O vílách – jejich druhy

17.4.2007 v Zajímavosti 0

Víly jsou krásné stvoření a každý má svojí vílu.Víly mohou být dobré ale i zlé.Víl je tolik, kolik jich chcete vidět.O vílách existují mnoho povídek,příběhů,pohádek a bájí.V dřívějších dobách se lidé báli všeho nadpřirozeného a hlavně toho, co se nedalo logicky vysvětlit. Každý kdo byl jen obviněn sousedem, mohl být upálen. Víly byli většinou dobré a spíše pomáhaly než škodily.

Nikdy nebylo dokázáno, že víly jsou opravdu mezi námi. Někdo věří a někdo se jen směje s představou že je to pouhý výplod fantazie. Lidé občas tvrdili, že se s takovou vílou setkali. Stále však nikdo neví, co je pravda a co pověst.

Jelikož je jich spousta druhů, tak vám aspoň některé teď malinko přiblížím:

Horské víly jsou velmi krásné. Oblékají se do jinovatky a modrých a růžových stínů. Bydlí vysoko v horách, kam se nikdo nedostane. Horské víly osévají horská úbočí květinami, hrají si s kamzíky, zastavují laviny a dohlížejí na pastýře a jejich stáda.

Ohňové víly jsou zrzky nebo hnědovlásky s hnědýma, černýma nebo červenýma očima. Jsou hodně temperamentní a divoké. O lidi se příliš nezajímají. Často tančí v plamenech nebo kolem ohně. Mají vlastnost proměnit se v plamen ohně. Nemají sídla objeví se jen společně s ohněm. Pozor! O ohňovou vílu by jste se mohli dost popálit. Potěšíte je karneolem nebo granátem, samozřejmně i jiným kamenem. V očích jiných víl, jsou tyto víly trochu nebezpečné.

Větrné víly se starají o to, aby byl vítr. Jsou trochu plaché a lidé je příliš nezajímají. Mají schopnost splynout s větrem, podobně jako u mořských víl i tyto víly, kdyby se Vám podařilo je někde zahlídnout, se budou zdát jakoby průhledné. Je těžké je někde najít, protože nemají příbytky nebo něco podobného. Odpočinou si na místě kam spolu s větrem zavanou. Pokud je bezvětří tyto víly svým jemným dechem se snaží rozfoukat i ty malé vánky. Jsou to víly, dalo by se říci doplňkové, protože vlastně skoro vůbec nepracují.

Motýlí víly nemají žádnou konkrétní práci. Létají a žijí s motýli a starají se o to, aby měli potravu a nikdo jim neškodil. Jsou to bezstarostné víly, které lidi příliš nevyhledávají, a proto o nich tolik nevíme. Motýlí víly mají většinou motýlí křídla, i když existují takové, které křídla nemají. Tyto víly jsou velice křehké a lehké, ale těm kdo by ublížil jim nebo motýlům, radím aby se nad sebou pořádně zamysleli a vílám se omluvily, můžete i přidat nějaký ten drahý kámen. Mají schopnost se proměnit v motýla. Většinou nemají místo, kde by trvale bydlely, prostě přelétají krajem a kam dolétnou podle nálady se třeba na krátký odpočine zastaví. Jinak jsou spíše oddané motýlům a proto u nich velká přátelství nevznikají.

Květinové víly jsou krásné, křehké a jemné. Přesně jako květinky. Tyto víly se starají o květiny a podobné rostliny. Bydlí v květech nebo ve velkých květinovích palácích. Také velice rády komunikují s lidmi. Zjevují se jen lidem s čistým srdcem. Mají schopnost vzít na sebe podobu nějaké květiny. Mohou mít křídla, ale nemusí. Květinové víly jsou velmi hravé a veselé. Velice rády se starají o rostliny a květinky jsou jim za to vděčné. Květinové víly milují veselé a pestré barvy. Pokud nechcete květinové víly naštvat, neničte zbytečně rostliny, dávejte pozor kam v přírodě šlapete a nechovejte se hlučně nebo jako slon v porcelánu! Jako skoro každé víly zbožňují drahé kameny. „Květinové víly“ je příliš velký pojem, ve skutečnosti se pak ještě dělí na víly, podle toho o jaké květiny se nejčastěji starají, např. fialkové víly nebo liliové víly…

Mořské víly narozdíl od mořských pan mají nohy a jsou to hmotné bytosti. Rády navazují kontakt s lidmi. Hrají si ve vlnách a v proudech, ovšem až potom co se postarají o určitou část moře. Bydlí v zátokách nebo v lagunách. Jsou velmi jemné jako mořská pěna a dokáží splynout s vodou, rychle zmizet a zase se objevit. Pokud nejsou pláže přecpané turisty, zdržují se poblíž břehů. Jsou velmi hravé, veselé a spontánní. Nemají rády lodě a jiné vodní techniky.

Jarní víly jsou nejmilejší ze všech víl ročních období. Je trochu podobná letní víle, má zelené nebo modré oči, jemné růžové rty a jemně opálenou pleť. Vlasy jsou blond nebo zrzavé. Jarní víly si oblíbily jemné šperky ze stébel trávy a květin, často se objevuje s věnečkem s květin na hlavě. Jarní víly jsou hravé a veselé. Starají se jak jinak o jarní přírodu, probouzejí rostliny a zvířata ze zimního spánku. Na začátku léta pomáhají letním vílám a zůstávají až do poloviny června. Ze všech víl ročních období jsou nejpracovitější, jak jinak milují drahé kameny.

Letní víly bývají velice milé a bezstarostné, ale existují i některé povrchní víly. Starají se o letní přírodu. Na konci léta připravují přírodu na podzim a chystají práci pro podzimní víly. Většinou jsou to blondýnky s opálenou pletí. Mají mandlové oči v jemně pomněnkové, tyrkysové nebo zelené barvy. Nemají rády těžké, dlouhé a složité oblečení a tak chodí v šatech z materiálu ještě jemnějšího než hedvábí nebo nahé. Některé mají křídla některé ne. Jako všechny víly milují drahé kameny a tak jestli jim chcete udělat radost, určitě je potěšíte nějakým kamenem. Ale pozor! Dávejte nadpřirozeným bytostem dárky jen s dobrým úmyslem, zlo které chcete způsobit se Vám vrátí a ve větší míře!!!


Podzimní víly
jsou velmi moudré, spíše vážné. Některé žijí samotářsky. Starají se o podzimní přírodu a hlídají stromy, aby shodily všechno listí a aby se všechno uložilo k zimnímu spánku. Mají hnědé nebo tmavě zelené oči. Rudé rty a hnědé nebo černé vlasy. Narozdíl od jarních nebo letních víl nosí teplejší a delší oblečení, na začátku podzimu však chodí oblékané podobně. Můžeme je vidět od září až po první sněhovou vločku.

Zimní víly jsou samotářské, trochu arogantní a někdy i chladné. Hlídají zimní klid a starají se o přírodu v zimě. Na konci zimy připravují práci pro jarní víly. Potkat ji o samotě nemusí být příjemný zážitek i když existují výjimky. Mají též rády kameny. Mají šedé nebo modré oči, červené rty, bledou pleť a bílé nebo hodně světlé vlasy. Chodí v dlouhých, teplých šatech na kterých je občas kožešina. Samozřejmě kvůli ní nikoho nezabíjejí, ale zvířata sama jim nabízejí přebytečnou srst. Koncem zimy však mění své teplé šaty za jemné košilky z mrazu.

A mnohé další druhy víl…

Odchod víl

Některé prostě zmizí, některé se vypaří jiné se rozplynou nebo po nich zbude nějaká vzpomínka. Záleží hlavně na víle, podle toho s čím nebo s kým sdílela svůj život nebo čemu zasvětila svojí návštěvu této planety. Vodní víly prostě splynou s vodou a nikdo ač se snaží jak chce je už nespatří. Větrné víly se zase promění v jemný vánek a víly ohně zhasnou s posledním plamínkem nějakého ohně. Je to velice smutné, ale zase se můžeme utěšit tím, že vlastně víly jen na čas odejdou a po nich přijdou zase jiné…

Teď už záleží jenom na Vás čemu věříte, ale jen těžko se můžeme dozvědět pravdu.

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek