Obrovské hory jsou ve skutečnosti stromy z předchozího věku 1.díl: Příliš úžasné, aby to mohla být pravda?

9.3.2022 v Záhady 20

Na tuto zvláštní myšlenku mě přivedlo video, které mi někdo přeposlal na Telegramu. Na videu byly vyfocené veliké hory z různých koutů světa, které vypadají tvarem jako uřízlé nebo ulomené obří pařezy. Byla tam třeba Stolová hora z Afriky, nebo Ďáblova hora z Wyomingu. Video bylo krátké a víceméně bez komentáře, ale daná myšlenka se mnou tak zarezonovala, že jsem začala hledat. Dalo mi docela práci najít nějaké články, které se tématu věnují vážně a podrobně. A našla jsem, ale běžná průměrně myslící veřejnost v zahraničí tuto teorii prakticky odsoudila a vysmála se jí. Není to něco, co by bylo podloženo vědecky, nebo čemu by se nějaký odborník hlouběji věnoval. Je to zkrátka jen hodně zajímavá myšlenka, která je založena na odpozorování.Primárně jsem nacházela články z roku 2016, které si prakticky z této teorie dělaly srandu a tvrdily, že s tím přišel nějaký pseudobadatel, co také věří na placatou zemi a odkazovaly se svorně na nějaký dokument, který tento nejmenovaný badatel údajně dal na youtube. Jenomže jsem přišla z křížkem po funuse, protože video zmizelo a daný uživatelský účet byl zrušen, nevím jestli dotyčný autor třeba neustál vlnu kritiky, nebo jestli byl cenzurován natvrdo, to už se asi nedozvíme. Ale nakonec jsem pár článků, které teorii vysvětlují, našla. Jsou tam řečeny opravdu velice zajímavé věci, podložené velice zajímavými argumenty. Vypadá to, že pravdivé jádro je zaobaleno do velkého množství divoké fantazie autora, který si z původně dobrého základu vykonstruoval cosi na podporu své víry o placaté Zemi a tím danou původně dobrou myšlenku hrozně rozvrátil a nakonec shodil. Při čtení tohoto seriálu tedy myslete na to, že vám není předkládána přesná pravda, ale teorie, ze které si můžete vyzobnout pravdivý a smysluplný základ. Rozhodně to není čtení pro lidi s uzavřeným pohledem na svět, protože to, co v sérii zazní, budou místy velice divoká prohlášení.
Takže kdo není konzerva a rád by se obeznámil s teorií, podle které tu v předchozím věku existovaly stromy obrovské jako hory, vítejte u nové série.

Máme tu pozůstatky gigantických stromů?
Staré stromy jsou vzácnost a jsou chráněny jako přírodní památka. Ale proč se říká, že většina lesů, dokonce i na Sibiři, nejsou starší, než 200 let? (Dobrá otázka, souvisí s ní i téma Velké Tartárie. Komu náhodou série utekla, najdete ji přes vyhledávač tady: Zkáza Velké Tartárie. Seriál má 8 dílů a zničení lesů popisuje. Je to zajímavá shoda náhod?)

Kam zmizeli ti velikáni?
Sovětští biologové objevili něco zvláštního. Na pólech je nepřirozeně velké množství vody v podobě ledu a sněhu a také máme nepřirozené množství oxidu uhličitého rozpuštěného v oceánech. To zjevně přispívá k nejnovějšímu všeobecnému trendu, což je šílenství okolo globálního oteplování.
Pomocí jednoduchých výpočtů vědci odvodili údaj, který říká, že v poslední době došlo k všeobecnému oteplení na 99,9% zemské biosféry.

Je známo, že živé buňky se skládají převážně z vody, takže sněhové pokrývky na pólech nejsou nic jiného, než uvolněné vodní organismy, které v plynném stavu migrovaly k pólům a tam zkondenzovaly v podobě srážek.
A teď se nad tím zamyslete v čísle 99,9%
To, co je dnes voda, co roste, leze, létá, plave, nebo běhá po Zemi, má objem 20 000 krát menší, než byl před požárem („požár“ bude v seriálu vysvětlen později, v části kde autor mluví o konci věku gigantických stromů). To se týká všech dnešních rostlin, zvířat a lidí dohromady.

Pak došlo k nesrovnalosti. Biologové tento údaj vydělili plochou všech kontinentů a nevyšlo jim to. Nebylo dost pevniny. Ukázalo se, že na vině bylo stereotypní myšlení, protože představa našich třicetimetrových lesů se v myslích biologů usadila natolik, že tito biologové pak nebyli schopni tuto nesrovnalost vysvětlit, nebo rozuzlit.
Pokud se předpokládaný objem rostlin nevejde do šířky na pevninu, je logické, že tyto rostliny v minulosti musely směřovat nahoru a všechny tehdy musely růst společně.
Takto vznikla nová teorie o lesích nepředstavitelných výšek.

Mimořádně obrovské stromy existují i v našem věku, ale lidé většinu z nich zničili
Dále existují tyto staré fotografie, které dokumentují barbarské ničení nádherných starých lesů v Kalifornii mezi lety 1880-1920. Podívejte se na tu nádheru:

Barbarské ničení kalifornských sekvojí mezi lety 1880 až 1920, které jakoby zázrakem přežily bombardování planety v roce 1816. Jen si představte, kolik let musí uplynout, aby strom takto vyrostl!


A pak přišli lidé s pilami a sekerami, kteří skoro všechno zničili.

V proporcích stromů existuje pravidlo: Průměr pařezu je přibližně trojnásobkem výšky dřevorubce, nechť je to (1,75 m x3) x20 = 105 metrů!
Jen se nad tím zamyslete. Vstoupíte do lesa, jehož výška není obvyklých 30 metrů, ale 100 metrů!


Tyto pohádkové lesy byly díky lidem nenávratně ztraceny. Sice šlo jen o námezdní dělníky, kteří jistě potřebovali uživit rodinu, měli příkazy shora. Ale kdyby každý dřevorubec tento zločinný příkaz odmítl, tyto lesy by nám zůstaly.


Pokud si někdo naivně myslí, že lesy byly vykáceny jen kvůli potřebě dřeva, mýlí se. Staré stromy mají důležitou funkci, jsou to úložiště informací o historii daného stromu. Je to databáze. Vše, co se na planetě děje, stromy zaznamenávají do svého těla. Člověku s dostatečnou citlivostí proto stačí zajít do lesa a snadno se dostane k jakékoli informaci o minulosti, stačí se dotknout kmene stromu.

Několik stromů z této doby bylo však ponecháno naživu a dnes je obdivují turisté. Národní park Sequoia (anglicky Sequoia National Park) je národní park v jižní Sierra Nevadě, východně od kalifornského města Visalia ve Spojených státech. Byl založen v roce 1890 jako druhý národní park Spojených států po Yellowstonu. Rozloha parku činí 1 635 km².
Park nejvíce proslavily lesy Sekvojovců obrovských, včetně stromu s názvem Generál Sherman, který je jedním z největších stromů na Zemi. Generál Sherman roste v Obřím lese (Giant Forest), kde najdeme pět z deseti největších stromů na světě, pokud jde o objem dřeva. Obří sekvojové lesy jsou součástí 81 920 ha pralesa, zasahujícího do dvou sousedících národních parků. Parky dosud uchovávají krajinu připomínající jižní Sierra Nevadu z dob před příchodem evropských osadníků.

Níže je video, kde se na tento nádherný park můžete podívat se vysoké kvalitě. Je zde uvedeno, že některé stromy jsou více než 3200let staré!

Strom generála Shermana (na obrázku níže) je Sekvojovec obrovský (Sequoiadendron giganteum) s výškou 83,8 metrů. V roce 2002 byl objem kmene asi 1487 m³, což z něj udělalo největší strom podle objemu. Strom stojí v Obřím lese v národním parku Sequoia v USA, východně od města Visalia v Kalifornii. Odhaduje se, že strom je starý asi 2300 až 2700 let.

Strom v roce 1879 pojmenoval po generálu americké občanské války Williamu Tecumsehu Shermanovi přírodovědec James Wolverton, který sloužil jako nadporučík v 9. indiánské kavalerii pod Shermanovým vedením.

Mnoho mýtů mluví o proměně lidí, zvířat a rostlin v kámen
Vezměme si třeba knihu Legendy o Krymu, jako příklad. Sbíhají se tam paleontologové z celého světa, kteří vykopávají zkameněliny zvířat a rostlin. Nejen na Krymu, ale po celém světě.

Obří prehistorická zkamenělina kapradiny.

Muzea jsou plná zkamenělých rostlin, živočichů a koster dinosaurů… Všechno se to zachovalo. A já se teda ptám: KAM ZMIZELY TEHDEJŠÍ STROMY?!

pokračování: Obrovské hory jsou ve skutečnosti stromy z předchozího věku 2.díl: Éra křemíku

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2022-03-09 06:19:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle mě baví číst 😊 Mimochodem ahoj Aluško, snad se máš hezky!

Ikona diskutujiciho Hugo_z_hor 2022-03-09 07:02:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tohle mnou „zarezonovalo“ mnohem dřív a existuje spoustu článků, videí a skupinek , co se tím zabývají a mají naprosto skvělé materiály. Bohužel je to už dost dávno , co jsem tím prošel a již na dnešním PC nemám ty odkazy. Ale tím chci jen napsat 😉 hledejte, hledejte a najdete. přeji krásný den OZ ZY 89

Ikona diskutujiciho mike 2022-03-09 09:15:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dakujem za pekne citanie alue, usmev.

Ikona diskutujiciho dodo 2022-03-09 11:08:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Omnoho exotickejšie spravené video o tomtéž.
https://www.youtube.com/watch?v=WLjruRu5VFE

Keď to budete sledovať a prípadne aj ďaľšie videa autora, budte skeptický. Hodne vecí z toho je vysvetlených špatne a to aj chronologicky. V iných videách popisuje ľudí obrov žijúcich ešte pred 600 rokmi, alebo internet a televíziu pred 250 rokmi.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-03-09 11:29:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

,,veliké hory z různých koutů světa, které vypadají tvarem jako uřízlé nebo ulomené obří pařezy“ – no práve, to by asi musel ten strom niekto zrezať, aby vznikol takýto pařez. A to si nemyslím že by dokázal niekto spíliť taký mega strom. Ďalej by tam mali byť v okolí nejaké korene, koreň občas prerazí na povrch, ale už by mali formu skaly a možno spráchniveli a rozpadli sa. Ale chýba podstatný dôkaz a to je nejaký obrí skamenelý list. Ale teoreticky by to možné asi bolo. Ak tu bol v minulosti dlhú dobu relatívne kľud a stromy mohli rásť kľudne stotisíc rokov. Ktovie jak vysoké by teoreticky boli, priemer hory krát 20?

Ikona diskutujiciho Radeta 2022-03-09 11:33:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, velice Ti děkuji za tento článek, těším se na pokračování. Už před několika lety jsem o tomto četla na tartaria.sk a hodně mě to zaujalo. Věřím tomu, protože o skutečné minulosti nevíme skoro nic.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-09 13:43:54
Ikona diskutujiciho
sipka

jo? já jsem o tom v našich jazycích nic nenašla, možná jsem jenom blbě hledala.

Ikona diskutujiciho Moshe 2022-03-29 20:20:39
Ikona diskutujiciho
sipka

https://www.youtube.com/watch?v=mfOExXXIXVw

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-03-09 11:45:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

2022 bude rok odhalení ve všech oblastech. Historie se bude kompletně přepisovat, je na co se těšit. Tak dlouho jsme žili ve lžích (a teď se to ještě vystupňovalo), že budeme šokováni, až se spustí to pravé odhalování. V podstatě ve všem nám lžou, hystorie, politika, náboženství, čas, technologie, zdraví, obydlení vesmíru………………………..atd. atd. atd.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-03-09 12:50:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Haha už chybí jen to UFO nad horou :)) Uplně se mi vybavil ten filmek 😀

Ikona diskutujiciho tauri 2022-03-09 21:06:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyby někdo nevěděl…
https://www.csfd.cz/film/8631-blizka-setkani-tretiho-druhu/galerie/

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-03-09 14:47:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co takhle nad Ukrajinou?

https://odysee.com/@tadesco.org:d/bbc-bluebeam:c

Ikona diskutujiciho qant 2022-03-09 19:42:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobry den vsem lidem dobre vule.
Jiz pred lety pan Kozak o tomhle informoval a cerpal vyhradne z ruskych zdroju. Kdo chce rozsirit obzor, doporucuji ke zhlednuti toto: https://www.youtube.com/watch?v=UVwn_w67OEg
jsou tam nejen stolove hory, ale i spousta dalsich zajimavosti.

Ikona diskutujiciho CouBee 2022-03-12 13:14:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, tato tématika se dá velice podrobně prostudovat na youtube: https://www.youtube.com/channel/UC8v44qrU_Fdd7UN_XlUMpew

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-12 19:03:15
Ikona diskutujiciho
sipka

dík, třeba tam najdu inspiraci 🙂

Ikona diskutujiciho Latrin 2022-03-13 16:11:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky Aluško, moc děkuji za informativní článek. Jenom jsem se chtěla zeptat na to bombardování planety v roce 1816. Co se dělo, kdo bombardoval a kde bych se mohla dočíst víc? Na Google mi to nic kloudného nevyjelo… děkuji a přeji hezký den 😊

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-03-14 09:47:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Našiel som o tom článok – treba si vygugliť názov článku je Planetárne bombardovanie v roku 1816. najchladnejší rok

Je to ale niečo dlhé, neviem či to prečítam takže nedostal som sa k tomu kto vlastne čo bombardoval.

Ikona diskutujiciho manisa 2022-03-18 12:51:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Zkus si pročíst povídání na stránkách celostního vzdělávání. Je tu záložka zakázaná historie.
https://celostnivzdelavani.cz/nova-chronologie-dejin-18-dil

Pročíst si můžeš i na Zkázu Velké Tartárie, jsou tam uvedené další věci.
Obrázek si uděláš sama.

Ikona diskutujiciho kiana 2022-03-13 19:05:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tomuto věřím, před pár týdny jsem dávala na svůj web odkazy na články na as-gard:
https://www.as-gard.com/30-metrovye-kusty
https://www.as-gard.com/sotovyj-mir
https://www.as-gard.com/luchshe-gor-tolko-skaly

Je tam i napsáno, jaká technika je asi tak pokácela. Taky se mi tam líbí články o slunci uvnitř černé hvězdy (v duté zemi, my žijeme uvnitř), které je větší než to slunce, které na obloze vidíme (to má být pouze jeho „lampičkou“).

Ikona diskutujiciho Král Miroslav 2022-03-31 20:46:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

(bylo by vhodné přečíst si pravidla diskuzí na webu aluska.org a osvěžit si v paměti jak má vypadat komentář k publikování. slintání sem nedávám. hezký den 🙂 Alue)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek