čarodějná hodinka jim obvykle dělá potíže a často se budí uprostřed noci. I když byli celý den vzhůru nebo šli pozdě spát, stejně se zdá, že se často probudí během čarodějné hodiny. To je znamení, že ve spánku reagují na změny energií v okolí.

Duchovně nadaní lidé bývají hodně často přetížení. Mají tendenci přebírat více energie od druhých, než by měli, a to jim způsobuje spoustu trápení a stresu. To je problém, se kterým mohou pracovat ti, kteří si jsou vědomi svého nadání, ale bez tohoto důležitého uvědomění je téměř nemožné přijít na to, jak se v takové situaci chovat.

Duchovně nadaní lidé nepatří k těm typům lidí, kterým se daří mimo hranice, mimo jejich komfortní zónu, protože si pohyb v neznámém a riskantním prostředí nemohou moc dovolit vzhledem ke své citlivosti. Drží se proto hlavně toho, co znají, kde je jim dobře, kde jsou v bezpečí, a svět zkoumají spíš opatrně a zpovzdálí. Setrvávání v jejich bezpečných mantinelech jim ale stále dává dostatek prostoru pro nové příležitosti. Prostě chápou, kde mají hranice a snaží se v nich zůstat.

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2023-02-18 01:02:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si třeba včera byla pro balíček do balíkovny ke známé, je to jinak zverimex a paní tam má čivavu, malinkatou, pískovou. Je zlatá a roztomilá, vždycky ji musim mazlit. Noa ona si mě pamatuje, to mě dostalo! Hopkala a točila se a mazlila, šťastná že mě vidí, i když ji potkám tak jednou max. dvakrát za měsíc a lidí tam přijde spousta:D dokonce pak chtěla jít se mnou domů a to fakt nedělá lidem… to se mi líbilo:D

Ikona diskutujiciho Fialka 2023-02-18 11:25:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek je moc krásný. A ten obrázek… 😍 😍

Ikona diskutujiciho AaQby 2023-02-18 11:46:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Poslední odstavec s hranicemi je zcela přesný.

Ikona diskutujiciho Zita 2023-02-18 13:34:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak je to mozne ze jeden pes na mna zurivo steka a iny pes sa chce mazlit a necha sa hladit ? Majtel prveho psa povie „No pes pozna aky je clovek!“ a to iste povie majitel druheho psa a ja vzdy odpoviem „No asi sa pes chova podla majitelovho vycviku“.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-18 16:49:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Velkou roli hraje také socializace. Dobře socializovaný a správně vychovaný pes je klidný a přátelský. Neurotik je špatná vizitka majitele. Házet vinu na náhodného kolemjdoucího je jeho ignorance 🙂

Ikona diskutujiciho hanka 2023-02-20 18:46:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm, tak to je víc než zajímavé. Některé vlastnosti na mě naprosto sedí a nevím, co s tím. Například na sebe vždycky natahuju energie z okolí. Že mi to zkazí náladu je to nejmenší, bohužel často když jsem v nevhodném prostředí nebo s nevhodnými lidmi, cítím úbytek energie který mě ovlivní tak moc, že nejsem schopna přemýšlet, soustředit se, dokážu fungovat jen mechanicky, ztrácím kontakt se svojí intuicí, například přestanu si uvědomovat, že když sním nějaké jídlo, bude mi z toho špatně. Pak to dopadá tak, že dojdu domů z oslavy a je mi dva dny zle, jednak z jídla a jednak z prostředí. Někdy když je kontakt krátký, nebo jsou dotyční zrovna dobře naladěni, tak je to v pohodě, ale někdy stačí jen když se lidi začnou bavit sprostým nebo cynickým humorem a cítím jako by mě to fyzicky bolelo, potom jsem z toho smutná a rozhozená. Nebo mi vadí když si přítel doma pouští stupidní seriály, ve kterých se řeší extrémní emoce, sprostota, urážlivý humor, on se tomu směje ale mě to hrozně vysává. Je toto normální? Říká, že jsem přecitlivělá, že přeháním, že nejsem normální. Jak to mám řešit? Jediná možnost je asi s takovými lidmi se nestýkat.

Další moje typická vlastnost je, že mám hrozně malou toleranci ke stresu. Trochu to spravil CBD olej, víc věcí je mi jedno a jsem klidnější, ale přesto si nemůžu naložit tolik co ostatní a nemůžu se vystavovat vypjatým a stresujícím situacím, protože mě to hrozně rychle vyčerpá, bývala jsem z přetížení i nemocná. Vyřešila jsem to částečně snížením úvazku v práci, tím jsem alespoň snížila riziko přetížení.

Z toho co jsem si zatím o své povaze nastudovala a pochopila, chápu, že jsem mnohem citlivější než většina (podle měřítek většiny lidí jsem spíš přecitlivělá a neurotická než bych měla nějaký duchovní dar). Ale čemu nerozumím je, co s tou citlivostí mám dělat a k čemu mi to je. Můj život se točí většinou jen kolem toho, že se snažím různými metodami a úpravami životního stylu snížit svoji nepohodu a cítit se normálně, přijde mi že pořád jenom odpočívám ale málokdy jsem odpočatá, protože mě pořád něco ruší a vysiluje. Nejlépe mi je když jsem delší dobu sama doma.

Taky by mě zajímalo něco víc o té komfortní zóně. Dneska je trend překonávat se, zkoušet věci mimo komfortní zónu, mně to ne vždy vyhovuje, například chození do společnosti je pro mě čím jsem starší, tím víc horší zážitek, takovéto výstupy z komfortní zóny asi nebudou to pravé, co bych měla zkoušet.

Ikona diskutujiciho SerpentinaOle 2023-03-20 09:34:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den,
jako by jste psala o mě :).Hlavně teď v tomto období se nejlépe cítím sama, se psem nebo na zahradě .Mám pocit , že potřebuji načerpat sílu a vyhnout se toxickým energiím.Poslední dobou mi někteří lidé opravdu nedělají dobře , když už se cítím opravdu úplně vyčerpaná , tak se vždy začnu stahovat domů a mimo dosah společnosti. Čím jsem starší , tím je to horší.
:(.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-03-20 12:20:38
Ikona diskutujiciho
sipka

vítejte v klubu 🙂 mým rajonem se však staly květinové záhony a mé tempo je vražedné… 😀

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek