Nově v krámku: Semínka bylinek

28.3.2013 v Aluška.org 18

Milí čtenáři, jelikož je jaro a většinou se bylinky v případě předpěstovávání vysévají v březnu až dubnu, přidala jsem do krámku nové bylinky. Opět jde o moji soukromou sklizeň a výprodej zásob, které už sama nevysadím.

Na výběr je nově z Bazalky pravé a Šalvěje muškátové.

Semínka bazalky pravé jsem sama sklízela, což není úplně snadné, protože jsou velice drobná. Uchovávala jsem je ve skle, nyní jsou předpřipravená v malých papírových pytlíčcích. Klíčivost mají skvělou, jen je potřeba si dát pozor na vyschnutí nebo přelití půdy, na to jsou malé i velké rostlinky opravdu háklivé.

Semínka se nezahrabávají ani nesází do důlků (vyrostou sice, ale mnohem později), stačí je jen přitlačit do půdy a nechat nasát vodu.

Šalvěj muškátovou jsem získala jakoby ,,náhodou”. Nasbírala jsem obrovské množství rostlin v odkvětu a později jsem nestačila sbírat semínka, která se z nich po usušení vysypala. Šalvěje existuje několik set odrůd, včetně mnoha druhů muškátových šalvějí. Tato šalvěj je z Chorvatského podhůří. Letos semínka nechávám naklíčit a udělám si pořádný záhon, protože tento druh šalvěje je úžasný.

V česku to není příliš známá rostlina, ale poslední dobou se rozšiřuje do našich zahrad. V krámku je k ní velký popis, aby se každý, kdo by rád pěstovat semínka, mohl s touto úžasnou rostlinou seznámit.

Dočetla jsem se, že údajně ve velkých dávkách může způsobovat změněné stavy vědomí, ale žádnou takovou zkušenost nemám. Třeba je to jenom pověra…?


Mnohé také potěší, že jsem vrátila do nabídky semínka Ruské okurky. Naposledy šla na dračku a všechny balíčky se rozběhly po republice tak rychle, že jsem nestačila koukat. – Mezitím jsem jich ještě hromadu porozdávala a také nachystala balíčky nové, ale tato várka je letos poslední, po vyprodání zásob už mi zbývá jedině nasušit nová. Uvidíme, jestli se nějaké okurky sejdou, aby bylo z čeho.

Aktualizace: Tak okurky už nejsou. Do večera byly všechny už vyprodané. – Děkuji za veliký zájem 🙂 !

Zde ještě jednou plody ruské okurky v celé kráse…

Kam dál:

– Otevřít rubriku: ,,Aluška.org: web a novinky” – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

– Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho tee-l 2013-03-28 07:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pěkné =)))

Ikona diskutujiciho Barbora 2013-03-28 07:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Těžko říct, co je myšleno "větším množstvím" a "změnou stavu vědomí", ale po vykouření se určité stavy dostaví :D (ikdyž, osobně s tím zkušenost nemám..)

Ikona diskutujiciho   2013-03-28 09:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Šalvěj rozmnožuji běžně pomocí řízků – ustříhnu malý kousek vrcholu z keříku a píchnu do hlíny. Uchytí se mi takto téměř 99.9% :D

Ikona diskutujiciho Babe 2013-03-28 09:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty okurky jsou krásné, už se těším, až vyrostou :D.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-03-28 09:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Aha? – To je asi podle toho na jaká natrefíš. Tahle mám odzkoušená a klíčí dobře, akorát člověk musí fakt dát pozor, aby je nepřelil.

Ikona diskutujiciho mind-fuck 2013-03-28 10:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, šalvěje se můžeš zkouřit vic jak marihuany. Tato odrůda způsobující halucinace a změny vnímají se nazývá divotvorná. U nás je legální a je silnější, než tráva, ale i agresívnější. To vím z doslechu) věřím tomu, ze příbuzný rostlinky taky nebudou úplně čistý, ale denne si vařím salvejovy čaj a salvej kloktam, kvuli imunitě a halusky nemam)

Ikona diskutujiciho mind-fuck 2013-03-28 10:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha, tak ted ctu že o divorvorne víš, omlouvam se teda, nevidela jsem ten předchozí komentář.) Píšu z mobilu, neni to moc pohodlný.

Ikona diskutujiciho Dora 2013-03-28 10:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dneska měl být článek: Proč by nám bez hororů bylo lépe.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-03-28 12:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Program je orientační, měním ho podle potřeby. Horory vyjdou později.

Ikona diskutujiciho Eileen 2013-03-28 12:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem si obejdnala tu šalvěj a okurku a k tomu si tam ještě něco přihodila :D Už se těšííím :D Hlavně na tu okurku jsem extra zvědavá 🙂

Ikona diskutujiciho Jednokvítek 2013-03-28 18:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zkopírováno z http://www.bylinky.eu:

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-03-28 19:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Terno by bolo keby si mohla predávať tú šalviu divotvornú. Dnes je nemožné ju zohnať. Jeden podnikateľ ju predával a bol o ňu obrovský záujem. Ale nedopadlo to dobre, ľuďom sa z toho robilo nevoľno a riešila to polícia. Bohužiaľ šalvia divotvorná je zakázaná od roku 2011.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2013-03-28 21:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, nechce se ti dát sem něco o té ruské okurce? Hledala jsem na netu, ale jediný zdroj informací je stránka v tvém obchůdku, která už není po vyprodání semínek dostupná. Ráda bych se dozvěděla víc, ty útržky, ke kterým jsem se dostala, zněly vážně zajímavě.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-03-29 10:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Ale tohle NENÍ divotvorná šlavěj. Tahle je MUŠKÁTOVÁ.

Ikona diskutujiciho Jednokvítek 2013-03-29 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Kdyby ses na ty stránky podívala, tak článek, ze kterého je to zkopírováno, je o šalvěji lékařské. Pokud vím, tak thujon se vyskytuje u všech druhů šalvějí, u některých ve větší míře, jako třeba u divotvorné, u některých zase méně, ale vyskytuje se.

Ikona diskutujiciho Pepa 2013-03-29 22:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To jsou ale okurčiska!

Ikona diskutujiciho Jirka87 2013-03-31 13:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aljuška jako pěstitelka, jsi šikovné děvče:)

Ikona diskutujiciho Katka 2013-04-01 12:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, nedávno mě bolelo v krku. Uvařila jsem si proto během dopoledne dva silné čaje ze šalvěje – obyčejný šáčkový čaj z lékárny. No…opravdu zajímavý zážitek. Měla jsem výbornou náladu, smála jsem se opravdu všemu, připadala jsem si jak blázen a bylo mi krásně.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek